انتخاب شهر
خدمات
نوع مجموعه
سالن زیبایی
| شهرک غرب
جزئیات بیشتر
چم
متخصص زیبایی
| سعادت آباد
جزئیات بیشتر
مصی عالیپور
متخصص زیبایی
| تهران
جزئیات بیشتر
شیرین مقدم
سالن زیبایی
| تهران
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی قصر سارا
آکادمی زیبایی
| نارمک
جزئیات بیشتر
آکادمی بانو روشنایی
سالن زیبایی
| تهرانپارس
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی مانلی
سالن زیبایی
| نیروهوایی
جزئیات بیشتر
شاپرک
سالن زیبایی
| ستارخان
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی سمیه بانو
سالن زیبایی
| آرژانتین
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی
| افسریه
جزئیات بیشتر
سمیلار
سالن زیبایی
| سعادت آباد
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی سرمه وسمه
سالن زیبایی
| الهیه
جزئیات بیشتر
تینا صفایی
سالن زیبایی
| سعادت آباد
جزئیات بیشتر
سالن زیبایی هانیه پزشکی
سالن زیبایی
| نارمک
جزئیات بیشتر
مهسا
سالن زیبایی
| فرشته
جزئیات بیشتر
بیوتی بار
سالن زیبایی
| پیروزی
جزئیات بیشتر
چهره ها
سالن زیبایی
| تهرانپارس
جزئیات بیشتر
مهناز
متخصص زیبایی
| فرشته
جزئیات بیشتر
میترا آقایان
آکادمی زیبایی
| گیشا
جزئیات بیشتر
آکادمی تبسم آفتاب
سالن زیبایی
| تهرانپارس
جزئیات بیشتر
جدیدترین مقالات مرتبط میکاپ چشم
آموزش میکاپ چشم

چشم ها مهمترین عضو صورت هستند که شما با اجرای یک میکاپ عالی روی آنها می توانید زیبایی صورت را دو چندان کنید. با میکاپ عیوب چشم برطرف خواهد شد و شما می توانید چشمانی درشت و زیبا داشته باشید.

انواع براش آرایشی

بسیاری از بانوان برای زیباتر کردن صورت خود از ابزارهای مختلف آرایشی استفاده می کنند. امروزه به دلیل پیشرفت علم و خلاقیت بشریت روش های مختلفی برای پیاده سازی انواع مدل های آرایش ابداع شده که باعث خلاقیت آرایش زنان

تفاوت کرم پودر و موس

آرایش برای بانوان اهمیت زیادی دارد. بانوان و دختران جوان از آرایشی برای پنهان کردن عیب های صورت و تقویت کردن مزایای آن استفاده می کنند. در واقع می توان از آرایش به عنوان بهترین ابزار برای زیبایی صورت بانوان

فینیشینگ میکاپ چیست

فینیشینگ میکاپ یکی از هنرهای معتبر و مهم در هنر آرایشگری است که بسیاری از آرایشگران باید با این هنر آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند صورت افراد را به زیباترین شکل آرایش کرده و زیبایی صورت را چندین برابر

نحوه کانتورینگ صورت های مختلف

نحوه کانتورینگ صورت های مختلف را همه افراد که در زمینه آرایشگری می خواهند تخصص بگیرند باید یاد بگیرند. کانتورینگ برای صورت های مختلف متفاوت است. و به روش های متفاوت افراد می توانند کانتورینگ صورت را انجام دهند. از

لیست بهترین مراکز خدمات میکاپ چشم

آشنایی با بهترین مراکز زیبایی برای خدمات میکاپ چشم

در زیبایی و جذابیت صورت چشم ها نقش مهمی دارند. برای اینکه بتوانید چشمانی گیرا و خیره کننده داشته باشید بهترین راهکار اجرای یک میکاپ مناسب با بهترین مواد آرایشی است‌. چشم ها هر عیب و نقصی که داشته باشید با یک میکاپ حرفه ای بیشترین تغییر را تجربه خواهد کرد. در میکاپ رنگ ها تاثیر بسزایی دارند و باعث می شوند تا چشم ها شکل و فرم خاصی پیدا کنند. نحوه اجرای میکاپ به سلیقه مشتری بستگی دارد. اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهیم شناخت شما را از انواع میکاپ چشم و همچنین مزایا و معایب آن بیشتر خواهد کرد.

میکاپ چشم چیست؟

میکاپ چشم در واقع همان آرایش چشم با انواع رنگ ها و سایه روشن ها است که کمک می کند تا حالت چشم به طور کلی تغییر کند. اگر چشمان ریزی دارید با میکاپ می توان آنها را درشت تر کرد و اگر شما شما درشت و گرد است با میکاپ حرفه ای می توان آنها را زیر و خوش فرم کرد. انتخاب رنگ ها در میکاپ اهمیت زیادی دارد. سایه ای که برای آرایش چشم انتخاب می کنید بهتر است متناسب با رنگ چشم ها باشد چون در این صورت می تواند نقش بیشتری در زیبایی چشم ها داشته باشد.

میکاپ چشم به روش های مختلف اجرا می شود و شما می توانید از میکاپ های ساده برای محیط های مختلف استفاده کنید. ماندگاری میکاپ بالا بوده به شرطی که شما از مواد آرایشی درجه یک استفاده کنید. در میکاپ می توانید به کمک خط چشم کشیدگی چشم ها را بیشتر کنید. مهمترین مزیت میکاپ چشم پوشش دهی عیوب و نقص های صورت است و با این کار زیبایی چشم ها چندین برابر می شود. میکاپ باید بر اساس مدل و رنگ چشم انجام شود.

میکاپ های ساده را می توانید در منزل هم اجرا کنید. آرایش چشم اصول و قوانین خاص خود را دارد که یک میکاپ آرتیست حرفه ای می تواند به بهترین شکل ممکن آن را انجام دهد. برای خلق یک میکاپ عالی قطعا انتخاب لوازم آرایشی مناسب و باکیفیت اهمیت زیادی دارد و ماندگاری کار را هم افزایش می دهد. آرایش چشم بیشتر از هر چیزی نظر دیگران را جلب می کند چون چشم ها همیشه نقش بسزایی در زیبایی صورت دارند. میکاپ های بروز و شیک همیشه بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند.

معرفی انواع میکاپ چشم

میکاپ چشم به شکل های مختلفی اجرا می شود و میکاپ آرتیست برای شروع کار ابتدا به مدل و رنگ چشم ها توجه می کند و بر این اساس میکاپ را به نمونه های زیر تقسیم بندی می کند:

  • میکاپ چشم بادامی: چشم های بادامی کشیدگی زیادی دارند و می توان با میکاپ چشم ها را از حالت کشیده به کمی درشت تغییر داد. با خط چشم پایه های چشم را مشخص می کنید و از یک سایه دودی در پشت پلک استفاده می کنید. مژه مصنوعی برای این کار ضروری است.
  • میکاپ چشم گرد: برای کشیده تر کردن چشمان گرد باید خط چشم از وسط پلک تا گوشه خارجی کشیده شود. شیبی که به خط چشم داده می شود آن را گربه ای می کند. در داخل چشم سایه روشن استفاده کنید و در قسمت خارجی کمی سایه تیره قرار دهید.
    میکاپ چشم گود با استخوان ابروی برجسته: برای این نوع آرایش شما باید ابتدا سایه روشن را در گوشه چشم استفاده کنید. خط چشم نازکی تا انتهای گوشه چشم بکشید. اگر گوی چشم بیش از حد باشد نیازی به سایه تیره نیست و با ریمل و مژه مصنوعی فرم بهتری به چشم بدهید.
  • میکاپ چشمان نزدیک به هم: برای اینکه فاصله چشم ها بیشتر شود داخل چشم و روی بینی کمی سایه روشن استفاده کنید و انتهای چشم را با سایه تیره پوشش دهید. سایه باید حالتی گرد به چشمان شما بدهد. خط چشم ضخیمی بکشید و سایه اسموکی را زیر آن استفاده کنید.
  • میکاپ چشمان افتاده به سمت پایین: در این آرایش سایه روشن و مژه مصنوعی استفاده کنید و خط چشم تیره را از داخل به بیرون پلک بکشید. با این کار چشمان شما درشت تر و جذاب تر خواهد شد.

مزایای میکاپ چشم

میکاپ چشم مزایای زیادی برای کاربران به همراه دارد چون به کمک آن می توانند عیوب و نواقص چشم ها را برطرف کرده و به آن شکل تازه ای بدهند. چشم ها در زیبایی صورت و جذب افراد تاثیر بسزایی دارند پس شما با آرایش چشم می توانید تاثیر بیشتری روی دیگران بگذارید. برای افزایش نفوذ و گیرایی چشم ها شما نیاز به یک میکاپ حرفه ای دارید. اگر چشم های شما افتاده و بدون حالت است با استفاده از خط چشم می توانید آنها را درشت و کشیده کنید.

اگر مژه ها کوتاه و بدون حالت است به کمک فرمژه می توانید آنها را حالت دهید و با یک ریمل خوب باعث بلندی و پرپشتی مژه ها شوید. مزیت دیگر میکاپ چشم بالا بدون اعتماد به نفس در افراد است چون با چشمانی زیبا می توانند در جذب دیگران موفق تر باشند. اگر در محیط کار حاضر می شوید چشمانی با میکاپ جذاب داشته باشید چون می تواند در استخدام شما تاثیرگذار باشد. مزایای دیگری که میکاپ چشم به همراه دارد زیباترشدن شما در مجالس و مهمانی ها است.

عروسی که با چشمان زیبا در سالن حاضر می شود می تواند چشم همه را خیره کند. از دیگر مزایای میکاپ چشم می توان به حس آرامش درونی اشاره کرد چون شما اطمینان پیدا می کنید که با چشمانی زیبا همه جا حضور دارید و این می تواند حس خوبی را در شما ایجاد کند. استفاده از لنز در میکاپ چشم می تواند یک تغییر اساسی ایجاد کند و با جذاب تر شدن شما در مجالس و مهمانی ها شود. زیاد بودن مزایای میکاپ چشم باعث شده تا سطح استقبال از آن روز به روز بیشتر شود.

معایب میکاپ چشم

میکاپ چشم دد کنار مزایای که به همراه دارد معایبی را هم در خود جای داده است. چشم عضو حساسی است بنابراین کوچکترین حساسیتی به مواد آرایشی می تواند آسیب های جدی را به آن وارد کند. برای میکاپ چشم شما نیاز به لوازم مختلفی دارید که هر کدام در قسمت هایی از چشم استفاده می شوند‌. اگر برای استفاده از لنز نکات بهداشتی را رعایت نکنید چشم ها به سرعت قرمز می شوند و اشک زیادی از چشم ها سرازیر می شود که کل آرایش شما را بر هم می زند.

عفونت چشم مهترین عیب میکاپ است که اگر به سرعت درمان نشود می تواند آسیب های جبران ناپذیری را وارد کند. اگر لوازم تاریخ گذشته استفاده کنید نه تنها کیفیت و ماندگاری لازم را ندارند بلکه می توانند به چشم آسیب وارد کنند. حساسیت به لوازم آرایشی در بیشتر موارد دیده می شود و اگر آنها را استفاده کنید باعث ورم پلک و بسته شدن چشم ها می شود. پاک کردن آرایش چشم ها کار سخت و زمانبر بوده و شما نیاز به مواد مختلفی دارید تا سایه و ریمل و خط چشم و … را پاک کنید.

عیب دیگری که در میکاپ چشم به وفور دیده می شود اصولی نبودن آن است به همین دلیل عیوب چشم ها به خوبی برطرف نمی شود و چشم ها زیبایی خود را از دست می دهند. ریخته شدن مواد آرایشی داخل چشم می تواند جشن و مهمانی ما را خراب کند‌. استفاده از ریمل های ضد آب باعث می شود تا هنگام شستن مژه ها از چشم جدا شود. ریزش مژه از دیگر معایب میکاپ چشم است که به دلیل استفاده از ریمل و خط چشم و حتی سایه می باشد.

آموزش مراحل میکاپ چشم

برای اجرای یک میکاپ حرفه ای و زیبا شما باید مراحل زیر را به صورت کاملا دقیق طی کنید:

استفاده از کانسیلر: در اولین مرحله باید اطراف چشم را با کانسیلر پوشش دهید تا اگر لک و سیاهی باشد محو شود. تیرگی و پف زیر چشم را با براش و یا انگشت به خوبی پوشش دهید تا کاملا صاف و روشن شود.
آموزش آرایش پشت چشم با پرایمر: در مرحله دوم آرایش شما نیاز به پرایمر دارید. به کمک انگشت یا براش کمی پرایمر را روی پلک قرار می دهید تا آرایش ماندگاری بیشتری پیدا کند و کیفیت و ظاهر خود را از دست ندهد.
سایه زدن چشم مرحله به مرحله: در مرحله سوم شما نیاز به سایه مناسب دارید. سایه باید طبق اصول استفاده شود بنابراین باید ابتدا به شکل و رنگ چشم ها توجه کنید. سایه تیره و روشن بیشتر به صورت ترکیبی استفاده می شوند.
هایلایت زدن: در این مرحله کار هایلایت زدن شروع می شود. بالای پلک و روی استخوان ابرو بهترین محیط برای هایلایت زدن است‌ که باید رنگ روشن برای آن استفاده شود.
استفاده از کانتورینگ: برای مشخص کردن خط پلک شما نیاز به کانتور دارید‌. استفاده از کانتورینگ تیره باعث می شود تا شکل چشم ها به خوبی مشخص گردد. براش مخروطی شکل برای این کار بهترین گزینه هست.
ترکیب کردن سایه: در اینجا نیاز دارید تا با یک براش مخروطی شکل سایه هه را با هم ترکیب کنید. مخلوط شدن سایه ها در اول و آخر چشم باعث می شود تا فرم چشم مشخص شود.
خط چشم ساده: برای حالت دادن به چشم ها خط چشم استفاده می شود و اهمیت زیادی هم دارد.
فرمژه : قبل از استفاده از ریمل باید مژه ها را با فرمژه حالت دهید.
ریمل زدن: آخرین مرحله در آرایش کردن ریمل زدن است‌ که به چشم ها جذابیت بیشتری می بخشد.

لوازم مورد نیاز برای میکاپ چشم ها 

برای اینکه میکاپی زیبا و جذاب برای چشم ها اجرا کنید نیاز به لوازم آرایشی باکیفیت دارید. این لوازم عبارتند از:

ریمل: ریمل برای بلند و پر پشت شدن مژه ها استفاده می شود. ریمل ها نمونه های مختلفی دارند و شما می توانید متناسب با نیاز خود آنها را انتخاب کنید. ریمل آخرین مرحله استفاده می شود. فرچه ریمل به صورت کوتاه و بلند است که شما متناسب با نوع مژه آن را انتخاب می کنید.
چسب مژه و مژه های مصنوعی: در کنار ریمل باید از مژه مصنوعی و چسب آن نیز استفاده کنید. کاشت مژه به کمک چسب باعث می شود تا شما مژه هایی طبیعی تر و زیباتر داشته باشید. با چسب مژه ها به خوبی روی چشم قرار می گيرند و جدا نمی شوند.
خط چشم: برای شکل دادن به چشم خط چشم کاملا ضروری است. این لوازم آرایشی نمونه های مختلف دارند. خط چشم ضد آب به دلیل ماندگاری بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. خط چشم های مشکی جذابیت زیادی دارند.
سایه چشم : سایه رنگ ها و جنس های مختلفی دارد و زمانی که پشت چشم قرار می گیرد می تواند رنگ و لعاب بهتری به چشم بدهد. سایه توسط براش استفاده می شود.
کانسیلر: برای پوشاندن تیرگی های اطراف چشم استفاده می شود‌. رنگ کانسیلر بر اساس رنگ طبیعی پوست انتخاب می شود تا بتواند تاثیر بهتری داشته باشد. کانسیلر جاند، ماتیکی، برس دار و ..‌ هر کدام کارایی مختص به خود را دارند.
فرمژه: قبل از اینکه ریمل استفاده کنید بهتر است با فرمژه ابتدا به مژه حالت دهید. این وسیله فلزی بوده و دارای یک اسفنج مخصوص برای حالت دهی به مژه است.

معرفی انواع سایه برای میکاپ چشم 

سایه نقش مهمی در زیبایی چشم ها دارد به همین دلیل امروزه در نمونه های مختلف تولید می شود و شما می توانید متناسب با نوع و شکل چشم ها سایه مناسب را انتخاب کنید. از سایه های پر فروش و کاربردی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سایه های خشک: این سایه هیچ گونه چربی ندارد و کاملا خشک است به همین دلیل دوام خوبی از خود نشان می دهد بافت نرمی که این سایه دارد باعث شده تا پشت چشم و روی پلک را به راحتی پوشش دهد‌‌. کاربرد این نوع سایه از نمونه های دیگر بیشتر است.
سایه های چرب: اگر چه نگهداری و ماندگاری این سایه روی چشم سخت است اما میکاپ آرتیست حرفه ای سعی می کند تا با زیرسازی لازم آن را روی پلک نگه دارد. برای استفاده از لین سایه که چربی زیادی هم دارد بهتر است ابتدا از سایه خشک استفاده کنید.
سایه های مدادی: بهترین نوع سایه برای آرایش سایه مدادی است که مصرف آسانی هم دارد. این سایه در رنگ های متنوع در دسترس است و نمونه های مات و براق دارد.
سایه های پودری: این نوع سایه به صورت مات و براق است و تنوع رنگی بالایی هم دارد. به دلیل اکلیلی بودن برای آرایش در شب بهترین گزینه است‌. درخشنده بودن این سایه باعث شده تا جذابیت آن دو چندان گردد. قبل از استفاده از سایه پودری برای دوام بیشتر از سایه آبرنگی استفاده کنید.
سایه های مایع یا آبرنگی: این سایه به کمک آب و قلمو استفاده می شود و ماندگاری زیادی هم دارد‌‌. برای زیبایی چشم ها این سایه بهترین عملکرد را دارد. برای گریم عروس و زیرسازی سایه آن هم با رنگ تیره این نوع سایه می تواند بهترین کارایی را داشته باشد.

نحوه آرایش چشمان مشکی 

افرادی که چشمان درشت و مشکی و پوستی سبزه دارند همیشه به دنبال میکاپی هستند که چشمان آنها را جذاب و گیرا کند. سایه های کرم و بژ و شکلاتی برای این کار بهترین گزینه هستند چون رنگ و لعاب خاصی به چشم ها می دهند. این افراد بهتر است از سایه های خیلی تیره استفاده نکنند چون رنگ چهره آنها تیره تر خواهد شد. استفاده از سایه به صورت تک رنگ می تواند زیبایی چشم ها را در این افراد بیشتر کند. در پشت چشم از یک خط چشم متوسط استفاده کنید. استفاده از خط چشم در زیر چشم مناسب نیست و بهتر است به جای آن مدادی همرنگ چشم استفاده کنید.

افرادی که پوست روشن و چشمان درشت دارند باید از خط چشم های مشکی استفاده کنند تا بین چشم و صورت تضاد ایجاد شود. برای جذابیت بیشتر بهتر است به جای خط چشم از سایه یا مداد که رنگ خاکستری و دودی تیره دارد به کار رود. کشیدن نداد به صورت یک هاله مات پشت پلک و زیر چشم می تواند جذابیت چشم ها را دو چندان کند. چشم های درشت با آرایش ملایم جلوه بیشتری دارند پس سعی نکنید از مواد آرایشی به صورت غلیظ استفاده کنید. برای اینکه چشم ها کمی کشیده تر شود باید خط چشم را به انتها ادامه دهید.

نکات مهم در میکاپ چشم 

برای اینکه میکاپ چشم ها کاملا اصولی و حرفه ای باشد باید به نکاتی که در زیر به آنها اشاره می کنیم توجه کنید:

در اولین مرحله باید کمی کرم پوشاننده را با نوک انگشت روی اطراف چشم ماساژ دهید تا تیرگی دور چشم برطرف شود و پوست اطراف چشم یکدست گردد.
نکته دیگر در میکاپ چشم استفاده از سایه کمرنگ از محل رویش مژه تا زبر ابرو است که باید توسط برس مخصوص انجام شود.
نکته دیگر این است که زیر استخوان ابرو را با سایه رنگ متوسط پوشش دهید. این حرکت باید به شکل جارو و یا برف پاک کنی باشد. این کار تکرار شود تا رنگ با پوست ترکیب گردد.
از دیگر نکات در میکاپ چشم که توجه به آنها کاملا ضروری است می توان به آرایش پلک بالا اشاره کرد که با یک مداد چشم انجام می شود. سپس با قلم مو خط را مات میکاپ کنید.
رنگی که در پلک بالا استفاده کردید را برای برای گوشه بیرونی پلک پایین استفاده کنید. این کار توسط مداد و سپس قلم مو صورت می گیرد.
برای اينکه همه رنگ ها یکدست شود به کمک برس سایه چشم را به تمام قسمت سلام ترکیب کنید تا تضادی وجود نداشته باشد و جلوه کار بیشتر شود.
نکته دیگری که توجه به آن در میکاپ اهمیت زیادی دارد این است که رنگ های اضافی اطراف چشم را با پنبه پاک کنید. پنبه باید به آرامش زیر چشم کشیده شود تا رنگ اضافی باقی نماند.
اگر مژه ها حالت ندارند باید قبل از استفاده از ریمل ابتدا فرمژه بزنید. مژه ها را بین فرمژه قرار می دهید تا حالت بگیرند بعد از حالت گرفتن باید ریمل را روی آنها قرار دهید تا به همین شکل باقی بمانند.

قیمت میکاپ چشم 

قیمت میکاپ چشم همه جا یکسان نیست و این بستگی به نوع میکاپ و میزان مواد استفاده شده دارد. تورم باعث شده تا قیمت لوازم آرایشی افزایش زیادی پیدا کند به همین دلیل میکاپ آرتیست باید هزینه زیادی صرف خرید این لوازم کند. از این رو قیمت میکاپ چشم هم به مراتب بیشتر می شود. میکاپی که برای عروس اجرا می شود اصولا vipو حرفه ای بوده به همین دلیل بیشترین هزینه را به خود اختصاص می دهد. هر چه غلظت میکاپ بیشتر باشد قطعا میزان مواد استفاده شده هم بیشتر است به همین دلیل با قیمت بالایی همراه است.

قیمت میکاپ میزان تخصص میکاپ آرتیست و همچنین سابقه و اعتبار آرایشگاه هم بستگی دارد. هر چه مهارت و سابقه کار میکاپ آرتیست بیشتر باشد کیفیت و سرعت کار او افزایش پیدا می کند و این می تواند در تعیین قیمت نقش داشته باشد. آرایشگاه هایی که با سابقه بالا در حال فعالیت هستند همیشه هزینه بیشتری برای میکاپ چشم در نظر می گیرند. استفاده از کادر مجرب در سالن آنها هم تنها برای اجرای میکاپ باعث می شود تا هزینه ها به طور چشمگیری افزایش پیدا کند.

اگر میکاپ به صورت سفارشی انجام شود نیاز به دقت و تمرکز بیشتری دارد و این می تواند در قیمت گذاری موثر باشد. اگر چه قیمت های تعیین شده مدام در حال تغییر هستند اما اتحادیه همیشه نرخ ثابتی را اعلام می کند. استفاده از متریال باکیفیت نه تنها ماندگاری کار را افزایش می دهد بلکه باعث می شود تا کار ارزش بیشتری هم پیدا کند. تفاوت قیمت بین میکاپ های ساده و حرفه ای زیاد است چون هر کدام برای اجرا به مدت زمان خاصی نیاز دارند.