سالن بیوتی
آشنایی با براشینگ مو

براشینگ مو

روش های مختلفی در سالن های زیبایی برای جلوه بیشتر موهای شما وجود دارد. یکی از روش های موثر که این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است براشینگ مو نام دارد. افراد زیادی هستند که براشینگ مو را در منزل خود انجام می دهند. اگر بخواهید به صورت حرفه ای عملیات را روی موهای خود انجام دهید و انواع براشینگ را تجربه کنید باید از سالن های زیبایی بهره مند شوید. براشینگ مو تنوع بسیار زیادی دارد و افراد با داشتن موهای متنوع می توانند از این عملیات برای زیباسازی موهای خود استفاده نمایند. این روش که مزایا و معایبی را به همراه دارد توسط آرایشگرهای حرفه ای در کشور ما با هزینه های متفاوتی انجام می شود.

براشینگ مو انواع مختلفی دارد. با توجه به اینکه هر شخص موهایی از جنس متفاوت دارد باید از انواع براشینگ مو استفاده کند. انجام براشینگ مو تفاوت های زیادی برای موهای لخت و موهای فر دارد. اندازه و مدل مو نیز در انجام براشینگ مو تاثیر بسیار زیادی دارد. باید با توجه به عوامل مختلف از روش مناسب برای براشینگ مو استفاده کرد. به طور کلی می توان براشینگ مو را به انواع مختلف براشینگ موی کوتاه، براشینگ جلوی مو، براشینگ موی بلند، براشینگ موی فر و غیره اشاره کرد.

براشینگ موهای کوتاه نیز با یکدیگر متفاوت است. اگر موهای کوتاه حالت کم پشت داشته باشند باید ابتدا از محصولات حجم دهنده استفاده کرد و پس از آن عملیات براشینگ را انجام داد. این کار باعث می شود که حالت موهای شما شیک تر بماند. برای انجام براشینگ موهای کوتاه باید از برس های فلزی کوچک استفاده کرد. ابتدا موها را به قسمت های مختلفی تقسیم کرده و از نزدیک کف سر پوشش داده می شوند. پس از آن با استفاده از مقداری تافت و ژل قسمت پوشش داده شده را محکم تر کرده و سپس موهای باقیمانده را سشوار می کنند. این عملیات نباید با فاصله نزدیک انجام شود چون به مو و فولیکول آن آسیب می رساند. موهای کوتاهی که حجم کافی برای عملیات براشینگ داشته باشند نیازی به حجم کننده ندارند.

براشینگ جلوی مو اهمیت بسیار زیادی دارد. این نوع براشینگ تاثیر زیادی در چهره شما داشته و باید حتماً با دقت بالایی انجام شود. اگر جلوی موهای شما بلند باشد می توانید با استفاده از یک بیگودی آن را براشینگ کنید. آرایشگران ماهر برای انجام این کار ابتدا بیگودی را وارد موهای سر کرده و سپس سشوار را از نزدیک به مدت چند ثانیه نگه می دارند. پس از آن بیگودی را باز کرده و روی موها تافت می زنند. این کار باعث حالت های جلوی مو خواهد شد. اگر جلوی موی مراجعه کننده به آرایشگاه کوتاه باشد آرایشگر با کمک برس فلزی کوچک آنها را جمع کرده و حرارت می دهد. این کار نیز باعث می شود که پس از انجام حرارت دهی مدل دلخواه روی موهای فرد به وجود آید.

براشینگ جلوی مو می تواند با انواع مختلف انجام شود. از انواع مختلف آن می توان به براشینگ چتری صاف، چتری کج و چتری ایستاده اشاره کرد. در هر کدام از این براشینگ ها باید موها متمایل به سمت داخل براشینگ شوند. در روش چتری صاف باید موها به سمت داخل و موازی با بینی براشینگ شوند. براشینگ کج نیز بسته به این که براشینگ به چه سمتی متمایل باشد، باید برس را حرکت داد. براشینگ ایستاده از دو حالت قبلی راحت تر انجام می شود.

براشینگ موی بلند تنوع بسیار بالایی دارد. اگر فرد بخواهد انتهای مو حالت موج دار باشد آرایشگر از بیگودی استفاده می کند. برای اینکار باید چندین بیگودی را درون موها قرار داده و انتهای موها پس از حرارت دهی با سشوار حالت موج دار پیدا می کنند. اینکه چه مقدار از موها حالت موج دار داشته باشند بسته به حجم موی درون بیگودی دارد. در حالت دیگر با پوش دادن مو های نزدیک کف سر و تافت زدن به آنها موها حالت دیگری پیدا می کند. در این روش انتهای موها را با برس و حرارت سشوار حالت می دهند.

برای انجام براشینگ موی فر باید مدت بیشتری زمان صرف کرد. یک آرایشگر ابتدا موها را با یک کرم و روغن نرم کرده و سپس موها را به طور کامل خشک می کند. این کار باعث می شود که موها به حالت دوفاز در آیند. پس از آن با استفاده از این برس فلزی موها را دسته بندی کرده و با سشوار حرارت می دهد. با استفاده از حرارت بالا فرهای مو کاملا باز می شوند. زمانی که فرها باز شدند از اتوی مو برای لخت کردن مو ها استفاده می کنند.

در روش براشینگ موها به سبک پر باید موها به صورت آزاد و رها به سمت بالا باشند. برای این کار باید نوک انتهای موها به سمت خارج قرار گیرد. برای اینکه این حالت بهتر درون موها ایجاد شود از مواد ژله سافت استفاده می کنند. از باد سرد سشوار برای فیکس کردن حالت نهایی مو در آرایشگاه مورد استفاده قرار می گیرد .

یکی دیگر از روش های براشینگ مو، براشینگ صاف شلاقی است. برای انجام این براشینگ از حالت گرم سشوار استفاده شده و نیازی به کشیدن دست به سمت بالا نیست. کشیدن موها در این حالت به صورت یک در میان انجام می شود. زمانی که برس به سمت انتهای مو می رسد هیچگونه چرخشی نداشته و به صورت صاف برس می شود. این روش بیشتر برای موهای خیلی بلند استفاده می شود و جلوه زیادی به موها می دهد. براشینگ صاف شلاقی در مدت بالا انجام می شود. این روش اگر با دقت بالایی انجام شود، می تواند تاثیر بسیار زیادی در زیبایی چهره و موهای شما داشته باشد. اگر موهای بلندی دارید حتما این روش را برای براشینگ موهای خود انتخاب نمایید.

به طور کلی براشینگ مو معایب زیادی ندارد. بسته به اینکه شما چندین بار از این روش برای حالت دهی موهای خود استفاده نمایید، ممکن است موی شما آسیب ببیند. اگر قرار باشد شما برای هر مراسم کوچک و بزرگ از عملیات براشینگ استفاده نمایید، ممکن است به ساقه موی شما آسیب برسد. اگر ساقه موی شما ضعیف شود موهای شما آسیب جدی می بیند. اگر مدت زمان براشینگ مال شما طولانی شود و حرارت زیادی به موهای شما برسد ممکن است تارهای موی شما بسوزد. این نیز به عنوان یکی از معایب براشینگ مو شناخته می شود. سشوار کشیدن برای این عملیات نباید از فاصله نزدیک و با حرارت زیاد انجام شود. گاهی با انجام نادرست براشینگ، موهای شما خشک و شکننده خواهد شد؛ به همین علت است که باید در انتخاب آرایشگر برای این کار دقت بسیار بالایی داشته باشید.

تقسیم بندی مو ها در براشینگ با حالت یکسان انجام می شود. اگرچه ممکن است به دلیل نوع موهایی که شما داشته باشید از براشینگ های متفاوت استفاده کرد اما تقسیم مو در هر حالت باید به چهار قسمت انجام شود. تقسیم بندی که توسط آرایشگر انجام می گیرد باید به صورت دقیق انجام شود. اگر موها به یک اندازه تقسیم شود برایشینگ حالت بهتری پیدا خواهد کرد. 

تقسیم بندی مو در براشینگ با استفاده از کلیپس های کوچک انجام می شود. در مرحله اول باید موها به چند قسمت تقسیم شده و این کلیپس ها درون مو قرار گیرد. تقسیم بندی موهایی که در جلوی سر قرار دارند به سه قسمت انجام می شود. قسمت وسط آن از دو شکستگی ابرو به سمت داخل است و طرفین سر تا دو گوش نیز قسمت های دوم و سوم تقسیم بندی مو جلو را تشکیل می دهند. در پشت سر نیز موها را به دو قسمت تقسیم می کنند. اگر موها حجم زیادی داشته باشند باید از کلیپس های بزرگتر برای قیکس کردن آنها استفاده کرد. سشوار کشیدن باید از پشت سر آغاز شود. در ابتدا باید لایه های باریک موها براشینگ شده و سپس از پشت مو به جلوی آنها رسید.

قبل از انجام هر کاری باید به توصیه های مهم توجه کرد. عملیات براشینگ توسط آرایشگرها نباید بدون دقت انجام شود. نکات مهمی وجود دارد که پیش از انجام براشینگ باید به آنها توجه نمود. اینکه بهترین زمان برای سشوار کشیدن موها چه زمانی است اهمیت زیادی در براشینگ مو دارد. باید بگوییم که بهترین زمان برای سشوار باید پس از شستشوی مو انجام شود. این زمان  ریشه موها خشک و ساقه ها نمدار هستند. در این حالت موها راحت تر حالت گرفته و بهتر می توان آن ها را براشینگ کرد. 

شیوه درست و اصولی انجام براشینگ و سشوار کردن موها در حالتی است که مو به صورت دو فاز باشد. یکی از نکات مهم دیگر برای انجام براشینگ استفاده از سشوار استاندارد است. یک سشوار استاندارد باید دکمه های تنظیم حرارت گرم و سرد دقیقی داشته باشد. با استفاده از این نوع سشوار می توان فرم دلخواه را در موها متناسب با قد و جنس مو در آرایشگاه ایجاد کرد. برس هم برای انجام براشینگ اهمیت زیادی دارد. استفاده از برس های سرامیکی با سایز های مختلف در انجام براشینگ حرفه ای کاربرد بسیار زیادی دارند. این که آرایشگر از چه ماده حالت دهنده ای برای انجام براشینگ استفاده می کند، اهمیت زیادی دارد. آرایشگر باید بداند که برای هر نوع جنس مختلف مو باید از چه نوع ماده استفاده کند. از آنجایی که تنوع مواد نرم کننده بسیار بالا است شناخت موادی که آسیبی به موها وارد نکند و بتوانند بیشترین بازه بازده را در این حالت داشته باشند باید با توجه به تجربه آرایشگر انجام گیرد.

برای انجام صحیح براشینگ مو باید از سشوار به صورت حرفه ای استفاده نمود. آرایشگر حرفه ای می داند که در شرایط مختلف از دکمه های سرد و گرم سشوار استفاده نماید. در انجام صحیح براشینگ مو این دکمه ها به صورت مداوم و با سرعت بسیار بالایی تعویض می شوند. این کار باعث می شود که حالت موها بهتر تغییر کرده و بتوان تنوع زیادی در حالت براشینگ ایجاد نمود. اینکه فاصله سشوار در حالت گرم به چه اندازه از موها باشد نیز اهمیت زیادی دارد. در انجام روش صحیح براشینگ باید سشوار به صورت عمودی در بالای موها قرار گیرد. 

گرمای سشوار باید چند ثانیه روی موها بدون حرکت وجود داشته باشد و سپس گرما به سمت پایین و در جهت آویز موها حرکت داشته باشد. همزمان با حرکت سشوار باید بر برس را نیز به پایین حرکت داد. اگر دریچه سشوار به سمت پوست سر باشد موجب سوزش پوست سر میشود. آرایشگر باید بتواند سشوار را در موقعیت مناسب قرار دهد تا از آسیب رسیدن به پوست و موی شما جلوگیری نماید. در مراحل انجام براشینگ مو سشوار باید مرتب یک مسیر را طی کرد تا بتوان حالت مو را تغییر داد. مدت زمان مکث برس و حرارت سشوار نباید بیشتر از ۲ ثانیه روی هر ناحیه باشد. افزایش این زمان باعث آسیب جدی به موهای شما خواهد شد.

هزینه براشینگ مو وابسته به عوامل مختلفی است. اینکه آرایشگری که شما به آن مراجعه می کنید تا چه حد حرفه ای باشد و از چه ابزاری برای براشینگ مو استفاده نماید تاثیر زیادی روی هزینه دارد. لوازم مورد استفاده و اندازه موهای شما نیز می تواند در هزینه براشینگ مو موثر باشد. اگر موهای شما کوتاه باشد باید هزینه کمتری پرداخت نمایید. از آنجایی که برای انجام براشینگ موهای بلند زمان بسیار زیادی نیاز است هزینه براشینگ آن نیز بالا و بیشتر از حالت های دیگر دریافت می شود. زمانی که موهای شما بلند باشد یک آرایشگر باید از مواد نرم کننده بیشتری استفاده نماید؛ به همین دلیل هزینه مواد نرم کننده و انواع لوسیون هایی که استفاده می کند نیز در هزینه انجام براشینگ تاثیر می گذارند. اگر یک آرایشگر از مواد بسیار با کیفیت برای براشینگ موهای شما استفاده نماید باید هزینه بیشتری برای انجام این عملیات بپردازید. کیفیت مواد مورد استفاده تاثیر زیادی در حالت دهی موها شما دارد. 

اگر جنس موهای شما به صورتی باشد که زمان زیادی برای انجام براشینگ مو صرف شود باید هزینه بیشتری برای این عملیات پرداخت نمایید. آرایشگرهای مختلف هزینه های متفاوتی برای انجام براشینگ های گوناگون در نظر می گیرند. نمی توان مبلغ ثابتی برای این عملیات بیان نمود. شما باید با توجه به موهای خود به آرایشگاه مراجعه کرده و سپس از هزینه دقیق مطلع شوید. برخی از سالن های زیبایی که هزینه های بسیار کمی برای انجام براشینگ دریافت می کنند از مواد بی کیفیت استفاده می کنند. 

گاهی اوقات به دلیل حرفه ای نبودن این آرایشگرها آسیب های جدی به موهای شما وارد می شود. در این حالت شما باید هزینه های بسیار زیادی برای برطرف کردن آسیب موهای خود صرف کنید. سعی کنید آرایشگری را انتخاب نمایید که سابقه کاری او برای شما مشهود باشد. شما می توانید به سالن های زیبایی مراجعه کرده و پس از دیدن نمونه کارهای آنها براشینگ خود را به دست یک فرد حرفه ای بسپارید.

براشینگ موی حرفه ای تفاوت زیادی با براشینگ در حالت عادی دارد. اگر از یک آرایشگر حرفه ای بخواهید که موهای شما را براشینگ نماید می توانید تا مدت زیادی از براشینگ موی خود لذت ببرید. دوام براشینگ مو وابسته به مهارت آرایشگر شما است. اگر آرایشگر شما از موادی استفاده کند تا بتواند موهای شما را فیکس نماید مدت زمان زیادی این حالت روی موهای شما باقی می ماند. هرچه تجربه آرایشگر برای انجام براشینگ مو بیشتر باشد حالتی که به موهای شما داده می شود جذاب تر خواهد بود. مهمترین قسمت هایی که در براشینگ مو تاثیر دارد جلوی مو و پشت موهای شما است. برخی افراد برای رفتن به عروسی موهای خود را براشینگ می کنند. اگر براشینگ دوام بالایی داشته باشد در اثر رفت و آمد و حرکتهای مختلفی که برای سر به وجود می آید حالت براشینگ حفظ می شود.

برای انجام براشینگ موی حرفه ای نیاز به ابزارهای گوناگونی است. از لوازم مورد نیاز برای براشینگ می توان به انواع وسایل حرارتی و انواع برس گرد اشاره کرد. وسایل حرارتی مانند سشوار، اتو مو، بابلیس مو و غیره می شوند. کلیپس های متنوع نیز در سایز های مختلف برای موهای با جنس های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. کلیپس هایی که برای تقسیم بندی مو استفاده می شوند با سایزهای متنوعی به فروش می رسند. اگر آرایشگر بخواهد یک براشینگ حرفه ای را انجام دهد باید تقسیم بندی را با استفاده از کلیپس های مورد نیاز روی موهای شما ایجاد نماید. از لوازم مورد نیاز دیگر می توان به انواع لوسیون حالت دهنده، اسپری و تافت مو نیز اشاره کرد.

اگر می خواهید براشینگ موهای شما به صورت حرفه ای و با کیفیت بسیار بالایی انجام شود می توانید به سایت سالن بیوتی مراجعه نمایید. در این سایت مشاوره لازم برای انتخاب یک آرایشگر حرفه ای و انجام براشینگ با دوام بالا و زیباترین حالت برای شما ارائه می شود. تمامی اطلاعات لازم از طریق این سایت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. انواع براشینگ روی موهایی با جنس های مختلف و در اندازه های کوتاه و بلند با هزینه های بسیار مناسب برای شما انجام خواهد شد.

براشینگ مو چیست؟

روش های مختلفی برای زیبا کردن موهای شما وجود دارد. زیبا کردن موهای شما وابسته به حالتی است که روی موهای شما قرار می گیرد. براشینگ مو یکی از روش های حالت دهی موهای مختلف است. در این روش باید ابزار لازم و مهارت کافی را برای حالت دهی مو استفاده نمود. برای انجام براشینگ مو باید از سشوار و برس مو استفاده کرد. برسی که در این عملیات مورد استفاده قرار می گیرد نوع مشخصی داشته و باید به صورتی از آن استفاده شود تا موها را در زمان کوتاهی حالت دهد. 

در عملیات براشینگ مو تقسیم مو اهمیت بسیار زیادی دارد. برای انجام براشینگ مو باید از اسپری و کرم های تثبیت کننده مو نیز استفاده نمود. محلول های نرم کننده می توانند کمک زیادی برای انجام براشینگ مو باشند. این که آرایشگر بتواند با استفاده از مواد نرم کننده و کرم های تثبیت کننده مو، طول عمر براشینگ مو را افزایش دهد اهمیت بسیار زیادی دارد. افرادی که برای براشینگ مو به سالن زیبایی مراجعه می کنند به دلیل هزینه ای که برای این کار می پردازند انتظار بالایی دارند. 

انجام براشینگ مو در منزل تفاوت بسیار زیادی با سالن های زیبایی دارد. از آنجایی که آرایشگرها آموزش های لازم را برای براشینگ مو می بینند، می توانند این کار را با کیفیت بسیار بیشتری انجام دهند. شما ممکن است در منزل خود با حرکت اشتباه برس روی موهایتان آسیب های زیادی به موها وارد نمایید. گاهی اوقات حرارت بیش از حد از سشوار نیز موجب آسیب رساندن به ریشه مو و پوست سر شما خواهد شد. سعی کند عمل براشینگ مو را در سالن های زیبایی انجام دهید که تجربه و مهارت کافی در این زمینه داشته باشند.

مزایای براشینگ مو

براشینگ مو دارای مزایای زیادی است. یکی از مزیت های اصلی این روش برای حالت دهی مو، حفظ زیبایی و حالت موهای شما است. تفاوتی ندارد که موهای شما بلند باشد یا کوتاه در هر حالتی می توان از براشینگ مو برای زیبا سازی موهای شما استفاده کرد. عملیات براشینگ برای مهمانی های مختلف مناسب است. اگر یک آرایشگر موهای خود شما را به خوبی حالت دهد، مانع از گره خوردن موهای شما در مهمانی خواهد شد. براشینگ انواع مختلفی داشته که به رشد موها هم کمک می کند. اگر پیش از شروع این عملیات روغن تقویت کننده را به موهای خود بزنید پس از انجام عملیات این روغن در تمام سر شما پخش شده و موجب تقویت آن خواهد شد. از مزایای دیگر این روش می توان به افزایش زیبا شدن چهره شما نیز اشاره داشت. اگر یک مدل براشینگ مناسب برای شما استفاده شود می توانید حالات چهره خود را زیبا تر نمایان کنید.

براشینگ مو

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات مو

4.7/5 - (8 امتیاز)