نحوه کانتورینگ صورت های مختلف

نحوه کانتورینگ صورت های مختلف را همه افراد که در زمینه آرایشگری می خواهند تخصص بگیرند باید یاد بگیرند. کانتورینگ برای صورت های مختلف متفاوت است. و به روش های متفاوت افراد می توانند کانتورینگ صورت را انجام دهند. از جمله روش های کانتورینگ صورت روش جراحی، روش گریم و میکاپ است. افرادی که به دنبال کانتورینگ صورت با بهترین شکل هستند، می توانند یکی از روش ها را انتخاب کرده و با استفاده از مراجعه به پزشک متخصص و آرایشگر مجرب می توانند کانتورینگ صورت را با توجه به نوع چهره و صورت خود انجام دهند. در بیشتر آموزشگاه های آرایشگری کانتورینگ روی صورت های مختلف انجام می شود. افرادی که دارای صورت گرد، کشیده، لاغر، مستطیلی و استخوانی هستند، می توانند از کانتورینگ های مختلف استفاده کرده و صورتی زیباتر و جذاب تر را داشته باشند.

انواع کانتورینگ برای صورت های مختلف

برای آنکه صورت فرم مناسب و زیباتری پیدا کند استفاده از روش کانتورینگ توصیه می شود. کانتورینگ صورت روش های مختلف داشته و افرادی که دوست دارند به صورت طبیعی فرم صورت شان مشخص شود می توانند بدون استفاده از جراحی، سوزن ورژل، کانتورینگ صورت خود را انجام دهند. انجام کانتورینگ با توجه به نوع چهره و قالب صورت مختلف است. انواع کانتورینگ از نظر چهره شناسی عبارتند از:

  • کانتورینگ صورت مستطیلی
  •  کانتورینگ صورت گرد
  • کانتورینگ صورت کشیده یا بیضی
  •  کانتورینگ صورت لوزی و الماسی
  •  کانتورینگ صورت قلبی و مثلثی
  • کانتورینگ صورت استخوانی 

همه افرادی که فرم صورت های نامبرده را دارند می توانند از کانتورینگ استفاده کرده و صورتی زیباتر و جذاب تر برای مدت زمان طولانی داشته باشند. البته انتخاب مواد درجه یک برای آرایشی ماندگار بسیار اهمیت دارد. در ادامه هر یک از کانتورینگ ها را به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

کانتورینگ صورت مستطیلی

برای آنکه در این مدل صورت حجیم تر و زیبا تر به نظر برسد بهتر است که در ابتدا صورت را با استفاده از پرایمر کاملا آغشته کنید. پرایمر اولین ماده زیر سازی پوست به شمار می رود. بعد از آنکه پرایمر را به سطح پوست کاملا آغشته کردید باید از کرم پودر برای زیرسازی و یکدست کردن پوست استفاده کنید. بعد از آنکه این دو مرحله را برای زیر سازی انجام دادید، باید اطراف پیشانی، از قسمت شکستگی خط ابرو کانتورینگ تیره انجام شود. جایی که رویش موها از دو طرف صورت شروع شده است تا زیر گونه ها را نیز باید تیره کنید. استخوان فک هم آخرین قسمتی است که باید از دو طرف تیره شود برای آنکه بتوانید چانه را زیباتر فرم دهید باید هایلایت روشن برجسته بزنید. در ادامه کانتورینگ، باید چانه و زیر چشم هم کانتورینگ شود. در مرحله نهایی که آرایش به صورت کامل انجام می شود، انجام فیکساتور است. استفاده از فیکساتور سبب می شود تا فرم صورت زیباتر به نظر برسد و آرایش ثابت شود. طریقه استفاده از فیکساتور بدین گونه است که، آرایشگر باید آن را در زاویه ۴۵ درجه فرد قرار داده و بیست سانتی متر از صورت فاصله بگیرد و فیکساتور را روی صورت بزند تا آرایش به مدت ۲۴ ساعت ثابت بماند.

کانتورینگ صورت کشیده یا بیضی

صورت بیضی یکی از رایج ترین صورت هایی است که افراد دارند. صورت کشیده جزو فرم های زیبایی است که به راحتی می شود روی پوست کانتورینگ را انجام داد. در این نمونه کانتورینگ اطراف شقیقه ها در ابتدای امر باید تیره شود پس از آن که اطراف شقیقه ها را تیره کردید باید به سمت خط گونه ها رفته و آنها را از کنار گوش تا وسط گونه تیره کنید. تیره کردن را باید با یک پرایمر مناسب و با کیفیت انجام دهید. برای آنکه فرم کانتورینگ بهتر مشخص شود بهتر است که وسط پیشانی را با هایلایتر روشن تر کنید. بعد از آنکه پیشانی را روشن تر کردید روی چانه را هم باید مانند روی پیشانی با هایلاتر روشن کرده تا بدین ترتیب صورت روشن تر شده و جلوه زیباتری به خود بگیرد.

مانند کانتورینگ صورت مستطیلی در مرحله دوم باید با استفاده از کرم پودر صورت را حجیم کنید تا قسمت های فرو رفته حجیم شده و صورت جوان تر به نظر برسد. در انتها باید از فیکساتور استفاده کنید تا آرایش انجام شده فیکس و ثابت شود با استفاده از فیکساتور آرایش صورت تا مدت زمان طولانی تری باقی می ماند.

کانتورینگ صورت گرد

معمولاً بیشتر افراد صورت گرد دارند؛ بنابراین آرایشگرها با توجه به تجارب زیادی که دارند، قادرند کانتورینگ صورت های گرد را به راحتی انجام دهند. در این نمونه کانتورینگ ابتدا کافی است که از محل رویش مو و کنار شقیقه ها و گردن کاملاً تیره شود. این کار با استفاده از پرایمر انجام می شود. بعد از آنکه با پرایمر کانتورینگ را شروع کردید، کافیست با کرم روشن کننده روی پرایمر بکشید تا صورت جذاب تر به نظر برسد. در قسمت های پیشانی نزدیک به گونه و بینی هم باید هایلایت انجام دهید تا کار شما کامل شود. در کانتورینگ صورت گرد کار آرایش با زمان کمتری انجام می شود. اگر در هنگام کانتورینگ از رنگ مناسب پوست استفاده کنید، زیبایی و جذابیت صورت دوچندان خواهد شد.

کانتورینگ صورت لوزی یا الماسی

کانتورینگ صورت لوزی یا الماسی

افرادی که فرم صورت لوزی یا الماسی دارند دارای گونه های برجسته تری نسبت به دیگر صورت ها هستند؛ بنابراین باید زیر گونه ها را نسبت به بالای گونه ها کمی تیره تر کنیم تا از حجم گونه ها کاسته شود مقدار استفاده از پرایمر بستگی به رنگ پوست دارد. هر چه پوست روشن تر باشد باید مقدار مناسب تری از پرایمر را استفاده کنید. فرم صورت لوزی یا الماسی بسیار زیباست و عملکرد کانتورینگ روی صورت های لوزی به زیبایی و جذابیت صورت بیشتر خواهد افزود. در ادامه تیره سازی کافیست که زیر چشم، نقاط مختلف پیشانی و چانه را هایلایت روشن کنید تا چشم ها درشت تر به نظر برسند. در این موارد زیبایی چهره چندین برابر خواهد شد. محصولاتی که برای کانتورینگ استفاده می کنید باید باکیفیت باشند تا فرم صورت زیباتر شود.

کانتورینگ صورت قلبی یا مثلثی

در افرادی که صورت های مثلثی و قلبی دارند کانتورینگ را باید با دقت بیشتری انجام دهید در این نوع افراد برجستگی ها و فرورفتگی های زیادی قابل مشاهده است که باید با استفاده از کانتورینگ آنها را جذاب و زیبا کنیم. افرادی که به صورت حرفه ای در این کار فعالیت می کنند، می توانند صورت های قلبی یا مثلثی را به زیباترین صورت تبدیل کنند. برای کانتورینگ صورت مثلثی ابتدا باید از سمت رویش مو تا کنار شقیقه ها و پیشانی را با پرایمر تیره بزنیم در افرادی که صورت مثلثی یا قلبی دارند چانه بسیار کوچک تر و تیز تر است؛ بنابراین باید روی چانه را کانتور روشن یا هایلایتر بزنید.

بینی را باید با پرایمر تیره کنید. البته دو طرف بینی را هم بهتر است با پرایمر تیره کنید. در مرحله بعد خط گونه را هم مشخص کرده و زیر خط گونه تا قسمت انتهایی نزدیک گوش را نیز تیره کنید. پس از آن که با کار با پرایمر به اتمام رسید باید از کرم پودر مناسب برای دادن فرم و حجم صورت استفاده کنید. در مرحله آخر از فیکساتور استفاده کرده تا آرایش ثابت بماند و زیبایی کار خود را چند برابر کنید.

کانتورینگ صورت استخوانی

یکی از کانتورینگ های بسیار ساده که آرایشگران و افراد حرفه ای می توانند به راحتی انجام دهند کانتورینگ صورت استخوانی است. برای کانتورینگ صورت استخوانی احتیاجی به تیره کردن نزدیک و کنار شقیقه ها نیست. فقط باید خط گونه را مشخص کرده و کمی کانتورینگ تیره استفاده کنید. استخوان فک را هم سعی کنید که کانتورینگ تیره بزنید و از استخوان گونه ها تا زیر چشم هم کانتور روشن بزنید در این شرایط صورت های استخوانی جذاب و زیباتر به نظر رسیده و فرم آنها تا حد امکان بهتر مشخص می شود با انجام این عمل ساده افراد می توانند چهره جذاب و زیباتری داشته باشند.

کانتورینگ بینی

افرادی که بینی با فرم های مختلف دارند، می توانند از کانتورینگ بینی استفاده کرده و بینی را حجم دهند تا زیباتر نسبت به دیگر اندام های صورت به نظر برسد. برای آن که بینی های گوشتی و بزرگ کوچک تر و لاغرتر به نظر برسند، بهتر است که در اطراف بینی تا پایین گوشه چشم از کانتور تیره استفاده کنید. در صورتی که از کانتور روشن یا هایلایتر برای نوک بینی استفاده کنید، بینی بسیار کوچک تر به نظر رسیده و زیبایی چهره را چندین برابر خواهد کرد. برای ثابت ماندن کانتورینگ حتما از فیکساتور استفاده کنید تا در مهمانی های طولانی مدت و مجالس عروسی دچار مشکل نشوید.

سخن پایانی 
برای آن که صورتی زیبا و جذاب داشته باشید و همچنین بتوانید فرم صورت خود را به درستی تشخیص دهید، باید به آرایشگرهای حرفه ای مراجعه کنید. آموزش گریم، میکاپ و کانتورینگ صورت توسط سایت تخصصی سالن بیوتی با استفاده از افراد حرفه ای و مجرب انجام می شود. برای آنکه بتوانید بهترین نتیجه را از کانتورینگ صورت بگیرید بهتر است با کارشناسان حرفه ای سالن بیوتی روی سایت ارتباط بگیرید. جذابیت صورت و زیبایی صورت برای همه افراد نقش مهم و حیاتی دارد و بسیار مهم است؛ بنابراین از مراجعه به مراکزی که مجوزهای لازم را ندارند و به صورت غیرقانونی فعالیت می کنند، جداً خودداری کنید؛ زیرا پوست صورت بسیار حساس است.

4.5/5 - (4 امتیاز)
نظر
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه