سالن بیوتی
آشنایی با مانیکور ناخن

مانیکور ناخن

این روزها زیبایی انگشتان و ناخن های دست اهمیت بسیار زیادی دارد. برای اینکه بتوانید ناخن های زیبایی داشته باشید می توانید به سالن های زیبایی مراجعه کرده و مانیکور کنید. مانیکور به شیوه ای می گویند که در آن مراحل مختلفی برای مراقبت و زیبایی ناخن های دست وجود دارد. برای انجام این کار باید از ابزارهای مناسبی استفاده نمود. فردی که در این زمینه تخصص داشته باشد، با این ابزارها آشنایی دارد. برای اینکه مانیکور ناخن به بهترین نحو انجام شود باید از ابزار و مواد باکیفیت استفاده شود

برای انجام مانیکور ناخن می توان از مدل های مختلف برای شکل دهی به ناخن های خود استفاده نمایید. با توجه به طول ناخن ها و شکلی که ناخن های شما دارند، می توانید انواع فرم ها را انتخاب نمایید. افرادی که فعالیت های زیادی با دست خود انجام می دهند بهتر است ناخن های کوتاه مربعی شکل را انتخاب نمایند. ناخن های بیضی مربعی نیز با ظاهر زیبا جلوه می کنند. این ناخن ها که لبه های گرد دارند با ظاهر لطیف تری قابل مشاهده هستند. 

برای استحکام بیشتر ناخن می توانید فرم بیضی مربعی را برای خود انتخاب نمایید. یکی از فرم های کلاسیک در مانیکور ناخن بکار می رود فرم گرد ناخن ها است. این فرم که بیشتر برای ناخن های کوتاه استفاده می شود لبه های منحنی شکلی دارد. مقاومت این فرم نسبت به دیگر انواع بیشتر بوده و کمتر دچار شکستگی می شود. افرادی که فعالیت های زیادی با ناخن های خود را انجام می دهند بهتر است این نوع فرم را برای خود انتخاب کنند. 

ناخن های بیضوی یکی دیگر از انواع مدل های مانیکور ناخن است. این مدل بیشتر برای ناخن های بلند مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از افراد این مدل را به دلیل زیبایی بیشتر آن استفاده کرده و از استخدام آن رضایت کافی دارند. مدل دیگر در انجام مانیکور مدل بادامی ناخن ها است. گوشه های این مدل نازک بوده و به شکل مخروطی ظاهر می شود. این مدل ناخن انگش شما را کشیده تر نشان می دهد و باعث استحکام ناخن شما می شود. ناخن بالرین یکی دیگر از انواع مدل های ناخن مانیکور است. به دلیل شباهت این مدل ناخن و کفش بالرین این نام را برای آن انتخاب کرده اند. با این مدل انگشت شما کشیده تر نشان داده می شود و فرصت بیشتری برای زیبایی ناخن های خود دارید.

در انجام مانیکور می توانید ناخن های مصنوعی را برای زیبایی هرچه بیشتر بجای ناخن های خود استفاده نمایید. پس از اینکه شما یک سالن مناسب و بهداشتی را برای مانیکور ناخن های خود انتخاب نمایید، می توانید از انواع مدل های ناخن مصنوعی برای خود یک ناخن بسیار زیبا بسازید. ناخن های مصنوعی که در مانیکور به کار می روند از لحاظ ظاهر و جنس تفاوت های زیادی دارند. 

برخی از آنها فقط به ابتدای ناخن ها چسبانده می شوند و اول ناخن های شما را می پوشند. برخی از ناخن های مصنوعی به طور کامل روی ناخن های واقعی شما قرار گرفته که از جنس پلاستیکی تولید می شوند برای قرارگیری کامل این ناخن ها روی ناخن های شما، توسط مانیکوریست برش زده شده و مرتب خواهند شد. یک مانیکور کار حرفه ای می تواند قالب دقیق ناخن های دست شما را با استفاده از ناخن های مصنوعی پلاستیکی به وجود آورد. 

از انواع دیگر ناخن مصنوعی در مانیکور می توان به ناخن هایی از جنس اکریلیک اشاره داشت. یک مانیکوریست با استفاده از این ماده ناخن مصنوعی را به وجود می آورد که ظاهر بسیار زیبایی دارد. آکریلیک با ترکیب مونومر مایع و پودر پلیمر مصنوعی ناخن مصنوعی را به وجود می آورد که بسیار مقاوم و محکم هستند. اگر ناخن های مصنوعی با اکریلیک ساخته شوند استقامت بسیار زیادی دارد و افرادی که فعالیت های زیادی با دستان خود انجام می دهند، می توانند این نوع ناخن را برای خود انتخاب کنند.

 از انواع دیگر ناخن های مصنوعی می توان به ناخن هایی اشاره کسی در تولید آنها ابریشم مورد نیاز است. این ناخن های مصنوعی بسیار ظریف بوده و مانند ناخن های واقعی به نظر می رسند. زمانی شما از ناخن های مصنوعی استفاده می کنید، باید هزینه بیشتری برای مانیکور بپردازید؛ اما توجه داشته باشید که این کار باعث می شود ناخن شما طراحی بهتری داشته باشد. مانیکوریست می تواند با انواع ناخن های مصنوعی تصاویر و طرح های بسیار زیبایی را روی ناخن های شما طراحی کند.

 اگر می خواهید ناخن های شما از حالت طبیعی خود خارج شده و یک طرح خاص و منحصر به فرد داشته باشند، حتماً ناخن مصنوعی را برای این کار انتخاب کنید. این کار که با نام کاشت ناخن مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است این روزها توسط افراد زیادی انجام می شود. 

برای انجام سوهان کشی در مانیکور ناخن باید دقت بسیار زیادی داشته و چند نکته را رعایت کرد. یکی از نکات مهم در انجام این کار موازی بودن ناخن با سوهان ناخن است. این کار باعث می شود که از شکسته شدن ناخن جلوگیری شده و راحت تر فرم بگیرد. نکته دیگر برای انجام سوهان کشی ناخن حرکت به سمت مرکز است. اگر سوهان را به صورت حرکت رفت و برگشتی روی ناخن بکشند، باعث پوسته پوسته شدن ناخن شده و آن را می شکنند. برای سوهان کشی ناخن باید هر بار سوهان را روی ناخن گذاشته و سپس این کار تکرار شود. برای سوهان کشی در مانیکور باید سوهان را عمود بر سر ناخن قرار داده و از یک طرف به سمت دیگر آن کشید.

انجام مانیکور وابسته به نوع جنس ناخن های شما و فعالیت هایی است که توسط دستان خود انجام می دهید. اگر فعالیت های زیادی داشته باشید ممکن است نیاز پیدا کنید که هر هفته یک بار مانیکور کنید. توجه داشته باشید که اگر پس از یک بار مانیکور کردن از آن مراقبت کنید، نیازی به انجام این کار در فاصله های زمانی کوتاه نخواهید داشت. پس از مراجعه به یک سالن مانیکور و انجام آن می توانید برای انجام مجدد آن مشاوره گرفته و در وقت معین مجدداً به سالن مراجعه نمایید. 

هزینه انجام مانیکور با توجه به فردی که شما به آن مراجعه می کنید متفاوت است. هرچه این شخص انجام مانیکور را با ابزارهای پیشرفته و با دقت بالایی انجام دهد هزینه بیشتری از شما دریافت می کند. اینکه شما ناخن های طبیعی خود را مانیکور کنید یا از ناخن های مصنوعی استفاده نمایید نیز تاثیر زیادی در هزینه انجام آن دارد. یک مانیکوریست حرفه ای از بهترین مواد برای نرم شدن دستان شما استفاده می کند. هرچه این مواد کیفیت بیشتری داشته باشند، هزینه بالایی برای خرید آن ها نیاز است؛ در نتیجه هزینه مانیکور شما بیشتر می شود. 

این روزها کاشت ناخن تنوع زیادی دارد. کم هزینه ترین مانیکور زمانی ایجاد می شود که شما ناخن معمولی خود را با لاک طراحی نمایید. هرچه از ابزار بیشتری برای زیبایی آن استفاده کنید، باید هزینه بیشتری نیز پرداخت فرمایید. ناخن های کاشت با استفاده از لاک معمولی یا ژلیش هم هزینه های متفاوتی دارند. طراحی آن ها توسط نگین یا لاک و رنگ های مخصوصی انجام می شود که هزینه های متفاوتی دارند.

اگرچه آموزش های زیادی برای انجام مانیکور در منزل توسط سایت های گوناگون ارائه می شود اما بهتر است این کار را به دست متخصصانی بسپارید که مهارت کافی در انجام آن داشته باشند. انجام مانیکور در سالن های زیبایی با استفاده از ابزار لازم انجام می شود. اگر شما نتوانید به خوبی از ابزار ست مانیکور استفاده نمایید ممکن است در منزل به ناخن های خود آسیب زیادی وارد نمایید. شخصی که برای شما مانیکور ناخن را انجام می دهد تجربه کافی در این زمینه داشته و می تواند این کار را در محیطی بهداشتی و سالم انجام دهد.

 ممکن است به دلیل اشتباهاتی که برای انجام این کار در منزل انجام می دهید باعث ایجاد بیماری های پوستی در ناخن های خود شوید. مراحل مختلف مانیکور ناخن نیاز به تجربه و دقت بسیار زیادی دارد. اگر می خواهید ناخن های بسیار زیبایی داشته باشید، حتما به یک سالن زیبایی مراجعه کرده و فردی را انتخاب نمایید که مجوزهای لازم را برای انجام این کار داشته باشد.

مانیکور خشک هم مانند مانیکور مرطوب مراحل مختلفی دارد. تفاوت مانیکور خشک با مانتو مرطوب قرار دادن دست درون آب است. برای انجام مانیکور به روش خشک نیازی به وجود آب ولرم وجود نداشته و در همان حالت خشک می توان آن را انجام داد. این کار برای افرادی که ناخن های شکننده و پوست خشکی دارند بهتر است. مانیکور خشک با دو روش انجام می شو. روش معمولی و روش روسی با توجه به نوع سوهانی که در آن مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است. در روش معمولی از سوهان دستی و در روش روسی از سوهان های برقی استفاده می کنند. 

برای انجام مانیکور خیس باشد باید دست ها در آب ولرم قرار گیرند تا به طور کامل خیسانده شده و رطوبت زیادی وارد دست شود. با خیس شدن ناخن ها کوتیکول های اطراف ناخن نرم می شوند. برای گوشت های اضافه که اطراف ناخن ها وجود دارند از آب گرم استفاده می شود. برای انجام مانیکور باید لاک قبلی که روی ناخن وجود داشته به طور کامل پاک شود. پس از آن ناخن ها به کمک ناخن گیر کوتاه شده و توسط یک سوهان فرم داده می شوند؛ سپس باید دست به مدت ۱۰ دقیقه درون یک کاسه آب گرم قرار گیرد. 

درون آب های گرم مقداری صابون و مایع نرم کننده نیز برای نرم شدن بیشتر دست ها وجود دارد. پس از خارج کردن دست ها باید دست شما به طور کامل با حوله خشک شود. پس از آن نوبت به تمیز کردن پوست های مرده روی سطح ناخن می رسد. مرطوب کردن کوتیکول ها نیز یکی از مهمترین مراحل مانیکور کردن ناخن محسوب می شود. در مرحله آخر با کرم زدن یا لوسیون، باید دست ها را ماساژ داد تا از خشک شدن آنها جلوگیری شود. اگر در این روش به جای استفاده از آب گرم از پارافین استفاده شود به آن مانیکور با پارافین می گویند.

مانیکور ناخن فقط به مانیکور خشک و مرطوب ختم نمی شود. از انواع دیگر مانیکور ناخن می توان به مانیکور فرانسوی، آمریکایی و ژلیش اشاره کرد. تفاوتی که در این نوع مانیکور ها وجود دارد مربوط به لاک زدن ناخن است. مرتب کردن ناخن ها در هر یک از این روش ها به صورت مرطوب یا خشک انجام می شود. انجام صحیح و اصولی مراحل مختلف مانیکور ناخن منجر به بهبود اوضاع ناخن های شما و کیفیت نهایی کار می شود. 

برای انجام صحیح و اصولی مانیکور ناخن از ست آن استفاده می شود. ابزارهای مختلفی که در ست مانیکور وجود دارد هر یک وظایفی را بر عهده دارند. یکی از مهمترین ابزارها برای مانیکور ناخن، ناخن گیر نام دارد. این ابزار که به عنوان ابزار اصلی مورد استفاده قرار می گیرد برای کوتاه کردن ناخن ها مناسب است. سوهان نیز یکی دیگر از ابزارهای مورد نیاز برای مانیکور ناخن ناخن بوده که سطوح مختلف ناخن را صاف می کند. 

ناخن ها انواع مختلفی دارند و با توجه به شکل ناخن های شما از انواع آن استفاده می کنند. سوهان های ناخن دو طرف دارند. یکی از طرف های آنها زبر و طرف دیگر صاف است. برخی از سوهان ها که درجه زبری بسیار زیادی دارند برای ناخن های مصنوعی استفاده می شوند. برای استفاده از ناخن های طبیعی باید از درجه زبری کمتری استفاده کرد. در هنگام مانیکور از سوهان های فلزی استفاده نمی کنند.

 این سوهان ها موجب آسیب رسیدن به ناخن ها می شوند. یکی دیگر از ابزاری که در ست مانیکور وجود دارد قاشقک عقب زن یا پوشر نام دارد. این ابزار که برای عقب راندن کوتیکول مورد استفاده قرار می گیرند نیز انواع مختلفی دارند که با جنس های گوناگون تولید می شود. با توجه به نوع جنس ناخن باید از آنها استفاده نمود. یک مانیکور کار حرفه ای به هیچ عنوان کوتیکول های ناخن شما را از بین نمی برد. این شخص با استفاده از این ابزار آنها را به عقب رانده و فضای مناسبی برای کار خود فراهم می کند. 

یکی دیگر از ابزارهای لازم برای انجام مانیکور ناخن انبار یا نیپر نام دارد. این ابزار برای جدا کردن کوتیکول های اضافه گوشت های اضافی اطراف ناخن مناسب است. اگر دقت کافی برای انجام کار با این ابزار وجود نداشته باشد آسیب زیادی به دست شما وارد می شود. پوست های نرمی که در اطراف ناخن ها وجود دارند نیز با استفاده از این ابزار جدا می شوند. 

اگر می خواهید به یک مانیکوریست حرفه ای مراجعه نمایید و از بهترین خدمات ناخن برخوردار شوید حتماً به سالن بیوتی مراجعه نمایید. شما می توانید برای دریافت مشاوره بیشتر با شماره های مجموعه تماس گرفته تا همکاران ما اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهند. 

مانیکور ناخن انواع مختلفی دارد که در سالن های زیبایی و مراکز اسپا انجام می شود. از مراحل انجام مانیکور می توان به سوهان کشیدن، شکل دادن به ناخن و گرفتن پوست های اضافه اشاره کرد. تمیز کردن کوتیکول ناخن نیز از دیگر مراحل انجام مانیکور ناخن است. پس از انجام این مراحل می توان به ناخن ها لاک زد. ماساژ دست و لایه برداری نیز در اکثر مراکزی که مانیکور ناخن در آن انجام شود جزو مراحل انجام مانیکور محسوب می شود. شاید واژه پدیکور را نیز شنیده باشید. تفاوت مانیکور و پدیکور در انجام آن برای ناخن های دست و پا است. مانیکور برای ناخن های دست و پدیکور برای ناخن های پا به کار می رود.

انواع مانیکور ناخن

مانیکور ناخن به دو صورت خشک و مرطوب برای ناخن های دست انجام می شود. این دو نوع تفاوت هایی با یکدیگر دارند. برخی مراحل این دو نوع نیز با یکدیگر یکسان هستند. پس از انجام مراحل مانیکور می توانید از لاک یا ژلیش برای زیبایی بیشتر ناخن ها بهره ببرید. برخی افراد هم فقط با یک برق ناخن با ظاهر طبیعی ناخن های خود لذت می برند.

مزایای مانیکور ناخن

یکی از مهمترین مزیت هایی که مانیکور ناخن برای شما دارد بهبود گردش خون شما در انگشتان است. زمانی که دست شما مورد ماساژ قرار می گیرد گردش خون در انگشتان شما افزایش پیدا کرده و همچنین لایه برداری از روی پوست باعث نرم شدن آن نیز می شود. ماسک و لوسیون های ناخنی که در انجام مانیکور باید استفاده شود، به افزایش رشد و استحکام ناخن های شما کمک می کند. این که در انجام مانیکور زیر و گوشه های ناخن شما تمیز می شود، باعث جلوگیری از هرگونه بیماری ناخن خواهد شد. 

میکروب ها، قارچ ها و عفونتی که اطراف و زیر ناخن ها وجود داشته باشد توسط مانیکور به طور کامل از بین می رود. با انجام دادن مانیکور و زیبا شدن ناخن شما اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کرده و می توانید ناخن های خود را بسیار زیبا جلوه دهید. برای رفتن به مهمانی ها و عروسی می تواند برای زیبا شدن ناخن های خود آنها را مانیکور کرده و از لاک و ناخن های مصنوعی استفاده نمایید. کاشت ناخن نیز می تواند انجام مانیکور به شما کمک کند.

معایب مانیکور ناخن

اگر چه مانیکور مزیت های بسیار زیادی دارد، اما اگر به درستی انجام نشود می تواند با معایبی نیز همراه باشد. انجام مانیکور در محیطی که بهداشتی نباشد علاوه بر اینکه نمی تواند از بیماری های پوست شما جلوگیری کند موجب افزایش عفونت و قارچ درون ناخن شما می شود. اگر از مواد باکیفیتی برای نرم کردن پوست دست شما مورد استفاده قرار نگیرد پوست دست شما خشک می شود. از معایب دیگر انجام مانیکور می توان به عدم دقت و زخم کردن ناخن های شما نیز اشاره نمود. برای انجام هر چه بهتر مانیکور باید شخصی را انتخاب نمایید که بتواند از ایجاد بیماری و آسیب رسیدن به دست و انگشتان شما جلوگیری نماید. توجه داشته باشید که اگر مانیکور به درستی انجام گیرد هیچگونه معایبی شما را دچار نخواهد کرد. 
مانیکور ناخن

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات ناخن

4.2/5 - (6 امتیاز)