سالن بیوتی
آشنایی با اصلاح صورت

اصلاح صورت

اصلاح صورت از جمله خدماتی به شمار می‌ آید که شما در مراکز سالن زیبایی می توانید به دریافت این خدمات بپردازید. اصلاح پوست صورت با روش هایی نظیر وکس صورت، بند انداختن، تیغ زدن و … مورد استقبال قرار می گیرد اما هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. توصیه ما به شما این است که سعی کنید با توجه به ویژگی های هر کدام از روش هایی که مورد بررسی قرار می دهیم، انتخابی ایده آل، هوشمندانه و آگاهانه را در طولانی مدت تجربه کنید و با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

امروزه با توجه به انواع پوست نرمال، خشک، چرب، ترکیبی و حساس صد درصد اصلاح صورت را باید با روش های متفاوت و متنوعی در نظر گرفت. معمولاً پوست های حساس با توجه به هر نوع واکنشی با سوختگی، قرمزی، خارش و خشکی افراد را روبرو می کنند. پوست های ترکیبی نیز جوش های سر سیاه را به نمایش می گذارند. پوست های چرب نیز با توجه به شرایط سنی و محیطی انواع آکنه و لک های پوستی را به وجود می‌آورند. در صورتی که پوست های خشک انعطاف پذیری خوبی نداشته و در هر شرایطی ممکن است ملتهب شوند و در این بین، پوست نرمال را می توان پوستی قابل قبول در نظر گرفت که نسبت به برخی از شرایط نیز حساسیت خاص خود را به نمایش می‌گذارد. به هر استفاده از روش های مختلف را در اصلاح پوست صورت را باید با توجه به نوع پوست در نظر گرفت.

موادی که برای صورت به کار می رود احتمالاً با درد همراه باشد، به این دلیل که پوست صورت نسبت به پوست دیگر قسمت های بدن حساس تر است. در برخی از مواقع پوست صورت بعد از انجام وکس با قرمزی و یا جوش های زیرپوستی همراه می شود که این به مهارت وکس کار و موادی که مورد استفاده قرار می دهد، مشخص می شود و به همین دلیل باید به مراکز معتبری در این حوزه مراجعه کنید.

چنانچه وکس به درستی انجام نپذیرد، قطعاً واکنش های آلرژیک را به همراه خواهد داشت. برخی از افراد که به مهارت وکس کار توجهی ندارند بهتر است بدانند که احتمال سوختن صورت در این شرایط کم نخواهد بود. مناطقی مانند پشت لب کمی حساس تر است و به همین دلیل شاید مدت زمان طولانی تری را وکس کار به این قسمت صورت اختصاص دهد. وکس صورت برای پوست های تیره شاید کمی تغییر در رنگدانه را نیز به دنبال داشته باشد. 

به هیچ عنوان بلافاصله بعد از انجام وکس نباید از ز روغن هایی که خاصیت التیام بخشی دارند استفاده کرد، به این دلیل که به پر شدن منافذ پوست صورت کمک می کنند و همین امر خود منجر به ایجاد جوش خواهد شد. توجه داشته باشید که بهترین کار در این شرایط استفاده از پارچه ای مرطوب، تمیز و البته خنک خواهد بود. البته در این مرکز ژل خننک کننده مخصوص کیت وکس نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولاً میزان رشد موی صورت در آقایان و بانوان روند متفاوتی را طی می کند که موی صورت خانم ها نسبت به آقایان ظریف تر و به مراتب کمتر است. ژنتیک و هورمون دو گزینه و دلیل برای رشد موی صورت به شمار می آید. متاسفانه برخی از افراد به از بین بردن موهای زائد روی پوست خود توجهی نشان نمی دهند و همین امر باعث می شود که پوستی تیره و به ظاهر پیر را به نمایش بگذارند. اصلاح صورت را نباید به هیچ عنوان نادیده گرفت؛ چرا که امروزه از روش‎های گوناگون با مزایای و معایب خاص خود میتوان استفاده کرد.   

لیست بهترین متخصصان زیبایی در ایران بسیار متنوع است؛ از این رو انتخاب یکی از آن ها به عنوان بهترین گزینه کار دشواری خواهد بود. جراحی زیبایی یا انجام خدمات زیبایی بکی از گزینه‌ های محبوب برای بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس افراد است. افراد بسیاری قصد دارند تا با انجام عمل جراحی زیبایی، ظاهر خود را بهبود ببخشند و به نتیجه ‌ای که باعث رضایتشان می شود، برسند؛ اما این انتخاب مهم، همراه با چالش‌ هایی نیز همراه است. اگر متخصصی که انتخاب می ‌کنید، به اندازه کافی ماهر نباشد، ممکن است با عوارض جبران ‌ناپذیری مواجه شوید و به نتیجه مطلوب نرسید؛ بنابراین، برای انتخاب بهترین متخصص زیبایی در ایران، باید به عوامل مهمی توجه کرد.

ویژگی های بهترین متخصصان زیبایی عبارتند از:

تحصیلات و تخصص متخصص
 اولین مورد، تحصیلات و تخصص متخصص است. بهترین متخصصین زیبایی باید دارای تحصیلات عالی و مدرک معتبر در زمینه جراحی‌ های زیبایی باشند. آن ها باید با تکنیک ‌های پیشرفته و روش ‌های مدرن آشنا باشند و با استفاده از بهترین تجهیزات و مواد، خدمات با کیفیتی را ارائه دهند.

تجربه و تخصص متخصص
عامل دیگر، تجربه و تخصص متخصص است. بهترین متخصصین زیبایی باید تجربه فراوان در زمینه جراحی‌ های زیبایی داشته باشند. آن ها موظف هستند که بر اساس آخرین تحولات و روش‌های جراحی زیبایی، خود را بروز نگه دارند و از این طریق قادر به ارائه راه ‌حل‌ های مناسب و سازگار با نیازهای بیماران باشند.

ارتباط و تعامل متخصص با زیبا جویان
عامل بعدی، ارتباط و تعامل متخصص با زیباجویان است. متخصصان زیبایی برجسته باید توانایی برقراری ارتباط صمیمی و متقابل با زیبا جویان را داشته باشند. آن ها باید به بیماران گوش داده و نیازها، انتظارات و اهداف آن ها را به دقت درک کنند. با توجه به فهم عمیق از موضوع و رشته خود، بهترین متخصص زیبایی باید زیبا جویان خود را راهنمایی کنند و به آن ها اطمینان دهند که تصمیم‌ گیری ‌های صحیح و هوشمندانه را انجام داده‌اند.

وکس صورت را می توان یکی دیگر از روش هایی در نظر گرفت که امروزه برای انجام اصلاح صورت مورد توجه قرار می گیرد. حقیقتاً وکس را باید به افرادی ماهر در این مرکز معتبر و کاربلد بسپارید؛ چرا که در غیر این صورت با عوارض ریز و درشت رو به رو خواهید شد. از جمله روش هایی به که ماندگاری طولانی آن را نمی‌توان انکار کرد قطعاً وکس صورت است.

شما بین ۲ الی ۶ هفته به دوام و ماندگاری وکس می‌توانید دلخوش کنید. البته با توجه به نوع پوست ماندگاری وکس هم متفاوت است؛ همچنین جزئیات صورت برای پاکسازی موهای زائد بسیار مورد توجه قرار می گیرد و این یکی از مزایایی است که برای انجام وکس در نظر گرفته می شود و ناگفته نماند که شما در طی چندین جلسه می توانید به به نازک شدن موهای زائده روی پوست صورت خود مطمئن باشید.

این یکی از روشهایی است که این چنین با توجه به مزایایی که دارد مورد توجه قرار گرفته است. همچنین وکس صورت آنچنان هزینه بالایی ندارد و بسیاری از بانوان می توانند از این روش استفاده کنند. شاید باور نکنید اما عنوان یک مرطوب کننده قوی می توان وکس را برای پاکسازی پوست مناسب دانست. حتی خاصیت آبرسانی وکس را نباید نادیده گرفت.

این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که چنانچه شما به مرکزی سابقه برای انجام اصلاح صورت مراجعه نکنید معایبی نیز برای انجام هر روشی همچون وکس صورت وجود خواهد داشت که می توان گفت گفت از جمله عوارض وکس شاید به وجود آمدن التهاب، قرمزی و درد بسیار زیادی باشد که به دلیل کیفیت پایین کار به وجود می آید. قسمت هایی مانند بالای ابرو و یا اپایین لب نیز با حساسیت بیشتری رو به رو است و به همین دلیل اگر شما برای انجام این کار به فردی ماهر و قابل اعتماد مراجعه نکنید، شاید نتیجه کار آنچنان که باید و شاید نتیجه قابل قبولی نباشد. همانگونه که گفته شد از جمله معایب اصلی این روش قرمزی، التهاب و همچنین ایجاد جوش های قرمز رنگ است که می‌تواند ظاهر پوست صورت شما را تحت تاثیر قرار دهد. موهای زیر پوستی و حساسیت نسبت به آفتاب از جمله معایبی هست که برای وکس کردن صورت به صورت نادرست می توان در نظر گرفت. حتی در برخی از شرایط دیده شده است که خونریزی البته به مقدار بسیار کم از جمله عوارض وکس صورت در کنار عفونت آن به شمار می آید.  

یکی از دلایلی که اصلاح صورت را می توان بسیار اقدامی ضروری در نظر گرفت، این است که شما می توانید از خواص لایه برداری پوست نیز استفاده کنید؛ چرا که اصلاح همچون یک اسکراب ملایم می تواند به لایه برداری فیزیکی پوست بپردازد.

 مهمتر از همه شما برای زیباتر شدن آرایش خود باید پوستی بدون مو و صاف داشته باشید که اصلاح پوست صورت می تواند این مزیت را به نحو احسن به رخ بکشد. متخصصین پوست اصلاح به موقع صورت را از جمله دلایلی بیان می‌کنند که می‌تواند به مراقبت پوست کمک کند.

  برای جذب محصولات درمانی و مراقبتی از پوست صددرصد اصلاح پوست صورت را یکی از مهمترین اقدامات به شمار می‌ آورند. این نکته را به خاطر داشته باشید که بعد از اصلاح استفاده از محصولاتی مانند مرطوب کننده را نباید نادیده گرفت.

 نکته مهم دیگر این است که روش هایی مانند بند انداختن یا وکس کردن صورت باعث می شود تا شما در طولانی مدت با کاهش موهای زائد صورت خود و همچنین رویش نرم این موها روبرو شوید؛ چرا که برخی از افراد متاسفانه به این موضوع توجهی ندارند به همین دلیل، اصلاح صورت را آنچنان که باید و شاید ضروری در نظر نمی گیرند. 

بند انداختن پوست های خشک و حساس کمی حساسیت بیشتری می طلبد؛ چرا که معمولا آرایشگر باید قبل از بند انداختن با استفاده از الکل به ضدعفونی کردن بند مورد نظر بپردازد. همچنین برای هر شخصی از یک نخ نو برای اصلاح صورت باید استفاده کرد.

 بعد از بند زدن شستشوی صورت با آب خنک می تواند یک راهکار عالی برای جلوگیری از جوش زدن پوست صورت باشد؛ همچنین استفاده از لوازم آرایشی هر چقدر باکیفیت را نیز باید بلافاصله بعد از بند زدن، ممنوع در نظر گرفت؛ چرا که به هرحال منافذ باز پوست، آلودگی هایی را جذب می کنند. در این بین، بعد از بند انداختن از کرم های خنک کننده و یا انواع ژل ها برای جلوگیری از ایجاد جوش و همچنین کاهش التهاب پوست صورت می توان استفاده کرد. استفاده از ضدآفتاب حداقل ۳۰ درصد برای جلوگیری از آفتاب سوختگی را نیز نباید نادیده گرفت.  

بند انداختن صورت یکی از رایج ترین و محبوب ترین روش های اصلاح صورت به شمار می آید. به هر حال برداشتن موهای اضافه و زائد از روی پوست صورت باعث می شود تا بتوان گفت بند انداختن یک روش قابل قبول برای حفظ سلامت و زیبایی پوست صورت به شمار می آید.

 معمولاً رشد موها در صورت بانوان به شکل های مختلفی پدیدار می شود که برخی از بانوان موهای صورت آنها بسیار ضخیم و سیاه است و برخی دیگر موهای کرک و بوری دارند؛ به همین دلیل می توان گفت بند انداختن یکی از روش های قابل قبولی است که اگر به مرکزی نامعتبر برای استفاده از خدمات این چنینی اصلاح پوست صورت مراجعه کنید، قطعاً بعد از انجام بند با جوش، تورم، التهاب و قرمزی پوست صورت روبرو خواهید شد. در صورتی که در این مرکز بعد از اصلاح پوست صورت از لوسیون هایی نظیر بابونه، آلوئه ورا و گلاب و حتی کمپرس آب سرد استفاده می کنند تا بتوانند به مراقبت هر چه بیشتر پوست صورت بعد از انجام بند بپردازند. 

پروسه سریع
از جمله مزایایی که می‌توان برای بند انداختن در بین خدمات اصلاح صورت بیان کرد، می تواند پروسه بسیار سریعی باشد که می توان آن انتظار داشت. معمولاً بند انداحتن در استانداردترین و اصولی ترین حالت ممکن از 8 دقیقه بیشتر نخواهد بود که بعد از آن بتوان به فرم دهی و اصلاح ابرو پرداخت. پس اگر شما فردی شاغل و پرکار هستید بهتر است فرایند سریع بند انداختن را یک مزیت عالی و جدی در نظر بگیرید.

ماندگاری بالا
 همان گونه که گفته شد اصلاح پوست صورت به واسطه بند انداختن از جمله روش های سنتی است که از قدیم الایام تا به حال مورد توجه چه بوده است. معمولاً بند انداختن باعث می شود تا شما با توجه به مدت زمان رویش موهای صورت خود بتوانید چندین هفته را به راحتی به رویش مجدد موهای صورت خود اختصاص دهید.

حذف کامل موهای صورت
 شاید برخی از موهای کوچک با اپیلاسیون به راحتی از بین نروند اما بند انداختن صد در صد این مشکل را برطرف خواهد کرد. توجه داشته باشید که اگر به درستی بند انجام پذیرد شما را با قرمزی، التهاب و تورم خاصی مواجه نخواهد کرد. برای آن دسته از افرادی که پوست حساسی دارند باید کمی ملایم تر به انجام بند پرداخت.

بی خطر بودن
اصلاح صورت با استفاده از یک نخ پنبه ای انجام می پذیرد و این یعنی مواد شیمیایی روی پوست صورت شما قرار نخواهد گرفت و به همین دلیل است که آسیب، سوزش و دردی به وجود نخواهد آمد. این خود مزیتی برای بدون خطر و سوزش بودن این روش است.

توجه داشته باشید که برای اصلاح صورت با استفاده از تیغ، خانم ها باید مع ایبی را در نظر بگیرند. اولین عیب و ایرادی که وجود دارد به وجود آمدن موهای زیر پوستی است. موهای زیر پوستی معمولاً زمانی به وجود می آیند که شما به تراشیدن موهای خود به قول معروف از ته اقدام می کنید که در این حالت با بسته شدن سلول های مرده و دهانه فولیکول روبه رو خواهید شد. این خود باعث می شود تا مو در قسمت داخلی پوست رشد خود را ادامه دهد. به همین دلیل است که اصلاح پوست صورت با تیغ چندان گزینه قابل قبولی به شمار نمی آید.  

حال اگر بخواهیم در مورد قیمت خدماتی مانند اصلاح صورت با شما صحبت کنیم، هر مرکزی در هر منطقه‌ای صد درصد قیمت متفاوتی را برای خدمات خود برآورد می کند اما شما در این مرکز، می توانید منصفانه ترین قیمت را در نظر بگیرید؛ چرا که صددرصد هزینه متفاوتی نسبت به بند انداختن برای وکس وجود دارد که کیفیت کار باید دلیل اصلی برای انتخاب شما جهت دریافت خدمات ان چنینی در این مرکز با سابقه باشند. در مورد هزینه جای هیچ گونه نگرانی نیست؛ چرا که هدف ما جلب رضایت مشتری در طولانی مدت است. چه بسا در برخی از مراکز کیفیت معیار ارائه خدمات به شمار نمی آید و به همین دلیل، با قیمت کمتر و ارزانتر مشتری از خدماتی همچون اصلاح پوست صورت استفاده کرده است اما بعد از انجام هر روشی در این حوزه با عوارض زیادی نیز مواجه شده است؛ به همین دلیل، شما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

استفاده از ابزاری مانند موچین و قیچی نیز می‌توانند یک روش کاربردی برای انجام اصلاح صورت به شمار آیند. باید بدانید موچین همانند بند انداختن چندان مورد توجه قرار نگرفته است و به همین دلیل، بهتر است استفاده از موچین را برای اصلاح پوست صورت چندان گزینه قابل قبولی در نظر نگیرید.

 معمولاً استفاده از موچین شگرد خاصی دارد؛ چرا که آرایشگر با یک حرکت سریع و در جهت رویش مو باید به برداشتن موهای صورت بپردازد. طبیعتاً استفاده از موچین باعث ایجاد قرمزی و التهاب روی پوست خواهد شد و کمی درد را باید چاشنی کار کنید و به همین دلیل، برای انجام اصلاح صورت سعی کنید استفاده از موچین را تنها برای اصلاح ابرو در نظر بگیرید ولی می توانید با مشاورین این مرکز نیز در این زمینه مشورتی داشته باشید.  

ناگفته نماند که التهاب پوست یکی دیگر از عیب و ایرادهایی است که متوجه استفاده از تیغ می شود و  شما باید اگر به خصوص پوست حساسی دارید، ایجاد خراش روی پوست را یک موضوع مهم در نظر بگیرید. حقیقتاً التهاب پوست و قرمزی یکی از عوارض استفاده از تیغ به شمار می آید. متاسفانه برخی از بانوان به این موضوع هیچگونه توجهی ندارند و همین امر باعث می‌شود تا در کوتاه مدت پوست حالت ملایم و لطیف خود را از دست بدهد.

به وجود آمدن جوش های زیر پوستی و سر سفید از جمله واکنش هایی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. به مرور زمان پوست حالت جوان و شاداب خود را از دست خواهد داد  و چنانچه فردی پوستی حساس دارد با خراش و زخم و افرادی که پوست چربی دارند نیز با جوش های سر سفید مواجه خواهند شد و به همین دلیل، اصلاح صورت با تیغ را پیشنهاد مناسبی در نظر نمی گیرند.    

دلیل دیگری که اصلاح با تیغ را نباید یک گزینه قابل قبول در نظر گرفت، مربوط به این موضوع است که احتمال بریدن پوست را افزایش می دهد؛ چرا که متاسفانه برخی از افراد ممکن است در منزل به استفاده از تیغ برای اصلاح پوست صورت خود بپردازند، اما با بریدگی پوست و زخم شدن آن روبرو می شوند همچنین اگر نحوه قرار گیری زاویه تیغ روی صورت درست نباشد، باید ایجاد زخم روی پوست را یک احتمال قوی در نظر بگیرید.

اصلاح صورت با تیغ

اصلاح صورت معمولاً با بند امروزه مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. به همین دلیل بعد از انجام بند می توان با استفاده از تیغ به برطرف کردن پرز های روی صورت پرداخت. از جمله مزایایی که برای استفاده از تیغ در این حالت می توان در نظر گرفت، عدم احساس درد و سوزش است؛ همچنین در کمترین زمان ممکن می توان این کار را به نحو احسنت انجام داد. صد در صد شما بعد از بند انداختن بهتر است استفاده از تیغ را نیز نادیده نگیرید، به این علت که می تواند به  کیفیت اصلاح پوست صورت شما کمک کند. اما معایبی نیز برای استفاده از تیغ وجود دارد

چرا سالن بیوتی یک مرکز معتبر برای جستجوی خدمات اصلاح صورت است؟

شما می توانید در این سایت کلیه خدمات مربوط به اصلاح صورت را با هزینه ای مناسب و در روش‌های متفاوتی دنبال و جستجو کنید. توجه داشته باشید که هدف ما جلب رضایت مشتری است و به هیچ عنوان برای کسب سود بیشتر سالن های زیبایی ضعیف را معرفی نمیکنیم. برای ارائه خدمات این چنینی تکیه به اصول بهداشتی را نباید از یاد برد. سالن هایی که ما معرفی میکنیم حتی برای انجام وکس صورت از کیت های مرغوب و اصلی استفاده می ‌کنند که هیچگونه عارضه برای پوست افراد به وجود نیاید. به همین دلیل است که این سایت را می توان یک مرکز معتبری و مطمئن در طولانی مدت در نظر گرفت و معرفی کرد.
اصلاح صورت

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات صورت

4.9/5 - (8 امتیاز)