قرارداد منشی سالن زیبایی

معمولا هنگام استخدام هر شخصی یک قرارداد با او بسته می شود تا ضمن تعیین وظایف بتواند نسبت به کار متعهد باشد. قرار داد انواع مختلفی دارد و ممکن است در مشاغل مختلفی از آن استفاده شود. منظور از قرار داد این است که به موجب آن فرد توسط یک شخص یا مجموعه یا … برای کار اداری با شرایط قید شده به خدمت گرفته شود. قرارداد منشی نیز یکی از انواع این قرارداد به شمار می رود که معمولا سالن های مدرن به جهت آسایش و البته کار حرفه ای از منشی برای انجام امورات مختلف سالن استفاده می کنند.  در این مطلب قصد داریم جهت آشنایی بیشتر با این شغل مهم ترین نکات قرارداد منشی سالن زیبایی را بیان کنیم.

نقش منشی در سالن زیبایی

یکی از افراد و پرسنلی که در سالن هایی زیبایی فعالیت دارند و به نوعی نقش مهم و اساسی ایفا می کنند منشی است. امروزه مدیران سالن های زیبایی به دلایل مختلف مثل مشغله کاری، کار حرفه ای و جذب مشتری اقدام به استخدام و استفاده از منشی در سالن هستند. با توجه به این که مدیران سالن وقت کافی برای رسیدگی به تمام امور سالن و مشتریان را ندارند استخدام یک منشی کاربلد می تواند نقش مهم و پر رنگی در سالن داشته باشد.

علاوه بر آن یک سالن زیبایی حرفه ای و شناخته شده تمام امورات خود را به صورت حرفه ای و منظم انجام می دهد؛ که برای انجام بهتر آن به یک منشی نیاز دارد تا به صورت دقیق، متعهدانه و در چهار چوب اصولی به کارها رسیدگی کند. از آن جا که منشی سالن زیبایی می تواند نقش مهم و موثری داشته باشد،باید فرد علاوه بر داشتن توانایی های لازم آموزش های مورد نیاز را ببیند؛ چرا که این شغل به مراتب سخت تر از منشی گری در مراکز مختلف دیگر است.

مفاد قرارداد منشی سالن زیبایی

همان طور که می دانید قرارداد توافق و تعهدی است که به صورت کتبی یا شفاهی بین دو طرف انجام می شود؛موارد و وظایفی که در آن قید می شود و در قبال یکدیگر باید رعایت کنند در آن قید خواهد شد. قراردادی که با فرد به عنوان منشی سالن زیبایی بسته خواهد شد، تا استخدام او رسمی شده و بتواند به فعالیت خود در آن محیط مشغول شود شامل عنوان و توضیحات و بندهایی است، که باید مورد توافق طرفین باشد و بتوانند آن ها را رعایت کنند.

در واقع موضوع و مفاد قرارداد منشی سالن زیبایی عبارتند از وظیفه و چگونگی انجام کار، مدت قرارداد، تعهدات، میزان حقوق، ساعت کاری و… به بیانی دیگر می توان گفت موضوع قرارداد بین مدیر سالن و منشی یک سند خواهد بود؛ که نشان دهد مسئولیت، توافقات و توقعات و هر آن چه که باید منشی در قبال کار و مشتری باید رعایت کند؛ از طرفی کارفرما نسبت به منشی باید انجام دهد مورد توافق و امضا طرفین گردد.

انواع قرارداد منشی سالن زیبایی

قراردادی که بین سالن دار و منشی سالن زیبایی بسته می شود، با توجه به زمان انجام کاری که قرار است انجام دهند و مورد تایید و توافق طرفین باشد به چند نوع تقسیم خواهد شد که به هر کدام از آن ها اشاره می کنیم.

  • منشی پاره وقت: در قراردادی که منشی طبق آن به صورت پاره وقت در سالن زیبایی مشغول به کار می شود، قید می کنند که ساعت کاری منشی کمتر از میزان کاری یک روز کاری عادی خواهد بود.
  • منشی موقت: قرارداد موقت در شرایطی است که مدیر سالن منشی را برای یک بازه زمانی خاص، مثلا شش ماه یا یک سال استخدام و با او قرارداد موقت می بندد.
  • منشی دائم: این نوع از قرارداد منشی توسط مدیر سالن زیبایی استخدام شده و با توافق و قرارداد کاری بلند مدت به عنوان منشی در سالن زیبایی مشغول به کار می شود؛ همچنین می تواند از مزایا و حقوق استخدامی و مفادی که در قرارداد قید شده است به صورت کامل بهره مند شود.
پیشنهاد سردبیر  معروف ترین بلاگرهای زیبایی در ایران

علاوه بر موارد فوق می توان به نوع دیگری از قرارداد اشاره کرد که معمولا به صورت کتبی نیست؛ بلکه به صورت شفاهی بیان می شود و در چنین مواردی منشی برای مدت کوتاهی حدود یک هفته به صورت آزمایشی کار خود را شروع می کند. در مدت مشخص شده مهارت ها، نحوه کار و دیگر ویژگی های مورد نظر توسط کارفرما یا همان مدیر سالن ارزیابی شده و در صورت تایید با او قرارداد بسته می شود.

وظایف منشی سالن زیبایی

بدیهی است که وظیفه یک منشی سالن زیبایی با کسی که به عنوان منشی در ادارات و شرکت ها کار می کنند متفاوت خواهد بود. کسی که به عنوان منشی سالن زیبایی فعالیت کند وظیفه آن بسیار سنگین تر و به مراتب سخت تر است. یک منشی که در چنین مکانی مشغول به کار می شود، باید قادر باشد به صورت حرفه ای فعالیت خود را در راستای امور مربوطه انجام دهد؛ بنابراین باید به خوبی با اصول و نکات مربوط به آن آشنا باشد.

این که با چه نوع مشتری چگونه ارتباط برقرار کند بسیار مهم است. اما تنها وظیفه منشی سالن زیبایی این نیست؛ بلکه موارد مختلف دیگری نیز وجود دارد که جزو وظایف او بوده و در متن قرارداد قید می شود. به برخی دیگر از وظایف منشی سالن زیبایی اشاره خواهیم کرد.

تعیین و تنظیم قرار مشاوره و نوبت دهی به مشتری

این که یک منشی سالن زیبایی قرار مشاوره و تعیین نوبت برای افراد، به منظور انجام کارهای مختلف را به درستی و متناسب با وقت و نوع فعالیت اشخاص تنظیم کند، انجام تمام امور مربوط به سالن و خدمات ارائه شده به مشتری که یکی از مهم ترین وظایف منشی سالن به شمار می رود. چنانچه طبق روال و منظم پیش برود برای مدیریت سالن رضایت بخش و برای مشتریان نیز خوش آیند خواهد بود. باید توجه داشته باشید در صورتی که وظایف مورد نظر به درستی انجام نشود، عدم توانایی منشی در راستای امور مربوطه را نشان داده و منجر به فسق قرارداد خواهد شد.

پیشنهاد سردبیر  افزایش جذب مشتری با سالن بیوتی

نحوه پاسخگویی به تلفن ها

یکی از راه های ارتباط با مشتری و اصلی ترین وظایف منشی سالن زیبایی نحوه پاسخگویی او به مشتریان است. این کار باید به نحو احسن انجام شود تا بتوان مشتری را مجاب به استفاده از خدمات سالن زیبایی کرد؛ بنابراین قدرت بیان، لحن صحبت کردن و چگونگی ارتباط با مشتری در این مورد می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. هنگام پاسخگویی به تلفن باید منشی کاملا محترمانه، خوش بیان و جذاب برخورد کند که مشتری و مخاطب از هم صحبتی و بهره مندی از خدمات آن ها کاملا راضی باشد.

ظاهر آراسته و رعایت بهداشت

منشی سالن اولین کسی خواهد بود که هنگام ورود مشتری با او برخورد می کند؛ لذا آراستگی و رعایت بهداشت او یکی از مواردی است که می تواند مشتری را جذب کند و از این که از خدمات سالن استفاده می کند رضایت داشته باشد. با توجه به این که در سالن هایی زیبایی رعایت بهداشت فردی و عمومی بسیار مهم است، داشتن ظاهری آراسته نیز یکی از وظایف مهم منشی سالن به شمار می رود. معمولا اولویت مشتری ها تمیز بودن پرسنل سالن و محیط خواهد بود، که منشی سالن به راحتی می تواند در جلب نظر آن ها موفق عمل کند.

ویژگی های منشی سالن زیبایی

یک منشی سالن زیبایی برای این که بتواند کار خود را به خوبی پیش ببرد و در واقع در حیطه خود بسیار موفق عمل کند؛ باید علاوه بر انجام وظایف خود به طور صحیح و در راستای جلب رضایت کارفرما و مشتری، یک سری ویژگی ها نیز داشته باشد که می تواند شامل موارد متعددی شود. رفتار و اخلاق حرفه ای، انضباط کاری و از همه مهم تر تیپ شخصیتی منشی ویژگی هایی است که باید یک منشی خوب داشته باشد تا بتواند در اداره کردن و رسیدگی به امورات مختلف سالن دچار مشکل نشود.

در واقع چنین ویژگی هایی در ارتباط گیری با مشتری فوق العاده تاثیر گذار است و می تواند موجب رغبت آن ها به مراجعه مجدد و استفاده از خدمات سالن شود. گر چه موارد و نکاتی که گفته شد به تنهایی نمی تواند در موفقیت سالن و حرفه ای بودن آن موثر باشد؛ بلکه در کنار آن خدماتی که ارائه خواهد شد نیز بسیار حائز اهمیت است. پس در چنین محیطی تمام پرسنل در کنار هم می توانند با انجام کارها به صورت درست و حرفه ای منجر به شهرت و جذب مشتری شود.

برای این که بتوانید به عنوان یک منشی سالن زیبایی مشغول به کار شوید نیازی نیست مدرک تحصیلی خاصی داشته باشید؛ بلکه با آگاهی از وظایف و ویژگی هایی که یک منشی حرفه ای باید دارا باشد، می توانید در این شغل موفق باشید. امروزه این شغل به عنوان مهم ترین و حساس ترین شغل ها در حیطه کاری مربوطه به شمار می رود؛ پس لازم است اطلاعات و آگاهی لازم را در این رابطه داشته باشید و هنگام بستن قرارداد نکات لازم را رعایت فرمایید.

4.7/5 - (4 امتیاز)
نظر
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه