مزایا اجاره صندلی در سالن های زیبایی

برای راه اندازی یک آرایشگاه مجهز با امکانات کامل و خدمات حرفه ای، لازم است وقت و هزینه زیادی صرف کنید تا به درآمدزایی برسید و مشتری جذب کنید. امروزه آرایشگاه های متعددی در همه شهرها وجود دارند و بسته به میزان سابقه و کیفیت خدمات خود معمولا تعداد ثابتی از مشتری نیز دارند. همین امر موجب می شود بسیاری از آرایشگرهای تازه کار و کم تجربه، به فکر اجاره صندلی در سالن های زیبایی بیفتند تا زمانی که به درآمد و مهارت کافی برای مستقل شدن برسند. اجاره صندلی در سالن های زیبایی مزایا و معایب مختلفی دارد که در ادامه این مطلب به آن ها می پردازیم.

چطور در آرایشگاه شروع به کار کنیم؟

برای کار کردن در سالن های زیبایی، لازم است فرد ابتدا دوره های آرایشگری لازم را بگذراند و به مهارت کافی در این حوزه برسد. آرایشگری شغلی پردرآمد به شمار می رود که نیاز به تحصیلات آکادمیک ندارد و هر فردی با طی کردن دوره های آموزشی می تواند این مهارت را بیاموزد. به همین دلیل امروزه عده زیادی از بانوان به سوی این شغل جذب می شوند. مهم ترین نکته برای موفقیت در حرفه آرایشگری این است که با تمرین و ممارست فراوان به مهارت بالایی دست پیدا کنید و بتوانید رضایت مشتریان خود را جلب نمایید. آغاز کار به عنوان آرایشگر معمولا از طریق اجاره کردن صندلی در آرایشگاه یا کار کردن در سالن زیبایی دیگران و دریافت کمیسیون صورت می گیرد. در ادامه توضیح مفصل تر این راه ها ذکر شده است.

اجاره صندلی در آرایشگاه

اجاره صندلی در آرایشگاه

یکی از راه های کسب تجربه برای آرایشگرهای مبتدی این است که مدتی را در یک سالن زیبایی کار کنند و اجاره بپردازند. با اجاره صندلی در آرایشگاه، طبق قرارداد مکلف خواهید بود ماهانه یا هفتگی هزینه ثابتی را به عنوان اجاره به صاحب سالن زیبایی پرداخت کنید؛ همچنین اگر هزینه ساخت سالن زیبایی خودتان را ندارید و امکان آرایشگری در منزل نیز برای شما فراهم نیست، این روش کاملا مناسب به نظر می رسد. اجاره صندلی در سالن زیبایی، آزادی عملی بیشتری نسبت به دریافت کمیسیون دارد و از لحاظ نوبت دهی به مشتریان خود استقلال بیشتری خواهید داشت.

دریافت کمیسیون از آرایشگاه

این روش نسبت به اجاره صندلی استقلال کمتری برای آرایشگر فراهم می کند اما مزایای خاص خود را دارد. از جمله اینکه با دریافت کمیسیون دیگر نیاز نیست به صورت هفتگی یا ماهانه اجاره پرداخت کنید. در روش دریافت کمیسیون هرچه تعداد مشتری های شما بیشتر باشد درآمد حق کمیسیون بیشتری عایدتان خواهد شد. در واقع آرایشگر با سالن دار توافق می کند که قسمتی از درآمد خود را مطابق قرارداد در اختیار او قرار دهد. درصد کمیسیون ممکن است در شهرهای مختلف و محله های مختلف یک شهر مختلف باشد اما اغلب سالن دار ها درصد ۶۰-۴۰ یا ۷۰-۳۰ را ترجیح می دهند.

آرایشگرهایی که به تازگی شروع به کار کرده اند با روش دریافت کمیسیون می توانند علاوه بر کسب تجربه و مهارت، مشتری های زیادی جذب کنند. البته بعضی از آرایشگران تمایل دارند که تمام دوران کاری خود را به صورت کمیسیونی کار کنند. این مسئله یک تصمیم شخصی بوده و کاملا بستگی به شرایط فرد، اهداف و اولویت های او دارد.

پیشنهاد سردبیر  معروف ترین بلاگرهای زیبایی در ایران

قرارداد اجاره صندلی در سالن های زیبایی

صاحبان سالن های زیبایی معمولا برای کسب درآمد بیشتر و کاهش هزینه های سالن، اقدام به اجاره دادن بخش های مختلف سالن خود می کنند. اجاره صندلی در حرفه آرایشگری یک اصطلاح رایج و آشنا است اما غالبا چیزی که اجاره داده می شود صرفا یک صندلی نیست. سالن های زیبایی بزرگ برای افزایش بهره وری و فعالیت حرفه ای تر اقدام به پارتیشن بندی و تقسیم کردن سالن به قسمت های جداگانه می کنند. به این ترتیب هر آرایشگر می تواند با اجاره یکی از این فضاها شروع به کار کرده و کسب درآمد نماید.

معمولا یک آرایشگر نمی تواند در همه حیطه های سلامت و زیبایی دارای تخصص و تجربه باشد و هر شخصی بسته به علاقه خود یکی از شاخه های آرایشگری را به عنوان فعالیت اصلی خود انتخاب کرده و به آن مشغول می شود. می توان گفت فلسفه پارتیشن بندی سالن های زیبایی از همین مسئله ناشی می شود. به این ترتیب سالن زیبایی که چندین آرایشگر متخصص و حرفه ای دارد از شهرت و محبوبیت بیشتری برخوردار خواهد شد.

انواع قرارداد اجاره صندلی در سالن های زیبایی

در یک تقسیم بندی کلی قراردادهای اجاره صندلی آرایشگاه ها را می توان به دو دسته تفکیک کرد:

  • قراردادهایی که مربوط به اجاره صندلی در آرایشگاه مردانه است. خدمات آرایشی و پیرایشی در آرایشگاه های مردانه نسبت به سالن های زیبایی بانوان از تنوع کمتری برخوردار بوده و به تبع آن طرفداران کمتری نیز دارد. اما آقایانی که تمایل دارند در حرفه آرایشگری فعالیت کنند می توانند استارت کار خود را از اجاره یک صندلی در سالن پیرایش مردانه بزنند.
  • قراردادهایی که با عنوان اجاره صندلی یا بخشی از سالن زیبایی زنانه تنظیم می شود یکی از پرکاربردترین و محبوب ترین انواع قراردادها می باشد که میان آرایشگران خانم رواج دارد. این نوع قرارداد با عنوان« قرارداد اجاره صندلی آرایشگاه زنانه» تنظیم شده و به امضا موجر و مستاجر می رسد.
  • همچنین گاهی ممکن است درخواست صندلی در آرایشگاه به نوعی تقاضای موقعیتی برای قرارداد مشارکت در نظر گرفته شود. در این صورت در چنین قراردادهایی دیگر مبحث اجاره مکان یا اشخاص مطرح نیست بلکه باید از قرارداد شراکت در آرایشگاه یا قراردادهای دستمزد درصدی کمک گرفت. کارکرد قرارداد مشارکت در آرایشگاه به این صورت است که فضایی توسط سالن دار در اختیار آرایشگر قرار داده می شود و طرف مقابل نیز به عنوان آورده و سهام، خدمات زیبایی و بهداشتی خود را ارائه می کند. در نهایت سهم هر یک از طرفین قرارداد طبق مقدار آورده و میزان مشارکت محاسبه می گردد. همچنین طرفین می توانند به نحو دیگری نیز با یکدیگر توافق کنند.

مزایای اجاره صندلی در آرایشگاه

اجاره صندلی در سالن های زیبایی یک روش محبوب و پرطرفدار برای آرایشگرانی است که با مشکل نداشتن محل کسب و کار مواجه هستند. این روش به دلیل مزایای متعددی که دارد همواره با استقبال گسترده ای مواجه می شود. مهم ترین مزیت اجاره صندلی در سالن زیبایی، انعطاف داشتن ساعات کاری می باشد. در این روش آرایشگری که صندلی اجاره می کند خودش رییس خودش است و تصمیم می گیرد که چه زمانی برای مشتری های خود نوبت تعیین کند. از این لحاظ گفته می شود با اجاره صندلی استقلال بیشتری خواهید داشت؛ همچنین در صورتی که با اجاره صندلی در سالن زیبایی فعالیت کنید، مسئولیت تبلیغات نیز بر عهده خودتان می باشد.

پیشنهاد سردبیر  مهم ترین نکات در تبلیغات زیبایی

از دیگر مزایای اجاره صندلی در سالن زیبایی می توان به کسب درآمد بیشتر اشاره نمود. این روش نسبت به حالت دریافت کمیسیون، درآمد بیشتری دارد چرا که تصمیم گیری درمورد قیمت ها بر عهده خود آرایشگر مستاجر بوده و مبلغ را نیز شخصا از مشتری دریافت می کند. تنها کاری که آرایشگر باید انجام دهد این است که اجاره بهای خود را در موعد مقرر به سالن دار بپردازد. در آخر انتخاب محصولاتی که قرار است برای مشتری ها مصرف شود نیز توسط خود آرایشگر صورت می گیرد و او می تواند برای صرفه جویی در هزینه ها و متناسب با نیاز مشتریان راساً اقدام کند.

قیمت اجاره صندلی در سالن های زیبایی

از جمله موارد اصلی و مهم در قرارداد اجاره صندلی در سالن زیبایی، تعیین مبلغ اجاره است که طرفین باید پس از توافق آن را صریحاً در قرارداد قید نمایند. اجاره بها مبلغی است که آرایشگر مستاجر بابت استفاده از موقعیت شغلی و حضور در سالن زیبایی باید به سالن دار بپردازد. برای تعیین مبلغ اجاره و حفظ حقوق طرفین، بهتر است قبل از انعقاد قرارداد نظر اتحادیه آرایشگران منطقه خود را اخذ نموده و مطابق با مبلغ پیشنهادی اتحادیه قرارداد ببندند.

مهلت پرداخت اجاره بها معمولا به صورت هفتگی، ماهانه یا سالانه می باشد که روش پرداخت ماهانه رواج بیشتری دارد. در ضمن لازم است شیوه پرداخت اجاره به طور صریح در قرارداد ذکر شود تا در آینده اختلاف و مشکلی پیش نیاید. بر اساس قرارداد اجاره صندلی آرایشگاه زنانه یا مردانه، آرایشگر مکلف است در بازه های زمانی تعیین شده مبلغ مشخصی را به صاحب سالن پرداخت نماید.

سخن پایانی
آرایشگران و فعالان حوزه بهداشت و زیبایی نیازمند مکانی مجهز با امکانات کافی برای فعالیت خود می باشند. تدارک چنین مکانی سرمایه نسبتا زیادی لازم دارد و با توجه به ریسک کم و زیاد شدن تعداد مشتری ها، این روش برای آرایشگرهای مبتدی به صرفه نخواهد بود؛ از همین رو معمولا کسانی که به تازگی وارد حرفه آرایشگری شده اند نسبت به اجاره صندلی در سالن های زیبایی اقدام می نمایند تا به این ترتیب بدون نیاز به سرمایه اولیه، بتوانند به کسب درآمد و جذب مشتری برسند. با جستجو در اینترنت می توانید نمونه قرارداد اجاره صندلی آرایشگاه ها را مشاهده نموده و نسبت به شرایط و نتایج قرارداد مطلع شوید.

5/5 - (3 امتیاز)
نظر
  • طنین
    ۲۰ تیر ۱۴۰۲ در ۱۳:۱۶

    سالن زیبایی مصی در جنت آباد صندلی اجاره میدهد..اگه میخواید شماره تماسش رو بزارم براتون

افزودن دیدگاه