براشینگ مو در خانه

شاید همه ما برای یک یا چند بار که شده به آرایشگاه برای درست کردن مو رفته باشیم؛ معمولاً آرایشگر اولین سوالی که از ما می پرسد این است که دوست دارید چه مدلی برایتان درست کنم؟ گاهاً حتی خودش پیشنهاد می دهد که به جای شینیون، یک براشینگ موی ساده انجام دهید.

سوالی که ممکن است همان لحظه در ذهنتان شکل گیرد، اینکه چرا خودمان براشینگ مو را آموزش نبینیم و به جای پرداخت این هزینه، به راحتی براشینگ مو در خانه را انجام دهیم. پس، اگر شما هم از این دسته افراد هستید، این مقاله را بخوانید.

اگر در کار آرایشگر دقت کنید، خواهید دید که تنها با انجام یک سری اصول و با یک برس و سشوار (یا سایر وسایل حرارتی مو) اقدام به حالت دادن موهای ما می کند و در نهایت هم هزینه ای قابل توجه در ازای این کار ساده دریافت می کند.

انواع براشینگ مو

به حالت دادن موها با حرارت سشوار یا سایر وسایل حرارتی دیگر براشینگ مو می گویند؛ این کار باعث صاف شدن، فر شدن و خوش حالت شدن مو خواهد شد. براشینگ مو ویژه همه نوع مدل مویی هست؛ تنها فرق آن نحوه استفاده صحیح از سشوار است که قبل از شروع باید اصول آن را یاد گرفته باشید. انواع براشینگ مو را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • براشینگ موی کوتاه
  اگر موهای کوتاه و کم پشتی دارید، بهترین مدل مو برای شما، استفاده از براشینگ مو است؛ این کار باعث حجم دادن به موهای شما می شود، البته باید دقت داشته باشید که مدلی را انتخاب کنید که با فرم صورت تان هماهنگ باشد.
 • براشینگ موی بلند 
  براشینگ مو در حالت بلند به دو صورت انجام می شود:

 سشوار از داخل 
 سشوار از بیرون 

بسته به نظر مشتری و اینکه چه حالت مویی با صورت فرد منطبق است، براشینگ برای او انجام می شود؛ به منظور راحتی کار  از برس های گرد و تخت سایز بزرگ استفاده می شود.

براشینگ موی فر
معمولاً افرادی که دارای موهای مجعد و وِز هستند، براشینگ مو می تواند روشی عالی برای حالت دادن موهایشان باشد. برای این نوع موها ابتدا از اسپری های دو فاز استفاده می شود تا موها حالت نرم تر به خود بگیرد، سپس به کمک اصول براشینگ مو، سشوار را روی قدرت کم قرار می دهند و به آرامی اقدام به حالت دادن موها می کنند.

براشینگ چتری مو
سه مدل براشینگ چتری مو داریم:

 • چتری صاف: برای چتری صاف باید برس را به سمت داخل و موازی با بینی بگیریم و سپس با سشوار روی آن را حرارت دهیم تا حالت بگیرد.
 • چتری کج: برای چتری کج لازم است برس را به سمت چپ یا راست سر حرکت دهیم و با سشوار حالت دهیم.
 • چتری ایستاده: برای چتری ایستاده لازم است سشوار در پشت مو قرار گیرد و موها به سمت پایین پوش داده شود.
پیشنهاد سردبیر  بهترین برند کراتینه مو

روش براشینگ مو

براشینگ مو آموزشی نیست که بتوان آن را به صورت تئوری توضیح داد، اما برای آشنایی شما خواننده عزیز، که تا حدودی کم و کیف کار دستتان بیاید و ترغیب به استفاده از کلاس های آموزشی شوید، به صورت کلی توضیحاتی را برایتان ذکر می کنیم.

در ابتدا باید گفت که براشینگ روی موی تمیز بهترین نتیجه را می دهد، پس حتما قبل از انجام این کار، استحمام کنید.

دومین نکته اینکه، براشینگ روی موی خیس جواب نمی دهد، پس موهایتان را خشک کنید و سپس اقدام به براشینگ مو کنید.

 مراحل زیر را برای یک براشینگ موی ساده دنبال کنید: 

برای شروع کار موهایتان را از فرق وسط سر تا انتهای گردن به دو قسمت تقسیم کنید؛ سپس در هر سمت از وسط فرق سر تا نوک گوش، یک فرق دیگر باز کنید و به هر قسمت یک گیره بزنید. حال گیره لایه پشتی سر را باز کنید و لایه لایه موها را سشوار کنید. (دقت داشته باشید که هر لایه نه خیلی نازک و نه خیلی ضخیم باشد)
برس را با زاویه ۹۰ به زیر مو  ببرید و به همراه سشوار به پایین بیاورید؛ این حرکت را از روی مو تکرار کنید تا تارهای موهایتان کاملاً لَخت شود. این کار را تا وسط سر از هر دو طرف ادامه دهید و کار را به اتمام برسانید.
به همین راحتی یک براشینگ مو ساده انجام داده اید که زمان خیلی از شما نمی گیرد و برای مهمانی های غیر رسمی بسیار مناسب و زیبا است.

حال اگر مایلید که طرح های متنوع تری از براشینگ مو را یاد بگیرید، در دوره های آموزشی ثبت نام کنید و به جای دادن هزینه های نسبتاً بالا به آرایشگران، خودتان در منزل براشینگ مو انجام دهید.

نکات براشینگ مو در خانه

نکات براشینگ مو در خانه

برای کسی که می خواهد در زمینه براشینگ مو فعالیت کند، باید یک سری نکات را بداند تا آسیب جدی به موها وارد نشود. این نکات را در زیر بخوانید:

 • برس را از قسمت پایین به سمت ریشه مو بکشید تا موها سریع تر حالت بگیرند و کمتر با  سشوار درگیر باشند.
 • اگر نوع موهایتان خشک است، سشوار باعث بدتر شدن آن می شود؛ استفاده از سرم مو را فراموش نکنید.
 • اگر موهایتان رنگ شده است، بلافاصله پس از رنگ، براشینگ مو انجام ندهید؛ چرا که امکان آسیب رسیدن به موهایتان حتمی است.
 • در هنگام براشینگ مو، سری سشوار را ۱۰ سانتی متر از ساقه مو  بالاتر بگیرید.
 • از برس های مخصوص براشینگ مو استفاده کنید تا مچ دست شما سریع خسته نشود.
 • در براشینگ مو برس های سرامیکی نسبت به برس های فلزی بهتر هستند، چرا که آسیب کمتری به موها می زنند .
 • برای موهای فر از برس چوبی استفاده کنید.
پیشنهاد سردبیر  راه های درمان ریزش مو شقیقه

 دوره های آموزشی براشینگ مو

کلاس های آموزشی براشینگ مو یکی از دوره های آموزش آرایشگری است که آموزش کاملی از آراستن موها شامل صاف کردن، حالت دادن، فر کردن و غیره جهت افزایش زیبایی مو، به شما آموزش داده می شود. در این دوره شما هنرجوی عزیز مهارت های زیر را یاد خواهید گرفت:

 • آموزش تقسیم بندی مو
  آموزش براشینگ تمام مدل های مو (کوتاه، بلند، موی فر، براشینگ چتری مو)
 •  آموزش کرلی کردن انواع موها 
  آموزش کار با ابزارهای براشینگ (سشوار، اتو مو، بابلیس و غیره)
 •  آموزش جدیدترین تکنیک های براشینگ 
  هدف این دوره آموزشی، تربیت افراد ماهر و متخصص در زمینه براشینگ و کرلی کردن تمام مدل های مو با قد و اندازه مختلف است؛ مربی از ابتدایی ترین آموزش که تقسیم بندی صحیح موها است آغاز می کند؛ سپس شما را با انواع دستگاه های براشینگ مو آشنا می کند.

در مرحله عملی بعد از این که به نحوه تقسیم بندی مو تبحر پیدا کردید، استفاده درست از برس، نگه داشتن صحیح وسایل حرارتی و میزان استفاده از مواد حالت دهنده برای هر نوع مدل مو را به شما آموزش می دهد.

در نهایت هم شما با کمک مربی آن چه آموخته اید را بر روی مدل واقعی اجرا می کنید تا مطمئن شوید که تمامی موارد آموزشی را به طور کامل یاد گرفته اید.

کلام پایانی 

براشینگ مو یکی از دوره های آموزش آرایشگری است که به آراستن موها مربوط می شود؛ در واقع شما در این دوره آموزشی یاد خواهید گرفت که چگونه با یک برس و سشوار (گاهاً به اتو مو یا بابلیس و وسایل دیگر نیز نیاز می شود) موها را صاف کنید، پف دهید، فر کنید و کارهای دیگر انجام دهید.

شما با گذراندن این دوره دیگر نیازی نیست برای هر مراسم و جشنی که قرار است بروید، وقت قبلی از آرایشگاه بگیرید و استرس آن را داشته باشید که موهایتان، آن چیزی که مدنظرتان است می شود یا خیر؛ به راحتی داخل خانه بنشینید و خودتان آرایشگر خود باشید و خالق زیباترین مدل مو برای خود شوید.

4.7/5 - (10 امتیاز)
نظر
 • SaRa
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ در ۰۷:۴۹

  خیلی دنبال بلاگی راجب به براشینگ مو در خانه بودم . مرسی ازتون

 • مهسا
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ در ۰۹:۴۹

  خیلی جالب بود امیدوارم بتونم خودم براشینگ کنم

 • فاطمه رضوی
  ۲۴ خرداد ۱۴۰۲ در ۱۱:۴۸

  واقعا مقاله مفیدی راجب براشینگ مو در خانه بود ممنونم از سایت خوبتون

افزودن دیدگاه