سالن بیوتی
آشنایی با طراحی ناخن

طراحی ناخن

خانم ها معمولا به زیبایی خود بسیار اهمیت داده و همواره زیبا دیده شدن را دوست دارند. حال ناخن ها یکی از مهمترین مواردی هستند، که زیبایی آن ها تاثیر بسزایی در جذابیت استایل ما دارد. افراد معمولا برای زیباسازی ناخن ها از روش های مختلفی مثل پدیکور، مانیکور، کاشت و …. استفاده می کنند. حال یکی از بهترین روش هایی که در جذابیت ناخن ها بیشترین تاثیر را دارد، طراحی ناخن است. طراحی یا دیزاین ناخن با استفاده از ابزار های مختلفی انجام گرفته، و روش های زیادی دارد. 

طراحی کردن ناخن ها از محبوب ترین خدمات زیبایی در سال های اخیر بوده است؛ چرا که دیزاین ناخن ها، می تواند مزایای زیادی برای زیباجویان به همراه داشته باشد. در زیر به بررسی برخی از مهمترین فاکتور های مثبت طراحی کردن ناخن، پرداخته ایم:

هزینه مناسب 
همیشه یکی از فاکتور های مهمی که سبب می شود بسیاری از خانم ها، از انجام برخی خدمات زیبایی صرف نظر کنند، هزینه بالای آن ها است. اما این مورد در خصوص طراحی ناخن کاملا متفاوت است. هزینه دیزاین ناخن ها نسبت به بسیاری از خدمات زیبایی کمتر بوده و با پایین ترین قیمت می توانید ظاهری زیبا و جذاب به ناخن های خود ببخشید. 

بی خطر بودن 
گاها انجام برخی از خدمات زیبایی، می تواند برخی عوارض جزئی را به همراه داشته باشد. در حالی که دیزاین ناخن روشی صد درصد بی خطر بوده و هیچگونه تاثیر منفی روی سلامت ناخن های شما ندارد؛ در نتیجه می توانید از این مسئله نیز اطمینان کامل داشته باشید. 

کوتاه بودن مدت زمان انجام 
طراحی ناخن بر خلاف تصور بسیاری از افراد، مدت زیادی طول نمی کشد. اگر این کار را تحت نظر دیزاینر های حرفه ای و مسلط انجام دهید، قطعا در کوتاه ترین مدت زمان طراحی مورد نظرتان اعمال می‌شود. پس نیاز نیست که مدت زمان زیادی از وقت خود را صرف انجام این‌ کار کنید. 

زیبایی استایل
دیگر مزیت مهم طراحی کردن ناخن ها، زیبایی استایل خانم ها است‌. شما می توانید طرح و رنگ ناخن خود را با طرح کلی لباس هایتان ست کنید، و اینگونه جلوه ای خاص و ویژه به استایل خود ببخشید. 

تنوع فراوان
در این روش شما می توانید صد ها مدل طرح و نقش مختلف را، روی ناخن هایتان پیاده سازی کنید؛ در نتیجه دستتان در انتخاب بازتر بوده و تنوع فراوانی وجود خواهد داشت. 

انجام طراحی و دیزاین ناخن در منزل نیز امکانپذیر است. اما برای اینکه بتوانید طراحی اصولی و حرفه ای داشته باشید، می بایست به برخی نکات مهم توجه‌ کنید. این‌ نکات به شما کمک می کنند که طرح مورد را، بدون هیچ نقصی و در کوتاه ترین زمان ممکن روی ناخن هایتان پیاده سازی کنید‌. در زیر به بررسی این نکات مهم پرداخته ایم:

لاک را تکان ندهید 
برخی از افراد عادت دارند لاک را قبل از مصرف تکان دهند. اما این‌کار کاملا اشتباه است. اگر لاک را تکان دهید، در هنگام طراحی حباب هایی روی ناخن ها ایجاد می شود. این حباب ها می توانند سطح لاک روی ناخن را ناهموار کرده، و طراحی شما را کاملا خراب کنند. پس برای جلوگیری از این اتفاق هیچگاه هنگام طراحی ناخن، لاک‌ را تکان ندهید. 

به ترکیب رنگ ها توجه کنید 
برای ایجاد یک طرح اصولی می بایست دو یا چند رنگ لاک را استفاده کنید. وقتی در هر بخش از طراحی از لاک های مختلفی استفاده می کنید، در واقع در حال ترکیب رنگ ها هستید‌. حال رنگ هایی که در کنار هم استفاده می کنید، باید تناسب داشته و قابلیت ست شدن داشته باشند. برای مثال می توانید رنگ های گرم را در کنار یکدیگر مصرف کرده، و از رنگ های سرد نیز به همین شیوه استفاده کنید. 

از مواد با کیفیت استفاده کنید 
برای طراحی ناخن همیشه از مواد با کیفیت و درجه یک‌ استفاده کنید. چرا که کیفیت مواد می تواند سلامت ناخن هایتان را تضمین کند. پس هیچگاه به خاطر قیمت مناسب  از لاک‌ ژل های بی کیفیت استفاده نکنید.

از خشک‌ کننده ها کمتر مصرف کنید 
خشک کننده ها به شما کمک می کنند، در کوتاه ترین زمان لاک روی ناخن هایتان را خشک‌ کنید. اما استفاده مداوم از خشک‌ کننده ها، سبب کاهش رطوبت ناخن و خشکی آن ها می شود. پس تا حد امکان از آن ها کمتر استفاده کرده، و سعی کنید لاک ناخن هایتان را در فضای باز خشک کنید. 

وازلین زدن را فراموش نکنید 
حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام طراحی ناخن، لاک‌ از محدوده ناخن خارج شده و به پوست می چسبد. این اتفاق گاها می تواند ناراحت کننده باشد. چرا که لاک روی پوست، معمولأ به آسانی پاک نمی شود. برای جلوگیری از این مسئله حتما قبل از طراحی از وازلین، روی انگشتان خود استفاده کنید. 

برای طراحی کردن ناخن ها روش های‌ متعددی وجود دارد. اما بسیاری از این‌ روش ها پیچیده بوده و به سادگی قابل انجام نیستند؛ به همین دلیل در زیر به بررسی ۳ مورد از ساده ترین و کاربردی ترین روش های دیزاین ناخن پرداخته ایم:

استمپینگ
در این‌ روش می توانید با استفاده از ابزار استمپینگ، خطوط بسیار ظریفی را روی ناخن ها ایجاد  کنید. به عنوان مثال برای کشیدن خطوط یوزپلنگ و زرافه، میوه ها و ….از این‌روش استفاده می شود. 

استفاده از اسفنج
روش دوم طراحی ناخن، استفاده از اسفنج خواهد بود. در این‌روش لاکروی اسفنج ریخته شده، و سپس اسفنج به حالت ضربه ای روی ناخن کوبیده می شود. این‌ روش برای ایجاد طرح های کهکشانی بسیار مناسب خواهد بود.

استفاده از نوار 
برخی نوار های آماده در بازار وجود دارند که می توانید از آن ها، برای ایجاد فرنچ استفاده کنید. در این روش نوار ها روی ناخن چسبانده شده، و سپس یک لایه لاک زده می شود. سپس نوار ها برداشته شده، و در نتیجه طرح ایجاد می شود. 

برای طراحی ناخن با بالاترین کیفیت، پیش از هر چیزی می بایست یک‌ دیزاینر حرفه ای انتخاب کنید. جهت‌ انتخاب یک‌ طراح‌ متخصص، معیارهای زیر را مدنظر قرار دهید:

 • نمونه‌ کار حرفه ای 
  حتما توجه‌ کنید که طراح مورد نظر شما نمونه کار قوی و حرفه ای داشته باشد؛ چرا که اینگونه با بررسی نمونه های قبلی، می توانید سبک و کیفیت‌ کار دیزاینر را بررسی کنید. 
 • بروز بودن 
  دیگر معیاری که می بایست در یک طراح ناخن حرفه ای جستجو کنید، بروز بودن است. طراح باید به تمامی طرح های جدید و ترند شده، تسلط کافی داشته باشد. 
 • درصد رضایت مشتری 
  برای طراحی ناخن و انتخاب دیزاینر، درصد رضایت مشتریان سابق را نیز بررسی کنید؛ چرا که با این‌کار می توانید میزان کیفیت خدمات را بسنجید. 
 • تجربه بالا 
  طراحی که انتخاب می کنید، می بایست در این زمینه سال ها تجربه داشته باشد؛ چرا که سابقه‌ کاری بالا، قطعا تاثیر مستقیمی بر افزایش کیفیت خدمات ناخن خواهد داشت. 

یکی از فاکتورهای مهم در خصوص دیزاین ناخن، قیمت و هزینه است. بی شک‌ همه زیباجویان تمایل دارند با نازلترین هزینه و بالاترین کیفیت، خدمات دیزاین ناخن را دریافت کنند. حال در خصوص دیزاین ناخن هیچ هزینه مشخصی را نمی توان‌ در نظر گرفت؛ چرا که قیمت طراحی کردن ناخن ها، بستگی به عوامل مختلفی دارد. در زیر به بررسی عوامل تعیین کننده هزینه طراحی ناخن، پرداخته ایم:

نوع مواد مصرفی 
نوع موادی که برای طراحی و‌ دیزاین ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرد، اولین عامل تعیین کننده قیمت انجام این‌ کار است. در حالت کلی هرچقدر که کیفیت مواد بالاتر باشد، هزینه طراحی نیز افزایش خواهد یافت؛ همچنین اگر مواد از برند های مشهور تهیه شده باشند، قطعا قیمت بالاتری خواهند داشت‌. در حالت کلی برای طراحی ناخن از لاک‌ معمولی و لاک ژل استفاده می شود. لاک ژل قیمت بالاتری دارد، و اگر طراحی با آن انجام شود هزینه بیشتری را می طلبد.

میزان تبحر و مهارت طراح 
اگر طراح از مهارت بالایی برخوردار باشد، بی شک کیفیت طراحی بالاتر خواهد بود در نتیجه طبیعتا اگر بخواهید این کار را تحت نظر افراد متخصص انجام دهید، هزینه بالاتری خواهد داشت. 

نوع طرح 
دیگر عامل تاثیرگذار در هزینه طراحی ناخن، نوع طرح انتخابی شما است. اگر طرح پیچیده باشد، بی شک‌ به زمان بیشتری برای طراحی نیاز خواهد بود. از طرفی طراح نیز برای اعمال طرح های خاص و‌ پیچیده، باید از تخصص بیشتری برخوردار باشد؛ به همین دلیل هرچقدر طرح ساده تر باشد، هزینه طراحی کمتر خواهد بود، و بلعکس اگر طرح های پیچیده را انتخاب کنید هزینه بیشتر می شود.

مرکز مورد نظر 
برخی مراکز زیبایی که از شهرت بیشتری برخوردار هستند، طراحی ناخن را با هزینه بالاتری انجام می دهند؛ در نتیجه این مورد نیز در تعیین هزینه این‌ کار، نقش خواهد داشت. 

طراحی کردن ناخن ها با وجود مزایای فراوانی که دارد، می تواند برخی معایب را نیز به همراه داشته باشد. به همین دلیل گاها برخی از افراد از طراحی ناخن های خود، اجتناب می کنند. در زیر به بررسی اصلی ترین معایب دیزاین ناخن ها، پرداخته ایم:

عدم تغییر
یکی از مهمترین معایب طراحی ناخن، عدم امکان تغییر آن است. طرحی که اعمال می شود، تا مدت ها روی ناخن ها باقی خواهند ماند و اگر بخواهید تغییری ایجاد کنید باید طرح قبلی به طور کلی پاک شود. این مسئله در درجه اول می تواند خسته‌ کننده باشد‌. گاهی نیز ممکن است طرح ناخن‌ شما با لباس خاصی ست باشد و برای استفاده از لباس های دیگر، مجبور به پاک کردن طرح مورد نظر باشید. 

ایجاد محدویت
وقتی ناخن خود را طراحی می کنید، نمی توانید بدون هیچ محدودیتی از انگشتان خود استفاده کنید. به عنوان مثال انجام برخی امور با دست ها، ممکن است سبب شود طراحی ناخن لب پر شده و یا بخشی از آن پاک شود. 

نیازبه مراقبت های زیاد 
طراحی و دیزاین ناخن معمولا بسیار ظریف بوده، و نیازمند مراقبت های زیادی خواهد بود.

ماندگاری کم 
دیگر فاکتور منفی دیزاین ناخن، ماندگاری نسبتا کم آن است. معمولا لاک ها مدت زمان زیادی روی ناخن دوام نمی آورند؛ در نتیجه ممکن است پس از مدت کوتاهی کنده شده و طراحی از بین برود. 

احتمال قارچ زدن ناخن ها 
این مورد معمولا نادر است. اگر طراحی ناخن با استفاده از مواد بی کیفیت و‌ به شکل غیر اصولی انجام شود، ممکن است شاهد قارچ زدن ناخن ها باشیم. 

پس از انجام دیزاین ناخن، می بایست برای افزایش دوام طراحی، برخی مراقبت های لازم را انجام دهید؛ چرا که بعد از طراحی، قطعا ناخن ها نیاز به محافظت بیشتری خواهند داشت. در ادامه این مراقبت های مهم را ذکر کرده ایم:

دستان خود را در آب سرد فرو ببرید 
چند ثانیه بعد از انجام طراحی، می توانید دستان خود را در آب سرد فرو ببرید. این‌ کار سبب می شود که لاک ناخن ها سریع تر خشک‌ شده و نیاز به خشک کننده های شیمیایی نیز نباشد. 

بهداشت را رعایت کنید 
رعایت بهداشت پس از طراحی ناخن، اهمیت بسیاری دارد. اگر بخواهید از بروز قارچ و هرگونه عارضه پوستی بعد از کاشت و دیزاین ناخن جلوگیری کنید، می بایست حتما بهداشت ناخن ها را رعایت کنید. 

ناخن ها را از رطوبت دور نگه دارید 
پس از طراحی می بایست ناخن ها تا حد امکان از رطوبت دور باشند. در هنگام ظرف شستن از دستکش استفاده کنید. پس از بیرون آمدن از حمام نیز، ناخن هایتان را سریع خشک‌ کنید. همچنین ناخن ها نباید به مواد شیمیایی برخورد کنند.

از فیکس کننده ها استفاده کنید 
برخی لاک های فیکس کننده در بازار وجود دارند، که می توانید پس از طراحی ناخن از آن ها استفاده کنید. فیکس کننده ها از لب پر شدن لاک مورد نظر در طراحی، جلوگیری خواهند کرد. 

انتخاب یک‌ مرکز معتبر و حرفه ای در این زمینه، بسیار اهمیت خواهد داشت؛ چرا که با انتخاب یک‌ مرکز تخصصی معتبر، قطعا با کیفیت ترین خدمات را دریافت خواهید کرد‌. شما می توانید برای دریافت خدمات طراحی و دیزاین ناخن، با اطمینان کامل به مجموعه سالن بیوتی مراجعه کنید؛ همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید به وبسایت ما مراجعه کرده، یا با مشاورین مجموعه تماس حاصل بگیرید.

طراحی ناخن، روشی جذاب برای زیبایی ناخن ها‌

طراحی یا دیزاین ناخن به ایجاد طرح و نقش های خلاقانه روی ناخن ها گفته می شود که تاثیر زیادی در زیبایی آن ها دارد. کاشت ناخن به منظور افزایش قد و فرم دهی به ناخن ها انجام می گیرد. اما پس از کاشت، ناخن ها جلوه خاصی ندارند. به همین دلیل می بایست طراحی و دیزاین ناخن انجام گیرد، تا ظاهری چشمگیرتر داشته باشند. دیزاین ناخن توسط طراحان حرفه ای انجام می شود. طراحان ناخن افرادی متخصص و ایده پرداز هستند که در نقاشی مهارت بالایی دارند.

 افراد می توانند طرح مورد نظر خود را انتخاب و از طراح بخواهند که پس از کاشت آن را روی ناخن هایشان پیاده سازی کند. طراحی ناخن امروزه طرفداران بی شماری دارد. به طوری که در حال حاضر به بخشی جدایی ناپذیراز استایل خانم ها، تبدیل شده است. شاید در نگاه اول تصور کنید، دیزاین ناخن هنری است که به تازگی و در چند سال اخیر ترند شده است. 

اما بیایید نگاهی نیز به تاریخچه این هنر پرطرفدار داشته باشیم‌. حدود ۳۰۰۰سال پیش از میلاد مسیح، زنان در مصر باستان برای زیباسازی ناخن هایشان، به رنگ کردن آن ها می پرداختند. زنان مصری برای دیزاین ناخن از حنا و برخی پودر های خاص استفاده می کردند؛ همچنین حدود ۲۰۰۰سال پیش از میلاد مسیح، زنان چینی نیز ناخن های خود را رنگ آمیزی و دیزاین می کردند تا جلوه زیباتری به آنها ببخشند. پس می توان‌ گفت هنر طراحی ناخن، تاریخچه طولانی مدتی دارد.

فرآیند و مراحل دیزاین یا طراحی ناخن ها

دیزاین ناخن ها در چند مرحله قابل انجام خواهد بود. در واقع می توان گفت طراحی کردن ناخن فرآیند بسیار ساده ای دارد. در زیر به ذکر مراحل طراحی پرداخته ایم:

دریافت مشاوره 
در مرحله اول می بایست از طراح مورد نظر خود مشاوره دریافت کنید. در طی مشاوره مشخص می شود که طراحی ناخن برای شما مناسب است یا خیر، و اینکه انتخاب طرح هم انجام خواهد گرفت. 

آماده سازی ناخن ها 
در مرحله دوم ناخن ها می بایست برای کاشت آماده شوند. در این مرحله سوهان کشی انجام‌ شده، و با استفاده از لاک‌ پاک کن هرگونه آلودگی روی ناخن ها کاملا پاک می شود. 

اعمال طرح 
پس از اینکه طرح مورد نظر انتخاب گردید، طراحی ناخن آغاز می شود. در این مرحله طراحی با استفاده از قلمو، لاک ژل و … طرح مورد نظر را روی ناخن اعمال می کند.

خشک کردن لاک 
در آخرین مرحله برخی محلول های خشک کننده روی لاک‌ اسپری شده و ناخن ها کاملا خشک می شوند. گاها ممکن‌ است‌ برای خشک‌ کردن لاک، از برخی دستگاه های خاص نیز استفاده شود. 

طراحی ناخن

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات ناخن

5/5 - (6 امتیاز)