سالن بیوتی
آشنایی با دیزاین ناخن

دیزاین ناخن

این روزها زیبا کردن ناخن مورد توجه بسیاری از بانوان قرار گرفته است. طرح های متنوعی برای افزایش جلوه ناخن های شما وجود دارند که با توجه به سلیقه خود می توانید یکی از آنها را انتخاب نمایید. مواد زیادی هستند که در سالن های زیبایی برای افزایش جلوه ناخن و دیزاین آن ها مورد استفاده قرار می گیرند. از روش های مختلف برای افزایش طبیعی ناخن ها در این سالن ها به کار گرفته می شود. اگر یک آرایشگر حرفه ای را برای دیزاین ناخن خود انتخاب نمایید آسیب کمتری به ناخن های خود وارد می کنید. هر چه مواد با کیفیت برای دیزاین ناخن شما مصرف شود طول عمر بیشتر و معایب کمتری خواهد داشت.

یکی از گزینه های مناسب برای دیزاین ناخن شما استفاده از لاک های گوناگون است. شما باید بتوانید متناسب با نوع پوست خود بهترین رنگ را انتخاب نمایید. رنگ لاک روی ناخن شما باعث جلوه بیشتر ناخن و افزایش زیبایی آن خواهد شد. اگر بتوانید رنگی را متناسب با پوست خود انتخاب کنید جلوه آن را دو چندان خواهید کرد. برای پوست های روشن بهتر است رنگی انتخاب شود که ناخن ها درخشان تر شوند. افرادی که رنگ پوست روشنی دارند گزینه های زیادی برای انتخاب رنگ لاک خواهند داشت. برای این افراد رنگ های صورتی و روشن و رنگ قرمز با تناژ آبی توصیه می شود. برای پوست های روشن یکی از بهترین گزینه ها رنگ قرمز و رنگ سرمه ای است.

 برای پوست های سبزه بهتر است از رنگ بژ و رنگ هلویی استفاده کرد. لاک قرمز نارنجی و بنفش انگوری نیز گزینه مناسبی برای پوست های سبزه محسوب می شود. از گزینه های مناسب دیگر برای پوست های با رنگ تیره رنگ بادمجانی است. اگر بخواهید رنگ ناخن های شما زیبا و خاص باشد می توانید از لاک بادمجانی استفاده نمایید. لاک صورتی نئونی و آبی کاربنی روشن هم از گزینه های مناسب برای پوست تیره محسوب می شوند. 

برای پوست تیره می توان از لاک قرمز یاقوتی هم استفاده کرد. این رنگ ها جذابیت بسیار زیادی داشته و می توانند موجب جلوه بیشتر ناخن شود. دیزاین ناخن با استفاده از لاک کار بسیار راحتی است. اگر یک لاک باکیفیت را برای خود انتخاب کنید رنگ آن جلوه بیشتری دارد.

لاک زدن روی ناخن برای دیزاین آن انواع مختلفی دارد. اگر از آرایشگر ماهر برای لاک زدن روی ناخن های خود استفاده نمایید این کار با جلوه بیشتری انجام می شود. اگر مهارت کافی برای لاک زدن وجود نداشته باشد طراحی آن زیبا نخواهد شد و جلوه نمی کند. یکی از مدل های مناسب برای لاک زدن مدل مجلسی ناخن است. در این روش یک رنگ به عنوان زمینه و رنگ دیگر برای طراحی ناخن به کار می رود. برلی طراحی مجلسی ناخن می توان از انواع شابلون ها و نگین ها نیز استفاده کرد. تورها و وسایل تزیینی هم برای لاک زدن روی ناخن به کار می روند. طراحی ناخن با نگین به عنوان یکی از گزینه  های مناسب توصیه می شود. اگر بخواهید طرح بسیار زیبا روی ناخن های خود ایجاد کنید می توانید از شابلون های بسیار ظریف استفاده نمایید. برخی افراد برای طراحی و دیزاین ناخن خود از لاک های بسیار ساده استفاده می کنند. این افراد ترجیح می دهند که یک رنگ مشخص را روی ناخن های خود قرار دهند. انتخاب رنگ های مختلف نیز به صورت یک در میان روی ناخن ها می تواند جلوه خوبی داشته باشد. شما می توانید با توجه به رنگ لباس خود از انواع رنگ های مختلف لاک استفاده کنید. ست کردن رنگ لاک ناخن دست و پا برای حضور در مهمانی ها و عروسی جلوی بسیار زیبای خواهد داشت.

یکی از بهترین گزینه ها برای دیزاین ناخن استفاده از اکلیل است. یکی از مزیت های مهم انتخاب این روش برای زیبایی ناخن زمان کوتاه انجام آن است. در زمان بسیار کوتاهی می توانید یک طرح ساده و شیک را روی ناخن های خود پیاده سازی نمایید. لاک اکلیلی درخشش زیادی به ناخن ها می بخشد و رنگ های متنوعی دارد. برای دیزاین ناخن با اکلیل باید از طرح های بسیار ساده استفاده کرد. هرچه طرح روی ناخن ساده تر باشد اکلیل جلوه بیشتری خواهد داشت. اگر رنگ لاک شما با لباس مجلسی شما تطابق داشته باشد ناخن  های شما بیشتر دیده می شوند.

زمانی که ژل اکلریک به لاک اضافه شود دوام لاک افزایش پیدا خواهد کرد. این ماده می تواند به عنوان یکی از مواد مناسب در دیزاین ناخن مورد استفاده قرار گیرد. لاک ژل در دو نوع تک مرحله ای و سه مرحله ای به فروش می رسد. از آنجایی که لاک ژل ها دوام بسیار بالایی دارند برای خشک کردن آن ها باید از دستگاه مخصوصی استفاده کرد. لاک ژل باید حتما توسط آرایشگر روی ناخن های شما قرار گیرد. لاک ژل روی ناخن طبیعی و ناخن هایی که کاشتنی هستند قابل استفاده بوده و گزینه ای مناسب برای دیزاین ناخن محسوب می شوند. اگر از لاک ژل برای دیزاین ناخن خود استفاده نمایید نباید در معرض گرم یا سرمای شدید قرار نگیرد. اگر این ماده در معرض نور مستقیم خورشید باشد کیفیت خود را از دست داده و ظاهر بدی پیدا خواهد کرد.

شوگر به ذرات ریزی می گویند که مانند اکلیل در طراحی ناخن به کار می روند. تنوع رنگ شوگر بسیار زیاد است و می  توان برای پوست هایی با رنگ های مختلف از آن استفاده نمود. هرچه دانه های شوگر ریزتر باشد طول عمر آنها بیشتر خواهد بود. یکی دیگر از موادی که مانند شوگر برای طراحی ناخن استفاده می شود شیمر نامیده می شود. این ماده نیز دارای رنگ های متنوع در بازار است. تفاوت شیمر با شوگر در اندازه دانه های آنها است. از آنجایی که شیمر دانه های بسیار ریزی دارد با پودر کاشت ناخن ترکیب شده و یک پودر بسیار زیبا تولید می شود.

داستر نیز همانند شوگر و شیمر دانه های اکلیلی است که نحوه استفاده آن متفاوت است. داستر درخشندگی بالایی به ناخن می بخشد. از این ماده می توان برای روی لاک ژل نیز استفاده کرد. کروم به پودری می گویند که در مواد طراحی ناخن به کار می رود و با رنگ  های مختلفی به فروش می  رسد. این ماده ظاهر براق و آینه ای شکلی به ناخن می بخشد. این ماده به دو شکل آینه ای و هولوگرام تولید می گردد و به دلیل جلوه زیبای خود طرفداران زیادی دارد. اگر کروم با کیفیت بالا استفاده شود دوام زیادی خواهد داشت.

یکی از گزینه های مناسب برای طراحی و دیزاین ناخن های شما استفاده از فویل است. فویل به صورت نواری با رنگ های مختلفی تولید می شود تنوع زیادی در طرح های خود دارد. با استفاده از فویل های طرح دار می توان طرح بسیار زیبا و شیک را روی ناخن های خود ایجاد کنید. استفاده از فویل به دو روش انجام می شود. در روش اول فویل ها درون دستگاه یووی قرار گرفته و می چسبند. در روش دوم از چسب فویل استفاده می کنند تا روی ناخن قرار گیرد. لنز ناخن نیز به عنوان یکی از مواد برای دیزاین ناخن استفاده می شود. لنزها شامل برچسب هایی هستند که به صورت صاف و برجسته در طراحی ناخن استفاده می شوند. از آنجایی که لنز ها طرح های مختلفی دارند می توانند ناخن های شما را بسیار شیک جلوه دهند.

یکی از راحت ترین موادی که برای دیزاین ناخن مورد استفاده قرار می گیرد اسپایدر یا ژل عنکبوتی نام دارد. این ژل در رنگ های مختلفی تولید شده و این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. ژلاسپایدر به دلیل خاصیت کشسانی که دارد مانند تارهای عنکبوت روی ناخن ایجاد می شود. این ژل ها با توجه به سلیقه شخصی شما طرح های گوناگون روی ناخن ایجاد می کنند. شما می توانید خط های صاف را با استفاده از این ژل روی ناخن های خود بکشید. 

طراحی سه بعدی ناخن توسط ژل های سه بعدی با عث دیزاین ویژه ای روی ناخن شما می شود. اگر بخواهید یک طراحی برجسته روی ناخن های خود ایجاد نمایید می توانید از ژل های سه بعدی استفاده کنید. این ژل ها که غلظت بالایی دارند نقش های برجسته روی ناخن های شما ایجاد می کنند که به صورت سه بعدی نمایان می شوند.

یکی از جایگزین های مناسب در طراحی ناخن به جای لاک ژل، ژل طراحی ناخن است. این ژل ها با کیفیت بیشتر و قیمت کمتر مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ اکلریک نیز به عنوان یکی از رنگ های مناسب در طراحی ناخن استفاده می شود. رنگ های اکلریک از نوع حلال آب هستند و ماندگاری بالایی دارند. با استفاده از این رنگ ها می توان از یک قلم طراحی استفاده کرد و طرح های متنوعی روی ناخن ایجاد نمود. رنگ های الکتریک تنوع زیادی دارند.

برای طراحی آبرنگی در دیزاین ناخن می توان از لاک های رنگی استفاده نمود. این لاک ها که طراحی بسیار زیبایی دارند مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته اند. لاک های آبرنگی تنوع بسیار زیادی در رنگ های خود داشته و با توجه به سلیقه افراد خریداری می شوند. از دیگر مواد برای طراحی ناخن می توان به پولک اشاره کرد. پولک نیز انواع مختلفی داشته و در شکل و اندازه های گوناگونی تولید می شود.

دیزان ناخن با پودر های رنگی کاشت ناخن انجام می شود. می توان از این پودر ها برای طراحی گل های برجسته و نقش های مختلف روی ناخن استفاده کرد. هر کس باتوجه به سلیقه شخصی خود از پودرهای رنگی مختلف استفاده می کند. از آنجایی که تنوع رنگی این پودرها بسیار زیاد است می توان طرح های متنوعی روی ناخن ایجاد کرد. سنگ های درخشانی که در طراحی ناخن به کار می روند با نام نگین شناخته می شوند. نگین ها که ابعاد و شکل های مختلفی دارند به عنوان یکی از گزینه های مناسب برای زیبایی ناخن استفاده می شوند. برای چسباندن نگین روی ناخن از چسب ناخن استفاده می شود.

هزینه دیزاین ناخن با توجه به روشی که شما برای دیزاین ناخن های خود انتخاب می کنید، متفاوت است. اگر بخواهید برای دیزاین ناخن های خود از لاک معمولی استفاده کنید هزینه بسیار کمی برای شما پیش خواهد آمد. انجام دیزاین ناخن با توجه به نوع مدل و طرحی که برای آرایشگر مشخص می کنید متفاوت است. اینکه شما از لاک معمولی و لاک ژل روی کاشت ناخن خود استفاده نماید نیز تاثیر زیادی در هزینه انجام آن دارد. سالن های آرایشگری مختلف قیمت های گوناگونی برای انجام دیزاین ناخن در نظر گرفته اند. هرچه کیفیت موادی که برای دیزاین ناخن مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر باشد هزینه انجام آن نیز بالاتر خواهد بود.

زمانی که برای دیزاین ناخن در نظر گرفته می شود وابسته به نوع طرحی است که شما انتخاب می کنید. به طور کلی می توان زمان دیزاین ناخن را وابسته به زمان های مختلفی کرد. زمان مانیکور ناخن و زمان سوهان کشی و مرتب سازی اندازه ها در انجام دیزاین ناخن تاثیر زیادی دارد.  مانیکور ناخن به منظور تمیز کردن و یک دست کردن ناخن ها و آماده سازی آنها است. با توجه به قد ناخن هایی که مد نظر خود دارید زمان سوهان کشی آن متفاوت می شود. زمان کاشت مواد ژلاتینی ناخن روی ناخن ها و زمان سوهان کشی ژل کاشت ناخن هم تاثیر زیادی در زمان انجام کاشت ناخن دارد. اینکه بخواهید لاک ساده روی ناخن های خود استفاده کنید یا از لاک ژلیش استفاده نمایید نیز باعث تغییر در زمان انجام دیزاین ناخن خواهد شد.

اگر می خواهید از مشاوره رایگان درباره دیزاین ناخن بهره مند شوید هم اکنون به سایت سالن بیوتی مراجعه نمایید. در این سایت اطلاعات کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت و می توانید از افراد با تجربه در این زمینه مشاوره بگیرید. دیزاین ناخن که با استفاده از روش های مختلف انجام می شود در این سایت کاملا قابل مشاهده خواهند بود.

پیش از دیزاین ناخن باید چکار کرد؟

اگر بخواهید زیباسازی ناخن های شما با هدف مشخص انجام شود باید به سلامت و زیبایی ناخن های خود رسیدگی کنید. هر چقدر هم دیزاین ناخن با کیفیت بالا انجام شود باز هم زیبایی طبیعی ناخن های شما جلوه کار را بیشتر خواهد کرد. شما پیش از انتخاب روش مناسب برای دیزاین ناخن های خود باید از ویتامین های مختلف برای افزایش سلامت ناخن های خود استفاده نمایید. ویتامین های گروه بی و سی و مواد غذایی که حاوی زینک هستند در سلامت ناخن تاثیر زیادی دارند.

شما می توانید استحکام ناخن های خود را با استفاده از مصرف این گروه افزایش دهید. ویتامین ب یکی از مواد بسیار موثر در سلامت ناخن شما محسوب می شود. استفاده از استون که به عنوان یکی از گزینه های مخرب برای پاک کردن ناخن ها است توصیه نمی شود. این ماده که ضرر بسیار زیادی برای ناخن داشته و پوست اطراف آن را خشک می کند موجب آسیب به ناخن شما خواهد شد. برای پاک کردن لاک از روی ناخن های خود حتماً از لاک پاکن های بهداشتی استفاده نمایید.  

پس از استفاده از لاک پاک کن نیز باید دستان خود را بشویید و با کرم مرطوب کننده چرب نمایید. توجه داشته باشید که همیشه باید ناخن های خود را با دقت بسیار بالایی بگیرید. اگر شما اگر ناخن های خود را بسیار کوتاه کنید آسیب زیادی به آنها وارد خواهد شد. برای زیبا کردن ناخن های خود از سوهان های نرم استفاده کنید.

بهترین ترکیب رنگ برای طراحی ناخن

برای طراحی ناخن می توان از ترکیب رنگ های مختلف نیز استفاده کرد. یکی از نکات بسیار مهم برای دیزاین ناخن ترکیب رنگ به صورت اصولی است. اگر رنگ ها به صورت اصولی و دقیق ترکیب شوند جذابیت بیشتری خواهند داشت و طرحی جذاب روی ناخن ها ایجاد می شود. ترکیب رنگ قرمز و بژ گزینه بسیار مناسبی برای دیزاین ناخن است. رنگ بژ در پس زمینه رنگ قرمز به عنوان یک طرح زیبا می تواند دیزاین ویژه ای را برای ناخن شما به وجود آورد.

 از ترکیب رنگ ها به صورت اصولی ترکیب رنگ بنفش و یاسی است. ترکیب این دو نیز زیبایی بسیار زیادی را به وجود خواهد آورد. ترکیب رنگ سفید و زرد باعث جذابیت بیشتر ناخن های شما می شود. می توان ترکیب رنگ صورتی و طلایی را برای ناخن های مختلف امتحان نمود. این دو زمانی که با یکدیگر ترکیب می شوند جلوه خاصی را به وجود می آورند. رنگ صورتی برای زمینه و رنگ طلایی هم برای طراحی روی کار گزینه بسیار مناسبی است. ترکیب رنگ نعنایی و نارنجی هم برای دیزاین ناخن طرفداران زیادی دارد. رنگ نارنجی به عنوان زمینه و رنگ نعنایی هم برای طراحی روی ناخن در فصل گرما بسیار زیبا جلوه می کند.

مزایای دیزاین ناخن

دیزاین ناخن با توجه به موادی که برای آن مورد استفاده قرار می گیرد دارای مزایای مختلفی است. یکی از مزایای مهم دیزاین ناخن، افزایش زیبایی و جلوه خاصی است که به ناخن های شما بخشیده می شود. اگر از مواد با کیفیت برای این کار استفاده شود هیچ گونه ضرر و زیانی به ناخن های شما وارد نمی شود. کاشت ناخن نیز مزایای مختلفی دارد باعث می شود که شما مراقبت بیشتری از ناخن های خود داشته باشید و بتوانید از زیبایی بیشتری در ظاهر خود برخوردار شوید. از آنجایی که تنوع بسیار زیادی در طرح های مختلف ناخن وجود دارد هر شخصی می تواند با توجه به سلیقه های مختلف خود از انواع آن استفاده نمایند.

دیزاین ناخن

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات ناخن

5/5 - (4 امتیاز)