آموزش میکاپ چشم

چشم ها مهمترین عضو صورت هستند که شما با اجرای یک میکاپ عالی روی آنها می توانید زیبایی صورت را دو چندان کنید. با میکاپ عیوب چشم برطرف خواهد شد و شما می توانید چشمانی درشت و زیبا داشته باشید. پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا امروزه متدهای بروزی برای میکاپ اجرا شود که در آنها از مواد آرایشی باکیفیت استفاده می‌ کنند. برای اینکه یک میکاپ آرتیست حرفه‌ای باشید باید آموزش‌ های لازم را پشت سر بگذارید. شناخت آناتومی چشم کمک می کند تا شما بهترین میکاپ را روی چشم اجرا کنید. با کمی تمرین می‌توانید به چشمان خود جذابیت ببخشید. تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا آموزش های جدید را در اختیار شما قرار دهیم.

مراحل آموزش میکاپ چشم

با آموزش میکاپ چشم شما می توانید تمام مراحل آرایش را به صورت کاملا اصولی پشت سر بگذارید. وقتی آموزش های لازم را دریافت کنید آرایش های پیچیده و هنرمندانه برای شما آسان تر خواهد شد. در زیر به صورت مجزا به مراحل میکاپ اشاره می کنیم:

استفاده از کانسیلر
اولین مرحله آموزش کانسیلر کردن زیر چشم است تا تیرگی و پف چشم برطرف شود. برای انجام کانسیلر باید از انگشت یا براش به صورت ضربه ای استفاده کنید. این کار بهتر است به آرامی انجام شود تا زیر چشم روشن و صاف گردد. اگر زیر چشم شما روشن و صاف است نیازی به استفاده از کانسیلر نیست. این محصول به سرعت جذب شده و جلوه خاصی به چشمان شما می بخشد.

آرایش پشت چشم با پرایمر
پرایمر یک ماده آرایشی خاص بوده که روی پلک قرار می گیرد تا آرایش چشم ماندگارتر شود. شما می توانید پرایمر را با انگشت یا براش استفاده کنید. وقتی پرایمر روی پلک قرار می گیرد زیبایی چشم دو چندان می شود. با آموزش این مرحله شما می توانید پرایمر را به درستی روی سطح مورد نظر قرار  دهید.

سایه زدن چشم مرحله به مرحله
سایه برای میکاپ چشم کاملا ضروری است و شما به کمک آن می توانید سبک های آرایشی مختلف را روی چشم اجرا کنید. در آموزش میکاپ چشم اکنون نوبت به استفاده از سایه می رسد. سایه پایه باید روی پلک قرار بگیرد. برای این قسمت بهتر است رنگ روشن تا متوسط را انتخاب کنید تا چشم شما حالت بهتری پیدا کند. اصول سایه زدن به این صورت است که شما باید ابتدا محدوده مورد نظر را مشخص؛ سپس با براش مخروطی شکل کوچکی سایه را استفاده کنید. در برخی سبک ها انتهای پلک سایه تیره استفاده می شود

آموزش آرایش چشم با هایلایت زدن

مرحله بعدی در آموزش میکاپ را هایلایت زدن به خود اختصاص می دهد. هایلایت روی استخوان ابرو و دقیقاً در ناحیه پلک قرار می گیرد. شما باید رنگی روشن تر از سایه پلات را برای هایلایت در نظر بگیرید تا چشم ها ظاهر بهتری پیدا کنند. استفاده از هایلایت برای گوشه داخلی چشم می تواند چشم ها را کشیده تر کند.

آموزش میکاپ با کانتورینگ
در این مرحله کانتورینگ آموزش داده می شود. هر بخش باید به صورت جدا جدا و لایه ای انجام شود تا میکاپ بتواند روی چشم ظاهر خوبی داشته باشد. سایه کانتور برای خط پلک و بالای آن استفاده می شود که بایر به خوبی سطح مورد نظر را پوشش دهد. برای اینکه چشم به طور کامل مشخص باشد نیاز است که سایه با رنگ تیره به کار ببرید. چون رنگ کانتور غلیظ است باید برای استفاده از یک براش مخروطی کوچک استفاده کنید. تا رنگ به خوبی روی خط پلک قرار بگیرد و چشمان شما را کشیده تر کند. می توانید کانتور را به صورت vشکل در گوشه خارجی چشم هم استفاده کنید که در این شرایط چشمان شما بزرگتر نشان داده می شود.

مرحله ترکیب کردن سایه چشم 
ترکیب کردن سایه چشم در میکاپ اهمیت زیادی دارد و باعث می شود تا چشم بهترین حالت را داشته باشد. برای مخلوط کردن نیاز به یک براش مخروطی بزرگ دارید. برای خلق یک میکاپ هنرمندانه نیاز است تا شما سایه ها را به بهترین شکل ممکن ترکیب کنید. برای اینکه آرایش طبیعی تری داشته باشید بهتر است سایه ها را مخلوط و تمام خطوط جدا کننده را به خوبی مشخص کنید. در ترکیب کردن سایه چشم این نکته مهمی است.

مرحله خط چشم ساده
در آموزش میکاپ چشم خط چشم کشیدن اهمیت زیادی دارد. برای این کار می توانید از خط چشم های مایع، مدادی و ژلی استفاده کنید. برخی افراد از سرمه استفاده می کنند چون حالت بهتری به چشم ها می دهد. اگر زیاد وارد نیستید طبق آموزش ها ابتدا به صورت خط چین خط چشم را بکشید سپس خطوط را به هم وصل کنید.

فرمژه در آرایش چشم 
برای اینکه بتوانید مژه ها را قبل از ریمل زدن حالت دهید استفاده از فرمژه می تواند کمک زیادی کند. فرمژه باید در ناحیه اتصال مژه به پلک قرار بگیرد؛ سپس دو طرف آن را به هم نزدیک می کنید و با کمی فشار و چند ثانیه مکس متوجه می شوید که مژه های شما حالت گرفته اند و می توانید با ریمل زدن آنها را پر رنگ کنید. حرکت دادن فرمژه در طول مژه ها و فر کردن آنها باعث می شود تا چشمان شما حالت بهتری پیدا کنند. با این آموزش مژه های شما فرم بهتری دارند.

ریمل زدن در میکاپ 
مرحله بعدی در میکاپ چشم ریمل زدن است که باید با بهترین نوع ریمل انجام شود. اگر از نمونه های ضد آب استفاده کنید با رطوبت به هیچ وجه پایین نمی آیند. بعد از اینکه مژه ها را با فرمژه حالت دادید حال نوبت به ریمل می رسد تا به کمک آن مژه ها رنگ و بافت بهتری پیدا کنند. برای ریمل زدن باید آموزش‌ های لازم را دنبال کنید. سر را به عقب برده و سر ریمل را رو به بالا روی مژه ها قرار دهید. وقتی ریمل خشک می شود مژه حالت گرفته و به هیچ وجه پایین نمی آید. ریمل زدن روی مژه های پایینی و بالایی جلوه چشم ها را دو چندان می کند.

معرفی سبک‌ های مختلف میکاپ چشم

در آموزش میکاپ چشم شما با سبک های مختلف آشنا خواهید شد و می توانید با مواد آرایشی عمق و بافت خاصی به چشم بدهید. از سبک های معتبر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سبک کلاسیک در میکاپ چشم: آرایش چشم ها در این سبک تند و غلیظ است و تضاد زیادی با آرایش لب ها دارد. استفاده از سایه های تند و تیره باعث می شود تا چشم های شما جلوه بهتری پیدا کنند. اگر لب های شما با رنگ های تیره کار شده در این سبک باید چشم ها رنگی لایت و نامحسوس داشته باشد.
  • سبک اروپایی و آرایش لایت و سبک: در این سبک آرایش چشم ها سبک و ملایم است و شما تغییرات نامحسوسی را در چهره مشاهده می کنید. غلظت و شدن رنگ های استفاده شده در این سبک با نمونه های دیگر کاملا متفاوت است و این می تواند وجه تمایز آن باشد.
  • سبک شرقی و استفاده از رنگ های زنده: در این سبک رنگ های شاد و زنده بدون هیچ محدودیتی اطراف چشم مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ ها در یک چهارچوب تعریف شده اند و همه برای استفاده مجاز هستند. این آرایش رنگارنگ می تواند نظر مخاطبان را به خوبی جلب کند. قرمز، بنفش تیره، زرشکی، قهوه ای، سرخابی و… برای میکاپ چشم در این سبک انتخابی عالی هستند.
  • سبک عربی و آرایش هایی با غلظت بالا: این آرایش غلیظ و پر حرارت است که در آن بیشتر از رنگ های گرم و تیره استفاده می کنند. این میکاپ سنگین چشم قابل توجه و براق است.
  • سبک هالیوودی و تمرکز بر متعادل سازی چهره: در این سبک چشم ها با رنگ های طبیعی آرایش می شوند و چهره به خوبی متعادل می شود.

نکات مهم آرایشی برای درشت شدن چشم‌ ها

برای میکاپ چشمان ریز و درشت نشان دادن آن ها باید به نکات مهمی توجه کنید. افرادی که به چشمان درشت علاقه دارند باید میکاپ را به صورت کاملا اصولی و طبق آموزش انجام دهند. ابتدا پرایمر و کانسیلر استفاده کنید تا زیر چشم کاملا صاف و یکدست شود. وقتی چین و چروک اطراف چشم محو می شود شما چشمانی درشت  تر خواهید داشت. نکته دیگری که توجه به آن کاملا ضروری است استفاده از رنگ های روشن است.

سایه روشن می تواند چشمان شما را درشت تر نشان دهد. از رنگ روشن به تیره سایه ها را با هم ترکیب کنید. سایه های مات برای درشت کردن چشم ها انتخاب بهتری است که شما در آموزش های میکاپ آن را یاد می گیرید. استفاده از سایه براق به مقدار کم هم مشکلی ندارد. اگر داخل چشم مداد سفید استفاده کنید چشمان شما درشت تر خواهد شد. ریمل زدن در قسمت مرکزی و بیرونی چشم آنها را درشت تر می کند.

سخن پایانی 

در آموزش میکاپ چشم همیشه بهترین متریال برای آرایش معرفی می شود و میکاپ آرتیست می تواند به کمک مواد آرایشی خوب هنر خود را به نمایش در بیاورد. اگر مراحل به درستی طی شوند آرایش ماندگار خواهد بود. اگر برای مجالس و مهمانی های خود نیاز به میکاپ چشم دارید با این آموزش ها می توانید به راحتی این کار را انجام دهید و چشمانی زیبا داشته باشید. زیرسازی چشم نکته مهمی است که باید به آن توجه کنید. میکاپ مات و براق متناسب با سلیقه افراد انجام می شود.

4.7/5 - (3 امتیاز)
نظر
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه