خط لب دائم چیست

خط لب دائم چیست؟ سؤال پرتکرار بسیاری از افراد است؛ چرا که امروزه روش ها و خدمات زیبایی آن چنان متنوع و گسترده شده اند که هر روشی می تواند پروسه خاصی را طی کند. در این میان، خط لب دائم یکی از پرطرفدارترین ها است که نسبت به روش سنتی تاتو می تواند به رنگ دهی لب ها هم کمک کند و البته با عوارض و درد کمتری انجام پذیرد.

خط لب دائم چیست و چرا کاربرد دارد؟

خط لب دائم چیست را این چنین می توان توضیح داد که نوع تاتو بسیار ملایم پیرامون لب ها است. حقیقتاً این نوع تاتو می تواند لب های شما را حجیم تر، متقارن، خوش فرم و البته جوان تر نشان دهد. حقیقتاً این روش می تواند به عنوان جایگزین روش هایی مانند Juvederm،Restylane،Voluma و Perlane به کار آید.

به هر حال هر روشی به این صورت مزایا، عوارض و حتی شرایط مراقبت خاص خود را می طلبد که باید با آن آشنا باشید. این آرایش لب ماندگار طرفداران زیادی دارد و امروزه کمتر کسی است که در مورد این روش اطلاعاتی هرچند مختصر و مفید نداشته باشد. معمولاً این روش دائمی برای لب می تواند عیب و ایرادهایی نظیر کمرنگی لب ها، حساسیت به رژ لب و حتی مشکل لب های نازک را از بین ببرد.

مزایای خط لب دائم

حال که قصد داریم در مورد خط لب دائم چیست صحبت کنیم، بهتر است به مزایای این روش هم نگاهی بیندازیم. اولین مزیتی که در این شرایط خودنمایی می کند بدون شک، حجم مناسب دادن به لب های کوچک و باریک است.

اینچنین است که لب های شما بسیار خوش فرم به نظر می رسند و طبیعتاً دیگران را ترغیب خواهد کرد که از این روش استقبال کنند. معمولاً خوش رنگ شدن لب هایی که مایل به سفید هستند را نیز یکی دیگر از مزایای اصلی باید در نظر گرفت. شما بعد از چندین ماه از انجام این روش لازم نیست از انواع رژ لب استفاده کنید. اینگونه است که لب هایی طبیعی، جوان و نچرال را به نمایش خواهید گذاشت. مهم تر از همه با تعیین تقارن و مرز لب ها قاعدتاً لب ها حالت استاندارد خود را پیدا خواهند کرد.

پیشنهاد سردبیر  مزایا و معایب فیشیال صورت

معایب خط لب دائم

حال که در مورد مزایای خط لب دائم چیست اطلاعاتی را ارائه داده ایم، باید به معایب این روش هم بپردازیم. در برخی از شرایط اگر فردی ناوارد و با استفاده از مواد نامرغوب به انجام خط لب دائم بپردازد، احتمال بیماری های مربوط به لب به خاطر خونریزی هم وجود خواهد داشت.

پیش آمده است که برخی از مشتریان از واکنش های آلرژیک هم شکایت کرده اند و به همین دلیل است که کیفیت موارد مورد استفاده بسیار موضوع مهمی است. یکی از عوارض خط لب دائم می تواند جای زخم روی لب باشد که البته بسیار کم این عارضه پیش می آید ولی به هر حال  امکان رخ دادن آن را در نظر بگیرید.

عفونت نیز متأسفانه یکی دیگر از معایب خط لب دائم است. در این میان بهتر است باز هم به این نکته توجه ویژه نشان دهید که به چه مرکزی و به چه فردی برای انجام این کار مراجعه می کنید. در غیر این صورت بیماری ها و عفونت های گوناگونی را شاید تجربه کنید.

هزینه خط لب دائم

در مورد مزایا و معایب خط لب دائم چیست به صورت مختصر و مفید اطلاعاتی به دست آورده اید، اما در مورد هزینه این روش چه می دانید؟

هزینه انجام این روش را هیچ بیمه ای حقیقتاً پوشش نمی دهد؛ زیرا در دسته بندی روش های زیبایی قرار می گیرد. هزینه خط لب دائم را نمی توان یک هزینه ثابت برآورد کرد؛ چرا که بسته به لایه های رنگدانه قطعاً هزینه هم متغیرخواهد بود.

البته شما باید به این نکته هم توجه کنید هر مرکزی که خدمات این چنینی را ارائه می دهد با توجه به موقعیت مکانی خود صد درصد هزینه های متفاوتی را پیشنهاد خواهد داد. در این بین، سعی کنید اگر قصد انجام این کار را دارید به هزینه چندان توجه نکنید؛ چون که شاید برخی از مراکز از افراد بی تجربه برای انجام این کار استفاده کنند و همچنین مواد بی کیفیت را مورد کاربرد قرار دهند، در این صورت با عوارض و بیماری های آزاردهنده ای روبرو خواهید شد.

پیشنهاد سردبیر  همه چیز درباره روتین پوستی

خط لب دائم درد دارد؟

خط لب دائم درد دارد؟

باتوجه به آن چه در مورد خط لب دائم چیستبیان کرده ایم، شاید این سؤال همه به وجود آید که این روش دردناک است؟

به هر حال حساسیت موقعیت لب ها در صورت را نمی توان انکار کرد، حتی در هنگام بند انداختن ساده دور لب ها هم کمی احساس درد و سوزش را تجربه می کنید. به همین دلیل فردی که این کار را انجام می دهد باتوجه به خواسته شما می توان از داروی بی حسی و در موارد حاد از داروی بی هوشی استفاده کند.

محدودیت انجام خط لب دائم

حال که متوجه شده اید خط لب دائم چیست به نظر شما محدودیتی برای استفاده از این روش زیبایی هم وجود دارد؟ بله وجود دارد. آن دسته از عزیزانی به بیماری هایی نظیر اگزما، تیروئید، صرع، خودایمنی و قلبی وخیم مبتلا هستند، نباید به انجام خط لب دائم تمایلی نشان دهند.

بانوان باردار، افرادی که زیر 18 سال سن دارند، آن دسته از افرادی که با بیماری های عفونتی دست و پنجه نرم می کنند، افرادی که برای انجام پیوند عضو برنامه ای دارند و بیماران محترم تحت درمان شیمی درمانی باید به انجام خط لب دائم به هیچ عنوان فکر نکنند.

سخن پایانی
هر آن چه لازم بود برای آشنایی مختصر و مفید شما با خط لب دائم چیست ارائه داده ایم. این نوع خدمات زیبایی را باید در مراکز مناسب، معتبر و باسابقه ماننده سالن زیبایی دنبال کنید که در غیر این صورت نتیجه پایانی کار نمی تواند نتیجه قابل قبولی باشد. امروزه برخی تنها به خاطر هزینه پایین تر به انجام روش های زیبایی این چنینی می پردازند، در صورتی که این کار اشتباهی است و می تواند عوارض جبران ناپذیری را گاهاً به وجود آورد. پس لطفا قبل از انجام هرکاری خصوصاً در این چنین حوزه هایی با افراد متخصص و باتجربه نیز مشورتی داشته باشید.

4.4/5 - (25 امتیاز)
نظر
  • مریم صلح جو
    ۹ بهمن ۱۴۰۱ در ۰۰:۳۵

    خیلی مفید بود واقعا ممنون

افزودن دیدگاه