سالن بیوتی
آشنایی با فشیال صورت

فشیال صورت

فشیال صورت را می‌توان جلسه‌ای درمانی در نظر گرفت که برای زیبایی صورت قطعاً می‌تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد. این جلسه درمانی زیبایی زمان 1 ساعته را شامل می‌شود، به هر حال همه انسان‌ها طالب زیبایی هستند که در این میان، داشتن پوستی شفاف و صاف قطعاً می‌تواند موضوع بسیار مهمی به شمار آید که نمی‌توان اهمیت آن را نادیده گرفت. استرس، فشارهای کاری، سبک زندگی ناسالم، رژیم غذایی نادرست و بسیاری از موارد این‌چنینی دیگر را می‌توان از جمله دلایلی بیان کرد که امروزه متأسفانه پوست صورت را نیز تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و به همین دلیل، ما در ادامه شما را با یکی از روتین‌های مراقبت از پوست به نام فیشیال بیشتر آشنا خواهیم کرد.

اولین مرحله ای که در فیشیال صورت باید در نظر گرفت، پاکسازی پوست صورت از انواع عرق، کثیفی، چربی ها و آلودگی هایی است که روی پوست صورت نشسته است که با پاکسازی کامل آرایش آغاز می شود و درمان گر از تمیزکننده های مطمئن و ملایم استفاده می کند تا بتواند کلیه آلودگی‌ها، چربی‌ها و کثیفی پوست را از بین ببرد. می توان گفت این مرحله یک مرحله بسیار مهم به شمار می آید.

مرحله دوم زمانی فرا می ‌رسد که پوست صورت شما به بخور گرم احتیاج دارد. بخور گرم می تواند رطوبت و آرامش را به پوست صورت شما بازگرداند و منافذ آن را نیز کاملاً باز کند که در این مرحله، سم زدایی و پاکسازی پوست به نحو احسن انجام می پذیرد. توجه داشته باشید که این کار نیز باید به صورت اصولی انجام پذیرد، در غیر این صورت نتیجه ای که انتظار دارید حاصل نخواهد شد. مطمئن باشید که درمان گر با توجه به تجربه ای که به دست آورده است، می تواند این مرحله را به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذارد. 

مرحله سوم به از بین رفتن کثیفی ها و چربی های عمیق با استفاده از اسکراب پوست اشاره می کند. معمولاً درمانگر از اسکراب های لایه بردار برای از بین بردن جوش های سرسفید و سرسیاه پوست استفاده می‌ کند. توجه داشته باشید که اسکراب لایه بردار با توجه به فوایدی که دارد شما را از انجام فیشیال صورت ناامید نخواهد کرد. اگر دقت کنید پوست هایی که لایه برداری نشده اند، همیشه یک حالت کدر و پوسته پوسته را به نمایش می گذارند و همین امر می‌ تواند به عدم مراقبت پوست اشاره واضحی داشته باشد.

 نکته مهم دیگر در هنگام استفاده از اسکراب لایه بردار این است که سلول های مرده پوست از بین می رود و توجه داشته باشید که معمولاً در این مرحله درمانگر از یک اسکراب ملایم برای این کار استفاده می کند تا شما بتوانید پوستی شفاف و درخشان را در پایان کار مشاهده کنید. ناگفته نماند که اسکراب حتی می‌تواند تیرگی قسمت های پوست را از بین ببرد و حتی به مرور زمان بافت پوست را کاملاً بهبود ببخشد.

مرحله چهارم فیشیال صورت به ماساژ پوست اختصاص دارد و مزایایی که می توان برای ماساژ صورت در نظر گرفت، تقویت عضلات صورت و سفت شدن این عضلات است؛ چراکه می‌تواند خاصیت کشسانی پوست را به راحتی افزایش داده و به کاهش چین و چروک پوست کمک کند. اگر دقت کنید بعد از ماساژ شما می توانید ظاهر کلی پوست را بسیار قابل قبول مشاهده کنید؛ چرا که ظاهری درخشان، نرم و انعطاف پذیر به نمایش در می آید. ماساژ پوست صورت می‌تواند به تحریک پوست و گردش خون کمک کند و همین امر از بروز آکنه به شدت جلوگیری می کند. در این مرحله با استفاده از یک کرم مخصوص درمانگر می تواند پوست صورت شما را به بهترین شکل ممکن با آرامش توأم کند تا بتوانید شادابی پوست خود را به راحتی احساس کنید.

مرحله بعدی به آبرسانی پوست شما اختصاص دارد. توجه داشته باشید که آبرسانی پوست باعث می شود تا پوست شما روشن تر و جوانتر به چشم آید و این نکته را نیز باید به خاطر بسپارید که آبرسانی پوست باعث می شود تا توانایی کشش پوست افزایش یافته و مواد مغذی لازم و ضروری به پوست صورت شما برسد؛ چرا که اگر خاصیت کشسانی پوست از بین برود، صددرصد چین و چروک و افتادگی پوست اولین چیزی است که پوست شما به آن دچار خواهد شد. حتی پوست های چرب خارش، خستگی و فرسایش خاص خود را به نمایش می گذارند و به همین دلیل است که تنها پوست های خشک به آبرسانی نیاز ندارند؛ بلکه پوست چرب نیز به مراتب بیشتر به آبرسانی احتیاج دارد.

در مرحله بعدی فیشیال صورت درمانگر به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی پوست صورت شما ماسک مخصوصی را قرار می دهد. دلیل این کار می‌تواند این باشد که آبرسانی به لایه های عمیق پوست شما نفوذ کرده و شما بتوانید آرامش بیشتری را به پوست خود اختصاص دهید. توجه داشته باشید که تجربه و تخصص درمانگر در این شرایط صددرصد می تواند به کیفیت کار کمک کند که متأسفانه برخی از افراد به این مقوله توجهی ندارند و بیشتر به ‌دنبال پرداخت هزینه پایین تر برای انجام خدمات این چنینی هستند.

در این مرحله تونینگ پوست انجام می شود که درمانگر از تونر باید استفاده کند؛ چرا که ماسک های گوناگون هر کدام برای پوست های مختلفی به کار می آیند و تونر نیز بدون هیچ اجباری با توجه به نوع پوست به کار می آید. تونر می‌تواند سلامت پوست را تضمین کرده و پاکسازی عمیقی را انجام دهد تا منافذ پوست از وجود هرگونه گرد و غبار و آلودگی پاک شوند که از گذشته تا به امروز استفاده از تونر مورد استقبال بوده است.

تونر محلولی بر پایه آب است که با توجه به این که پوست شما چه نوعی را شامل می شود، درمانگر از تونر مخصوص آن می تواند استفاده کند؛ به همین دلیل، تنها افراد خاصی از مزایای تونر بهره مند نخواهند شد. از جمله فوایدی که میتوان برای تونیک پوست در نظر گرفت تمیز شدن منافذ پوست، شفافیت پوست، تنظیمph، آبرسانی پوست و بسته شدن منافذ به شمار می آیند که با وجود مزایای گفته شده، قطعاً شما ترغیب می شوید تا از فیشیال صورت استفاده کنید.

مرحله پایانی فیشیال صورت به کاربرد کرم های مرطوب کننده مغذی اشاره می کند که درمانگر با مرطوب نگه داشتن سطح پوست می تواند از خشکی پوست و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری کند؛ همچنین جبران کم آبی پوست را انجام می دهد و بهتر است بدانید که برای پوست ها چرب و یا پوست بسیار خشک هر کدام به شکلی التهاب و بیماری‌های گوناگون را می توان انتظار داشت و به همین دلیل مرحله پایانی را می توان یک مرحله مهم در فیشیال بیان کرد.

 حقیقتاً مرطوب کننده ها و کرم های مغذی نیاز اصلی پوست را تامین می‌کنند و این گونه است که افراد می توانند از هرگونه خارش، التهاب و ترک های پوستی جلوگیری کنند. از جمله مواردی که می توان برای کرم های مرطوب کننده مغذی در نظر گرفت درمان خشکی پوست، جوانسازی و جلوگیری از جوش، آکنه و تقویت کننده پوست صورت است. خاصیت آنتی اکسیدانی ضدسرطان این کرم ها را نیز نباید نادیده گرفت. این چنین در طولانی مدت نیز لازم نخواهد بود که از انواع محصولات آرایشی به اجبار استفاده کنید.

چنانچه بخواهیم در مورد انواع فیشیال صورت با شما صحبت کنیم، بهتر است بدانید که به خاطر متفاوت بودن انواع پوست ها و گروه های سنی روش ‌های مراقبتی متفاوتی نیز وجود دارد که ماسک های صورت ال ای دی، در این روش‌ های مراقبتی جای می‌گیرند اما کارایی ماسک های میوه ای آبرسان یا حتی آن دسته از محصولاتی که به روشن شدن پوست اشاره می کنند، در کنار استفاده از پاک کننده های پوستی را می توان برای انجام انواع گوناگون فیشیال مناسب دانست. ناگفته نماند که لایه بردارهای شیمیایی و کلاژن ساز ها نیز حرف های زیادی برای گفتن دارند. 

فیشیال ضدآکنه برای آن دسته از افرادی که به درمان انواع جوش و آکنه فکر می کنند، توصیه شود و همچنین آن دسته از افرادی که به دنبال محصولات ضد پیری هستند Facial های ضد پیری یک انتخاب ایده آل به شمار می آیند؛ این چنین خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم نیز درمان خواهند شد. فیشیال شکلاتی نیز از جمله فیشیال هایی است که برخی به صورت روتین قصد انجام فیشیال را دارند، مناسب باشد. برای مناسبت های خاص نیز فیشیال های مخصوصی را می توانید از این مرکز و درمانگران باتجربه ما انتظار داشته باشید.

چنانچه بخواهیم در مورد انواع فیشیال صورت با شما صحبت کنیم، بهتر است بدانید که به خاطر متفاوت بودن انواع پوست ها و گروه های سنی روش ‌های مراقبتی متفاوتی نیز وجود دارد که ماسک های صورت ال ای دی، در این روش‌ های مراقبتی جای می‌گیرند اما کارایی ماسک های میوه ای آبرسان یا حتی آن دسته از محصولاتی که به روشن شدن پوست اشاره می کنند، در کنار استفاده از پاک کننده های پوستی را می توان برای انجام انواع گوناگون فیشیال مناسب دانست. ناگفته نماند که لایه بردارهای شیمیایی و کلاژن ساز ها نیز حرف های زیادی برای گفتن دارند. 

فیشیال ضدآکنه برای آن دسته از افرادی که به درمان انواع جوش و آکنه فکر می کنند، توصیه شود و همچنین آن دسته از افرادی که به دنبال محصولات ضد پیری هستند Facial های ضد پیری یک انتخاب ایده آل به شمار می آیند؛ این چنین خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم نیز درمان خواهند شد. فیشیال شکلاتی نیز از جمله فیشیال هایی است که برخی به صورت روتین قصد انجام فیشیال را دارند، مناسب باشد. برای مناسبت های خاص نیز فیشیال های مخصوصی را می توانید از این مرکز و درمانگران باتجربه ما انتظار داشته باشید.

به نظر شما چرا خدماتی همچون فیشیال صورت را این چنین موضوع خدماتی مهم و قابل توجه می شناسند؟ مراقبت صحیح از پوست صورت باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شود و همین امر روی سبک زندگی آنها تاثیر بسزایی می گذارد.

به هر حال پوست افراد در انواع گوناگون خود به تغذیه خاصی نیاز دارد که در این بین، ما به شما مصرف انواع لبنیات، سبزیجات و غذاهای گوناگون دریایی را پیشنهاد می دهیم؛ چرا که حقیقتاً موارد گفته شده می تواند یک رژیم غذایی عالی را شامل شود که در حال حاضر ماسک های تقویتی و مراقبتی نیز بی تأثیر نیستند و توجه به نوع پوست قطعاً می تواند استفاده از این ماسک ها را آسان کند.

 درمانگرانی که به انجام فیشیال می پردازند با توجه به ویژگی‌های پوست شما مراحل حرفه ای آن را به ثمر می رسانند و با توجه به هزینه ای که شما پرداخت می کنید، می توانید این را روند محافظتی از پوست را در کوتاه ترین زمان ممکن با نتیجه قابل قبولی مشاهده کنید؛ چراکه اگر مراحل فیشیال به صورت اصولی انجام پذیرد، قطعاً نتیجه پایانی آن می‌تواند شما را از انتخابی که داشته اید، راضی نگه دارد. 

پیری زودرس پوست را باید جدی بگیرید؛ چرا که با افزایش سن معمولاً چین و چروک و احساس خستگی در پوست صورت نمایان می شود و این تغییرات زودتر از آنچه فکر کنید می تواند پوست شما را تحت تاثیر قرار دهد که متأسفانه، چروک زیر چشم اولین نشانه برای پیری زودرس به شمار می آید.

بسیار دیده شده است که مردم به سبک زندگی خود توجهی ندارند و سبک زندگی ناسالمی که امروزه شاهد آن هستیم از جمله دلایل پیری زودرس به حساب می آیند. مصرف دخانیات، نور آفتاب و شرایط ژنتیکی هر کدام جزء علائمی هستند که در کنار رژیم غذایی ناسالم آن را دنبال می کنند. صددرصد به این شکل پوست زودتر از آنچه که فکر می کنید، دچار مشکل خواهد کرد. البته امروزه متاسفانه آلاینده های زیست محیطی باعث ایجاد لکه های پوستی می‌شوند که همین امر باعث می‌شود تا فیشیال صورت را یکی از مهمترین گزینه ها برای پاکسازی پوست در نظر بگیرند.

 جوش پوستی از جمله بیماری هایی است که به جوش های سر سیاه و سر سفید روی پوست مشاهده می شوند و البته آکنه ممکن است در هر سنی مشاهده شود اما معمولاً در بین نوجوانان و جوانان شایع تر است. آکنه جزء بیماری های پوستی به شمار می آید که می تواند سطح پوست را دچار مشکل کرده و در طولانی مدت راه های درمانی سختی را برای برطرف کردن خود برآورد می کند.

 انواع آکنه به دلایل متفاوت به وجود می آیند و حتی با وجود هورمون ها، باکتری‌ ها، سلول های مرده پوست و مو هایی که داخل گوشت فرو می‌روند، انواع آکنه پوستی ایجاد می شوند که جوش های سرسیاه و سر سفید همگی جزء آکنه ‌های غیر التهابی به شمار می ‌آیند. عواملی که می ‌تواند تا حدودی در ایجاد آکنه تاثیر داشته باشد، لوازم آرایشی بی کیفیت روغنی و غیر مرغوب است و همچنین کثیف بودن پوست را نباید نادیده گرفت که در کنار آن مصرف غذاهای چرب و شکلاتی تاثیر قابل توجهی در ایجاد آکنه می گذراند. می‌توان گفت فیشیال صورت می تواند یک گزینه عالی و درمانی به شمار آید که به بازسازی و پاکسازی پوست کمک می کند.

مراکز معتبری که در سایت سالن بیوتی معرفی میشود جزء مراکز معتبر و با سابقه ای به شمار می آید که از محصولات باکیفیت، درجه یک و استاندارد با قیمت مناسب برای انجام فیشیال صورت استفاده می کنند. در مورد تجربه و مهارت درمانگرانی که در این مرکز فعالیت می کنند نیز لازم به تعریف و تمجید نیست؛ زیرا با یک بار مراجعه به این موضوع پی خواهید برد و صد درصد رضایت شما مشتریان عزیز خود می تواند یک راهکار عالی تبلیغاتی برای این مرکز باشد. در مورد قیمت خدمات این مرکز لازم نیست دغدغه خاصی داشته باشید؛ چرا که رضایت مشتری به بقای این مجموعه مربوط است و مشتری زمانی رضایت خود را اعلام می کند که خدماتی باکیفیت را با قیمتی مقرون به صرفه به دست آورد. 

فشیال صورت مناسب چه سنی است؟

درمانگر ما در این مرکز سن مناسب برای انجام فیشیال صورت را ۲۰ سالگی به بعد پیشنهاد می دهد؛ چرا که نوجوانان عزیز می توانند تا قبل از ۲۰ سالگی از روتین های مراقبتی پوستی در منزل استفاده کنند که البته متخصصین ما در این زمینه مشاوره های ارزنده ای را ارائه می دهند. بسیار تعداد دیده شده است که برخی از افراد بین سنین ۱۸ تا ۲۰ سالگی نیز در موقعیت های بسیار خاص که شاید1 الی2 بار در ماه است، این کار را انجام می دهند که به هرحال این نمی‌تواند اثر مخربی داشته باشد.

 آن دسته از عزیزانی که با آکنه های هورمونی روبرو می شوند، نیز باید فیشیال را کمی جدی تر بگیرند؛ چون که پوست لایه برداری می شود و ماساژ آن نیز به صورت ماهیانه یا هر 3 هفته 1 بار می تواند سلامت پوست را حفظ کرده و یک پوست جوان و بی عیب و نقص را به نمایش بگذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید با مشاورین ما در این زمینه صحبتیداشته باشید.

مراحل فشیال صورت

فیشیال صورت جزء روش های درمانی پرطرفدار مراقبت از پوست به شمار می آید که مراحل جداگانه آن را درمانگر در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می دهد. این شیوه که جزء روش های راحت و کاربردی به شمار می ‌آید، می ‌تواند تاثیر خود را به راحتی روی پوست صورت شما برجا بگذارد.

به راحتی در زمانی 1 ساعته پوست لایه مرده و آلوده را کنار می زند و می تواند از شر تیرگی و کدر بودن پوست شما را نجات دهد؛ به همین دلیل است که در طولانی مدت با مشکلات ریز و درشتی که زیبایی صورت شما را تحت شعاع قرار می دهد، می توانید خداحافظی کنید.

 این روش درمانی برای آن دسته از افرادی که به دنبال پوستی شفاف و درخشان هستند توصیه می‌شود که در این مرکز، با تبحر بالا و تجربه‌ای که درمانگر در طی سالیان طولانی به دست آورده است، انجام می شود و در مورد مراحل فیشیال می توان گفت درمانگر از کیت های روشن کننده پوست باید به نحو احسنت استفاده کند.

فشیال صورت

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات صورت

5/5 - (6 امتیاز)