ترفندهای آرایش برای عینکی ها

آرایش مهم ترین امری است که هر فردی برای زیبایی خود انجام می دهد. زنان و دختران به کمک آرایش زیبایی های خود را تقویت کرده و موجب جذاب تر شدن صورتشان می شوند. اما نکته بسیار مهمی که در رابطه با آرایش وجود دارد این است که افراد عینکی چگونه باید صورت خود را آرایش کنند؟

بسیاری از افراد عینکی به آرایش خود دقت نکرده و آرایش را برای صورت معمولی انجام می دهند. در صورتی که این افراد نمی دانند اگر از آرایش مخصوص افراد عینکی بهره ببرند زیبایی و جذابیت صورت آن ها چندین برابر می شود.

اگر عینکی هستید و می خواهید با کمک ترفندهایبه روز صورت خود را با استفاده از آرایش جذاب تر کنید باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. همراه ما باشید تا در این مقاله به بررسی دقیق ترفندهای مختلف برای آرایش صورت بپردازیم.

آرایش در افراد عینکی با فریم های مختلف

افراد عینکی دارای تفاوتی بسیار بزرگ نسبت به دیگر افراد هستند و این تفاوت نیز استفاده از عینک روی صورتشان می باشد. در صورتی که از عینک روی صورت خود استفاده کنید بخش هایی از صورت شما دیده نشده و تمرکز آرایش به هم می ریزد.

متخصصین زیبایی صورت و هنرمندانی که در زمینه آرایش صورت فعالیت می کنند این مسئله را پیشنهاد داده اند که افراد عینکی باید از ترفندها و روش هایی خاص برای آرایش استفاده کنند تا زیبایی چشمان آن ها بیشتر دیده شود.

مهم ترین نکات برای آرایش افراد عینکی

برای این که آرایش در افراد عینکی بهتر دیده شده و باعث زیبایی بیشتر در آن ها شود باید نکات مهمی را در رابطه با این موضوع رعایت کنید. متخصصین آرایش نکات مهمی را برای این کار بیان کرده اند که استفاده از این نکات می تواند در زیبایی صورت عینکی ها تأثیر داشته باشد. مهم ترین نکاتی که باید برای این کار رعایت کنید شامل موارد زیر هستند:

 • فرم دادن به ابروهای خود
  اولین نکته ای که برای آرایش صورت عینکی وجود دارد فرم دادن به ابروها می باشد. ابرو بخش مهمی از صورت را تشکیل می دهد و در صورتی که عینکی باشید ممکن است تمرکز از روی آن برداشته شود. برای این کار باید به فرم عینک خود توجه کنید. در واقع هر چه عینک درشت تر بوده و فریم آن کلفت تر باشد باید از ابروی نازک تری استفاده کنید. اگر هم عینک شما از فریم نازکی بهره می برد باید ابروهای خود را فرم داده و آن ها را درشت تر جلوه دهید.
 • استفاده از سایه چشم
  یکی از ترفندهایی که می تواند به زیباتر شدن صورت عینکی کمک کند استفاده از سایه چشم مناسب است. شما می توانید به کمک سایه چشم تمرکز روی چشم خود را بیشتر کنید. افراد عینکی زمانی که عینک را روی صورت خود قرار می دهند تمرکز را از روی خود چشم برمی دارند. در صورتی که از سایه چشم استفاده کنید، می توانید ظاهر چشم هایی که زیر عینک قرار گرفته اند را بهبود دهید.
 • نمایان کردن چشم با خط چشم
  از دیگر روش هایی که می توانید به کمک آن چشم خود را زیر یک عینک درشت و کلفت نمایان کنید استفاده از خط چشم است. اکثر زنان به استفاده از خط چشم اهمیت نمی دهند؛ اما این افراد نمی دانند که خط چشم علی الخصوص در زنان عینکی چقدر می تواند موجب زیبایی چشم هایشان شود. در واقع زمانی که از عینک استفاده می کنید باید آرایش چشم خود را جسورانه تر کنید. چه روشی بهتر از خط چشم که می تواندچشم های شما را کشیده تر و جذاب تر کند.
 • برجسته کردن چشم با سرمه
  از دیگر روش هایی که می تواند به شما در زیبا کردن چشم هایتان در زیر عینک کمک کند استفاده از سرمه است. سرمه به طور کلی علاوه بر دارابودن فواید زیاد برای چشم، می تواند زیبایی چشم های شما را بیشتر کند. در واقع با کمک سرمه چشم های شما زیر عینک نمایان ترمی شوند.

به جای این که چشم های ساده و یک دست خود را به کمک عینک بپوشانید، آن ها را با سرمه جذاب تر کرده و آن ها را جسورتر و گیراتر کنید. چشم های عینکی که از خط چشم استفاده می کنند بسیار جذاب تر به نظر می رسند.

 • استفاده از ریمل زیاد
  برخی از زنان فکر می کنند که استفاده از ریمل زیاد می تواند موجب به هم ریختن بالانس در آرایش شود؛ این افراد کمی درست می گویند. اما این موضوع تا زمانی برقرار است که از عینک استفاده نکنید. عینک زیبایی های مژه را پنهان می کند و این امر به دلیل شیشه لنزی آن می باشد.

برای این که زیبایی مژه خود را زیر عینک حفظ کنید پیشنهاد ما این است که حتماً از ریمل زیاد برای این کار کمک بگیرید. ریمل های ضد آب برای این کار مناسب هستند. این ریمل ها نه تنها به این سادگی ها پاک نمی شوند؛ بلکه عینک شما را نیز کثیف نمی کنند.

نکاتی برای آرایش عینکی ها

برای این که آرایش جذاب تری داشته باشید باید از نکات مهمی پیروی کنید. عینکی هایی که به زیبایی صورت خود اهمیت می دهند باید بیشتر از همه به این نکات توجه کنند. بهتر است برای برطرف کردن برخی از مشکلات صورت پس از گذاشتن عینک روی آن از نکات زیر استفاده کنید:

 • از پرایمرهای مات روی بینی خود استفاده کنید تا این قسمت چرب نشده و عینک به سادگی از روی آن لیز نخورد.
 • برای جلوگیری از سایه انداختن عینک روی صورت می توانید در برخی از قسمت های دور چشم از کانسیلر استفاده کنید.
 • هرگز لب ها را در آرایش عینکی برجسته نکنید. این موضوع موجب ازبین رفتن بالانس در آرایش صورت می شود.
پیشنهاد سردبیر  همه چیز درباره روتین پوستی

مهم ترین نکات برای آرایش چشم افراد عینکی

در صورتی که عینکی هستید و می خواهید چشم خود را آرایش کنید باید بدانید که این کار نیازمند رعایت کردن نکات و استفاده از ترفندهایبه روزمی باشد. مهم ترین نکاتی که باید برای آرایش کردن چشمی که عینک روی آن قرار می گیرد رعایت کنید شامل موارد زیر هستند:

 • استفاده از سیاهی کمتر
  یکی از نکاتی که زنان عینکی باید برای آرایش چشم های خود آن را در نظر داشته باشند استفاده از سیاهی کمتر می باشد. سعی کنید کمتر از خط چشم های تیره استفاده کنید. این نوع خط چشم باعث سیاه شدن بیشتر دور چشمان شما شده و عینک نیز آن را افزایش می دهد.

 استفاده از رنگ های درخشان می تواند علاوه بر زیباتر کردن صورت شما موجب تاریکی دور چشم هنگام استفاده از عینک را نیز کمتر کند. می توان گفت این روش بسیار در چشم های عینکی مؤثر بوده و جذابیت آن را نمایان ترمی کند.

 • خط چشم متناسب با عینک
  دختران و زنان گرامی همیشه باید به این نکته توجه داشته باشند که خط چشم باید با فرم فریم عینک یکسان باشد. مهم ترین نکته ای که باید در رابطه با استفاده از عینک بدانید این است که فریم عینک باید با فرم صورت شما سازگار باشد؛ در غیر این صورت، زیبایی صورت شما کاسته می شود.

همچنین زمانی که عینکی را روی چشمان خود قرار می دهید باید از خط چشمی بهره ببرید که با فرم فریم عینک سازگار بوده و زیبایی آن را به شدت تقویت می کند. به طور مثال اگر فریم عینک شما کلفت و پهن است باید در مژه بالایی از خط چشم ضخیم تری استفاده کنید. از طرف دیگر در عینک هایی که فریم نازک تر است باید خط چشم نازک تر و کوچک تری را بکشید که هماهنگی بین این دو وجود داشته باشد.

افراد عینکی باید به زیبایی صورت و چشمان خود اهمیت زیادی بدهند. در صورتی که این افراد از روش های ساده آرایش برای زیبایی صورت خود بهره ببرند زیبایی صورت آن ها کاسته شده و موجب معمولی شدن آرایش می شود. اگر فردی عینکی هستید و به زیبایی چشمان خود اهمیت می دهید، می توانید از روش هایی که در این مقاله با هم بررسی کردیم استفاده کنید. با کمک این روش ها زیبایی صورت شما به کمک عینک چندین برابر می شود.

ثبت امتیاز
نظر
 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه