سالن بیوتی
آشنایی با وکس صورت

وکس صورت

وکس صورت به عنوان مومک انداختن صورت نیز شناخته می شود و به همین دلیل، این یک روش عالی برای برطرف کردن موهای زائد بدن است که در ادامه صورت منظور ما خواهد بود. برخی این گونه تصور می کنند که تنها خانم ها از وکس برای صورت خود استقبال می کنند، در صورتی که این چنین نیست و آقایان نیز از خدمات این چنینی غافل نمانده اند.  به هر حال حذف موهای زائد بینی، گوش، شقیقه و پیشانی کار آسانی شاید در ظاهر باشد ولی حقیقتاً اینچنین نیست. به این دلیل که باید این کار با فردی ماهر و کار بلد بسپارید و مهم تر از همه سعی کنید این افراد از مواد مرغوب و درجه یک برای این کار استفاده کنند. ما در ادامه قصد داریم تا شما عزیزان را بیشتر با خدمات این چنینی آشنا کنیم.

 در سالن های معرفی شده در سایت سالن بیوتی افراد ماهر، متخصص، دلسوز و باوجدانی مشغول به کار هستند. به گونه ای که برای انجام وکس صورت از کیت های مرغوب و باکیفیت استفاده می کنند که این کیت ها توسط برندهای معتبری تولید می شوند و البته از نظر بهداشتی نیز این مرکز توانسته نظر مشتریان و مراجعه کنندگان خود را جلب کند. به همین دلیل اگر به دنبال مرکزی معتبر و باسابقه هستید که شما را از انتخابی که دارید پشیمان نکنند، قطعاً سالن بیوتی بهترین گزینه به شمار می آیند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاورین ما به صورت آنلاین یا تلفنی نیز در ارتباط باشید. اینگونه انتخابی آگاهانه را تجربه خواهید کرد.

این سایت معتبر ترین مجموعه جستجوی سالن زیبایی است که کیفیت خدمات را در اولویت خود قرار داده است و از جمله خدمات ابرو ، خدمات مژه ، میکاپ ، خدمات صورت ، مو و … است که شما می توانید به صورت آنلاین به بررسی هزینه و انواع مختلف و متنوع و اطلاعات تماس و….این خدمات بپردازید.

بعد از انجام وکس صورت برای جلوگیری از التهاب و قرمزی باید از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. معمولاً کرم های مرطوب کننده حاوی آلوئه ورا بهترین گزینه به شمار می آیند. استفاده از روغن های عطر دارد بسیار می تواند آسیب زننده باشند. سعی کنید در طی چندین هفته وکس را تکرار کنید تا پوستی شفاف و تمیز داشته باشید. 

توجه داشته باشید که وکس صورت درد دارد، ولی درد آن چنان غیرقابل تحملی نیست، یعنی همه چیز به این مسئله بستگی دارد که شما به کجا برای انجام اینکار مراجعه می کنید. اگر به مراکز نامعتبر مراجعه کنید، صد درصد از انتخاب خود پشیمان خواهید شد، این قول را به شما می دهیم که حقیقتاً پشیمان خواهید شد؛ چرا که نمی توانید به کیفیت پایانی کار مطمئن باشید. در این مراکز از مواد مرغوب استفاده نمی کنند و مهم تر از همه فردی که این کار را انجام میدهد به هیچ عنوان فردی ماهر و وارد در این حوزه نیست. کاملاً طبیعی است که شما باید عوارضی را بعد از انجام وکس در این مراکز انتظار داشته باشید. 

انجام وکس به قرمز و شاید کمی ملتهب شدن صورت ختم شود، ولی اگر فردی ناوارد از موارد نامرغوب استفاده کنید، قرمزی و التهاب خارج از تصور شما به عنوان عارضه به چشم خواهد آمد. به همین دلیل است که باید به مهارت افراد در این شرایط توجه کند و مراکز معتبر را انتخاب کنید. بسیار دیده شده است، مشتریانی که به این مرکز مراجعه کرده اند از تجربه بد خود در مراکز دیگر سخن گفته اند که وکس به جوش های زیر پوستی صورت آن ها ختم شده است؛ به همین دلیل لطفا به مهارت و موارد مرغوبی که وکس کار استفاده میکند دقت کنید.

حقیقتاً همه ما چه مرد و چه زن علاقه داریم تا همیشه پوست صورتی نرم و عاری از مو و لکه داشته باشیم، اما به راستی چنین چیزی ممکن است؟ 

بله ممکن است. به این دلیل که اگر وکس کار مهارت خود را به کار گیرد و از مواد درجه یک و مرغوبی استفاده کند، قطعاً یکی از فواید اصلی وکس صورت می تواند نرم کردن پوست صورت و بدون مو بودن پوست در چندین هفته باشد. این فایده ای که در مورد آن صحبت می کنیم را نباید به هیچ عنوان نادیده بگیرید. به این دلیل که برخی از مشتریان دلیل استفاده از خدمات این چنینی را تنها همین فایده وکس برای صورت خود در نظر می گیرند.

حتی اگر دقت کنید در بسیاری از روش های اصلاح صورت به هیچ عنوان مو از ریشه پاکسازی نمی شود و همین امر باعث می شود که بعد از رویش مجدد شما با موهای صورت خود با حالتی ضخیم و زبر رو به رو شوید و البته باید به خاطر داشته باشید که وکس کردن صورت باعث می شود تا رویش مجدد مو بعد از چندین هفته کاملاً نرم باشد که این خود می تواند شما را به انجام این کار به راحتی ترغیب کند. عمدتاً قسمتی مانند کنار ابرو و زیر لب را باید با دقت و ظرافت بیشتری وکس کرد که در این شرایط مهارت وکس کار شرط اصلی به شمار می آید تا به فرم دهی ابروها نیز بتواند کمک کند.

به دلیل آسیبی که وکس به فولیکول مو وارد می کند، می توان گفت که شما را با کاهش رشد مو در صورت رو به رو خواهد کرد. به همین خاطر شما تاثیر وکس را می توانید بین 2 الی 3 هفته در نظر بگیرید. یعنی شما در طی چندین هفته از وجود هرگونه مو روی پوست صورت خود می توانید مطمئن باشید. 

البته میزان ماندگاری نتیجه وکس صورت صد درصد به این موضوع بستگی دارد که وکس کار در مرکزی که این کار را انجام میدهد آیا از مواد مناسبی استفاده می کند و یا از موم های بی کیفیت و تقلبی بازار به کار می برد. همچنین باید این نکته را مدنظر داشت که تجربه و مهارت وکس کار نیز در این شرایط حرف اول را می زند. تمام این موارد را اگر کنار یکدیگر بگذارید، متوجه خواهید شد که حقیقتاً وکس می تواند بهترین روش برای خلاص شدن تدریجی از شر موهای زائد روی پوست صورت باشد.

پوست صورت را باید قبل از انجام وکس آماده کرد. به این ترتیب که صورت باید کاملاً تمیز و عاری از هرگونه کثیفی باشد. معمولاً شستشوی پوست صورت با آب ولرم می تواند پیشنهاد بسیار مناسبی باشد. پوستی که قبل از وکس تمیز باشد، احتمال ایجاد جوش و آکنه را کاهش می دهد. پیشنهاد ما به شما این است که اگر موهای صورت شما بلند هستند به کوتاه کردن آن ها با استفاده از قیچی اقدام کنید. 

موهایی که کمتر از 3 میلیمتر دارند را نباید برای وکس در نظر گرفت. دلیل این امر هم این است که به ایجاد موهای زیرپوستی ختم خواهد شد. به هر حال صبور باشید تا موهای صورت شما کمی رشد کنند و سپس به انجام وکس صورت بپردازید. 

نواحی صورت که کمی حساس تر هستند را به پودر بچه آغشته کنید که این نواحی می تواند زیر لب هم باشد. پودربچه کمک می کند تا چربی پوست به خوبی جذب شود و همین امر به التهاب پوست نیز کمک می کند. حتی برای پوست های خشک نیز استفاده از کمی مرطوب کننده را نیز نباید نادیده گرفت.

می توان گفت وکس برای صورت نسبت به بدن ساختار ملایم تری دارد. به این دلیل که پوست صورت پوست به مراتب حساس تری است که در ابتدا به این موضوع اشاره کرده ایم. در حال حاضر از کیت های وکس سرد برای این کار استفاده می کنند. کیت های این چنینی کمترین میزان حساسیت را به وجود می آورند و به همین دلیل این چنین مورد توجه و استقبال قرار گرفته اند. اگر دقت کنید کیت های وکس سرد نسبت به گرم آن می توانند حساسیت کمتری را به وجود آورند. 

معمولاً وکس هایی که حاوی آلوئه ورا هستند، از نظر برخی گزینه  مناسبی به شمار می آیند. به همین دلیل اگر پوست حساسی دارید، بهتر است استفاده از این نوع وکس را نادیده نگیرید. آلوئه ورا خاصیت التیام بخشی دارد و میتواند به ملایمت هرچه بیشتر پوست هم کمک کند. برخی نیز از موم عسل برای وکس استفاده می کنند که این خود نیز می تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد.

وکس صورت با توجه به خواص موم قطعاً شما را وسوسه می کند تا از این روش برای اصلاح صورت خود استفاده کنید. همانطور که میدانید موم عسل را یک ماده کاملاً طبیعی می شناسند که این ماده خواص درمانی بسیار زیادی دارد. 

یکی از خواص اصلی موم عسل قطعاً برطرف کردن چین و چروک و همچنین لکه های پوستی صورت است. به گونه ای که شما با انجام وکس میتوانید از قابلیت جوانسازی موم عسل به نحو احسنت استفاده کنید. همینطور باعث خواهد شد که به کاهش لکه های پوستی صورت خود نیز کمک کنید. ویتامین A که درون موم عسل جای گرفته است، قطعاً ماده مهمی است که نمیتوان تأثیر آن را نادیده گرفت.

به این دلیل که ویتامین A به تأمین مواد مغذی پوست می پردازد و این خود دلیل واضحی برای استفاده از خدماتی مانند وکس صورت است. موضوع به همینجا ختم نمی شود؛ زیرا ویتامین A می تواند به تولید کلاژن هم کمک کند. احتمالاً بسیار شنیده اید که پوست تا چه حد برای ترمیم خود به کلاژن نیاز دارد.

شاید باور نکنید اکا اگر شما از روشی مانند وکس صورت استفاده کنید، قطعاً نیازی نخواهد بود که وازلین و انواع کرم و ماسک های گوناگونی استفاده کنید که شاید هزینه بالایی نیز داشته باشند؛ به همین دلیل، توصیه ما به شما این است که خواص موم عسل را برای حبس رطوبت درون پوست نادیده نگیرید. به این شکل که موم می تواند رطوبت پوست صورت را شما به نحو احسنت حفظ کند. بهتر است بدانید که این چنین شما در طی چندین هفته می توانید پوستی نرم و کاملاً لطیف را احساس کنید. 

آن دسته از افرادی که پوست خشکی دارند نیز نباید تصور کنند که موم عسل تنها برای پوست های چرب جوش دار  مناسب است؛ چرا که به درمان خشکی پوست نیز کمک میکند. به این دلیل که خواص ضد حساسیت موم عسل آن را به یکی از بهترین گزینه هایی تبدیل کرده است که می تواند به مرطوب نگه داشتن پوست صورت کمک کند. برخی از پوست های صورت به انواع کرم و حتی ماسک ها شاید واکنش نشان دهند و به همین دلیل، موم عسل به عنوان ماده اصلی وکس میتواند به درمان خشکی پوست صورت بپردازد.

مومی که در وکس صورت به کار می آید، بهترین گزینه برای ترمیم پوست صورت است. به هر حال پوست همه ما با خراش، جای جوش، لکه های پوستی و موارد اینچنینی به مرور زمان روبرو می شود و به همین دلیل تولید کلاژنی که از ویتامین A درون موم می توان انتظار داشت بهترین گزینه برای ترمیم صورت است. موم از قدیم الایام ثابت کرده است که بهترین دارو برای درمان آسیب های پوستی است و میتواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. 

خواص ضدباکتریایی موم عسل ثابت کرده است که می توان برای درمان جوش و آکنه روی آن حساب کرد. بسیاری از افرادی که پوستی جوش دار دارند، به هیچ عنوان نمی توانند از تیغ برای اصلاح صورت خود استفاده کنند. حقیقتاً بند انداختن پوست صورت این افراد هم چندان کار ساده این نیست و با این حساب می توان گفت وکس صورت می تواند بهترین گزینه ای باشد که باید به انجام آن اقدام کرد. موم عسل علاوه بر خواص ضدباکتریایی خود، ضدسپتیک هم است و همچنین خاصیت ضد التهابی خوبی را می توان از آن انتظار داشت.  همین خواص برای درمان جوش و آکنه بسیار مفید هستند. غیر کمدوژونیک بودن موم عسل را نیز نادیده نگیرید که صد درصد این خود می تواند از تشدید آکنه به نحو احسنت جلوگیری کند.

کلیه ترکیبات ضد التهابی که درون موم عسل جای می گیرند، باعث می شوند که پوست های حساس نیز بتوانند از خواص آن بهره مند شوند و اگر حقیقت ماجرا را بخواهید وکس صورت برای پوست های حساس می تواند یک انتخاب ایده آل باشد. به این دلیل که شاید در ابتدا پوست صورت کمی ملتهب شود ولی خاصیت ضدالتهابی موم باعث خواهد شد که هرچه سریعتر التهابی که وجود دارد از بین برود. حتی موم برای از بین بردن خارش و قرمزی پوست صورت بسیار مفید است و این خود باعث شده است که امروزه تعداد علاقه مندان به انجام وکس برای صورت این چنین افزایش یابد. 

برای انجام وکس صورت به چه نکاتی باید دقت کنیم؟

وکسی که برای صورت به کار می رود احتمالاً با درد همراه باشد، به این دلیل که پوست صورت نسبت به پوست دیگر قسمت های بدن حساس تر است. در برخی از مواقع پوست صورت بعد از انجام وکس با قرمزی و یا جوش های زیرپوستی همراه می شود که این به مهارت وکس کار و موادی که مورد استفاده قرار می دهد، مشخص می شود و به همین دلیل باید به مراکز معتبری در این حوزه مراجعه کنید.

چنانچه وکس به درستی انجام نپذیرد، قطعاً واکنش های آلرژیک را به همراه خواهد داشت. برخی از افراد که به مهارت وکس کار توجهی ندارند بهتر است بدانند که احتمال سوختن صورت در این شرایط کم نخواهد بود. مناطقی مانند پشت لب کمی حساس تر است و به همین دلیل شاید مدت زمان طولانی تری را وکس کار به این قسمت صورت اختصاص دهد. وکس صورت برای پوست های تیره شاید کمی تغییر در رنگدانه را نیز به دنبال داشته باشد. 

به هیچ عنوان بلافاصله بعد از انجام وکس نباید از ز روغن هایی که خاصیت التیام بخشی دارند استفاده کرد، به این دلیل که به پر شدن منافذ پوست صورت کمک می کنند و همین امر خود منجر به ایجاد جوش خواهد شد. توجه داشته باشید که بهترین کار در این شرایط استفاده از پارچه ای مرطوب، تمیز و البته خنک خواهد بود. البته در سالن های زیبایی معرفی شده در سایت سالن بیوتی ژل خنک کننده مخصوص کیت وکس نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

قبل از انجام وکس صورت چه کنیم؟

ما در این مجموعه به افرادی که برای جستجو سالن زیبایی و انجام وکس صورت مراجعه می کنند، توصیه می کنیم که قبل از انجام این کار مقداری از مواد وکس را روی پوست ناحیه دیگری از بدن خود تست کنید تا اگر واکنشی بدن شما نشان دهد بتوان از انجام این کار صرف نظر کرد.

 همیشه وکس باید خلاف جهت رویش مو و به صورت لایه ای نازک باشد که سپس بعد از خشک شدن به جهت رویش مو بتوان به برداشتن وکس اقدام کرد که می توان گفت نازک بودن لایه موم خود موضوع بسیار مهمی است. 

چنانچه فردی از لایه بردارها استفاده می کند به هیچ عنوان نباید از وکس برای اصلاح صورت خود نیز استقبال کند. دلیل این کار نیز نازک شدن پوست صورت است. بهتر است قبل از انجام وکس از وکس کار بخواهید که حداقل یک ساعت قبل از شروع کار، از داروهایی استفاده کند که برای تسکین درد و التهاب مفید هستند. 

رعایت اصول بهداشتی در مرکز مورد نظر را به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت. موم نباید به هیچ عنوان بسیار داغ باشد، به این دلیل که به سوختگی پوست صورت ختم خواهد شد. بعد از انجام وکس نیز برخی از محلول هایی استفاده می کنند که این محلول ها به تسکین التهاب و قرمزی پوست صورت کمک می کنند.

وکس صورت

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات صورت

5/5 - (6 امتیاز)