سالن بیوتی
آشنایی با خدمات مژه و معرفی مراکز

خدمات مژه

داشتن مژه های بلند و پر پشت یکی از معیارهای زیبایی در جهان امروز محسوب می شود؛ به همین علت بسیاری از خانم ها دوست دارند که مژه هایی بلند و زیبا داشته باشند. امروزه روش های مختلفی برای زیباتر کردن مژه ها از جمله ریمل زدن، استفاده از مژه مصنوعی، اکستنشن مژه، کاشت مژه، لمینت مژه، لیفت مژه و… وجود دارد در این مطلب قصد داریم به معرفی تمامی خدمات مژه بپردازیم و ویژگی‌های هر یک از آن ها را بیان کنیم. اگر شما نیز قصد دارید تغییراتی مثبت روی مژه های خود انجام دهید، پیشنهاد می شود تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

تفاوت بین اکستنشن مژه با لمینیت و لیفت مژه در چیست؟

اولین تفاوتی که بین لمینیت و اکستنشن مژه وجود دارد، این است که اکستنشن مژه همان کاشت مژه است که توسط تارهای مصنوعی به قسمت های مختلفی از مژه چسبانده می شود. اما در لیفت یا لمینیت مژه با استفاده از موادی مانند کراتین و مواد ویتامینه مژه ها ضخیم تر و خوش حالت تر می شوند. 

دومین تفاوتی که بین اکستنشن و لیفت و لمینیت مژه وجود دارد، میزان ماندگاری آن است. ماندگاری اکستنشن مژه تنها بین دو تا سه هفته است و بعد از آن باید مجددا ترمیم شود ولی در لیفت و لمینیت مژه حالت مژه ها بین شش تا هشت هفته ماندگاری و دوام دارد. علاوه بر این لیفت و لمینیت مژه حالت بسیار طبیعی تری نسبت به اکستنشن مژه دارد.

تنها تفاوت بین لمینیت و لیفت مژه، مواد استفاده شده در آن ها است. در لمینیت مژه ها کراتینه و با موادی ویتامینه و رنگ می شوند. علاوه بر این لمینیت ماندگاری بهتری نسبت به لیفت مژه دارد. اما مواد بکار رفته برای لیفت مژه تنها کراتینه است که در صورت خواست و نظر مشتری از رنگ نیز استفاده می شود.

در این روش از اکستنشن مژه، یک تار از مژه مصنوعی روی یک تار از مژه طبیعی شما چسبانده می شود. از مزایای این روش می توان به طبیعی بودن این روش اشاره کرد. اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید مژه هایی با ظاهر طبیعی داشته باشید پیشنهاد می شود از این روش استفاده کنید.

والیوم در لغت به معنای حجم است. اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید مژه های پر پشت تر با حجم بیشتری داشته باشید، پیشنهاد می شود از این روش برای اکستنشن مژه خود استفاده کنید. در این روش انتهای چند مژه به وسیله چسب به هم متصل می شوند و هر یک از آن ها روی یک تار از مژه طبیعی شما قرار می گیرد و به این شکل مژه های شما بسیار پر پشت تر و حجیم تر دیده می شود.

اکستنشن مژه به روش مگا والیوم دقیقا مانند روش والیوم است با این تفاوت که از نظر حجم از روش والیوم بسیار پرپشت تر است.

اکستنشن اسپایکی با توجه به حالت چشمان شما انجام می شود و در برخی از موارد عیب های پلک را پوشش می دهد. در این روش نحوه قرار گیری مژه مصنوعی به حالت چشمان شما بستگی دارد. از روش های کلاسیک، والیوم و مگا والیوم به صورت ترکیبی برای کاشت مژه استفاده می شود.

اکستنن مژه به روش هیبردی به این صورت است که بین روش والیوم و کلاسیک می باشد. در واقع کاشت مژه به این روش سنگین تر از روش کلاسیک و سبک تر از روش والیوم است. تارهای که برای چسباندن در این مدل به کار می رود ضخیم است.

در این مدل کاشت همان طور که از نام آن پیداست مژه ها به روشی کاشت می شوند که از حالت و فرم طبیعی خود خارج نشوند. بیشتر تارهای مصنوعی مژه در وسط پلک قرار می گیرند. اگر شما نیز جزو افرادی هستید که دوست دارید چهره شما در عین زیبایی حالت نچرال خود را حفظ کند، پیشنهاد می شود از روش اکستنشن نچرال برای کاشت مژه های خود استفاده کنید.

در این روش اکستنشن مژه، همان طور که از نام آن پیداست چشمان شما حالت چشم گربه را می گیرد و کشیده تر دیده می شود. این مدل کاشت مژه برای افرادی که چشمانی گرد و نزدیک بهم دارند، مناسب است. در واقع در این مدل اکستنشن مژه، تارهای مصنوعی مژه بیشتر در گوشه بیرونی چشم قرار می گیرد تا چشم ها را زیباتر و کشیده تر نشان دهد. به طور کلی افرادی که حالت چشمانشان بادامی بوده بهتر است از این روش استفاده نکنند.

اکستنشن مژه به روش عروسکی بسیار پرطرفدار و خاص است. در این روش تارهای بلند مژه به جای اینکه در گوشه چشم قرار بگیرند بیشتر در وسط چشم قرار می گیرد و چشم ها را درشت تر نشان می دهد. پیشنهاد می شود افرادی که پلک های افتاده دارند از این روش برای کاشت مژه استفاده کنند.

انواع خدمات مژه ​

برای زیباتر شدن مژه ها سالن های زیبایی و آرایشگاه ها خدمات متفاوتی را ارائه می دهند که در ادامه به معرفی هریک از این خدمات می پردازیم.

اکستنشن مژه

یکی از روش های کاشت مژه اکستنشن مژه است البته کاشت مژه به صورت دائم است و توسط پزشک و تخصص همان حوزه صورت می گیرد اما اکستنشن مژه به صورت موقت است و از تارهای شبیه به مو برای کاشت مژه استفاده می شود. در واقع این تارهای مو را با چسب هایی مخصوص در لا به لای مژه ها می چسبانند. اکستنشن مژه دارای انواع مختلفی است که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم

لمینیت مژه

یکی دیگر از خدمات مژه که سالن داران ارائه می دهند لمینیت مژه است. لمینیت مژه یک روش جدید برای بلندتر کردن و حالت دادن به مژه ها است. این روش طوری است که انگار مژه های خود را ریمیل زده اید با این تفاوت که بلند و حالت دار بودن مژه هایتان تا چند ماه دوام دارد. با استفاده از این روش مژه های شما ضخیم تر و حالت مژه هایتان برجسته تر دیده می شود. در این روش از مواد خاصی برای تقویت کردن مژه هایتان استفاده می شود. مژه ها کراتینه ، تقویت و رنگ می شوند و استفاده از این روش اثر تقویت کنندگی و درمانی دارد.

لیفت مژه

یکی دیگر از روش های زیبایی مژه لیفت مژه است. در این روش برعکس شیوه اکستنشن و کاشت مژه هیچ کاشتی بر روی مژه ها انجام نمی شود و تنها حالت مژه های شما تغییر می کند. برای لیفت مژه یکسری مواد را روی مژه های شما می گذارند و مدت 45 الی 60 دقیقه طول می کشد تا مژه های شما حالت دار شود.

خدمات مژه

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات مژه

4.6/5 - (8 امتیاز)