انواع دیزاین ناخن

ناخن ها، نقش بسیار مهمی در تعیین جذابیت به ویژه در بانوان دارند و نیاز است که مورد توجه دائمی باشند. طراحی و دیزاین ناخن، از جمله خدماتی است که امروز در ایران نیز طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و افرادی که در طراحی و دیزاین ناخن فعالیت دارند، با استفاده از روش ها و تکنیک های گوناگونی ناخن های متقاضیان و مشتریان خود را طراحی می کنند. ناخن ها را می توان به شیوه های گوناگونی طراحی کرد. در ادامه این مطلب، به معرفی و بررسی برخی از محبوب ترین و پرکاربردترین دیزاین های ناخن که در سالن های زیبایی و آرایشگری اجرا می شود، خواهیم پرداخت.

آشنایی با ۱۰ انواع دیزاین ناخن و طراحی ناخن

دیزاین مرمری یا ماربل

یکی از پرطرفدارترین دیزاین هایی که روی ناخن های دست بانوان انجام می شود، دیزان مرمری یا ماربل است. همانطور که از نام این دیزان پیدا است، پس از پیاده سازی آن بر روی ناخن ها، شکل سطح ناخن مانند بافت مرمر می شود. لازم به ذکر است که روش های گوناگونی برای انجام این نوع از دیزاین ناخن مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از افراد برای ایجاد این طرح، از قلم لاینر استفاده می کنند تا رگه های مرمر مانند را ایجاد کنند. برخی دیگر پس از خشک کردن لاک سفید روی ناخن، با استفاده از ماده ای به نام بلومینگ ژل و سپس لاک رنگ تیره، طرح مرمر را روی ناخن ایجاد می کنند.

دیزاین ناخن با بلومینگ ژل

برای آشنایی با این نوع از دیزاین ناخن، قبل از همه باید بدانید که بلومینگ ژل چیست و چگونه کار می کند. بلومینگ ژل، در واقع یک ژل بسیار رقیق است که بر روی سطح ناخن nail زده می شود. میزان رقیق بودن این ژل به اندازه ای بالا است که رنگ های لاک در آن حل و پخش می شود. طرح ها و دیزاین های ناخن که با استفاده از بلومینگ ژل پیاده سازی می شوند، حالتی آبرنگی دارند و زیبایی خیره کننده ای را ایجاد می کنند. تنها کافی است که ابتدا بلومینگ ژل با طرح دلخواه بر روی ناخن زده شود و پس از آن، لاک هایی با رنگ های از قبل انتخاب شده به آن اضافه شوند تا یک دیزاین منحصر به فرد ایجاد شود.

دیزاین ناخن با استفاده از پودر شوگر

پودر شوگر، نوعی پودر است که در طراحی و دیزاین ناخن استفاده می شود و از دانه های درشتی مانند دانه شکر تشکیل شده است. ذرات درشت پودر شوگر، در رنگ های گوناگونی تولید شده اند و شما می توانید بر اساس سلیقه خودتان، نوع پودر شوگر مورد نظر خود را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که پودر شوگر نسبتا دوام بسیار بالایی ندارد و ممکن است که پس از مدتی نیاز به ترمیم داشته باشد. از مهم ترین مواردی که سبب جذابیت هر چه بیشتر پودر شوگر شده است، حالت سه بعدی و برجسته ای است که بر روی ناخن ها ایجاد می کند. البته در برخی از موارد، با استفاده از تاپ کت سطح پودر شکر برجسته خواهد شد.

دیزاین ناخن با استفاده از نگین

نگین ها، زیبایی بسیاری را به استفاده کنندگان می افزایند و نه تنها برای طراحی و دیزاین ناخن ها استفاده می شوند، بلکه استفاده از آن ها در طراحی جواهر و اکسسری و همچنین لباس نیز قابل مشاهده است. نگین های گوناگونی برای طراحی ناخن وجود دارند که بر اساس سلیقه انتخاب می شوند. برای اینکه نگین ها به سطح ناخن بچسبند، نیاز است که از بیلدر ژل استفاده شود که نگین دقیقا در مکان مورد نظر بر روی ناخن بماند و جدا نشود. چسب ناخن نیز برای چسباندن نگین ها به سطح ناخن گزینه مناسبی است. معمولا از طرح های نامتقارن برای دیزاین نگینی ناخن استفاده می شود، زیرا جذابیت آن ها چندین برابر بیشتر است، اما بر اساس انتخاب مشتری، این نوع از دیزاین می تواند به صورت متقارن و برای تمام ناخن های انگشتان دست نیز انجام شود.

پیشنهاد سردبیر  مزایا و معایب پدیکور ناخن

طراحی و دیزاین ناخن ها با ایر براش

ایر براش، یک نوع دستگاه بادی است که برای طراحی و دیزاین نقاط کوچک و ظریف مورد استفاده قرار می گیرد. دیزاین هایی که بر پایه ایر براش بر روی ناخن انجام می گیرند، کیفیت بسیار بالایی دارند و تنوع رنگ هایی که می توانید در این نوع از دیزاین به کار بگیرید، بسیار گسترده است. برای دیزاین ناخن ها با استفاده از دستگاه ایر براش، ابتدا باید لاک به صورت رقیق ساخته شود و سپس در مخزن دستگاه ریخته شود. با استفاده از انرژی باد حاصل از کشیدن ماشه ایر براش، لاک رقیق شده بر روی ناخن اسپری می شود. برای دیزاین ناخن ها با استفاده از ایر براش، می توانید از شابلون های کاغذی نیز استفاده کنید.

دیزاین ناخن به شکل سه بعدی

از جمله دیزاین هایی که امروزه طرفداران بسیار زیادی به ویژه در کودکان و نوجوانان پیدا کرده است، دیزاین ناخن ها به شکل سه بعدی است. در این نوع از طراحی، شکل های سه بعدی روی ناخن ایجاد می شوند و سپس در صورت نیاز به آن ها رنگ و طرح های بیشتری افزوده می شود. ژل سه بعدی یا تری دی ژل، ماده ای است که با استفاده از آن می توان طرح های سه بعدی و جذابی را بر روی ناخن ها ایجاد کرد. این نوع از دیزاین معمولا تجربه بسیار بالایی نیاز دارد؛ زیرا کار کردن با ژل سه بعدی و ساخت شکل های سه بعدی کار بسیار ساده ای نیست. ژل سه بعدی مانند یک خمیر بازی است و انعطاف بالایی دارد که استفاده از آن را برای تولید انواع اشکال سه بعدی ساده و پیچیده راحت کرده است.

دیزاین ناخن با استفاده از گل خشک

برخی از گونه های گل که ابعاد بسیار کوچکی دارند، می توانند برای طراحی ناخن نیز مورد استفاده قرار بگیرند. این دسته از گل ها قبل از استفاده برای طراحی و دیزاین ناخن باید خشک شوند. گل های خشک به شکل دلخواه روی ناخن ها قرار می گیرند و با استفاده از چسب ناخن روی سطح ناخن ثابت می شوند. البته لازم به ذکر است که این نوع دیزاین بهتر است با استفاده از تاپ کت انجام شود. با استفاده از تاپ کت، گل های چسبانده شده روی سطح ناخن دیر تر از بین می روند. این گل ها را حتی می توان با استفاده از لاک معمولی نیز روی سطح ناخن ها چسباند.

پیشنهاد سردبیر  جدیدترین رنگ های لاک ناخن

طراحی و دیزاین ناخن با استفاده از بیلدر ژل

یکی از پرکاربردترین موادی که برای طراحی ناخن مورد استفاده قرار می گیرد، بیلدر ژل است. این ماده برای پیاده سازی انواع دیزاین ناخن مورد استفاده قرار می گیرد، اما لازم به ذکر است که نوعی از دیزاین ناخن بر پایه بیلدر ژل انجام می شود. بیلدر ژل، نوعی ژل سخت است که می توان از آن برای چسباندن موارد گوناگون به ناخن استفاده کنید. در برخی از دیزاین هایی که بر پایه بیلدر ژل انجام می شوند، از پولک استفاده می شود که روی آن بیلدر ژل زده می شود. این امر، سبب ایجاد عمق بیشتر در طراحی می شود. لازم به ذکر است که از بیلدر ژل می توان برای محکم تر کردن ساختار ناخن نیز استفاده کرد.

دیزاین ناخن با اسپایدر ژل

اگر به دیزاین های ناخن نامنظم و خطی علاقه زیادی دارید، دیزاین ناخن با استفاده از اسپایدر ژل می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. اسپایدر ژل، نوعی ژل مخصوص طراحی و دیزاین ناخن است که به فراوانی برای طراحی های روی ناخن از آن استفاده می شود. دلیل نامگذاری این نوع ژل، خاصیت کشسانی آن است که مانند تار عنکبوت روی سطح ناخن کشیده می شود. طرح های بسیار متنوعی با استفاده از اسپایدر ژل قابل پیاده سازی روی ناخن هستند. برای کار با اسپایدر ژل، به یک قلم داتینگ ژل نیاز است. با استفاده از این قلم، می توانید بخشی از ژل را بردارید و به نقطه دیگری بکشید تا یک خط بین این دو نقطه کشیده شود.

طراحی ناخن با استفاده از پودر هولوگرام

پودر هولوگرام، یکی از موادی است که به فراوانی برای طراحی و دیزاین های ناخن خاص مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع پودر، در رنگ های گوناگونی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد که بر اساس سلیقه خود می توانید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. طراحی های هولوگرامی معمولا به صورت یکنواخت پیاده سازی می شوند و نور را مانند آینه بازتاب می دهند. رنگ هولوگرامی معمولا ترکیبی از چند رنگ است که بر اساس بازتاب نور و زاویه دید، رنگ های گوناگونی از آن قابل مشاهده هستند. این نوع از دیزاین ناخن برای سلایق خاص جذابیت بیشتری دارد.

انواع گوناگونی از دیزاین ناخن وجود دارند که امروزه توسط هنرمندان بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند و اگر می خواهید ناخن های خود را جذاب تر کنید، می توانید از این طراحی ها و دیزاین های دلخواه خود استفاده کنید. نکته ای که باید به آن دقت کنید، این است که باید دیزاین طراحی ناخن خود را بر اساس استایل خود انتخاب کنید و تلاش کنید که ناخن های خود را با سایر اعضای استایل خود ست کنید. در غیر این صورت ممکن است که طرح انتخاب شده جذابیت چندانی نداشته باشد و سبب ناهمگونی در استایل کلی شما بشود.

4.8/5 - (5 امتیاز)
نظر
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه