مزایا و معایب اکستنشن مژه

مزایا و معایب اکستنشن مژه برای افرادی که به این روش جذاب برای آرایش چشم علاقه دارند اهمیت زیادی دارد. آگاهی این مطالب باعث می شود تا افراد بتوانند بهترین روش را برای زیبایی و جذابیت چشمان خود انتخاب کنند. یکی از راه های داشتن مژه های بلند و پرپشت کاشت مژه موقت یا اکستنشن مژه است. این روش که به تازگی در بین همه خانمها محبوب شده است دارای مزایای فراوانی است. کاشت مژه موقت یا اکستنشن مژه کار خانم ها را راحت تر کرده و یکی از روش های جایگزین به جای ریمل کشیدن است.

اکستنشن مژه چیست؟

اکستنشن مژه روشی جدید و تازه است که مژه های فرد با استفاده از این روش پرپشت و بلند تر به نظر می رسند. در این روش از تارهای طبیعی و مصنوعی مو روی ساقه موهای طبیعی استفاده کرده و آنها را با چسب مخصوص بر روی مژه ها قرار می دهند.افرادی که از این روش استفاده می‌کنند باید دقت بالایی داشته باشند و صبر و حوصله زیادی هم داشته باشند. در این روش هر دو یا سه هفته مژه ها باید دوباره ترمیم شوند. هرچه از مژه ها دقت و مراقبت بیشتری انجام دهید دوام اکستنشن مژه افزایش پیدا می کند. افرادی که پس از اکستنشن مژه از آنها به خوبی مراقبت نکنند ماندگاری این روش کوتاه تر از مدت زمان معمول آن خواهد بود. مدت ترمیم اکستنشن مژه بستگی به سرعت رشد مژه های طبیعی افراد و همچنین؛ نحوه نگهداری از مژه های اکستنشن شده است.

اقدامات لازم قبل از اکستنشن مژه

برای آنکه اکستنشن مژه با موفقیت انجام شود افراد باید اقدامات زیر را انجام دهند. قبل از هر چیز انتخاب یک اکستنشن کار حرفه‌ای بسیار مهم است. همانطور که مشخص است اکستنشن مژه روشی دقیق و ظریف است که افراد مجرب و حرفهای می توانند این کار را با موفقیت انجام دهند؛ بنابراین افرادی را که در این کار تخصص ویژه دارند انتخاب کنید. مدل اکستنشن مژه مانند مدل های دیگر باید مشخص شود تا اکستنشن نهایی با ظرافت و دقت انجام شده و زیبایی به چشمان و چهره افراد هدیه شود.

برای انجام فرایند اکستنشن مژه، علاوه بر آن که افراد بایدکار اکستنشن مژه را انجام دهند، باید بدانند که این کار زمان بر است و تقریباً بین ۹۰ تا ۱۸۰ دقیقه باید صبوری کنند تا کار اکستنشن مژه با موفقیت انجام شود. در هنگام استفاده از این روش باید از زمان مناسب استفاده کنید و هیچ عجله و استرسی برای انجام اکستنشن مژه نداشته باشید. افرادی که با وسواس خاصی به زیبایی خود اهمیت می دهند با استفاده از این روش بهتر می توانند از مژه های خود مراقبت کنند.

انواع مدل های اکستنشن مژه

اکستنشن مژه مانند دیگر روش های زیبایی دارای مدل های مختلفی است. از جمله مدل های مطرح اکستنشن مژه عبارتند از:

اکستنشن کلاسیک مژه

در روش اکستنشن کلاسیک مژه، مژه های مصنوعی به صورت جدا جدا و یکی یکی بر روی مژه های طبیعی قرار داده می شود. در این روش از چسب روشن یا مشکی مخصوص به مژه های طبیعی استفاده کرده و مژه های مصنوعی و مژه های طبیعی به یکدیگر می چسبند. دوام این روش چهار تا شش هفته است. معمولاً در این روش از ۶۰ الی ۸۰ مژه استفاده می شود. جنس مژه های مخصوص اکستنشن از موی سمور، موی اسب، موی مصنوعی یا موی انسان است.

اکستنشن مژه والیوم یا سه بعدی

در این روش بین تارهای مژه های طبیعی تار مژه مصنوعی چسبانده می شود. معمولاً بین هر تار مژه طبیعی ۲ الی پنج تار مژه مصنوعی و ابریشمی چسبانده میشود. در اکستنشن والیوم دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به اکستنشن کلاسیک دارد. خانم های بسیاری ترجیح می‌دهند که از این روش برای اکستنشن مژه استفاده کنند.

 اکستنشن مژه مگا والیوم
افرادی که دوست دارند مژه پرپشت و مشکی داشته باشند بهتر است از این روش استفاده کنند. در روش اکستنشن مژه مگا والیوم از مو های ابریشمی استفاده شده و حجم مژه ها بیشتر به چشم می خورند. ضخامت و قدرت تحمل مژه‌های طبیعی سبب می‌شود تا از این روش آرایشگر های حرفه‌ای استفاده کنند. معمولاً بین مژه های طبیعی در این روش از ۷ الی ۱۲ مژه ابریشمی استفاده می شود.

تفاوت اکستنشن مژه با مژه مصنوعی

افرادی که از مژه مصنوعی برای زیبایی چشمان و زیبایی ظاهری خود استفاده می کنند باید بدانند که مژه مصنوعی با یک نگاه ساده کاملاً قابل تشخیص است. ولی، افرادی که از اکستنشن مژه استفاده می‌کنند مژه های مصنوعی آنها به راحتی قابل تشخیص نیست. زیبایی ظاهری اکستنشن مژه از مژه مصنوعی بالاتر است و مدت دوام اکستنشن مژه هم پایدار تر و بیشتر است. با این کار افراد مدت زمان طولانی تری می توانند مژه های مصنوعی خود را در این روش بدون تغییر نگهداری کنند.

تفاوت اکستنشن مژه و کاشت مژه

کاشت مژه طبیعی است و معمولاً باید هر دو هفته یکبار مژه‌ های خود را ترمیم کنید.  در روش اکستنشن مژه از تارهای مصنوعی استفاده شده و دوام و طول عمر این روش پایین تر از کاشت مژه است.

مزایای اکستنشن مژه

 اکستنشن مژه برای افرادی که این روش را برای زیبایی صورت و چشمان خود انتخاب کرده‌اند دارای مزایای زیادی است. از جمله مزایای این روش عبارتند از:

ایجاد ظاهری زیبا و جذاب برای صورت و مژه ها 

داشتن مژه های بلند زیبا و پرپشت آرزوی تمامی افراد است. مژه هایی که پرپشت و بلند باشند در زیبایی چهره تاثیر زیادی دارد و چهره ای گیرا و جذاب تر خواهند داشت؛ بنابراین اکستنشن مژه سبب شده که چهره این افراد زیبا تر به نظر برسد.

اکستنشن مژه دوام بالاتری دارد افرادی که به مژه های خود اهمیت می دهند و روزانه از ریمل استفاده می‌کنند بهتر است که از اکستنشن مژه استفاده کنند. هر چقدر در نگهداری و حفظ مژه های اکستنشن شده کوشش بیشتری داشته باشند مژه های اکستنشن شده نیز بیشتر است و افراد با خیالی راحت می‌توانند بدون استفاده از ریمل زیبایی چهره خود را چندین برابر نمایند.

اکستنشن مژه صرفه جویی در زمان را به دنبال دارد. از آنجا که مواد آرایشی و بهداشتی دارای قیمت های بالایی هستند قیمت ریمل هم از این امر مستثنی نیست و افرادی که از ریمل استفاده می کنند باید هزینه بیشتری برای زیبایی چشمان خود بپردازند. بهتر است از این روش هر دو ماه یکبار استفاده کرده تا هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی شود.

دوام اکستنشن مژه: کسانی که به مژه های خود اهمیت می دهند پس از انجام اکستنشن مژه می توانند با مراقبت دقت و استمرار در ترمیم این روش دوام آن را چندین ماه افزایش دهند. با این کار در هزینه ریمل و استفاده از این روش صرفه جویی زیادی خواهند نمود.

معایب اکستنشن مژه

تمامی روش هایی که برای زیبایی و جذابیت پوست مو و صورت استفاده می شوند دارای معایبی هم هستند. اکستنشن مژه نیز از این امر مستثنی نیست و آن هم دارای معایبی است ولی مزایای استفاده از این روش بیشتر از معایب آن است. اکستنشن مژه فقط برای مژه‌های کم‌پشت بسیار مناسب است و ممکن است که بین مژه ها پس از انجام روش اکستنشن  دچار ریزش شود که این امری طبیعی است و کسانی که از روش اکستنشن مژه استفاده می‌کنند به این روش آشنایی کامل دارند.

در صورتی که کاشت و اکستنشن مژه توسط افراد حرفه‌ای انجام شود و آنها نیز از مواد با کیفیت استفاده کنند از ریزش مژه اصلی جلوگیری کرده و به حداقل می رسد. کسانی که اعتقاد دارند اکستنشن مژه سبب عفونت پلک و چشم می شود دچار اشتباه شده اند. باید بگوییم که این روش ربطی به عفونت چشم و پلک نداشته و در صورتی که افراد از چشمان و مژه های خود به صورت مناسب نگهداری نکنند ممکن است که دچار عفونت شوند.

قیمت اکستنشن مژه

تمامی روش هایی که برای زیبایی استفاده می شوند معمولاً قیمت بالایی دارند افرادی که به دنبال اکستنشن  هستند باید بدانند که با توجه به استفاده از این روش برای زیبایی و مژه های خود هزینه زیادی نباید بپردازند. اکستنشن مژه روشی مقرون به صرفه تر نسبت به استفاده از دیگر روش ها است. کسانی که تمایل دارند از این روش برای زیبایی چشم و صورت خود استفاده کنند می توانند این روش را با قیمتی مناسب تر و ارزان تر انجام دهند. یکی از فاکتورهای مهم در تاثیرگذاری قیمت اکستنشن مژه کم پشت و پرپشت بودن مژه ها است هر اندازه مژه ها کم پشت تر باشند قیمت اکستنشن مژه هم بالاتر خواهد رفت.

سخن پایانی 

روش های زیادی برای زیبایی مژه و ابرو وجود دارد. کسانی که به زیبایی ظاهری خود اهمیت می دهند باید با مراجعه به مجرب ترین و حرفه ای ترین آرایشگر ها این روش را با خیالی راحت انجام دهند. در صورت تمایل به اکستنشن مژه می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا بتوانید بهترین عملکرد و نتیجه را از اکستنشن مژه به دست آورید.

4.7/5 - (4 امتیاز)
نظر
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه