سالن بیوتی
آشنایی با رنگ و مش مو

رنگ و مش مو

خدمات رنگ و مش مو امروزه جزء خدمات منحصر به فرد و پرطرفدار به شمار می آیند، به گونه ای که برخی از بانوان شاید چندان تمایلی به استفاده از خدمات گوناگون حوزه آرایش و پیرایش نداشته باشند، اما نوبت به رنگ و مش مو که می رسد، داستان کاملاً متفاوت است. توجه داشته باشید که روش های گوناگونی را می توان برای ارائه خدمات این چنینی در نظر گرفت. به همین دلیل، توصیه ما را جدی بگیرید و با مشاورین ما در این مرکز معتبر و باسابقه نیز قبل از شروع هر اقدامی صحبت و مشورتی داشته باشید.

یکی از پر استفاده ترین روش هایی که لایت مورد توجه و استقبال بیشتری قرار گرفته است، هایلایت است. هایلایت را بیشتر خانم های جوان در شب عروسی خود بسیار گزینه ایده آلی می شناسند. روی زمینه تیره مو از یک طیف رنگی روشن استفاده می کنند تا هایلایت به دست آید. توجه داشته باشید که این روش نیز با کلاه و فویل انجام می شود و با جداکردن دسته های ریز و درشت می توان این کار را انجام داد. با این نحوه جداکردن می توان از مواد دکلره برای دکوپاژ استفاده کند. بعد از دکلره کردن دسته مو ها مقداری رنگ را روی موها می گذارند که این رنگ ها شامل دودی، زیتونی، بلوند و… است.

همانطور که شما نیز بهتر می دانید Sun به معنای خورشید است. در ناحیه بالای سر از رنگ های روشنی استفاده می کنند که به شکل کره دیده می شود و طرفداران خاص خود را دارد. کره سر با استفاده از رنگ هایی روشن که معمولاً توسط دکلره به وجود می آید را به نمایش می گذارند.  استفاده از رنگ بلوند کمک می کند تا روی زمینه روشن بتوان از تکه ای روشن تر نیز استفاده کرد.

زمانی که در مورد خدمات رنگ و مش مو صحبت می کنیم، مون لایت نیز یکی از روش های مناسب به شمار می آید که طرفداران خاص خود را دارد. این روش را شما باید یک روش برعکس سان لایت در نظر بگیرید. یعنی بخش های زیرین مو را به رنگ روشن در می آورند. قسمت بالای مو تیره است و قسمت های زیرین آن را با رنگ روشن دکلره به نمایش می گذارند. حقیقتاً در بین بانوان ایرانی این روش چندان مورد استقبال نیست ولی بدون طرفدار هم نبوده است.

جداکردن یک سوم موها برای انجام دکلره را میتوان در نظر گرفت. حال نوبت آن می رسد که این قسمت یک سوم را به 3 الی 7 قسمت البته مساوی تقسیم کنند. این قسمت ها را با رنگ های دلخواه می توان رنگ کرد. معمولاً شرابی و یخی جزء ترکیب های اساسی به شمار می آیند و بهتر است بدانید که استفاده از رنگ های فانتزی را هم نمی توان نادیده گرفت. رنگ های رنگین کمان را می توان روی این قسمت ها نیز پیاده کرد که جلوه ای خاص و خارق العاده را به نمایش خواهد گذاشت. 

هافلایت را می توان در دسته بندی مدل موهای فانتزی قرار داد که امروزه بسیاری از افراد در هنگام حضور در انواع مهمانی ها معمولاً از این روش استفاده می کنند. مساوی کردن موها تا پایین گردن که در اصطلاح به آن خرگوشی می گویند باعث می شود یک قسمت را با یک رنگ خاص و قسمت بعدی را نیز با رنگ متفاوت دیگری بتوان لایت کرد.

توجه داشته باشید استفاده از رنگ های هارمونیک می تواند جذابیت استفاده از این نوع لایت را افزایش دهد. رنگ هایی مانندیخی را در کنار رنگ های فانتزی مانند شرابی می توان مورد استفاده قرار داد. البته رنگ های زیتونی، عسلی، قهوه ای تیره و بلند نیز با توجه به سلیقه افراد می‌توانند جزء رنگ های متفاوتی به شمار آیندکه امروزه مورد استقبال قرار می گیرند. روش دیگری که به خاطر سخت بودن ان در سالن های آرایشی با ظرافت و دقت بالایی انجام می پذیرد، روشی همانند آمبره کردن است. البته ناگفته نماند که طول لایت موها را کمی بیشترباید در نظر گرفت.

لایت گربه ای نیز همانطور که از نام این روش پیداست، موها را می بافند و قسمت بافت مو را با استفاده از مواد دکلره می توانند به رنگ دلخواه برسانند. بعد از اینکه بافت مو را باز می کنند، نوبت به شستشوی موها می رسد  که در این حالت، شما با شکل پنجه گربه روی موها روبرو خواهید شد که به آن لایت گربه ای می گویند.

لایت پلنگی با استفاده از کلاه مش انجام میشود، به گونه ای که موها را البته به صورت نیمه از درون سوراخ های کلاه مش در می آورند و سپس نوک موها را باید همانند ریشه مو درون کلاه باقی بگذارند. مقداری که خارج از کلاه مش است را باید با رنگ مورد علاقه بعد از دکلره برای رنگساژ انتخاب کرد. توجه داشته باشید در این حالت با یک نمای بسیار فانتزی، منحصر به فرد و جذاب روبرو خواهید شد.

لایت پلنگی نیز به نام لایت ببری هم از آن یاد می کنند که این نوع لایت نیز به موهای روشن و بلند بیشتر می آید، توجه داشته باشید که روی موهای بلوند را با استفاده از شابلون و رنگ های تیره با خطوط تیره برای ایجاد این نوع لایت می توان در نظر گرفت.

ویولایت را به عنوان لایت پوش هم می شناسند که در ابتدا کلیه موها را باید پوش داد و سپس با استفاده از دستگاه حالت دهنده مو به حالت دادن مو ها پرداخت. حال وقت آن رسیده است که با استفاده از مواد دکلره، نوک موها را به پایه برسانند. بعد از اینکه مواد دکلره به پایه برسد به صورت یکدست و یکنواخت می توان به رنگساژ آن پرداخت.

شما باید با یک زمینه تیره و روشن روی مو روبرو شوید که در این حالت وز بودن موها یک حالت خارق العاده را به وجود می آورد. البته شاید تا به حال نام این چنین روش‌هایی را در بین خدمات رنگ و مش مو نشنیده باشید؛ چرا که در ایران چندان این روش ها مورد توجه و استقبال قرار نمی گیرند.

دارک لایت نیز با سایه روشن روی موها شما را مواجه می کند، ولی باید از رنگ هایی که متضاد یکدیگر نیستند استفاده کنید. به همین دلیل، توصیه ما را جدی بگیرید و به افراد ماهر در سالن های آرایشی معتبر برای انجام این کار مراجعه کنید. این رنگ ها به عنوان مثال می تواند از یک طیف تیره یا طیف روشن باشد که در هر صورت هارمونی زیبایی را با استفاده از رنگ های می توان به وجود آورد. در بین خدمات رنگ و مش مو نیز این روش تا حدودی طرفداران خاص خود را دارد.   

لایت شطرنجی نیز همان طور که از نام این روش پیداست به صورت شطرنجی ایجاد می شود و طبیعتاً از رنگ هایی خی، سفید و مشکی برای انجام این نوع لایت استفاده می کنند. حقیقتاً یک طیف خاص از جوانان از این لایت استقبال می کنند و نمی توان گفت محبوبیتی همه گیر دارد. این نوع برای طرفداران موسیقی راک یک سبک خاص و منحصر به فرد مو به شمار می آید.

وی لایت یک نوع لایت است که از طیف رنگی بنفش به وجود آمده است که در بین دختران نوجوان این نوع لایت بسیار مورد استقبال قرار گرفته و چنانچه شما به یک سالن آرایشی معتبر مراجعه کنید، می‌توانید به نحو احسن از این روش با قیمتی مناسب بهره مند شوید و نمایی خاص و منحصر به فرد را روی موهای خود ایجاد کنید.

این روش را برای موهایی که رنگ روشنی دارند می توان مورد استفاده قرار داد. معمولاً آرایشگر با به وجود آوردن سایه ای روشن جلوه جذاب و منحصر به فرد را به وجود می آورد. می توان گفت طیفی تیره را روی زمینه ای روشن می توان به وجود آورد که این روش را باید برای افرادی مناسب دانست که پوستی روشن دارند و رنگ موهای آن ها روشن و شاید کمی زننده باشد. البته افراد کمی سبزه هم از این روش در بین خدمات رنگ و مش مو استقبال می کنند. شاید شما نیاز بعد از رنگ کردن مو از تغییر رنگی که مشاهده می کنید زیاد استقبال نکنید و به همین دلیل لولایت را یک پیشنهاد قابل قبول می توان در نظر گرفت. 

از  کلاه مش به عنوان یکی از ابزار اصلی برای مش کردن مو می توان یاد کرد. قلاب شماره 9 یا 6 نیز ابزار کاربردی دیگر در این زمینه معرفی می شوند و همچنین نایلون ، سنجاق شنیونو شانه دم باریک نیز جزء ابزارهای مهم دیگر برای انجام مش به شمار می آیند. 

برای انجام مش فویل از فویل آلومینیومی و سوئیت مش می توان استفاده کرد. فویل های آلومینیومی در ابعاد 30 و یا حتی 40 متری امروزه به فروش می رسند و به صورت رولی مورد استفاده قرار می گیرند. سوئیت مش به مستطیل های سلفونی گفته می شود قسمتی را با یک لایه چسب می توان در نظر گرفت. برای ارائه قابل قبول خدمات رنگ و مش مو قطعاً باید از این ابزار استفاده کرد.

هایلات با توجه به میزان تیرگی و روشنی زمینه موها مورد بررسی قرار می گیرد. به گونه‌ای که زمینه مو تیره باشد و تکه های 6 و 7 درجه روشنتر را بتوان برای این روش در نظر گرفت. هایلایت طبیعی، تکی، مخفی و… امروزه مورد توجه قرار می گیرند که به بررسی این انواع خواهیم پرداخت.

هایلایت طبیعی
معمولاً رنگی که 1 یا 2 درجه بزرگ تر است را برای هایلایت طبیعی مورد استفاده قرار می دهند. معمولاً در روشی مانند هایلایت طبیعی نباید جلوه ای اغراق آمیز را در نظر گرفت و به همین دلیل به میزان روشن و تیرگی رنگ روی موها باید دقت کرد.

هایلایت مخفی
اگر به دنبال تغییراتی بسیار ظریف در موهای خود هستید، بهتر است از این نوع هایلایت استفاده کنید. دسته ای البته نازک از بخش های مو را برای رنگ انتخاب می کنند که در هنگام باز و بسته کردن مو می توان به تغییری که به صورت نامحسوس مشاهده می شود توجه کنید.

هایلایت تکه ای
در بین خدمات رنگ و مش مو هایلایت تکه ای نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد. برای آن دسته از افرادی که دارای موهای زبر  و ضخیم هستند، این روش هایلایت بسیار مورد توجه قرار می گیرد. معمولاً در این روش به دسته 3 سانتی مو نیاز است که رنگی روشن تر از پایه مو را به نمایش بگذارد. 

بالیاژ
برای داشتن رنگ مویی ملایم و ازاد این روش را می توان مورد استفاده قرار داد. با رشد ریشه شما با تغییرات آن چنان واضحی نیز رو به رو نخواهید شد. کوتاهی و بلندی موها در این روش نیز هیچ تفاوتی ایجاد نخواهد کرد. توجه داشته باشید که موضوعی به نام ترمیم در بالیاژ چندان موضوع مهمی به شمار نمی آید.

آمبره
روشن تر شدن مو زمانی اتفاق می افتد که از ریشه مو به سمت ساقه را نظاره کنید. در حال حاضر این روش را جزء روش های بسیار مناسب، محبوب و پرطرفدار بانوان ایرانی در بین خدمات رنگ و مش مو می شناسند. 

سامبره
چنانچه در مورد روشی مانند سامبره بخواهیم صحبت کنیم، اگر ترکیب آمبره و بالیاژ را در نظر بگیرید به این روش هایلایت خواهید رسید. در مقایسه با آمبره، حقیقتاً سامبره روشی جدید تر است و رنگ ملایم تری را می توانید مشاهده کنید که این خود بسیار طرفدار پیدا کرده است.

کالر ملتینگ
استفاده از 3 رنگ را باید جدی بگیرید، البته بیشتر از 3 رنگ را نیز می توان انتظار داشت. روش کار این نوع نیز همانند آمبره و سامبره است. رنگ ریشه مو لازم نیست حتماً رنگی تیره باشد. با این وجود ضمن نزدیک شدن از ریشه به ساقه مو با رنگی روشن تر روبرو خواهید شد. 

حال که در مورد خدمات رنگ و مش مو صحبت می کنیم، بهتر است بزنید که عملکرد ضعیف دکلره های سفید را برای موهای نازک و رنگ شده یک گزینه قابل قبول در نظر بگیرید، اما پودرهای دکلره آبی به خاطر ساختار قوی خود برای موهای طبیعی و سالم امروزه به کار می آیند. در این سالن آرایشی قبل از استفاده از دکلره تنها قسمتی از موی سر را به مواد دکلره آغشته می کنند که اگر پوست سر دچار التهاب و تورم شدیدی شود، بهتر است استفاده از آن را مشتری نادیده بگیرد. در طول سال 1 مرتبه و نهایتاً 2مرتبه دکلره کردن مو می تواند بدون مشکل باشد.

بعد از انجام دکلره مشتری باید از شامپوهای ملایم برای نرم کنندگی موهای خود استفاده کند؛ همچنین بعد از حمام استفاده از روغن های محافظ را نباید نادیده گرفت. در پایان برای جلوگیری از شکنندگی موها بهتر است در هنگام استفاده از سشوار مشتری از حالت باد سرد سشوار استفاده کند. 

امروزه انواع لایت را با شانه، کلاه مش و فویل می توانبه راحتی انجام داد. بدین ترتیب شما اگر بخواهید با استفاده از شانه به لایت مو بپردازید، در ابتدا درون کاسه ای را باید به ترکیب رنگ اختصاص دهید و سپس بعد از شانه کردن و مرتب کردن موها با چند عدد گیره به تقسیم بندی بپردازید. رنگ روی دنده شانه قرار می گیرد و در حالت عادی روی لایه های موی خود می کشید. دقت و ظرافت برای انجام این کار می‌ تواند حرف ‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

لایت با کلاه مش نیست روش خاصی در بین خدمات رنگ و مش مو به شمار می آید که می ‌توان گفت موهای کوتاه تا متوسط گزینه قابل قبولی برای انجام این کار به حساب می آیند؛ به همین دلیل بهتر است در ابتدا موها را سشوار کرده و سپس از کلاه مش شما استفاده کنید. معمولاً ضمن پاشیدن مقداری پودر بچه می توان فرایند آسان تری را برای استفاده از کلاه مش در نظر گرفت.

 توجه داشته باشید که سوراخ های کلاه مش نباید گشاد باشند، به این دلیل که امکان نشتی مواد به صورت واضحی وجود دارد و سعی کنید قبل از اینکه از کلاه مش استفاده کنید، از یک نایلون روی سر خود استفاده کنید. فویل نیز جایگزین کلاه مش استکه با تقسیم بندی مو ها می توان به صورت لایه لایه از فویل با استفاده از مواد استفاده کرد.

لایت چیست؟

 به عمل روشن کردن مو لایت می گویند که در بین خدمات رنگ و مش مو امروزه بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. توجه داشته باشید که برای بانوان جوان امروزه این روش می تواند یک روش ایده آل به حساب آید. اگر دقت کنید نچرال بودن موها با این روش بسیار مورد توجه قرار می گیرد. معمولاً روی موهای تیره قسمتی را برای رنگی که 3 درجه روشن تر است، انتخاب می کنند. عمدتاً استفاده از کلاه یا فویل می تواند در این شرایط بکار آید. حتی به مرور رنگساژ مو می تواند به زیبایی خاص و منحصر به فرد مو نیز کمک کند. لایت یکی از روش هایی است که کمترین آسیب را می توانید از آن انتظار داشته باشید. در این بین لایت خود انواع مختلفی را شامل می شود که در ادامه به بررسی انواع لایت هم خواهیم پرداخت.

خدمات رنگ و مش مو سالن های زیبایی چه مزایایی دارد؟

شما اگر به دریافت خدمات رنگ و مش مو در این مرکز بپردازید، بهتر است بدانید که این مرکز همیشه از باکیفیت ترین و مرغوب ترین مواد برای رنگ و مش استفاده می کنند. به این دلیل که استفاده از مواد نامرغوب صد درصد روی سلامت موهای مشتریان تأثیر مخرب خود را می گذارد؛ به همین دلیل، مزیت اصلی این مرکز کیفیت خدمات و قیمت مناسبی است که برای خدمات این چنینی می توانید در نظر بگیرید.

رنگ و مش مو

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات مو

5/5 - (5 امتیاز)