سالن بیوتی
آشنایی با خدمات مو

خدمات مو

خدمات مو نقش بسزایی در زیبایی افراد دارد و برای همگی اهمیت زیادی خواهد داشت. امروزه داشتن موی سالم از داشتن موی بلند مهم تر است و همگی به دنبال راهی برای تقویت و بهبود موهای آسیب دیده خود هستند. با توجه به اهمیت مو در زیبایی، بهتر است این خدمات در کلینیک و سالن های مخصوص انجام شود تا آسیب بیشتری به موهایتان وارد نشود.

یکی از خدماتی که سبب زیباتر شدن استایل خانم ها می شود، شینیون مو است. شینیون در واقع به معنی گیس در قسمت پشت سر است. در جهان امروز هنر شینیون بسیار گسترده شده و مدل های گوناگونی به این هنر اضافه شده است. شینیون به عنوان یک لاین تخصصی در آمده است. در سالن های آرایشی افراد متخصص این خدمات را به بهترین نحو ارائه می دهند. 

بافت مو یکی دیگر از خدمات مو است و در واقع بافت یکی از روش های آرایش مو محسوب می شود. بافت مو از گذشته در فرهنگ های مختلف وجود داشته است و تا به امروز از طرفداران آن کم نشده است. برای انجام بافت بو به تجهیزات خاصی نیاز داریم. سشوار، مواد نگهدارنده، گیره، کش، کلیپس و.. از جمله لوازم بافت مو هستند. خدمات بافت مو در بسیاری از سالن های آرایشی به صورت تخصصی ارائه می شود و مدل های مختلفی دارد.

در موی انسان یک نوع پروتئین به نام کراتین موجود است که این پروتئین سبب سلامت و شادابی مو می شود. موها به دلیل کراتینی که دارند دارای خاصیت ارتجاعی هستند. امروزه به دلیل رنگ کردن زیاد، سشوار کشیدن مرتب، اتو کشیدن موها و… آسیب های زیادی به مو وارد می شود. البته ناگفته نماند که رژیم غذایی نامناسب نیز تاثیر زیادی بر سلامت مو دارد.  عدم مصرف پروتئین مورد نیاز بدن، ممکن است سبب ریزش و شود و مو خاصیت ارتجاعی خودش را از دست دهد. پروتئین تراپی همانطور که از نامش پیداست دارای پروتئین است و مو به راحتی این پروتئین را جذب خواهد کرد و این محصول برای ترمیم موهایتان استفاده می شود. محصولات پروتئین در اکثر فروشگاه ها موجود هستند و حتی امروزه می توانید از طریق روش هایی همچون فیلم مو و مزوتراپی، پروتئین و مواد مغذی مو را تامین کنید.

یکی از روش هایی که می تواند برای تغییر چهره و استایل خانم ها کارآمد باشد، کوتاهی مو است. به طور کلی کوتاهی مو از دسته خدماتی است که تغییرات بسیار چشمگیری در فرد ایجاد خواهد کرد. در هیرکات مو باید به مدل مو توجه کنید و مدلی را انتخاب کنید که مناسب چهره شما باشد. همانطور که می دانید یکی از دغدغه های مهم خانم ها سن آنها است و همیشه دوست دارند خدماتی را انجام دهند تا نسبت به سن شان جوان تر به نظر بیایند. جالب است بدانید با کوتاهی مو می توان به این دغدغه پایان داد. 

کوتاهی مو برای حفظ سلامتی مو امری ضروری محسوب می شود. با توجه به تحقیقات صورت گرفته دختران تا ۱۲ سالگی باید به صورت منظم، موهای خود را کوتاه کنند. کوتاهی مو به مو کمک می کند که سلامت آن حفظ شود و از موخوره جلوگیری خواهد کرد. شما می توانید از طریق شماره های درج شده با کارشناسان ما تماس بگیرید تا بهترین هیرکاتیست ها را به شما معرفی کنند. قبل از کوتاهی باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

قبل از انجام خدمات هیرکات موهای خود را با شامپوی مخصوص بشویید. مو نباید هنگام کوتاهی آلوده یا چرب باشد.

  • در هنگام شستشو از نرم کننده نیز استفاده کنید تا
  • موهایتان صاف و بی گره باشند.
  • برای اینکه کوتاهی دقیق انجام شود، در حین
  • کوتاهی باید مرتبا مو مرطوب گردد
  • ابزار های کوتاهی مو باید ضدعفونی شده باشد. 

یکی از روش هایی که افراد می توانند از طریق آن مو های آسیب دیده خود را بهبود دهند، پلکس تراپی مو است. فرآیند پلکس تراپی بسیار تخصصی و حساس است و باید توسط افرادی که در این زمینه آموزش دیده اند و مهارت این کار را دارند انجام شود. میزان مواد و نحوه استفاده از این مواد فرمول خاصی دارد و باید مطابق فرمول انجام شود. این خدمات در چند مرحله انجام می شود می شود می توانید در مرحله سوم، از مایکرومیست استفاده کنید.

مو برای براقیت و سلامتی نیازمند عنصری به نام هیدروژن است. هیدروژن در واقع همان عنصری است که ریزش مو را کنترل خواهد کرد. بدن ما به صورت طبیعی هیدروژن مورد نیاز مو را تامین می کند و کمبود این هیدروژن در بدن را می توان با خدمات هیدروژن تراپی جبران کرد. هیدروژن تراپی یک پروسه ۳۵ روزه دارد و در پنج مرحله انجام می شود.

با توجه به تحقیقات صورت گرفته یکی از عناصری که می تواند تمامی مشکلات مو از قبیل شوره، اسکالپ چرب، ریزش مو و.. درمتن کند ازون تراپی مو است. این روش را بهداشت جهانی تایید کرده است و جزو روش های زود بازده محسوب می شود. ازون تراپی یک خدمات نوین بوده و به همین دلیل شناخت عمومی در مورد این روش وجود ندارد. این خدمات را هم آقایان و هم خانم ها بدون محدودیت سنی می توانند انجام دهند و پروسه ازون تراپی یک هفته در ۷ جلسه به اتمام خواهد رسید و این روش، غیرتهاجمی است. 

همانطور که می دانید امروزه از دستگاه لیزر استفاده شایانی می شود و بیشتر برای رفع مو های زائد بدن به کار برده می شود. اما لیزر برای تقویت و رشد مو نیز موثر است. درمان مو به کمک لیزر کاملا بدون درد است و باید بگوییم بسیار تاثیرگذار می باشد. لیزر هیچ عوارض جانبی ندارد و یک روش درمانی غیرتهاجمی است. از لیزر سرد برای شستن موی سر استفاده می کنند و نور درمانی موجود در لیزر سبب ضخیم تر شدن تار مو می شود و در نهایت ظاهر کاملتری به مو می دهد. در اروپا مردم از این روش درمانی استفاده می کنند و جدیدترین برنامه های درمانی با استفاده از این دستگاه به وجود آمده است. 

یکی از روش هایی که برای رویش مجدد و همینطور جلوگیری از ریزش مو موثر است، مزوتراپی مو می باشد. مزوتراپی مو را هم آقایان آقایان هم خانم ها می توانند انجام دهند. در این روش ویتامین هایی همچون A,B,C و آنتی اکسیدان و بیوتین با استفاده از بی حسی های مخصوص به سر تزریق می شود. این روش بدون درد است  و فرد باید حدود ۲ الی ۶ جلسه برای رسیدن به نتیجه دلخواه، این خدمات را انجام دهد. این خدمات در کلینیک ها با بهترین برند انجام می شوند.

رنگ کردن مو یکی از پرطرفدار ترین لاین ها در سالن آرایشی است. معمولا وقتی صحبت از تغییر در چهره می شود خانم ها به سراغ رنگ کردن مو می روند. جالب است بدانید حتی رنگ مو می تواند بر روی شخصیت انسان اثرگذار باشد. رنگ مو انواع مختلفی دارد و به سه دسته، دائمی، نیمه دائم و موقتی تقسیم بندی می شود. رنگ موی دائم، رنگ موهایتان را به صورت همیشگی تغییر خواهد داد و در واقع رنگ های دائمی کوتیکول مو را باز می کند و رنگ ها را به عمق مو می رساند. پس از اینکه رنگ به عمق مو برسد کوتیکول ها مجددا بسته می شوند. رنگ مو های دائم با گذر زمان تغییر رنگ نمی دهند.

رنگ مو نیمه دائم، با اکسیدان کم تشکیل می شود و یک ترکیب کم آمونیاک محسوب می شود. در این فرایند کوتیکول مو به آرامی باز می شود و مو فقط به ساقه نفوذ خواهد کرد. این رنگ موها آسیبی نمی رسانند نمی رسانند به مرور محو خواهند شد. 

رنگ موی موقتی نیز سریعا رنگ مو را عوض می کند. معمولا به صورت پودر یا اسپری در بازار عرضه می شوند. با استفاده از این رنگ موها می توانید قسمت های مختلف مو را رنگ کنید و توجه داشته باشید که رنگ مو موقت بعد از شستشو پاک می شود. 

انواع خدمات مو

روش های مختلفی در سالن های زیبایی برای جلوه بیشتر موهای شما وجود دارد. از روش های موثری که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. افراد زیادی هستند که براشینگ مو را در منزل خود انجام می دهند. اگر بخواهید به صورت حرفه ای عملیات را روی موهای خود انجام دهید و انواع براشینگ را تجربه کنید باید از سالن های زیبایی بهره مند شوید. براشینگ مو تنوع بسیار زیادی دارد و افراد با داشتن موهای متنوع می توانند از این عملیات برای زیباسازی موهای خود استفاده نمایند. این روش که مزایا و معایبی را به همراه دارد توسط آرایشگرهای حرفه ای در کشور ما با هزینه های متفاوتی انجام می شود.

خدمات مو

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات مو

4.5/5 - (17 امتیاز)