روش‌ های جذب مشتری بیشتر سالن زیبایی

روش‌ های جذب مشتری بیشتر سالن زیبایی به شما کمک می‌ کنند تا بتوانید در میان رقبای خود موفق شوید؛ بنابراین لازم است مهم ترین نکات را در این زمینه بدانید تا مشتریان زیادی را جذب سالن زیبایی خود کنید. توجه داشته باشید که شما هر چقدر در کار آرایشگری حرفه‌ ای عمل کنید و برای انجام کارتان هزینه زیادی صرف کنید ولی روش‌ های جذب مشتری را بلد نباشید، قطعاً شکست خواهید خورد. امروزه اکثر سالن‌ های موفق برای برندینگ و روش جذب مشتری آموزش‌ های لازم را می گذرانند و مدیر با مهارت کافی برای جذب مشتری تلاش می‌ کند. پس کمی وقت بگذارید و در این مطلب همراه ما باشید تا با به روزترین ترفندهای جذب مشتری بیشتر سالن زیبایی آشنا شوید.

ترفند عالی جذب مشتری آرایشگاه و سالن زیبایی

در این بخش ما قصد داریم مهم‌ ترین روش‌ های جذب مشتری برای سالن زیبایی و آرایشگاه را به شما معرفی کنیم تا بتوانید با این ترفندها مشتریان وفاداری را جذب سالن زیبایی خود کنید.

آراستگی مدیر و پرسنل سالن زیبایی

در نگاه اول قطعاً آراستگی و آرایش مدیر و پرسنل به چشم مشتری می‌ آید؛ بنابراین باید همیشه پرسنل آرایشگاه آراسته و مرتب باشند تا نظر مشتریان جلب شود. پیشنهاد می‌ کنیم حتی پوشش پرسنل با یکدیگر هماهنگ باشد.

شخصیت مشتریان را بشناسید!

یک مدیر حرفه‌ ای باید بتواند خدمات مورد علاقه مشتریان، تعداد دفعات مراجعه به سالن، زمان‌ هایی که برای دریافت خدمات اقدام می‌ کنند، مقدار هزینه‌ ای که دوست دارند بابت خدمات بپردازند، تخفیف یا هدایایی که علاقه دارند از طرف سالن دریافت کنند و… را به‌ خوبی شناسایی کند و نسبت‌ به آن‌ ها فعالیت سالن را مدیریت کند. حتی باید فعالیت‌ هایی که تا به‌ حال از آن‌ ها استفاده نشده را شناسایی کنند و انرژی که روی آن‌ ها گذاشته می‌ شود را برای خدمات پرطرفدار اختصاص دهند.

ارتباط همیشگی با مشتری!

تمامی مدیران و پرسنل سالن باید بدانند که ارتباط بین آن‌ ها و مشتری فقط به زمانی‌ که قرار است خدماتی را ارائه کنند، محدود نمی‌ شود؛ بلکه باید همیشه با مشتری خود ارتباط داشته باشند تا در ذهن او بمانند. اگر با مشتری ارتباط دوستانه نداشته باشید ممکن است به پیشنهاد اطرافیان سالن‌ های رقیب را امتحان کنند.

مشاوره و خدمات رایگان سالن زیباییمشاوره و خدمات رایگان سالن زیبایی

برای‌ این که بتوانید مشتری را با خدمات سالن خود آشنا کنید، باید به او مشاوره دهید. این خدمات را رایگان در نظر بگیرید تا همه افراد بتوانند از بهره ببرند و با خدمات شما آشنا شوند. این مشاوره باید قبل‌ از انجام خدمات و بعد از انجام کار برای ضمانت آن ارائه شود. شما می‌ توانید برای مشاوره نسبت‌ به شرایط مشتری از مراقبت، مدل، کیفیت کار و قیمت خدمات اطلاعات بدهید. با همین کار به مشتری حس ارزشمند بودن القا می‌ کنید.

اما منظور از خدمات رایگان چیست؟

منظور از خدمات رایگان این است که شما بسته به شرایط سالن خود یکسری از خدمات را به‌ عنوان هدیه و اشانتیون در اختیار مشتری قرار دهید. به‌ عنوان مثال برای خدمات عروس می‌ توانید یکسری خدمات رایگان دیگر نظیر اصلاح ابرو، ماساژ، پاکسازی پوست و غیره را نسبت به شرایط آرایشگاه به‌ عنوان هدیه در نظر بگیرید.

قیمت گذاری مناسب

برای قیمت‌ گذاری خدمات سالن زیبایی باید بسیار هوشمندانه عمل کنید. مثلاً اگر سالن شما در یک منطقه متوسط شهر واقع شده‌ است، باید قیمت خدمات آن نسبت‌ به سالن‌ های منطقه اعیان‌ نشین تفاوت بسیار زیادی داشته باشند و متناسب با قشر ساکن در آن منطقه تعیین شود. به‌ همین خاطر ما می‌ گوییم در قیمت‌ گذاری خدمات سالن زیبایی باید به مواردی چون نوع مشتری، منطقه، نوع خدمات، تجهیزات و غیره توجه داشته باشید و این که هر چه رقبا برای قیمت در نظر می‌ گیرند، شما هم همان را اعلام کنید اصلاً کار درستی نیست؛ همچنین باید برای قیمت‌ گذاری ملاک داشته باشید تا مشتری را آگاه کنید و در ذهن او هیچگونه ابهامی نباشد.

بهره مندی از پرسنل مجرب و آداب دان

مدیران سالن‌ های زیبایی باید توجه داشته باشند که در هنگام استخدام یکی از شروط لازم را روابط عمومی بالا در نظر بگیرند؛ زیرا علاوه‌ بر مهارت در کار افراد باید بتوانند با مشتری روابط دوستانه ای داشته باشند طوری که تمامی مشتریان، دوستان و اطرافیان خود را به این سالن معرفی کنند؛ همچنین پرسنلی که در آرایشگاه مشغول به کار می‌ شوند باید دائماً در دوره‌ های مربوطه برای بروزرسانی علم خود شرکت کنند تا مطابق با مد روز کار خود را پیش ببرند. رعایت این نکات باعث می‌ شود که مشتریان بهتر بتوانند به پرسنل سالن شما اعتماد کنند.

نقش فضای مجازی در جذب مشتری

همان‌ طور که می‌ دانید امروزه فضای مجازی تأثیر بسیار زیادی در پیشرفت کسب‌ و کارها دارد. سالن‌ های زیبایی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به وسیله این روش می‌ توانند خدمات خود را به مشتریان معرفی کنند و نمونه کارهای خود را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند تا اشخاص به‌ راحتی بتوانند نتایج کاری شما را مشاهده کنند و اعتماد برایشان راحت‌ تر شود. در این راستا وب‌ سایت می‌ تواند تأثیر بسیار زیادی در معرفی خدمات شما داشته باشد.

ایجاد فضای دلنشین و آرامش بخش

جذابیت فضای سالن شما می‌ تواند تأثیر بسیار زیادی در جلب نظر مشتریان داشته باشد. معمولاً اکثر افراد به‌ دنبال آرایشگاه‌ هایی هستند که بتوانند در آنجا آرامش و حس خوب را در کنار خدمات عالی تجربه کنند. پس سعی کنید یک فضایی دلنشین و جذاب در محیط آرایشگاه خود به وجود آورید تا مشتریان بتوانند این حس خوب را با شما تجربه کنند. بسیاری از مدیران این مسئله را اصلاً جدی نمی‌ گیرند و فقط با پخش موزیک در سالن سعی می‌ کنند فضا را کمی جذاب‌ تر کنند اما وجود موزیک کافی نیست و باید به بسیاری از مسائل دیگر نیز توجه داشته باشید که در ادامه برخی از آن‌ ها را ذکر می‌ کنیم:

  • استفاده از رایحه‌ های خوشبوکننده و عطر گل‌ ها در محیط آرایشگاه.
  • در نظر گرفتن تهویه مناسب در سالن.
  • از تابلوهای جذاب و زیبا و همچنین گل‌ های طبیعی در سال استفاده کنید.
  • برای سرگرم شدن مشتریان بهتر است از کتاب، بروشور، مجله‌ های مناسب در کنار پذیرایی در نظر بگیرید.
  • در سالن زیبایی مکان یا وسایلی به‌ منظور سرگرم شدن کودکان در نظر بگیرید تا والدین راحت‌ تر بتوانند به سالن شما مراجعه کنند.
  • برای دکوراسیون سالن از رنگ های جذاب و شاد استفاده کنید.
  • برای هر کدام از خدمات که ارائه می‌ کنید یک بخش مجزا در نظر بگیرید.
  • داشتن آتلیه در سالن و آرایشگاه

ما پیشنهاد می‌ کنیم در محیط آرایشگاه خود بخشی را برای عکس گرفتن مشتریان در نظر بگیرید؛ زیرا بسیاری از کسانی که به آرایشگاه مراجعه می‌ کنند دوست دارند همان لحظه زیبایی خودشان را ثبت کنند. این اقدام شما می‌ تواند تبلیغ بسیار خوبی برای سالن محسوب شود و افراد بیشتری را به خود جذب کند.

پذیرایی یادتان باشد!

حتماً در سالن خود پذیرایی را در اولویت قرار دهید. ممکن است این کار کمی برای شما هزینه بر شود اما با همین کار می‌ توانید سود و بازدهی سالن را به حداکثر برسانید. لازم نیست هزینه زیادی بابت این کار را صرف کنید، همین‌ که با یک چای، نسکافه یا حتی بیسکوییت و شکلات از مشتریان پذیرایی کنید کفایت می‌ کند.

ارائه نمونه کارها

توصیه می‌ کنیم از کارهای قبلی خود یک ویدئو، عکس و صوت تهیه کنید و آن را در اختیار مشتریان جدید قرار دهید. حتی می‌ توانید یک دفترچه برای میزان رضایت مشتریان قبلی از خدمات سالن در نظر بگیرید تا یک تأییدیه مطمئن برای جلب اعتماد مشتریان دیگر باشد.

داشتن هدیه ای ماندگار

شما می‌ توانید به واسطه هدایای ماندگار سالن خود را تبلیغ کنید. به این صورت که مثلاً برای مشتریان عروس هدایایی را در نظر بگیرید که روی آن‌ ها لوگو و شماره تماس سالن درج شود تا فرد بتواند برای سالن شما تبلیغ کند. حتی پیشنهاد می‌ شود روی تمامی پاکت‌ ها، لوازم مصرفی یا حتی پوشش پرسنل لوگوی سالن درج شده باشد.

ذخیره مشتری

شاید برایتان سوال باشد که چگونه ذخیره مشتری انجام دهید؟ شما به‌ راحتی می‌ توانید اطلاعات مورد نیاز هر مشتری را داخل کامپیوتر یا دفترچه ثبت کنید و برای اعیاد مختلف یا سالروز تولد مشتریان یکسری تخفیف و آفر برای آن‌ ها در نظر بگیرید و به واسطه یک پیامک مشتری خود را مطلع کنید.

دقیق و منظم باشید!

قطعاً هیچکس از انتظار کشیدن خوشش نمی‌ آید! پس سعی کنید برای وقت مشتری ارزش قائل باشید و سر تایمی که به او می‌ گویید کارش را انجام دهید. حتی می‌ توانید بین مشتریان یک تایم خالی در نظر بگیرید که اگر کار مشتری قبلی کمی طول کشید از این تایم برای مشتری بعدی استفاده کنید. قطعاً منظم بودن شما در ذهن مشتریان می‌ ماند.

سخنرانی نکنید!

اصلاً سعی نکنید با صحبت‌ های بیش‌ از حد نظر مشتری را جلب کنید. بلکه شما فقط زمانی می‌ توانید به صحبت با مشتری بپردازید که خود شخص به صحبت با شما علاقه داشته باشد و بحث را شروع کند؛ در غیر این‌ صورت بهتر است فقط شنونده باشید.

 سخن پایانی 
ما سعی کردیم در مطالب فوق روش‌ های جذب مشتری بیشتر سالن زیبایی را به شما بگوییم تا بتوانید از این ترفندها برای بهبود کیفیت فعالیت خود استفاده کنید؛ همچنین می‌ توانید سالن زیبایی خود را در سامانه معرفی مشاغل سالن بیوتی در ایران ثبت کنید تا مشتریان بیشتری بتوانند با سالن و خدمات شما آشنا شوند.

5/5 - (3 امتیاز)
نظر
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه