معایب کاشت ناخن 

معایب و خطرات کاشت ناخن یکی از مطالبی است که بیشتر افرادی که کاشت ناخن انجام می دهند از آن بی اطلاع هستند. کاشت ناخن یکی از روش های محبوب و پر طرفداری است که امروزه توجه بسیاری از بانوان را به خود جلب کرده است. طراحی های به روز همراه رنگ های شاد و متنوع باعث می شود اغلب خانم ها برای زیبا شدن ناخن های دستان خود به سراغ کاشت ناخن بروند. اما این روش در کنار زیبایی که به دستان شما می بخشد دارای خطرات پنهان و معایبی است که اگر از آن مطلع شوید شاید هرگز دیگر نسبت به کاشت ناخن اقدام نکنید. با ما همراه باشید تا در این مقاله مطالبی در خصوص مضرات کاشت ناخن به روش های مختلف را برای شما بیان کنیم.

۴ نکته مهم معایب کاشت ناخن

عوارض کاشت ناخن با ژل

کاشت ناخن با ژل یا همان ژلیش ناخن یکی از روش های متداول و معروفی است که اکثر افراد به این روش کاشت انجام می دهند. ژلیش موجب ماندگاری بالای لاک بر روی ناخن شده و ظاهر زیبا و ظریفی را ایجاد می کند.به همین علت بسیاری از افراد این روش را به دیگر روش های کاشت ناخن ترجیح می دهند. در این روش سه لایه ژل بر روی ناخن قرار می گیرد که یک لایه مستحکم و شیشه ای بر روی ناخن ایجاد می شود.این ژل ها از مواد شیمیایی همانند اکرلیک تشکیل شده اند. ترکیب لاک با مواد اکرلیک همان روش کاشت ژل است که امروزه محبوبیت زیادی پیدا کرده است. بعد از قرار دادن ژل، دست را در دستگاه UV قرار می دهند تا حالت چسبناکی که بر اثر قرار دادن ژل بر روی ناخن ایجاد شده است از بین برود. تفاوت ژلیش با لاک معمولی در نحوه خشک شدن آن است. خطرات کاشت ناخن با ژل به مواد تشکیل دهنده ژل ها مربوط است.

اگر بخواهیم در مورد ترکیبات تشکیل دهنده این ژل ها اشاره کنیم باید بگوییم که این ژل ها از متاکریلات و آکریلات تشکیل شده اند. مواد تشکیل دهنده ژل در دراز مدت باعث تحریک پوستی و ایجاد کهیر می شود. استفاده زیاد از اشعه UV نیز بسیار مضر بوده و احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد. اشعه موجود در این دستگاه در صورت تماس مداوم با پوست به آن نفوذ می کند. ظاهر ناخن ها با کاشت ژل بسیار زیبا و شیک می شود؛ اما این ژل ها معایب بسیاری برای پوست دارند که از نمونه های آن می توان به از بین رفتن بافت ناخن اشاره کرد؛ همچنین احتمال ابتلا به انواع عفونت های قارچی نیز بالا می رود. در صورت کاشت مداوم لایه های سطح ناخن شکننده، نا صاف و به حالت ترک ترک تبدیل می شوند. کاشت مداوم ناخن با ژل امکان ابتلا به حساسیت های پوستی را نیز به شدت افزایش می دهد که یکی از معایب کاشت ناخن است.

 

عوارض کاشت ناخن با پودر

یکی از روش های کاشت ناخن، کاشت به روش پودری است که بسیار وقت گیر و زمان بر است. در این روش با استفاده از پودر و مایعی به نام آکرلیک لایه ای را روی ناخن ایجاد می کنند. در این روش ابتدا سطح ناخن را با سوهان صاف و یکدست کرده و مایع اکرلیک را با قلم مو بر روی ناخن پخش می کنند.سپس پودر را با قلم مو روی ناخن قرار داده و آن را بر روی سطح ناخن به صورت یکدست پخش می کنند. در آخر با سوهان کشی فرم ناخن را مرتب می کنند. این روش به دلیل قرار دادن مواد مایع و پودری در چند مرحله و سوهان کشی مداوم لایه های ناخن بسیار وقت گیر است.  علاوه بر آن معایب کاشت ناخن به روش پودری بسیار زیاد است؛ زیرا بر خلاف روش ژلیش از مواد شیمیایی بیشتری استفاده می شود. اگر به مضرات کاشت ناخن توجه نشود ممکن است علاوه بر آسیب رسیدن به ناخن اثرات جبران ناپذیری نیزبرای بدن داشته باشد.

پیشنهاد ویژه: کاشت ناخن در کرج

از معایب این روش می توان به ترک خوردگی سطح ناخن اشاره کرد. پودر و چسب های استفاده شده در این روش واکنش های آلرژیک ایجاد کرده و باعث شکننده شدن و ایجاد ترک های عمیق بر روی ناخن می شود.همچنین این پودر ها امکان تنفس سطح ناخن را از بین می برند. در نتیجه سطح ناخن در زیر پودر و مایع مکان مناسبی برای رشد قارچ محسوب می شود. بستن امکان تنفس ناخن و نرسیدن اکسیژن به آن موجب زرد و کدر شدن ناخن ها در دراز مدت می شود. همچنین اطراف ناخن به مرور زمان ملتهب شده و بستر عفونت های مختلف را فراهم می کند. کاشت مداوم ناخن به روش پودری ریشه ناخن را به مرور زمان از بین می برد و باعث می شود تا رشد طبیعی ناخن مختل شود. سطح ناخن نیز نازک شده و مواد شیمیایی و چسب هایی که برای کاشت استفاده می شود از سطح نازک ناخن به لایه های زیرین آن منتقل و ضررات جبران ناپذیری برای بدن دارد.

کاشت ناخن از نظر پزشکی

از نظر پزشکی کاشت ناخن به دلیل عوارض زیادی که برای پوست و بدن دارد غیر قایل قبول بوده و اکثر افراد را از این کار منع می کند. این کاشت ها توسط افراد در آرایشگاه ها انجام می شود که در بیشتر مواقع اصول بهداشتی رعایت نشده و فرد ممکن است دچار انواع بیماری های ویروسی شود. چسب ها و مواد شیمیایی استفاده شده در انواع روش های کاشت ناخن، از بستر غشای ناخن به لایه های زیرین آن منتقل می شود. این ترکیبات شیمیایی به خون نفوذ کرده و به قسمت های مختلف بدن منتقل می شود. بیشترین عوارض این روش در هنگام برداشتن آن از روی ناخن بروز پیدا کرده و ناراحتی های زیادی ایجاد می کند. متخصصان پوست و مو افراد را از این کار به شدت منع می کنند زیرا سلامتی انسان را به خطر می اندازد.

کاشت ناخن به طور مداوم و پشت سر هم باعث می شود تا ناخن طبیعی انسان امکان تنفس خود را از دست بدهد. در این صورت یک بستر مناسب برای رشد انواع قارچ ها و عفونت های پوستی فراهم می شود. این قارچ ها امکان ابتلا به انواع عفونت را برای بدن انسان فراهم می کنند. در صورت نفوذ عفونت های ایجاد شده به داخل بدن و گردش خون، عفونت به سراسر بدن منتقل می شود. اثرات جبران ناپذیر این عفونت ها ممکن است فعالیت اندام های داخلی بدن را مختل و باعث ایجاد بیماری های گوناگون شود. در صورت تشخیص ندادن به موقع این عفونت ها در بدن خطر مرگ را برای انسان به همراه دارد.

پشنهاد ویژه : آموزش کاشت ناخن در کرج

معایب کاشت ناخن 

کاشت ناخن در بارداری

کاشت ناخن یکی از روش های زیبایی است که اکثر خانم ها به آن علاقه زیادی دارند. به همین علت یکی از سوال هایی که خانم های باردار با آن روبرو هستند این است که آیا می توان در بارداری کاشت ناخن انجام داد یا خیر؟ مواد شیمیایی که در کاشت ناخن استفاده می شود اثرات مضری برای فرد به همراه دارند. این مواد با نام های متاکریلات بسیار آسیب رسان بوده و مضرات زیادی را به همراه دارد. این ماده باعث بروز خواب آلودگی شده و باعث بروز بیماری های پوستی مختلف می شود. متیل متاکریلات بسیار مضر بوده و امروزه مشاهده می شود که بسیاری از افراد برای انواع کاشت از این ماده استفاده می کنند. در صورت ابتلای مادر به عفونت، امکان ابتلای جنین نیز زیاد بوده و رشد و سلامتی آن به خطر می افتد.

استفاده ازدستگاه UV و تماس مستقیم پوست مادر با این اشعه ماوراءبنفش، امکان انتقال آن را به جنین افزایش می دهد. مواد شیمیایی و پودر و چسب هایی که برای کاشت استفاده می شوند دارای بو های شدید بوده که در صورت تنفس مادر ممکن است به بدن و در نتیجه به جنین منتقل شود‌. در این صورت ممکن است جنین به نقص لوله های عصبی یا نقایص مادرزادی مبتلا شود. این عوارض برای افرادی که کار کاشت ناخن انجام می دهند و در معرض مداوم این مواد قرار دارند بسیار بیشتر از افراد عادی است. زیرا تحقیقات ثابت کرده است که تنفس مداوم مواد شیمیایی اثرات بسیار بیشتری نسبت به کاشت داشته و باعث بروز بیماری های ریوی خطرناکی همچون آسم و برونشیت می شود.

اگر شما نیز از افرادی هستید که علاقه زیادی به کاشت ناخن دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا به طور کامل این مطلب را مطالعه کرده و از عوارض و معایب این روش زیبایی آگاهی کامل داشته باشید. خطرات کاشت ناخن بسیار زیاد بوده ودر صورت کاشت مداوم امکان ابتلا به عفونت ها و انواع بیماری های پوستی فراهم می شود. پس پیشنهاد ما به شما این است که اگر می خواهید از این روش زیبایی استفاده کنید آن را به طور مداوم انجام ندهید. یک فاصله زمانی معین بین انجام کاشت ناخن باعث می شود امکان تنفس ناخن های طبیعی فراهم شده و رشد آن مختل نشود؛ همچنین از ایجاد ترک و شکننده شدن ناخن نیز جلوگیری می شود.

محتوا تولید شده توسط مجموعه :‌ سالن ناخن شیما

  در آخر اگر به دنبال یک جای معتبر برای انواع کاشت ناخن به صورت کاملا بهداشتی هستید ما در مجموعه سالن ناخن شیما  بهترین و تخصصی ترین خدمات را به شما ارائه می کنیم.

4.8/5 - (5 امتیاز)
نظر
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه