سالن بیوتی
آشنایی با خدمات میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیگمنتیشن ابرو

میکروپیکشن یا میکروپیگمنتیشن را شما می توانید یک نوع آرایش دائمی در نظر بگیرید که با استفاده از دستگاه هایی کاربردی و استاندارد و البته یکبار مصرف این روش را انجام می دهند و می توان گفت که نوع دستگاه و وسایلی که مورد استفاده قرار می گیرد را نباید نادیده گرفت؛ چرا که بسیار دیده شده است برخی از وسایل یکبار مصرف استفاده نمی کنند و همین امر باعث می شود تا مشکلات ریز و درشتی سلامت افراد را تحت تاثیر قرار دهد. این روش با توجه به اصول علمی و پزشکی انجام می شود و یک آرایش دائمی ایمن به شمار می آید. معمولاً با کاشت رنگدانه هایی که در عمق مشخصی از لایه پوست انجام می شود شما کمترین آسیب را می توانید به بافت پوست انتظار داشته باشید. حقیقت ماجرا این است که این روش تنها در حوزه زیبایی مورد کاربرد قرار نمی گیرد و در حوزه پزشکی هم بسیار دیده شده است که کاربرد قابل توجهی را ارائه می دهد.

روتاری یکی از انواع دستگاه های میکروپیکشن است که دارای یک سوزن و موتور الکتریکی است. توسط این دستگاه شما می توانید رنگ را به بافت میانی پوست هدایت کنید. کم صدا بودن این دستگاه قطعاً یکی از ویژگی های کلیدی آن به شمار می آید؛ همچنین قابلیتی مانند نفوذ رنگ را نیز می توان از جمله ویژگی های اصلی این دستگاه برشمرد. البته باید به خاطر بسپارید که اگر آرمیچر دستگاه خراب شود باید این مشکل را کمی هزینه بر در نظر بگیرید.

کویل یکی دیگر از دستگاه های مورد کاربرد برای انجام میکروپیکشن  است که معمولاً افرادی که مهارت بالایی دارند از این دستگاه استفاده می کنند. ناگفته نماند که شما از سوزن های متفاوتی می توانید برای کارایی در این دستگاه استفاده کنید.

برای این سطح بیشتری از پوست پوشش دهی شود از این دستگاه می توان استفاده کرد. البته متخصصین ما معتقد هستند که ان دستگاه کمی وزن بالایی دارد و به همین دلیل شاید کار با آن چندان راحت نباشد. در کنار وزن بالا باید صدایی کمی بیشتر از روتاری را نیز از این دستگاه انتظار داشته باشید.

میکروپیکشن را باید با استفاده از دستگاهی دیگر به نام پن هم انتظار داشته باشید. اگر شکل ظاهری این دستگاه را دیده باشید، مشابه یک قلم است. معمولاً آن دسته از افرادی که به دنبال کیفیت رنگ قابل قبولی هستند از این دستگاه استقبال می کنند.

سوزن هایی که برای این دستگاه مناسب هستند همگی یکبار مصرف بوده و همین امر به رعایت بهداشت توسط این دستگاه می توانید مطمئن باشید. همچنین تعویض سوزن های این دستگاه بسیار آسان است.

پنوماتیک نیز دستگاه مناسب دیگری است که می توان نام برد. کارایی این دستگاه به کمپرسور هوا بستگی دارد و حرکت سوزن ها به سمت بالا و پایین است. برای نظافت دستگاه لازم به جداسازی قطعات نیست و می توان به راحتی درون اتوکلاو قرار داد.

دستگاه میکروپیکشن را به صورت دوکاره نیز می توان مورد استفاده قرار داد. از 2 سوزن پیچی و T شکل در این دستگاه استفاده می کنند. شما برای کیفیت و ظرافتی که مدنظر دارید می توانید از سوزن پیچی استفاده کنید. در صورتی که سوزن های T شکل برای سایه ابرو به کار می آیند و معمولاً کیفیت رنگ موضوع بسیار مهمی به شمار می آید. حقیقتاً قدرت بالای موتور دستگاه و همچنین رعایت اصولی بهداشت را می توان جزء مزایای اصلی این دستگاه در نظر گرفت.

معمولاً این شیوه محبوب و کاربردی می تواند برای افرادی که مژه های کم حجمی دارند یک راهکار تقویتی عالی به شمار آید. حتی به بهبود خط لب و ظاهر پلک هم کمک می کند و متاسفانه برخی از افراد به این موضوع توجهی ندارند که قرینه سازی ابرو ها تا چه حد می تواند روی چهره این افراد و جذابیتی که انتظار دارند تأثیرگذار باشد و به همین دلیل امروزه میکروپیکشن را به سبب کارایی قابل قبولی که دارد می شناسند. حتی آن دسته از عزیزانی که به دنبال خط چشم دائمی پلک بالا و پایین هستند می توانند از این شیوه استقبال کنند. ناگفته نماند که برای حجیم سازی لب و قرینه سازی آن نیز این روش را می توان انتخابی خارق العاده معرفی کرد و به همین دلیل است که به عنوان یک روش آرایش دائمی از آن یاد می شود.

شما 7 روز قبل از انجام میکروپیکشن ابرو و همچنین ۳۰ روز بعد از انجام آن نباید در اطراف ابرو از ریتول استفاده کنید؛ چراکه شما را با محو کردن رنگدانه ها روبرو خواهد کرد. ریتول را در دسته بندی مشتقات ویتامین Aجای می دهند که یک نوع عنصر ضدپیری شناخته می شود و مصرف آن می تواند به تولید کلاژن نیز کمک کند. در این میان، عوارضی که شاید وجود داشته باشد به خشکی پوست و حساسیت آن مربوط است. به همین دلیل حتی در دوره بارداری نیز نباید مورد استفاده قرار گیرد. 

عدم استفاده از چای سبز، ویتامین E و آسپرین را 3 روز قبل از انجام این کار نادیده نگیرید. بیماران عزیزی که در دوره درمان انواع سرطان به سر می برند نیز بهتر است تا زمان به پایان رسیدن دوره درمان خود صبر کنند. در غیر این صورت این نوع آرایش دائم نمی تواند نتیجه قابل قبولی را برای آن ها به نمایش بگذارد. لطفاً اگر داروی خاصی را طبق گفته پزشک باید مصرف کنید با متخصصین ما در این حوزه نیز مشورتی داشته باشید که در این مورد راهنمایی های لازم را ارائه دهند. در پایان نیز بهتر است بدانید که 24 ساعت قبل از انجام این کار یعنی آرایش دائم ابرو نباید از هیچ گونه مواد حاوی الکل استفاده کنید.

هر روشی به خاطر مزایایی که دارد می تواند مشتریان خاص خود را جذب کند. در مورد میکروپیکشن نیز بهتر است این نکته را در نظر بگیرید که با انجام این کار، لازم نیست زمان خود را صرف آرایش کردن کنید؛ همچنین اگر به ماده شیمیایی و آرایشی خاصی حساسیت دارید، قطعاً استفاده از خدمات آرایش دائم می تواند گزینه ای ایده آل و مقرون به صرفه به شمار آید؛ همچنین برای افرادی که به دنبال ابروهای پهن، زیبا و قرینه هستند این شیوه می تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

به هر حال برخی نسبت به استفاده مداوم و پیوسته از رژلب شاید دیگر احساس خوشایندی نداشته باشند و به همین دلیل از این شیوه به شدت استقبال می کنند. حتی ممکن است برخی از افراد که مشکل بینایی دارند، آرایش کردن را فرایند سختی بشناسند و به همین دلیل، می توان گفت استفاده از شیوه های این چنینی را می‌توان یک مزیت عالی در نظر گرفت.

شما اگر از متخصصین ما در این حوزه سوال کنید که به جزء حوزه آرایش و زیبایی از میکروپیکشن چه کاربرد دیگری می توان انتظار داشت، به شما خواهند گفت که در حوزه پزشکی نیز می توان از این شیوه به نحو احسن استفاده کرد. عمدتاً برای از بین بردن اسکار های پوستی و یا حتی اصلاح جای بخیه و زخم نیز این روش حرفی برای گفتن دارد. آن دسته از افرادی که دچار بیماری پیسی هستند، می‌توانند برای مداوای این بیماری خود از این شیوه استفاده کنند. بسیار دیده شده است افرادی که بخاطر جای زخم روی سر خود دچار مشکل هستند، برای مخفی کردن این قسمت ها این شیوه را یک روش عالی می شناسند.

میکروپیکشن مانند بسیاری از روش های دیگر در این حوزه عوارض خاص خود را دارد که می توان گفت از جمله عوارض آن زمانی به وجود می آید که شما به نکات بهداشتی توجهی نداشته باشید. شما باید از پوست خود مراقبت کنید تا کمترین آسیب را تجربه کنید و به مرکزی که مراجعه می کنید هم دقت کنید، در برخی از مراکز متأسفانه قیمت کمتری را برآورد می کنند ولی خدمات بی کیفیتی را هم ارائه می دهند. در این مرکز شما می توانید با استفاده از رنگ ها و دستگاه هایی با کیفیت و مرغوب مطمئن ترین قیمت را نیز انتظار داشته باشید. در غیر این صورت شما با عوارض بسیار شدیدی روبرو خواهید شد. پیگمنتر نیز باید دوره‌ های آموزشی خود را در این حوزه گذرانده باشد که در این مرکز دوره های آموزشی خود را به نحو احسنت پشت سرگذاشته اند و شما می توانید اصول کاری تضمین شده ای را از این افراد انتظار داشته باشید. به هیچ عنوان به مراکز غیر معتبر مراجعه نکنید که شما را با عوارض پوستی شدیدی روبرو خواهند کرد.

زمانی که قص دارید از میکروپیکشن استفاده کنید، باید به اهمیت رنگ نیز آگاه باشید. چنانچه رنگ مورد نظر طبق اصول بهداشتی تولید نشده باشد، قطعاً عوارض خطرآفرینی را برآورد خواهد کرد. در این مرکز متخصصین ما 7 روز قبل از انجام آرایش دائم رنگ مورد نظر را روی پوست مشتری تست می کنند. 

شما می توانید به اصلاح رنگ در این شیوه هم بیندیشید و توجه داشته باشید که شاید مشتری به هر دلیلی علاقه داشته باشد که رنگ مورد نظر را تغییر دهد و به اصلاح آن بپردازد که در این بین می‌توان به انجام این کار اقدام کرد. ولی اگر به حذف رنگ مورد نظر فکر می کنید، بهتر است بدانید که این کار کمی هزینه بر و وقت گیر است. البته به مرور زمان با استفاده از لیزر می توان این کار را به تدریج انجام داد ولی به یکباره حتی لیزر هم جوابگو نیست. 

بسیار دیده شده است که مشتریانی به این مرکز مراجعه کرده اند و به دنبال پرداخت قیمت کم برای انجام این شیوه بوده اند، ولی حقیقتاً مرکز ما همیشه قیمت مناسب را ارائه می دهد و به کیفیت توجه بیشتری نشان میدهد و شما اگر به دنبال برآورد هزینه و قیمت مناسب برای دریافت خدماتی مرغوب و مطمئن هستید، بهتر است به این مرکز مراجعه کنید.

با توجه به آنچه گفته شد، شاید تصور کنید که میکروپیکشن همان تاتو است. در صورتی که تفاوتی بین این دو وجود دارد و معمولاً در روشی مانند میکرو پیگمنتیشن شما پیگمنت را به عنوان مثال برای ارایش دائم ابرو به سمت رویش موهایابرو روی پوست که نفوذ می کند می توانید در نظر بگیرید. در صورتی که تاتو،رنگ بسیار غلیظ و پررنگیرا به نمایش می گذارد  یکی از تفاوت های اصلی این دو در ظاهر آن ها است که تاتو بسیار پررنگ و در برخی از مواقع غیر طبیعی است، در صورتی که آرایش دائم این چنین ظاهری را به نمایش نمی گذارد.

برخی از اجزای دستگاه میکرو پیگمنتیشن ثابت و برخی دیگر ممکن است قابل تعویض باشند و این خود می‌تواند در کنار وسایل یکبار مصرفی که دارد نسبت به تاتو به سلامت جسمی افراد کمک کند؛ همچنین تاتو برای نقاشی کردن روی بدن یک گزینه ایده نمی تواند همیشه به شمار آید که البته با خونریزی و درد زیادی شاید همراه شود، اما آرایش دائم با درد و خونریزی حداقلی افراد را روبرو می کند.

دوام و ماندگاری میکروپیگمنتیشن نسبت به تاتو بسیار بیشتر است و با توجه به پوست و ویژگی هایی که بدن افراد دارد، شما می توانید کمترین التهاب و زخم را در نظر بگیرید. کیفیت میکرو پیگمنتیشن با توجه به سوزن آن مشخص می شود و کارتریجی که برای دستگاه میکرو پیگمنتیشن مورد استفاده  قرار می گیرد هم یکبار مصرف است.

حقیقتاً اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد که بانوان از دو اصطلاح بسیار استقبال می کنند یکی میکروپیکشن و دیگری می تواند میکروبلیدینگ باشد. میکروبلیدینگ را عمدتاً آرایش دائمی می شناسند ولی یک روش نیمه دائمی است؛ زیرا ورود رنگ به غشاء میانی پوست امکان پذیر است. همین امر باعث می شود که شما کاملاً سطحی بتوانید این شیوه آرایشی را در نظر بگیرید.

حتی نسبت به آرایش دائم بسیار راحت تر پاک می شود و به خاطر داشته باشید که اگر به دنبال مدت زمان ماندگار تری هستید، آرایش دائم با روش میکروپیگمنتیش قابل توجه تر است. از نظر هزینه نیز میکروبلیدینگ هزینه به مراتب بسیار کمتری دارد. به هر حال در این مرکز شما از خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیکشن می توانید با قیمتی ایده آل و مناسب استفاده کنید.

می توان گفت در روشی مانند فیبروز معمولاً سوزن با عمق کمتری به درون پوست ورود پیدا می کند ولی در میکروپیکشن شما باید عمق بیشتری را برای سوزن ها در نظر بگیرید. در مقایسه با فیبروز شما دوام بالایی را برای میکروپیگمنتیشن میتوانید در نظر بگیرید، ولی حقیقتاً فیبروز از میکروبلیدینگ مو به راحتی می تواند تقلید کرده و همچنین ماهیتی طبیعی تر را به نمایش می گذارد و به خاطر داشته باشید که آن دسته از افرادی که موهای ریزی دارند، بهتر است از فیبروز استفاده کنند.

میکروپیکشن همانگونه که گفته شد با توجه به کیفیت و استاندارد دستگاه و نوع رنگ مورد استفاده خود می تواند شیوه ای ایده آل و قابل قبول به شمار آید. امروزه این شیوه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و به همین علت، شما می توانید به این سایت سالن بیوتی مراجعه کنید و بهترین انجام دهنده میکروپیکشن ابرو در محدوده خود را پیدا کنید. چرا که سالن های ما از بروز ترین دستگاه ها با تبحر بالایی استفاده کرده و خدماتی منحصر به فرد را ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین ما در این مجموعه نیز درارتباط باشید.

تیم مجموعه سالن بیوتی با معرفی هزاران سالن زیبایی در مناطق مختلف و محدوده های نزدیک به شما که انواع خدمات اصلاح صورت ، میکاپ ، خدمات مو و مژه را انجام میدهند سعی بر این دارد که شما را در جستجوی بهترین سالن زیبایی در محدوده خود همراهی کند. شما میتوانید با یک جستجوی ساده در سایت سالن بیوتی به هدف خود برسید.

انواع میکروپیگمنتیشن

چنانچه بخواهیم به انواع میکروپیکشن اشاره کنیم، 8 دسته بندی را می توان در نظر گرفت. میکروپیگمنتیشن ابرو، خط چشم، لب و خط لب، سر، بن مژه، پوست صورت، چشم و مژه همگی انواع این نوع آرایش دائم را شامل می شوند که صد درصد با توجه به نیاز و سلیقه مشتریان می توان گفت محدودیتی در انتخاب هیچکدام نیز وجود ندارد. تنها کافیست قبل از انتخاب هرکدام مشاوره ای با ما در این حوزه داشته باشید. قطعاً اینچنین می توانید انتخابی ایده آل داشته و با پرداخت هزینه ای معقولانه از خدماتی مطمئن در این حوزه به نحو احسنت استفاده کنید.

دستگاه میکروپیکشن

پیگمنتر به فردی گفته می شود به استفاده از دستگاه های استاندارد و وسایل یکبار مصرف جهت انجام میکروپیکشن می پردازد. با توجه به انتظار مشتری دائمی و قیمتی که پرداخت می کند شما باید دستگاه را با ساختار و استاندارد ساخت متفاوتی در نظر بگیرید. می توان گفت دستگاهی که در این حوزه به کار می آید باید کیفیت ساخت بسیار بالایی داشته باشد. هندپیس به خاطر وزن بسیار کم خود و همچنین کمترین لرزش که پیگمنتر در هنگام استفاده احساس می کند، نتیجه پایانی کار را به نتیجه ای ایده آل تبدیل می کند. ناگفته نماند که این دستگاه باید طراحی مناسبی داشته باشد و همچنین قابلیت هایی نظیر تنظیم سرعت و عمق نفوذ سوزن را نیز در ساخت خود حفظ کرده باشد. در این حالت پیگمنتر این اختیار را دارد تا با دقت و ظرافت بالایی پیگمنت ها را در زیر پوست مشتری جای دهد. زمانی که در مورد کیفیت و استاندارد دستگاه های ایچنینی صحبت می کنیم، منظور ما این است که دستگاه مورد نظر باید قابلیت های گفته شده را داشته باشد وهمچنین طراحی و ارگونومیک استانداردی را نیز بتوان از دستگاه انتظار داشت. دستگاه مورد استفاده در این روش نیز به صورت بی سیم هم تولید می شود که این خود می تواند بسیار به آزادی عمل پیگمنتر هم کمک کند. به خاطر داشته باشید که یکی از مزایای دستگاه های باکیفیتی که با استاندارد بالایی تولید می شود قطعاً کم صدا بودن این دستگاه ها است.
میکروپیگمنتیشن ابرو

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات ابرو

5/5 - (6 امتیاز)