آشنایی بیشتر لیفت صورت و ابرو

آشنایی بیشتر با لیفت صورت و ابرو سبب انتخاب بهترین روش برای لیفت این دو اندام مهم است. با بالا رفتن سن ابروها و پوست صورت و عضلات به صورت شل درآمده و دچار افت و پایین افتادگی می شوند. پایین افتادن ابرو سبب شده چهره به صورت عصبانی، اخمو و افسرده به نظر برسد به همین دلیل برخی از افراد به دنبال جوانسازی و لیفت ابرو و همچنین صورت هستند. برای آنکه بتوانید با بهترین روش لیفت ابرو و صورت آشنا شوید، بهتر است که اطلاعات خود در رابطه با لیفت ابرو و صورت را بالا ببرید.

تعریف لیفت صورت و ابرو

لیفت ابرو و صورت یکی از روش های جوان سازی پوست و این دو اندام مهم برای زیبایی چهره به شمار می رود. افرادی که دچار افتادگی پوست پیشانی و ابرو و پوست صورت می شوند دوست دارند که عیب صورت و ابروی خود را برطرف کنند. به همین دلیل به دنبال روشی برای از بین بردن افتادگی پوست هستند.لیفت نوعی اقدام برای جوانسازی پیشانی، ابرو، از بین بردن چین و چروک، خطوط اخم، لبخند و دیگر اندام های صورت است. برای آن که پوستی جوان، شاداب و شاد داشته باشید بهتر است از روش لیفت صورت و ابرو استفاده کنید. روش های متعددی در کشور وجود دارد که ابروها و پوست صورت را به صورت حرفه ای و کلاسیک جوان کرده و سبب شادابی پوست می شوند که آنها را کامل بیان خواهیم کرد.

انواع روش های لیفت ابرو و صورت

روش های متعدد بسیاری برای لیفت ابرو و صورت وجود دارد. یکی از رایج ترین روش های لیفتینگ ابرو و صورت عبارت است از:

 • جراحی کلاسیک: این جراحی به دو روش جراحی به روش آندوسکوپی و جراحی لیفت دایرکت ابرو و صورت
 • لیفت ابرو و صورت با تزریق بوتاکس
 • لیفت ابرو و صورت با استفاده از نخ
 • لیفت ابرو و صورت توسط ژل
 • بالا کشیدن ابرو و ترمیم صورت با استفاده از لیزر
 •  بالا کشیدن ابرو از طریق تزریق چربی
 •  روش هایفوتراپی برای ابرو و پوست صورت
 •  روش اولتراپی
 •  ورزش ابرو

روش های نام برده شده جزو معروف ترین و رایج ترین روش های لیفت صورت و ابرو به شمار رفته و هر کدام از پوست ها با توجه به چین و چروک و همچنین شل بودن و سفتی پوست  با استفاده از یکی از این روش ها قابل ترمیم بوده و ابرو و صورت حالت طبیعی را حفظ کرده و پوست صورت جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد. در ادامه هر یک از تکنیک های لیفت ابرو و صورت را به طور واضح توضیح خواهیم داد.

لیفت ابرو و صورت با استفاده از جراحی

لیفت ابرو و صورت توسط پزشکان مجرب با استفاده از  جراحی های مختلف امکان پذیر  است. جراحی به دو روش انجام می شود که عبارتند از:

 1. آندوسکوپی: روش اول آندوسکوپی نام دارد در این روش بیمار در بیهوشی کامل قرار داده می شود و در پیشانی برش های کوچک و ریز روی پوست ایجاد می شود در این روش توسط امواجی که به زیر پوست وارد می شود پوست افراد به سمت بالا کشیده شده و چین و چروک ابرو از بین می رود و پوست پیشانی صاف و درخشان تر می شود افرادی که دچار افتادگی کمتر در پیشانی و ابرو هستند، می توانند از لیفت ابرو به روش آندوسکوپی استفاده کنند.
 2. کلاسیک: در این نوع جراحی پزشک از قسمت رویش مو و یا داخل موی سر برش بسیار کوچکی را ایجاد می کند و پوست را از عضله آزاد کرده و پوست اضافی را از قسمت رویش مو جدا کرده و بخیه می زند. کشیدگی پوست در این روش سبب می شود که ماهیچه ها باز شوند و در نتیجه چین و چروک صورت و ابرو از بین رود و افتادگی صورت هم تا حد امکان از بین می رود. در این روش بیمار به صورت کامل بیهوش می شود. روش کلاسیک جزوه روش های نوین لیفت به شمار رفته و مدت زمان طولانی تری طول می کشد تا افراد پوستشان دوباره به حالت اول و چروکیده برگردد.
پیشنهاد سردبیر  بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران کجاست ؟

روش لیفت دایرکت

لیفت دایرکت یکی از روش های ابتدایی و موثر برای از بین بردن چین و چروک است. در این روش با استفاده از بی حسی موضعی پس از بی حس کردن محل، پوست باز می شود. این روش هم توسط جراحان ماهر انجام می شود ولی بیهوشی کامل در کار نیست و افراد می توانند به راحتی پوست خود را با استفاده از این روش صاف کنند یا به بالا بکشند. در روش دایرکت یا روش مستقیم در محل خط ابرو و رویش مو برش های کوتاه و کوچک ایجاد شده و جراح کار خود را انجام می دهد. در روش دایرکت ابرو به دلیل استفاده نکردن از داروهای بیهوشی بیمار وضعیت مناسب تری دارد. معمولا کسانی می توانند از دایرکت ابرو استفاده کنند که از ۴۵ سال بیشتر داشته باشند. برای آنکه بهترین روش لیفت را انتخاب کنید بهتر است با جراحان متخصص سایت ارتباط بگیرید.

روش های لیفت ابرو و صورت بدون جراحیروش های لیفت ابرو و صورت بدون جراحی

برخی از افراد به دنبال روشی برای از بین بردن افتادگی ابرو و جوانسازی پوست صورت هستند این افراد به دنبال این هستند که بدون استفاده از جراحی بتوانند پوستی بدون چروک  و ابرویی زیبا داشته باشند. از جمله روش های لیفتینگ ابرو و صورت بدون جراحی عبارتند از:

 • لیفتینگ ابرو و صورت با تزریق بوتاکس
 • لیفت ابرو و صورت به وسیله نخ
 • لیفت ابرو و صورت توسط ژل
 •  بالا کشیدن ابرو با لیزر و لیفت صورت با لیزر
 • لیفت با استفاده از تزریق چربی
 •  روش هایفوتراپی
 •  روش اولتراپی
 •  ورزش ابرو و صورت

تمامی روش های نام برده برای زیبا سازی و جوانسازی پوست مؤثر هستند.

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

یکی از تکنیک های پیشرفته و مدرن برای از بین بردن چین و چروک و خط اخم برای صورت و ابرو که بدون جراحی امکان پذیر است، تزریق بوتاکس است. در این روش عضلاتی که شل و ضعیف شده و به سمت پایین کشیده شده اند و سبب چروک  پوست شدند با استفاده از این روش صاف می شوند. در روش بوتاکس یک کرم بی حس کننده در ناحیه مورد نظر کشیده می شود و سپس ماده ای به نام بوتاکس را داخل عضلات و اطراف آن ها تزریق می کنند. این ماده سبب شده که عضلات فلج شده و چین و چروک از بین رود و دیگر حرکات چین و چروک ادامه پیدا نکند.

لیفت به وسیله نخ

یکی از تکنیک های بسیار موثر برای از بین بردن چین و چروک ابرو و صورت استفاده از نخ است. در این روش برش های بسیار کوچکی که با چشم دیده نمی شوند در خط رویش مو ایجاد شده و سپس از طریق نخ هایی که از جنس نایلون و مقاوم هستند به پوست پیوند می خورد و از طریق کشیده شدن نخ ها جمع و سفت می شود. در این روش به راحتی خط اخم و چین و چروک ها تا حد امکان از بین رفته و صاف می شود و چهره ای طبیعی به فرد می دهد. ماندگاری این روش تقریبا ۱۲ تا ۱۸ ماه به طول می انجامد.

پیشنهاد سردبیر  آموزش خط چشم کشیدن

لیفت ژل

یکی از روش های بسیار مهمی که توسط افراد برای جوانسازی ابرو و صورت استفاده می شود لیفت ژل است. هر چقدر سن افراد افزایش پیدا کند تولید کلاژن پوست نیز کاهش پیدا می کند و همین امر سبب شل شدن پوست و چین و چروک می شود. در این روش با تزریق ژل پوست ترمیم پیدا کرده و سبب حالت ارتجاعی شده و همین امر باعث تولید کلاژن و از بین رفتن چین و چروک می شود. معمولاً ماندگاری ژل دو سال است.

لیفتبه روش لیزر

استفاده از روش لیزر یکی از روش های دیگری که افراد می توانند به راحتی با آن پوست خود را صاف و شاداب کنند لیزراست. لیفت لیزر سبب از بین رفتن چروک های عمیق می شود. این روش یکی از روش های پرطرفدار در بین دیگر روش ها بوده و افراد به راحتی می توانند از این روش پوستی زیبا و شاداب را داشته باشند.

تزریق چربی

در این روش چربی های اضافی  از دیگر قسمت های بدن توسط جراحان برداشته شده  و به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. این روش جزو روش های مورد اعتماد در بین افراد است و چربی که از این طریق وارد پوست می شود طبیعی و از جنس بدن فرد است و ضرر این روش بسیار کمتر است و پوست شروع به کلاژن سازی می کند و ظرف مدت زمان کمی پوست جوان می شود.

روش هایفو تراپی

در این روش برای بالا کشیدن ابرو و لیفت صورت نقاط حرارت روی پوست ایجاد کرده و در این حالت، پوست سفت شده و در نتیجه افتادگی پوست و پایین افتادگی ابروها از بین می رود. در این روش لیفت، جوانسازی و شادابی پوست به افراد هدیه می شود.

روش اولتراپی

این روش شبیه روش هایفوتراپی است و برای آن که کلاژن بیشتر در پوست تولید شود بافت های عمیق زیر پوست را گرم کرده و سبب تحریک سلول ها و افزایش ترشح کلاژن می شود. روش اولتراپیمانند دیگر روش ها بسیار موثر است و افراد می توانند برای بالا بردن ابرو و لیفت صورت از این روش نوین و موثر استفاده کنند.

سخن پایانی

روش های بسیاری برای از بین بردن چین و چروک وجود دارد و پزشکان متخصص و مجرب بسیاری جراحی های مختلف را برای لیفت صورت و ابرو انجام می دهند. با استفاده از روش های مختلف و نوع پوست افراد یکی از روش های نامبرده شده انتخاب کرده و به بیماران ارائه می شود.  با کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیفت صورت و ابرو به راحتی می توانید چهره خود را در مدت زمان بسیار کوتاهی توسط مشاوران و پزشکان به صورتی زیبا و شکیل درآورید.

4.8/5 - (10 امتیاز)
نظر
 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه