آموزش خط چشم کشیدن

امروزه ما در لوازم آرایشی خود از خط چشم نیز بسیار استفاده می‌کنیم. در حقیقت خط چشم‌ها در درشت نشان دادن چشم شما نقش بسزایی دارند. معمولا اغلب افراد در کشیدن خط چشم یا درست کشیدن آن مشکل خواهند داشت و نمی توانند به صورت حرفه ای خط چشم بکشند؛ اگر شما هم جزو این افراد هستید پس در ادامه مطلب برای آموزش خط چشم کشیدن همراه ما باشید.

انواع خط چشم ها

خط چشم به عنوان یکی از اقلام لوازم آرایشی در انواع مختلفی تولید و عرضه می شوند و شما می توانید آن ها را به راحتی تهیه کنید؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشید که چه نوع خط چشمی مناسب با چشم شما است؛ در واقع باید بدانید با کدام یک از آن ها راحت تر می توانید خط چشم بکشید. در این بخش به معرفی انواع خط چشم خواهیم پرداخت تا بتوانید خط چشم مناسب خود را بیابید.

 • خط چشم های مایع: این نوع از خط چشم ها بسیار محبوب هستند؛ چرا که جلوه زیبا و صافی روی چشمان شما ایجاد می کنند. همان طور که از نامش پیداست مواد این خط چشم مایع است؛که به صورت ماژیکی هستند و حتی شما با استفاده از قلم مو های نازک، پهن و… می‌ توانید خط چشم را به اندازه دلخواه بکشید.
 • آکوای چشم: خط چشم آکوا تقریبا مانند خط چشم های مایع عمل کرده و خط چشمی ملایم و زیبا را برایتان به وجود می آورد؛ ابزار آکوا شبیه به آبرنگ است و در واقع شما با استفاده از یک قلم موی نم دار می ‌توانید خط چشم زیبایی را رسم کنید. اگر جزو افرادی مبتدی در کشیدن خط چشم هستید آکوا بهترین گزینه برای شما است.
 • خط چشم های مدادی: کار با مداد معمولا بسیار برای افراد آسان خواهد بود. این نوع خط چشم های مدادی مانند خط چشم های دیگر رنگ پخش نمی کنند و خطی ملایم روی چشم شما ایجاد خواهند کرد.
 • خط چشم های ژلی: این خط چشم ها معمولا برای کشیدن خط چشم های گربه ای، فانتزی و … هستند که جلوه خاص و متفاوتی به چشم ها می‌ دهند. معمولا یک مخزن دارند و جدا از قلم موی خود می توانید از قلم موی دیگری نیز با سایز مختلف استفاده کنید.

آموزش کشیدن خط چشم

کشیدن خط چشم کار سختی نیست و تنها به کمی تمرین و مهارت نیاز دارد؛ برای کشیدن خط چشم ابتدا باید بدانید مدل چشم شما کدام است و طبق آن خط چشمی مناسب با چشم خود بکشید؛ چرا که هر خط چشمی به هر چشمی نمی آید و مناسب نیست؛ از این رو ممکن است جلوه زیبایی روی صورت شما نداشته باشد. حتی اگر حرفه ای ترین آرایشگر نیز خط چشم را برای شما رسم کند اگر خط چشم متناسب با فرم چشم شما نباشد اصلا زیبا به نظر نخواهد رسید و چهره شما را نا متناسب خواهد کرد. ما در ادامه در مورد نحوه خط چشم کشیدن برای هر نوع چشمی صحبت خواهیم کرد. برای کشیدن خط چشم باید دقت لازم را به خرج دهید و با یک سری ترفندها راحت خط چشم بکشید. شما می توانید از روش هایی مانند نقطه گذاری، خط چشم خود را به راحتی رسم کنید یا با استفاده از کارت و هر چیزی ک قسمتی صاف و تیز دارد حتی نوار چسب ها برای خط چشم های دنباله دار استفاده کنید.

پیشنهاد سردبیر  بهترین کلینیک کاشت ابرو در تهران کجاست ؟

نحوه کشیدن خط چشم ساده

خط چشم ساده یا خط چشم روزانه که اکثرا از آن استفاده می کنند، نوعی خط چشم زیبا و راحت است که به دلیل استفاده روزمره به آن خط چشم روزانه گفته می شود. برای این خط چشم کافیست در قسمت گوشه داخلی چشم شروع به کشیدن خطی نازک و صاف تا انتهای قسمت کریس پلک بالایی خود شوید؛ بنابراین باید هر چه به کریس پلک نزدیک تر می شوید کمی آن را پهن تر کنید؛ حالا شما یک خط چشم ساده و زیبا دارید که به صورت شما زیبایی بخشیده است.

نحوه کشیدن خط چشم برای چشم های گرد

چشم هایی که هم در بالا و هم در پایین حالتی فرو رفته و باز دارند چشم های گرد اطلاق می‌ شوند. هدف از خط چشم کشیدن درشت تر نشان دادن چشم ها است؛ اما چشم های گرد خود به تنهایی درشت هستند و برای کشیدن خط چشم بهتر است خط چشم گربه ای را امتحان کنید. خط چشم گربه ای، چشم شما را کشیده تر می کند و جلوه زیبایی به آن می بخشد. برای کشیدن این خط چشم از قسمت خط کریس پلک خود که شروع به کشیدن خط می کنید آن را مقداری بیشتر امتداد دهید؛ سپس درون آن را پر رنگ کنید تا جلوه زیباتری داشته باشد.

نحوه کشیدن خط چشم برای چشم های ریز

اگر دارای چشمان ریزی هستید، نباید خط چشم خود را خیلی پهن یا خیلی بلند رسم کنید؛ برای درشت تر نشان دادن چشم تان و ترسیم خط چشم باید ابتدا با یک مداد چشم سفید یا کرم داخل چشم داخل چشم خود را مداد بکشید؛ سپس با استفاده از یک خط چشم (نوع آن فرقی نمی کند) یک خط چشم گربه ای ملایم و نازک بکشید. این خط نازک را تنها باید در انتهای کریس پلک (پلک بالایی چشم) کمی به سمت بیرون و بالا بکشید و خط را کمی محو کنید؛ بدین صورت چشم شما درشت تر و زیباتر به نظر خواهد رسید.

نحوه کشیدن خط چشم برای پلک های افتاده

در پلک های افتاده معمولا مقداری چروک در قسمت بالایی پلک وجود دارد و پلک را افتاده نشان می دهد؛ برای باز تر نشان دادن پلک ها باید خط چشم مناسب با آن را بکشید یعنی به این صورت که در قسمت بالا و پایین پلک باید یک خط چشم دنباله دار رسم کنید؛ تا چشم به خوبی خود را نشان دهد برای درشت تر نشان دادن چشم و زیبایی خط چشم می توانید از یک ریمل حجم دهنده نیز استفاده کنید.

نحوه کشیدن خط چشم برای چشم های بادامی

برای کشیدن خط چشم برای این مدل چشم ها بهتر است از خط چشم های مایع و ماژیکی استفاده کنید؛ چرا که هنگام کشیدن برای این پلک ها کار را راحت تر خواهند کرد.برای این کار باید ابتدا از گوشه داخلی چشم خود شروع به کشیدن یک خط نازک کنید؛ سپس هنگامی که به قسمت بیرونی پلک نزدیک می شوید خط چشم را کمی پهن تر کنید. در واقع با این کار چشم شما زیباتر خواهد شد. برای جلوه دهی بیشتر می توانید قسمت پایینی چشم را نیز خط چشم بکشید.

پیشنهاد سردبیر  مزایا و معایب لیفت ابرو

نحوه کشیدن خط چشم برای چشم های رو به پایین

چشم این افراد تقریبا شبیه به چشم بادامی ها است؛ اما در این مدل چشم ها حالت افتادگی بیشتری وجود دارد. شما قطعا باید طوری خط چشم را رسم کنید که چشم هایتان رو به بالا دیده شوند. برای این کار کافیست حین کشیدن خط چشم در انتهای پلک خط چشم را به سوی بالا بکشید. با این کار چشم حالت کشیده و رو به بالایی خواهد داشت.

نحوه کشیدن خط چشم برای داخل چشم

این نوع خط چشم ها اولین نوعی بودند که در قالب خط چشم و زیبایی چشم ها رواج پیدا کردند؛ در واقع به خطی که در لبه پایینی یا بالایی پلک کشیده شود خط چشم نامرئی یا داخل چشم می‌ گویند. این خط چشم بسیار محبوب و زیبا است و با قرار گرفتن روی پلک شما مژه هایتان را پر تر و چشم هایتان را درشت تر نشان خواهد داد؛ بنابراین تنها کافیست با استفاده از مداد چشم مشکی خود روی خط پلک پایینی چشم یا بالا خطی را بکشید؛ همچنین می‌ توانید از رنگ سفید نیز برای پلک پایینی به جهت درشت تر دیده شدن چشم هایتان استفاده کنید.

نکات مهم در کشیدن خط چشم

نکات مهم در کشیدن خط چشم

برای کشیدن خط چشمی زیبا و تمیز باید یک سری نکات را رعایت کنید تا نتیجه دلخواه را به دست آورید. این نکات به شرح زیر است:

 1. شناخت نوع چشم خود و کشیدن خط چشم متناسب با آن بسیار مهم است.
 2. از کشیدن خط چشم های خیلی بلند و پهن پرهیز کنید.
 3. دستتان نباید بلرزد؛ پس در این حین دست خود را روی یک سطوح صاف قرار دهید.
 4. برای درشت تر نشان دادن چشم ها زیاد خط چشم را نکشید و پر رنگ نکنید؛ چرا که در این صورت نتیجه عکس خواهد داد.
 5. هنگام کشیدن خط چشم به داخل چشم تمام نکات بهداشتی را رعایت کنید تا دچار عفونت چشم نشوید.
 6. اگر در کشیدن خط چشم زیاد حرفه ای نیستید، ابتدا مرحله به مرحله آن را با مداد رسم کنید.
 7. در هنگام کشیدن خط چشم علاوه بر تماشای آن در آینه روبرو از بغل نیز خط چشم با بررسی کنید. چون ممکن است در روبرو زیبا و بی نقص به نظر برسد اما در کنار عیب هایی داشته باشد.
 8. در انتها کار با استفاده از یک گوش پاک کن سیاهی ها و خط های اضافی را پاک کنید تا خط چشمی تمیز داشته باشید.

سخن پایانی
همان طور که گفته شد خط چشم ها انواع مختلفی دارند و کشیدن آن ها هم با تمرین زیاد راحت خواهد شد. ما سعی داشتیم در این مطلب به شما در زمینه کشیدن خط چشم و کشیدن خط چشم مناسب با حالت و فرم چشم خود کمک کنیم. هر چند مختصر ولی به جامع و کامل نکات مهم را در این باره بیان کردیم که به عنوان راهنما و آموزش خط چشم رعایت آن ها بسیار موثر خواهد بود.

4.6/5 - (5 امتیاز)
نظر
 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه