سالن بیوتی
آشنایی با پدیکور ناخن

پدیکور ناخن

یکی از روش های مراقبت از سلامت پا و ناخن های آن عملیات پدیکور است که توسط سالن های آرایشی بسیار زیادی در کشور انجام می شود. اگر پدیکور با دقت بالایی انجام گیرد منجر به جلوه بسیار زیبای پاهای شما شده و می توانید از اکسسوری های مختلف برای نمایش هرچه بهتر پاهای خودتان استفاده نمایید. از آنجایی که سلامت پوست انسان اهمیت بسیار زیادی دارد، می توانید برای مراقبت پوست پای خود به یک سالن زیبای معتبر مراجعه نمایید. عملیات پدیکور که طی چند مرحله و در انواع مختلفی انجام می شود با هزینه های گوناگون و در مدت های متفاوتی قابل انجام است. پای انسان که به عنوان قلب دوم آن شناخته می شود باید تحت حفاظت قرار گیرد. اگر میخواهید به سلامت پاهای خود  کمک کنید پدیکور را فراموش نکنید.

انجام پدیکور فواید بسیار زیادی دارد. از فواید آن می توان به تشخیص عفونت اشاره نمود. زمانی که شما بخواهید پدیکور را انجام دهید ناخن کار شما می تواند عفونت های قارچی را با سرعت بسیار بالایی تشخیص دهد. این کار به شما کمک می کند تا بتوانید مشکل عفونی و قارچی پای خود را رفع نمایید. یکی دیگر از فوایدی که پدیکور برای پای شما دارد نرم کردن پوست پای شما است.

 از آنجایی که پدیکور با استفاده از کرم و لوسیون های مختلفی انجام می شود، خشکی پوست شما را درمان می کند. پدیکور طی مراحل مختلفی انجام می شود که در این مراحل ی از بین بردن هرگونه پوست مرده از لایه برداری استفاده می شود. از فواید دیگر انجام این کار می توان به تسکین استرس اشاره کرد. آرامش شما در حین انجام پدیکور باعث تقویت روانی شما خواهد شد. از آنجایی که پدیکور انواع مختلفی دارد که می توان از انواع آن برای پوست های مختلف استفاده نمود.

اگرچه آموزش های زیادی در فضای مجازی برای انجام پدیکور در منزل وجود دارد اما بهتر است انجام پدیکور را به دست متخصصانی بسپارید که مراحل انجام آن را با دقت بالایی انجام می دهند. این افراد می توانند این کار را در مدت کوتاهی انجام دهند و جلوه بیشتری به پاهای شما ببخشند. استفاده از ابزار لازم برای انجام پدیکور نیاز به آموزش های لازم دارد. اگر بخواهید پدیکور پا را در منزل خودتان انجام دهید ممکن است نتوانید به خوبی از این ابزار استفاده نمایید.

 گاهی اوقات اشتباه در انجام پدیکور سلامت پاهای شما را به خطر می اندازد. افرادی که در سالن های زیبایی به عنوان ناخن کار و یا متخصص زیبایی ناخن و سلامت پوست مشغول به فعالیت هستند عملیات پدیکور را به خوبی انجام می دهند. این افراد می توانند تمام آسیب هایی که در پوست و ناخن پای شما وجود دارد را با استفاده از مواد با کیفیت برطرف نمایند. از آنجایی که پدیکور فواید بسیار زیادی دارد مورد توجه بسیاری از بانوان قرار گرفته است. با استفاده از پدیکور می توانید پاهای بسیار زیبایی داشته باشید که از سلامت آن ها نیز اطمینان دارید.

از آنجایی که ناخن های پا نقش بسیار زیادی در زیبایی پاهای شما دارند عملیات پدیکور باعث افزایش این زیبایی خواهد شد. مرتب شدن قسمت های مختلف پا با انجام عملیات پدیکور به راحتی انجام پذیر می شود. یکی از مزیت های مهم عملیات پدیکور افزایش گردش خون در پای شما است. پدیکور که نوعی ماساژ محسوب می شود باعث بهبود گردش خون در بدن شما خواهد شد. افزایش رطوبت پوست در ناحیه پا یکی دیگر از مزیت های مهم انجام پدیکور در سالن های زیبایی است. زیر ناخن های پای شما محل مناسبی برای جمع آوری آلودگی بسیار زیاد است. با انجام پدیکور در فاصله های زمانی کوتاه مدت می توانید این میکروب ها را به طور کامل از بین ببرید.

یکی از مسائل مهمی که حین انجام پدیکور ناخن پا برای انسان به وجود می آید کاهش استرس است. برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که چگونه همچین اتفاقی ممکن می شود؟ زمانی که در انجام عملیات پدیکور انگشتان پای شما ماساژ داده می شوند باعث آرامش شما شده و در نتیجه استرس شما کاهش پیدا می کند. البته ناگفته نماند که تجربه و مهارت فردی که این کار را انجام می دهد تاثیر زیادی در این قضیه دارد. اگر شما عملیات پدیکور زیر نظر یک فرد حرفه ای انجام دهید می توانید باعث سلامت خود شده و استرس خود را کاهش دهید. پایه و اساس انجام پدیکور ماساژ است. زمانی که اندام های شما ماساژ داده می شوند باعث خروج نیروهای منفی از شما شده که به کاهش استرس منجرمی شود.

اصولا هزینه انجام پدیکور ناخن مربوط به سالنی است که این روش در آن انجام می شود. اگر فردی که این کار را انجام می دهد مهارت بسیار زیادی داشته باشد هزینه بیشتری از شما دریافت می کند. سالن هایی که در مناطق مرفه وجود دارد اصولاً هزینه های بیشتری دریافت می کنند. در این مکان ها خدمات پدیکور تنوع بالایی داشته و با استفاده از تجهیزات بروز و پیشرفته انجام خواهد شد. استفاده از ابزارهای لازم برای انجام پدیکور و سلامت پاهای شما در هزینه نهایی آن تاثیر زیادی دارد. اگر پدیکور کار ناخن زمان بسیار زیادی برای پدیکور کردن ناخن های شما بگذارد هزینه بیشتری از شما دریافت خواهد کرد.

پدیکور پا با استفاده از کوکتل نیز انجام می شود. برای انجام پدیکور پا با کوکتل ابتدا باید ناخن های پا را از هرگونه لاک و موادی که روی آنها وجود دارد پاک نمود. در مرحله بعد ناخن های پا درون یک ظرف آب گرم قرار می گیرد باید به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه پاها را در آب گرم قرار داد و سپس مقداری روغن یا عصاره گیاهی با آز مخلوط میشود که باعث تقویت پا و نرم شدن آنها خواهد شد. سپس اسکراب روی سطح پا و ساق پا قرار داده و آن ها را ماساژ می دهند. پس از این کار باید پاهای شما را شسته و آبکشی کنند. 

در مرحله بعد با استفاده از سوهان و سنگ پا، پاهای مرطوب شما را به طور کامل از پوست های مرده پارک می کنند. سپس باید پاها را دوباره آبکشی کنند تا پوست های مرده از سطح پوست شما جدا شده و پس از آن پاهای شما را خشک می کند. در مرحله بعد از مرطوب کننده برای نرم کردن پوست پای شما استفاده می شود. هرچه این نرم کننده کیفیت بیشتری داشته باشد پوست شما سلامت بیشتری پیدا خواهد کرد. ماساژ دادن پاها پس از استفاده از کرم مرطوب کننده موجب افزایش گردش خون شما خواهد شد و در مرحله بعد نوبت به تمیز کردن انگشتان پای شما می رسد. با این کار لاک مدت بیشتری روی ناخن های شما باقی میماند و سپس ناخن های شما را کوتاه کرده و قسمت هایی که مورد نیاز باشد را سوهان کشی میکنند. در مرحله بعد باید انگشتان را با فاصله قرار داده که در هنگام لاک زدن مشکلی ایجاد نشود. برای این کار از پدهایجداکننده انگشت استفاده می شود.

 پس از قرار دادن یک لایه نازک لاک روی ناخن و خشک شدن آن لایه دوم را روی ناخن ها قرار می دهند. در مرحله آخر نیز برق ناخن روی لاک قرار داده که جلوه بیشتری به ناخن های شما ببخشند. استفاده از لاک مرغوب و باکیفیت تأثیر زیادی در جلوه ناخن های پا خواهد داشت. یک پدیکور کار حرفه ای از مواد مرغوب و ابزارهای لازم برای این کار بهره مند خواهد شد. توجه داشته باشید که هر چه از لوسیون ها و مواد نرم کننده بهتری برای انجام این کار استفاده شود سلامت پوست شما تضمین بیشتری خواهد داشت.

انجام اصولی عملیات پدیکور توسط ست به راحتی انجام می شود. ست پدیکور از ابزارهای مختلفی تشکیل می شود که هر یک از آن ها وظیفه ای بر عهده دارند. از این ابزارها می توان به ناخن گیر، قیچی سوهان و غیره اشاره نمود. ناخن گیر و قیچی در این ست برای کوتاه کردن ناخن استفاده می شوند. سوهان ناخن نیز برای فرم دادن و اصلاح گوشه های تیز آن کاربرد زیادی دارد که از دو قسمت تشکیل می شوند. 

قسمت زبر برای فرم دهی ناخن و قسمت صاف بیشتر برای صاف کردن ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرد. از ابزارهای دیگر در ستپدیکورمی توان به بافر اشاره کرد.این ابزار که در ظاهر خود شبیه به سوهان است تفاوت زیادی در کاربرد خود دارد. از کاربرد آن می توان به براق کردن سطح ناخن اشاره نمود. در ست پدیکور پوشر کوتیکول ناخن نیز وجود دارد. این ابزار برای عقب بردن کوتیکول ناخن است. به پوست نازکی که در انتهای ناخن شما وجود دارد کوتیکول ناخن گفته می شود.

 یکی از ابزارهای مورد نیاز در این ست نیپر است. نیپر برای بریدن پوست های اضافی که اطراف ناخن هستند استفاده می شود. این ابزار کمی تیز بوده و باید با دقت بسیار بالایی از آن استفاده کرد. اگر به درستی از آن استفاده نشود اطراف ناخن شما زخم و خون خواهد شد. از ابزارهای لازم دیگر برای انجام پدیکور می توان به سنگ پا اشاره کرد. سنگ پا برای پاکسازی پوست از سلول های مرده و یا سفت شده آن استفاده می شود. از دیگر ابزارهای لازم می توان به پد انگشتی پا اشاره کرد. این پدها که در بین انگشت های پا قرار داده می شوند برای جلوگیری از خراب شدن لاک مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی دیگر از خدماتی که توسط سرویس های سالن زیبایی برای بانوان انجام می شود پدیکور تراپی با پارافین است. این کار پس از کوتاه کردن ناخن و اسکراب آن انجام می شود. هدف از پدیکورتراپی با پارافین پولیش کردن ناخن ها و زیبایی بیشتر آنها است. برای این کار باید پاها را درون آب ولرم قرار داده و پارافین جامد را به صورت مایع روی پاها مالید. پس از این کار فرد متخصص پاهای شما را ماساژ داده تا نرم شوند. با استفاده از پارافین هزینه بیشتری نسبت به روش های دیگر دارد.

پدیکور انواع مختلفی دارد که هر یک از آنها با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند. پدیکور معمولی یکی از روش هایی است که در مدت بسیار کوتاهی انجام می شود. برای انجام پدیکور معمولی کافی است که پای شما خیس شده و سپس توسط یک سوهان یا سنگ پا تمیز گردد. در انجام این کار پوست مرده پای شما جدا شده و نرم خواهد شد. در پدیکور معمولی ناخن های شما کوتاه شده و براق می شوند. از انواع دیگر پدیکور می توان به پدیکور لاک نیز اشاره کرد.

 پدیکور ژل نیز از انواع دیگر پدیکور شناخته می شود. در این روش از ژل به جای لاک استفاده می شود و رنگ ناخن های شما جلوه بیشتری پیدا خواهد کرد. یکی دیگر از انواع پدیکور که طرفداران زیادی دارد پدیکوراسپا نام دارد. این پدیکور که توسط آب گرم انجام می شود باعث نوازش پای شما خواهد شد. ماساژی که در روش پدیکوراسپا وجود دارد طولانی تر است. با استفاده از موم پارافین یا سنگ داغ می توان دردهای عضلانی پا را درمان نمود. پدیکوراسپا در سالن های اسپاانجام می شود که افراد متخصص برای انجام مراحل مختلف آن وجود داشته باشند.

پدیکور خشک یکی از انواع پدیکور است. برای انجام این روش ابتدا باید پاهای مشتری با آنتی باکتریال ضدعفونی شده و گوشت های اضافی در صدف ناخن با سر سوهان مخصوص جدا شوند. در مرحله بعد با توجه به وجود گوشت هایی که اطراف ناخن وجود دارند، باید از نیپر استفاده کرد. جدا کردن گوشت های اطراف ناخن با استفاده از نیپر انجام شده و سپس با سوهان نوک ناخن پا را شکل می دهند. با استفاده از سوهان فلزی می توان ریشه ریزی که زیر ناخن وجود دارد را کشیده و جدا کرد. 

پس از آن سطح صدف ناخن توسط بافر کشیده و صاف می شود. می توان با رنده کف پا گوشت های مرده را جدا کرد تا کف پا یکدست شود. در مرحله بعد یک ظرف مخصوص را پر از آب کرده و در آن کمی مواد مخصوص می ریزند. پس از اینکه ۵ دقیقه پاهای شما در آن محلول قرار گیرند آنها را خشک کرده و با اسکراپ مخصوص ماساژ می دهند. در مرحله آخر نیز می توان طرح مورد نظر شما را برای ناخن ها اجرا کرد.

برای انجام پدیکور مرطوب باید مراحل مختلفی طی شود. اگر شما به سالنی مراجعه کنید که مهارت کافی در این کار داشته باشد ابتدا پاهای شما را با آنتی باکتریال ضدعفونی می کند. این کار باعث می شود که پیش از انجام عملیات پدیکور هیچگونه آلودگی روی پاهای شما وجود نداشته باشد. ظرف مخصوصی که پدیکور توسط آن انجام می شود باید از آب ولرم پر شده و کمی نرم کننده درون آن قرار گیرد. پای شما را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه درون آن قرار داده و پس از آن با یک حوله خشک می کنند.

 حوله هایی که در سالن ها مورد استفاده قرار می گیرد، یکبار مصرف بوده و این به سلامت شما کمک بیشتری خواهد کرد. در مرحله بعد باید گوشت های اضافه در صدف ناخن پای شما با پوشر به عقب هل داده شود. در مرحله بعد نیز با نیپر گوشت های اضافی را جدا خواهند کرد. نوک ناخن ها باید فرم داده شود و قد آن ها نیز به دلخواه شما شکل می گیرد. 

یک پدیکور کار با استفاده از سوهان فلزی نوک تیز ریشه های ریز را جدا می کند. با رنده مخصوص می توان گوشت های مرده را از کف پا جدا کرده و پس از آن از سوهان مخصوص برای صاف کردن کف پای شما استفاده می کنند. در مرحله بعد از یک اسکراپ مخصوص برای ماساژ پای شما استفاده شده و سپس طرح مورد نظر شما را اجرا خواهند کرد.

اگر می خواهید بدانید که هر چند وقت یکبار باید پدیکور را استفاده کنید، باید از یک متخصص کمک بگیرید. افرادی که مهارت کافی در این زمینه داشته باشند، می توانند با توجه به نوع پوست شما و ناخن های شما زمان مجدد پدیکور را برایتان مشخص کنند. اگر بخواهید سلامت پاهای شما حفظ شود باید انجام پدیکور را در مدت مشخص خود با نکات مهم آن انجام دهید. سهل انگاری در انجام پدیکور موجب آسیب به سلامت پاهای شما خواهد شد.

انجام یک سالن زیبایی که دارای بهداشت کافی باشد اهمیت بسیار زیادی برای پدیکور دارد. اگر سالن زیبایی بهداشت کافی برای این کار نداشته باشد علاوه بر اینکه از سلامت شما مراقبت نمی شود موجب بیماری های پوستی و قارچ های بسیار زیادی روی پوست شما خواهد شد. انجام پدیکور باید با مجوزهای لازم انجام گیرد. فردی که این کار را انجام می دهد باید آموزش های لازم را دیده باشد و از مجوزهای لازم برای این کار برخوردار باشد.

توجه داشته باشید که پیش از مراجعه به سالن زیبایی برای انجام پدیکور از امکانات سالن برای انجام این کار مطمئن شوید. پیش از مراجعه به سالن نمونه کارهای سالن را مشاهده کرده و مشتریان را ارزیابی کنید. هرچه رضایت مشتریان یک سالن زیبایی برای انجام عملیات پدیکور بیشتر باشد، شما برای انجام این کار در این سالن مطمئن خواهید شد.

برخی افراد پیش از رفتن به مهمانی های مختلف از عملیات پدیکور برای زیبایی پای خود استفاده می کنند. باید بگویم که انجام پدیکور در بازه های زمانی مختلف برای شما نیاز است. اگر شما حس کنید که سلامت پای شما به خطر افتاده است می توانید از روش پدیکور برای مراقبت از آن استفاده نمایید. پدیکور نیز مانند دیگر روش های درمانی برای حفظ و مراقبت از سلامت ناخن های پا تاثیر زیادی می گذارد. شما باید بتوانید آلودگی ها را به طور کامل از ناخن های پای خود پاکیزه نمایید. این کار در منزل به راحتی انجام نمی شود. 

سالن های مخصوصی که عملیات پدیکور را انجام می دهند با داشتن تخصص و مهارت کامل می توانند این کار را در مدت بسیار کوتاهی انجام دهند. انجام پدیکور اگر چه هزینه هایی را برای شما به دنبال دارد، اما با انجام آن می توانید از هزینه های بسیار زیاد دیگر برای درمان بیماری های پوستی پای خود جلوگیری نمایید. سعی کنید انجام پدیکور را به صورت منظم و در فاصله های زمانی مشخص انجام داده و در وقت معین خود به سالن های زیبایی مراجعه نمایید.

 یکی از دلایل مهم دیگر برای استفاده از پدیکور ست کردن ناخن های دست و پای شماست. اگر بخواهید کفش های جلو باز بپوشید یا بدون جوراب درون مهمانی حاضر شوید وجود پوست های اضافی در ناخن و کف پای شما جلوه بسیار بدی دارد. برای حذف این پوست ها و افزایش اعتماد به نفس شما به جهت داشتن پوستی زیبا می توانید پدیکور کنید. ممکن است پدیکور معایبی هم داشته باشد اما مزیت های آن بیشتر است. استفاده نادرست از ابزار و تجزبه کافی ممکن است منجر به زخم یا عفونت پای شما شود.

شاید این روزها واژه پدیکور را زیاد شنیده باشید. این عملیات به عنوان یک روش برای تمیز کردن، اسکراب کردن، زیبایی ناخن های پا و نوازش آن توسط آب گرم انجام می شود. پدیکور را می توان به عنوان یک درمان زیبایی توسط آب گرم شناخت. همانطور که سالن های زیبایی برای زیبایی و سلامت ناخن های دست از عملیات مانیکور استفاده می کنند برای پا با عنوان پدیکور مراحل مختلفی انجام می شود. تفاوت پدیکور و مانیکور بسته به محل انجام این عملیات است. با انجام مانیکور ناخن  های دست و با انجام پدیکور ناخن های پا تقویت می شوند. برخی از ابزارها برای انجام مانیکور و پدیکور یکسان است و برخی دیگر نیز با تفاوت هایی مورد استفاده قرار می گیرند.

بهترین ترکیب رنگ برای طراحی ناخن
برای طراحی ناخن می توان از ترکیب رنگ های مختلف نیز استفاده کرد. یکی از نکات بسیار مهم برای دیزاین ناخن ترکیب رنگ به صورت اصولی است. اگر رنگ ها به صورت اصولی و دقیق ترکیب شوند جذابیت بیشتری خواهند داشت و طرحی جذاب روی ناخن ها ایجاد می شود. ترکیب رنگ قرمز و بژ گزینه بسیار مناسبی برای دیزاین ناخن است. رنگ بژ در پس زمینه رنگ قرمز به عنوان یک طرح زیبا می تواند دیزاین ویژه ای را برای ناخن شما به وجود آورد.

 از ترکیب رنگ ها به صورت اصولی ترکیب رنگ بنفش و یاسی است. ترکیب این دو نیز زیبایی بسیار زیادی را به وجود خواهد آورد. ترکیب رنگ سفید و زرد باعث جذابیت بیشتر ناخن های شما می شود. می توان ترکیب رنگ صورتی و طلایی را برای ناخن های مختلف امتحان نمود. این دو زمانی که با یکدیگر ترکیب می شوند جلوه خاصی را به وجود می آورند. رنگ صورتی برای زمینه و رنگ طلایی هم برای طراحی روی کار گزینه بسیار مناسبی است. ترکیب رنگ نعنایی و نارنجی هم برای دیزاین ناخن طرفداران زیادی دارد. رنگ نارنجی به عنوان زمینه و رنگ نعنایی هم برای طراحی روی ناخن در فصل گرما بسیار زیبا جلوه می کند.

بهترین جا برای جستجوی خدمات پدیکور ناخن
اگر می خواهید با بهترین پدیکورهای ناخن آشنا شوید، می توانید به مجموعه سالن بیوتی تماس گرفته و خدمات مختلفی در این زمینه دریافت نمایید. همکاران ما اطلاعات لازم را درباره پدیکور ناخن و اهمیت آن در اختیارتان قرار خواهند داد. از آنجایی که پدیکور ناخن باید با دقت بالا انجام شود تا از آسیب به پای شما جلوگیری شود، حتما پیش از انجام این کار مشاوره بگیرید.

پدیکور ناخن

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات ناخن

5/5 - (5 امتیاز)