ماندگاری اکستنشن مو

اکستنشن مو به اضافه کردن موی مصنوعی یا طبیعی به موی اصلی گفته می‌ شود. با اضافه کردن آن موها را پرپشت یا بلند یا رنگ و هایلایت می‌ کنند. امروزه این روش، طرفداران زیادی در بین خانم‌ ها دارد. انواع مختلفی از اکستنشن‌ ها به صورت دائم، موقت و نیمه موقت موجود است که هر کدام نیاز به مراقبت‌ های خاص خود را دارد. حال سوال این است که ماندگاری آنها تا چه حد است و آیا نوع و جنس مو در ماندگاری آن تاثیر دارد و سوالاتی از این دست که ما قصد داریم به بررسی آنها بپردازیم. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که قصد استفاده از این روش را دارید، توصیه می‌ کنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

انواع اکستنشن مو

اکستنشن‌ مو از لحاظ موهایی که در آنها  به کار می رود  به دو دسته موهای مصنوعی و موهای طبیعی تقسیم می‌ شوند:

موهای مصنوعی در اکستنشن
حداکثر طول موهای مصنوعی که در اکستنشن مو استفاده می‌شود باید ۳۰ سانتی متر باشد. اگر از موهای مصنوعی با طول بیشتری استفاده کنید وزن موها افزایش یافته و به موهای طبیعی و کف سر فشار وارد می‌ شود و ممکن است دچار ریزش مو شوید یا موها کم‌ پشت شده و به موهای طبیعی آسیب برسد. بهترین طول توصیه شده برای این موها ۲۲ سانتی متر بوده و به مدت ۳ تا ۴ ماه ماندگار می‌ شود. فاصله گرفتن اکستنشن از کف سر با میزان رشد موها و سن شما ارتباط دارد؛ چرا که با افزایش سن، رشد  موها دیرتر اتفاق می افتد.

موهای طبیعی در اکستنشن
مدل دیگر اکستنشن، استفاده از موهای طبیعی است که در بین خانم ها طرفداران زیادی دارد. البته قیمت این مدل ها  نسبت به اکستنشن با موهای مصنوعی بسیار بالاتر بوده

و کیفیت بالاتری هم دارد و می توان آن را رنگ و دکلره کرد. برای تشخیص طبیعی بودن اکستنشن ها می‌ توانید چند تار را بسوزانید و از بو و نوع سوختن آنها متوجه طبیعی یا مصنوعی بودن آن شوید. ماندگاری اکستنشن موهای طبیعی به رشد موهایتان مربوط است ولی معمولا بین ۳ تا ۶ ماه ماندگاری دارد و ترمیم آن هر ۴۵ روز یکبار توسط آرایشگر انجام می شود.

روش های نصب اکستنشن مو

برای نصب اکستنشن مو می توان از روش های مختلفی استفاده کرد که عبارتند از:

دوختن مو برای اکستنشن
این روش به وقت و دقت زیادی نیاز دارد و نیاز به موهای طبیعی است. در این روش، اول به بافتن مو نیاز است و سپس اکستنشن را به موی بافته شده می دوزند. بعد از چند ساعت، اکستنشن موهای شما آماده است.

میکرو لینک مو برای اکستنشن
این روش از طبیعی‌ ترین تکنیک‌ ها برای اکستنشن مو محسوب می شود که بسیار پرطرفدار بوده و در آن استفاده از رنگ‌ های مختلفی رایج است. در این تکنیک به وصل کردن موهای اکستنشن به موهای ساقه می پردازند. زمانی که اتصال ها شل شود برای ترمیم آن باید به آرایشگر مراجعه کنید که معمولا هر ۳ الی ۴ هفته یکبار انجام می گیرد.

استفاده از چسب برای اکستنشن
از روش‌ های دیگری که برای اتصال اکستنشن مو کاربرد دارد، استفاده از چسب است. در این روش با کمک چسب مخصوص، اکستنشن را لابه‌لای موها می چسبانند. این روش آسان تر از تکنیک های دیگر بوده و زمان انجام آن  کوتاه تر است و در عرض یک ساعت انجام می شود. ممکن است برخی به این چسب حساسیت داشته باشند. از چسب‌ های بی ضرر برای این منظور می توان به چسب کراتین اشاره کرد که مناسب ترین گزینه برای جلوی سر و موهای نازک و کم‌ پشت است. این چسب را بالاتر از ریشه به موها می زنند و موهای اکستنشن را افزوده و با گیره مخصوص، اقدام به چسباندن موها با حرارت و فشار می کنند.

پیشنهاد سردبیر  براشینگ مو بدون آسیب رسانی

بوند برای اکستنشن
با تکنیک بوند هم می توان اکستنشن مو را وصل کرد. در این روش از چسب کراتین و اتوی مو استفاده می شود. ماندگاری اکستنشن با این روش بالا بوده و تا ۶ ماه یا حتی بیشتر هم ماندگار است که البته به میزان مراقبت فرد مربوط می شود.

اتصال حرارتی برای اکستنشن
در این روش که اکستنشن مو با اتصال حرارتی انجام می شود، ممکن است به مو آسیب برسد و مو ریزش پیدا کند. در این روش در بالای ریشه مو، محلولی شبیه چسب می زنند و موهای اکستنشن را اضافه می‌ کنند؛ سپس با فشار وارد کردن و حرارت به موها به وسیله انبرک یا گیره آن را به موهای طبیعی می‌ چسبانند.

رینگ برای اکستنشن
در این تکنیک، رینگ‌ های واشردار مخصوص را در داخل دسته نازکی از مو قرار می دهند و موهای اکستنشن را به موهای طبیعی می افزایند؛ سپس به سفت کردن آن با انبرک می پردازند. این روش به علت مشخص بودن رینگ برای افراد دارای موهای کم‌ پشت و نازک توصیه نمی شود؛ ولی برای افراد با موهای پر و ضخیم که می خواهند موهای خود را بلند نشان دهند، مناسب است.

استفاده از اکستنشن مو چه مزایایی دارد؟

استفاده از اکستنشن مو چه مزایایی دارد؟

شاید برای شما هم سوال باشد که اکستنشن موی طبیعی و مصنوعی چه مزایایی دارد؟  چند مورد از مزایای آن عبارتند از:

  • در اکستنشن با موهای طبیعی می توانید موها را به راحتی حالت دهید و رنگ یا دکلره کنید.
  • اکستنشن با موهای طبیعی از دوام بیشتری نسبت به اکستنشن با موهای مصنوعی برخوردار است.
  • با اکستنشن با موهای طبیعی یا مصنوعی می توان حجم مو را افزایش داد و آن را پرپشت کرد.
  • اکستنشن سبب زیباتر شدن موها می شود.
  • در اکستنشن با موهای طبیعی به مراقبت کمتری نسبت به اکستنشن با موهای مصنوعی نیاز است.
  •  اکستنشن با موهای مصنوعی، قیمت بسیار پایین تر و مقرون‌ به‌ صرفه‌ تری از اکستنشن با موهای طبیعی دارد.

چه عواملی در داشتن اکستنشن موی مناسب با ماندگاری بالا دخیل است؟

قبل از انجام اکستنشن باید مواردی را در نظر بگیرید و به رعایت آنها بپردازید تا نتیجه بهتری بگیرید. از جمله آنها می توان موارد زیر را ذکر کرد:

رنگ مو
قبل از اینکه اکستنشن انجام دهید لازم است به انتخاب رنگ آن بپردازید. بهتر است رنگ این موها به موهای طبیعی خودتان نزدیک باشد و اگر رنگی را انتخاب کنید که به رنگ موی شما نزدیک نباشد موها جلوه زیبا و طبیعی پیدا نمی کنند. اگر خانمی تصمیم دارد از این طریق موها را هایلایت کند می‌ تواند از هر رنگ اکستنشنی که دوست دارد، استفاده کند.

پیشنهاد سردبیر  براشینگ مو در خانه

مراقبت از اکستنشن
یکی از مواردی که رعایت آن برای اکستنشن مو اهمیت دارد شستشوی آنها است. برای شستشوی آنها باید از شامپوهای بدون سولفات کمک بگیرید و هفته‌ ای دو بار موها را بشویید. در صورت استفاده از اکستنشن‌ های موقت و کلیپسی باید آنها را قبل از خواب و قبل از شستشو در آورید.

قیمت اکستنشن
قیمت اکستنشن‌ ها بسته به نوع موی به کار رفته و روش وصل کردن متفاوت است؛ بنابراین لازم است قبل از انجام اکستنشن با توجه به بودجه مالی خود، نوع مو و روش اتصال را انتخاب کرده و به آرایشگر پیشنهاد دهید. همان گونه که ذکر کردیم انتخاب اکستنشن با موهای طبیعی  قیمت بالاتری از نوع مصنوعی دارد و اتصال اکستنشن به روش بوند به علت ماندگاری بالای آن از روش های دیگر گران تر است.

انتخاب روش مناسب انجام اکستنشن
انتخاب روش انجام اکستنشن یکی از نکاتی است که باید به آن توجه کنید. برای روش بستن اکستنشن هرچه ماندگاری آن بیشتر باشد آسیب کمتری به مو وارد می شود. در صورتی که ماندگاری آن پایین باشد به معنی این است که کیفیت آن پایین بوده و منجر به آسیب دیدن و ریزش مو می شود.

نوع و جنس مو
توجه به نوع و جنس مو از اهمیت زیادی برخوردار است‌ برای جنس موهای نازک به اکستنشن نازک و برای موهای ضخیم به اکستنشن ضخیم نیاز دارید تا نتیجه خوبی بگیرید و موها، جلوه طبیعی پیدا کند. اگر موی شما صاف است استفاده از همه مدل های اکستنشن منعی ندارد ولی اگر دارای موهای فر و حالت دار هستید باید به استفاده از اکستنشن‌ های حالت دار بپردازید و از روش دوخت با بوند استفاده کنید تا ظاهر آن طبیعی‌ تر باشد.

روش شستشوی اکستنشن‌
برای شستشوی اکستنشن از نرم کننده بهره ببرید تا از گره خوردن آن جلوگیری کنید. برای شستشوی آن بهتر است ریشه مو را با شامپو شسته و سپس به شستشوی ساقه مو با نرم کننده بپردازید.

کیفیت اکستنشن
با اینکه اکستنشن از نوع موهای طبیعی کیفیت و در نتیجه قیمت بالاتری از نوع مصنوعی دارد ولی برخی از موهای مصنوعی مانند چینی و هندی از کیفیت بالایی برخوردار هستند و قیمت مناسبی هم دارند. اگر چه اکستنشن با موهای مصنوعی به مراقبت بیشتری لازم  دارد ولی اگر خوب از آن مراقبت کنید مدت زیادی قابل استفاده است.

برای این منظور کمتر از وسایل گرمازا مثل سشوار و اتو مو استفاده کنید. از رفتن به استخر با موهای مصنوعی پرهیز نمایید. برای شانه زدن، آنها را نکشید و حتی الامکان با شانه‌ دانه درشت آنها را شانه کنید تا موها شکسته نشوند و جلوه زیبایی داشته باشند.

سخن پایانی

امروزه خانم ها از روش های مختلفی برای زیباتر کردن و پرپشت و بلند نشان دادن موهایشان استفاده می کنند. یکی از روش های رایج اکستنشن مو است که انواع مختلفی دارد و از روش های مختلفی برای اتصال آنها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به مطلب امروز، مدت ماندگاری انواع آنها برحسب نوع و نحوه بستن با هم متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا به این سایت مراجعه کنید و از کارشناسان مشاوره بطلبید.

ثبت امتیاز
نظر
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه