فینیشینگ میکاپ چیست

فینیشینگ میکاپ یکی از هنرهای معتبر و مهم در هنر آرایشگری است که بسیاری از آرایشگران باید با این هنر آشنایی کامل داشته باشند تا بتوانند صورت افراد را به زیباترین شکل آرایش کرده و زیبایی صورت را چندین برابر نمایند. استفاده از تکنیک های مختلف مانند فیشینگ توسط آرایشگران به افراد کمک می کند تا بتوانند چهره خود را جذاب تر و زیبا تر کنند. فیشینگ میکاپ یکی از هنرهای به روز در هنر آرایشگری است و افرادی که دوست دارند صورتی زیبا و جذاب داشته باشند و ارایش آنها تا مدت زمان طولانی ثابت بماند باید از این روش بروز و مدرن استفاده کنند؛ بنابراین با مراجعه به مراکز تخصصی فیشینگ، میکاپ و گریم با توجه به نوع پوست و اندازه صورت و همچنین نوع قالب صورت، بهترین نتیجه را از مواد آرایشی و تکینک های آرایشی بگیرند.

آشنایی با فیشینگ میکاپ

همه افراد دارای پوستی مختلف و رنگ متفاوت و همچنین نوع صورت با قالب های گوناگون هستند. مثلاً برخی از افراد صورت های گرد و بیضی یا مستطیلی و قلبی شکل دارند و رنگ پوست آنها ممکن است تیره یا روشن باشد؛ بنابراین برای آن که آرایشگرها بتوانند از بهترین روش های میکاپ استفاده کنند، باید نوع پوست افراد را شناخته و با توجه به اعمالی که روی پوست انجام می دهند، بهترین نتیجه را به مشتری ها ارائه دهند.

استفاده از تکنیک های موثر برای زیباسازی پوست صورت و چهره افراد فیشینینگ میکاپ نام دارد. به عبارت ساده تر استفاده از مواد لازم برای ثبات بخشیدن به مواد آرایشی انجام شده روی صورت است. در حقیقت بعد از آن که آرایش روی صورت انجام داده شد با استفاده از تکنیک فیشینینگ آرایش انجام شده باید ثابت شود و ساعت های طولانی ماندگار باشد. با استفاده از هنر فیشینینگ باید حالت صورت طبیعی بوده و زیبایی صورت چندین برابر شده باشد.

بکار بردن و استفاده تکنیک فیشینگ میکاپ بسیار مهم است و افراد ماهر و حرفه ای که دوره های آموزشی را دیده اند، می توانند این هنر را به راحتی روی صورت های مختلف اجرا کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با متخصصان سایت تماس گرفته و تمامی آموزش ها در زمینه فیشینینگ و میکاپ را به صورت غیر حضوری و تخصصی یاد بگیرید.

مواد آرایشی مورد نیاز برای فیشینینگمواد آرایشی مورد نیاز برای فیشینینگ

برای آن که مواد آرایشی بر روی صورت ثابت بماند باید از هنر فیشینگ میکاپ استفاده کنید. برای شروع فیشینگ میکاپ نیاز به لوازم آرایشی مناسب با برند عالی و کیفیت خیلی خوب داریم. از جمله موادی که برای فیشینگ میکاپ استفاده می شود عبارت است از: پودر فیکس، پودر بیک، اسپری فیکس و هایلایتر است. تمامی مواد نام برده باید دارای گواهینامه بین المللی، مهر استاندارد و پروانه وزارت بهداشت باشند، تا به پوست آسیب وارد نشود. در ادامه به تفصیل هر یک از مواد نام برده شده را توضیح خواهیم داد.

پودر فیکس 

یکی از محصولات بسیار مناسب برای تثبیت آرایش و انجام فیشینگ میکاپ استفاده از پودر فیکس است. بعد از آن که کرم پودر روی صورت قرار داده شد بهتر است که برای پوشش صورت و ثابت نگه داشتن کرم پودر از پودر فیکس استفاده کنید. در صورت استفاده از پودر فیکس، کرم پودر در هوای گرم یا هوای معمولی ماسیده نخواهد شد. روش استفاده از پودر فیکس با استفاده از قلم مو انجام میشود. باید با استفاده از قلم مو تمام قسمت های صورت به طور منظم و یکنواخت پوشش داده شود، سعی کنید که حتما پودر فیکس را با مقدار مشخص استفاده کنید تا آرایش زیبا تر شود.

استفاده از این پودر سبب تثبیت کامل کرم پودر شده و ماندگاری میکاپ را تا حد امکان بالا خواهد برد. برای آنکه چین و چروک پوست از بین برود باید از کانسیلر استفاده شود برای پوست هایی که چین و چروک زیاد دارند استفاده از کانسیلر توصیه می شود. در این حالت باید با استفاده از یک اسفنج نرم در قسمت هایی که چین و چروک وجود دارد، کانسیلر را به راحتی و کاملا آهسته و منظم به صورت پی در پی روی قسمت های چروک ضربه زده تا جذب پوست شود و چین و چروک ها از بین رود. استفاده از ابر و پنبه برای از بین بردن چین و چروک بهتر است مقدار استفاده کانسیلر بستگی به آرایشگر دارد. میکاپ در زیر چشم باید به آهستگی و کاملا ملایم انجام شود تا چین و چروک ها کاملا از بین رفته و مواد به داخل چشم ورود پیدا نکند. این کار را تا جایی که چین و چروک ها کاملا محو می شوند، ادامه دهید.

پودر بیک

مرحله بعد استفاده از پودر بیک است. بعد از آنکه کرم پودر بر روی پوست قرار گرفت و پودر فیکس را روی آن قرار دادید باید از پودر بیک استفاده کنید. یکی از مراحل مهم فیشینگ میکاپ استفاده از پودر بیک یا پودر بی رنگ است. همانگونه که متوجه شدید این پودر کاملا بی رنگ است و تاثیری روی رنگ کرم پودر و پودر فیکس ندارد. استفاده از این پودر سبب یک دست شدن میکاپ شده و ماندگاری آرایش را تا حد امکان بالا می برد. خرید پودر بیک بسیار اهمیت دارد در هنگام خرید، باید پودری خریداری کنید که فاقد زینک اکساید باشد.

پودرهایی که دارای زینک اکساید است نور را بر روی صورت منعکس کرده و صورت بیش از حد سفید به نظر می رسد؛ بنابراین حتماً باید در هنگام خرید پودر بیک دقت داشته باشید تا پودری استاندارد و مطابق با نوع پوست صورت خریداری کنید. البته باید دقت کرد که در همه قسمت های صورت نباید از پودر بیک استفاده کرد. از پودر بیک معمولاً در قسمت زیر گونه، قسمت تیغه و نوک بینی، بالای لب، روی پیشانی و زیر چشم قابل استفاده است. اگر در هنگام استفاده از قسمت های نامبرده شده خیلی سفید به نظر رسیدند بهتر است که از یک براش استفاده کرده و پودر های اضافی را پاک کنید. استفاده از پودر بیک سبب ماندگاری آرایش میکاپ فیشینینگ می شود.

اسپری فیکس

استفاده از اسپری فیکس تاثیر بسزایی در زیباتر به نظر رسیدن آرایش و طبیعی بودن چهره دارد. اگر می خواهید که فیشینینگ میکاپ صورت کامل انجام شود و میکاپ فیشینینگ ۲۴ ساعت بدون هیچ مشکلی روی صورت باقی بماند و زیبایی چهره در این ۲۴ ساعت به هیچ عنوان تغییر نکرده و آرایش ماسیده نشود باید از اسپری فیکس استفاده کنید. اسپری فیکس همانند دیگر مواد استفاده شده بر روی صورت بسیار مهم است و تاثیر بسزایی در فیشینگ میکاپ دارد.

برای آنکه بتوانید به راحتی از اسپری فیکس استفاده کنید بهتر است که افراد چشمان خود را بسته و در مرحله بعد، آرایشگر با زاویه ۴۵ درجه و در فاصله ۲۰ سانتی متری صورت، اسپری را بر روی قسمت های آرایشی انجام دهد. اسپری فیکس چندین نمونه دارد؛ بنابراین در هنگام استفاده از اسپری فیکس باید دقت کنید که نوع پوست افراد بر چه اساسی است. به طور مثال افرادی که دارای پوست خشک هستند باید از اسپری فیکس که دارای الکل نیست استفاده شود.

این اسپری سبب مرطوب کنندگی بالای پوست شده و پوست را شفاف تر می کند. برای افرادی که دارای پوست چرب هستند باید از اسپری فیکس که دارای چربی پایین یا بدون چربی است، استفاده کنید تا ماندگاری میکاپ با استفاده از اسپری فیکس بالاتر رود. این مرحله جزو مراحل مهم فیشینینگ است و باید دقت کامل اعمال شود تا صورت از هر نظر زیباتر به نظر رسد.

هایلایتر

هایلایتر آخرین مرحله فیشینینگ میکاپ است. افرادی که از مواد آرایشی استفاده می کنند و می خواهند که نور روی صورت آن ها منعکس نشود بهتر است که از هایلایتر استفاده کنند. استفاده از هایلایتر سبب می شود که نور بر روی صورت منعکس نشود. بیشتر هایلایترها برای میکاپ تابستانی مناسب هستند از جمله قسمت هایی که باید هایلایتر بر روی آنها استفاده شود عبارتند از: زیر ابرو، بالای لب، برجستگی گونه و ….

هایلایتر را می توانید با استفاده از براش بادبزنی انجام دهید بدین صورت که، براش بادبزنی را به صورت یکنواخت روی قسمت های مختلف صورت کشیده تا هایلایتر به درستی در تمامی قسمت های نام برده انجام شود. پس از آن که هایلایتر را با نکات گفته شده انجام دادید فیشینگ میکاپ به پایان می رسد و افراد به راحتی می توانند تا ۲۴ ساعت آرایشی ثابت داشته باشند و صورتی بسیار زیبا و لطیف داشته باشند.

سخن پایانی 

استفاده از مواد آرایشی استاندارد کمک موثری به جوانسازی پوست و زیبایی آن دارد. برای آنکه بتوانید به راحتی و با خیالی راحت فیشینگ میکاپ صورت را انجام دهید بهتر است به سایت حرفه ای سالن بیوتی سر بزنید. کارشناسان و متخصصان سایت با توجه به نوع پوست و قالب صورت بهترین نوع فیشینینگ و میکاپ را انجام خواهند داد. افرادی که می خواهند تکنیک ها و اصول این روش را یاد بگیرند، می توانند اطلاعات بیشتر را تنها از طریق سایت به دست آورند. یادگیری تمامی روش ها با استفاده از آموزش غیر حضوری امکان پذیر است و افراد به راحتی می توانند نکات حرفه ای و انواع آموزش های آرایشی را در ظرف مدت کوتاهی یاد بگیرند و به کار ببندند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

5/5 - (3 امتیاز)
نظر
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه