روش های فر کردن مو در منزل 

روش های موثر فر کردن مو در منزل کدام است؟ استایل ما با موهایمان شروع می شود. همه می خواهیم موهایمان و ظاهر خود را بهبود بخشیم. در بین انواع مدل های مو، فر کردن موها بهترین راه برای شروع است. فرها برای عروسی، مهمانی ها و حتی گردهمایی های غیررسمی انتخاب ایده آلی هستند. آنها به سادگی لبه و حجم اضافی به موها می دهند. اگرچه فرهای زیبا و طبیعی در دسترس تعداد کمی از زنان هستند، و بسیاری از بانوان به دنبال فرکردن موی خود هستند اگر شما نیز به دنبال راه هایی برای فر کردن مو در خانه هستید، احتمالاً بارها آرزو کرده اید که موهایتان را به راحتی فر کنید.

این آرزو قابل تحقق است و ممکن است در گذشته برای شما چالش هایی وجود داشته باشد. اما ما در این مقاله قصد داریم روش های ساده و عملی برای فر کردن مو بدون آسیب را برای شما آموزش دهیم پس همراه ما باشید.

 4 روش موثر فرکردن مو در منزل

استفاده از اتو مو و سشوار می تواند روشی متداول برای فر کردن موها باشد، اما این روش ها ممکن است سختی ها و مشکلاتی را به همراه داشته باشند، از جمله درد بازو، عرق کردن و خطر آسیب به موها و… . اگر می خواهید از این مشکلات جلوگیری کنید و به دنبال روشی برای فر کردن موها بدون استفاده از گرما هستید، می توانید از روش های ساده تری استفاده کنید. این روش ها به موهای شما حالت فر طبیعی می دهند و به موها آسیب نمی رسانند. با این روش ها، می توانید موهای خود را در خانه بدون نیاز به اتو فر کنید و نتایج مطلوب را به دست آورید.

با ما باشید تا  بهترین و موثرترین روش را به شما آموزش دهیم.

فرکردن مو به روش بافت مو

فر کردن مو در منزل به روش بافتن مو، یک روش ساده و موثر برای ایجاد حالت فر در موها است . برای فر کردن مو با روش بافتن، نیاز به موارد زیر خواهید داشت:

 1. بندهای مو
 2. اسپری مو یا محصول حالت دهنده

مراحل فر کردن مو به روش بافتن

 1. موها را بشویید: قبل از شروع بافتن موها، آن ها را به طور کامل بشویید و خشک کنید. بهتر است موها حداقل ۷۰٪ خشک باشند، اما هنوز مرطوب باقی بمانند.
 2. موها را تقسیم کنید: موها را به دو بخش تقسیم کنید. برای ایجاد حالت فر در انتهای موها، دو بخش مو را به طور معمولی بافت کنید. اما اگر میخواهید فر از ریشه موها شروع شود، از روش بافت فرانسوی یا بافت باکس استفاده کنید. در بافت فرانسوی، بافت مو از جلو آغاز می شود و به صورت معمولی ادامه می یابد. در بافت باکس (یا بافت آفریقایی)، دسته های بافت باریک تری استفاده می شود و بافت از ریشه موها آغاز می شود.
 3. بافتن موها: با استفاده از بندهای مو، هر بخش مو را بافت کنید. بندهای مو را بطور محکم ببندید و موها را در آن ها قرار دهید. مطمئن شوید که گره ها محکم هستند تا موها هنگام باز شدن گره ها به هم نریزند. برای بافتن موها، هر بند را بگیرید و به آرامی بچسبانید و به سمت ریشه موها بپیچانید. این کار را برای هر قسمت انجام دهید تا تمام موها بافت شوند.
 4. صبر کنید: بگذارید موها به طور کامل خشک شوند. می توانید بافت ها را در موهای خود رها کنید تا تا روز بعد بمانند. می توانید با موهای بافت شده به رختخواب بروید و صبح آن ها را باز کنید.
 5. ثابت کردن حالت مو: با استفاده از انگشتان خود، موها را شانه کنید تا حالت فر بهتری بگیرند. سپس از اسپری مو یا محصولات حالت دهنده دیگر استفاده کنید تا حالت مو را ثابت کنید. این محصولات به موها کمک می کنند که در حالت فر بمانند و به موها آسیب نرسانند.

با اجرای این مراحل به درستی، می توانید موهای خود را با استفاده از روش بافتن به صورت مرتب و با حالت فر شده درست کنید. لازم به ذکر است که با استفاده از روش بافتن مو، می توانید حالت فر را با تغییر در تعداد و ضخامت دسته های موی بافت شده، تنظیم کنید. برای ایجاد فر بزرگتر و حجیم تر، می توانید دسته های موی بافت شده را با ضخامت بیشتری ببافید.

برای ایجاد فر ریزتر و بافت مو دقیق تر، می توانید دسته های موی بافت شده را با ضخامت کمتری ببافید. این به معنی استفاده از کمترین تعداد موها در هر دسته است؛ همچنین می توانید از بندهای مو با قطر کوچکتری استفاده کنید تا بافت ریزتری در موها ایجاد شود.

فر کردن مو در منزل به روش اسکرانچ

فر کردن مو با روش اسکرانچ کردن به شما امکان می دهد موهایتان را خیلی طبیعی فر کنید و جذابیت بی نظیری به آن ها ببخشید. در ادامه توضیحاتی درباره مراحل اسکرانچ کردن مو را برایتان آورده ام:

وسایل مورد نیاز برای اسکرانچ کردن مو:

 1. محصول تقویت کننده فر (موس یا ژل مو)
 2. شامپو حجم دهنده
 3. حوله
 4. محصول نگهدارنده مو (مثلاً ژل مو یا اسپری نگهدارنده)

مراحل اسکرانچ کردن مو

 1. موهای خود را با یک شامپو حجم دهنده بشویید و سپس آنها را حالت دهید.
 2. محصول نرم کننده را فقط به انتهای موهایتان بمالید تا وزن موها کمتر شود و از آویزانی موها جلوگیری شود.
 3. موهای خود را کاملاً شستشو دهید تا هرگونه مواد باقیمانده روی موها پاک شود.
 4. حوله را به دور موهای خود بپیچید و با استفاده از فشار، آب اضافی را از موهایتان بگیرید. به یاد داشته باشید که موها را با حوله مالش ندهید؛ زیرا این کار می تواند باعث شکستگی و آسیب به موها شود. به جای آن، با آرامش موهای خود را با حوله فشار دهید تا آب اضافی آنها جذب شود.
 5. در حالی که موهایتان هنوز مرطوب است، مقدار کمی از محصول تقویت کننده فر (موس یا ژل مو) را در دستان خود قرار دهید.
 6. به جلو خم شده و با استفاده از محصول تقویت کننده فر، شروع به اسکرانچ کردن موهایتان کنید. موها را همانند مچاله کردن یک تکه کاغذ، مالش دهید تا حالت بگیرد.
 7. توجه داشته باشید که محصول را نزدیک ریشه موها نمالید؛ زیرا ممکن است موهای شما چرب به نظر برسند. موهایتان را  با یک کش  به سمت بالا نگه دارید تا زمانی که موهایتان خشک شود.

با این مراحل ساده و استفاده منظم از اسکرانچ کردن، می توانید موهای خود را به راحتی و با حالت فر طبیعی تری درآورید.

 فرکردن مو در منزل  به روش سنجاق فرکردن مو در منزل  به روش سنجاق

فر کردن مو با استفاده از سنجاق یک روش کلاسیک است که هنوز هم در استفاده است. این روش بسیار ساده و بدون نیاز به استفاده از حرارت است. در زیر توضیح داده شده است که چگونه می توانید موهای خود را با استفاده از سنجاق فر کنید:

وسایل مورد نیاز:

 1. حوله
 2. شانه دندانه پهن
 3. 3. ژل مو
 4. تعداد زیادی سنجاق مو
 5. روسری نخی
 6. اسپری مو

روش فر کردن مو در منزل با استفاده از سنجاق:

 1. ابتدا موهای خود را با یک شامپو حجم دهنده بشویید و حالت دهید. بهتر است از شانه دندانه پهن برای حالت دادن به موها استفاده کنید.
 2. موهای خود را با حوله خشک کنید. اما توجه داشته باشید که به جای مالش مو با حوله، آب اضافی را با آرامش از موهای خود خارج کنید.
 3. مقداری ژل مو یا محصول حالت دهنده دیگر را به موهای خود بزنید.
 4. بخش بالایی موهای خود را جدا کنید و آن را با یک سنجاق محکم کنید. این بخش از موها آخرین بخشی است که باید کار کنید.
 5. یک بخش 3 سانتی متری از موهای خود را از سمت کنار بگیرید و انتهای آن را به دور انگشت اشاره خود بپیچید تا یک حلقه ایجاد شود.
 6. دسته مو را به سمت بالا چرخانید تا ریشه موها به همراه آن حلقه بچرخد.
 7. بخش رول شده را روی کف سر خود قرار داده و با استفاده از سنجاق محکم کنید. اگر موهایتان بسیار ضخیم هستند، توجه کنید که سنجاق ممکن است روی موها فشار اضافه ای بگذارد و آنها را فشرده کند.
 8. این فرآیند را برای بقیه موها تکرار کنید. ابتدا با موهای پایین و دور سر کار کنید و سپس به موهای بالا بروید تا تمام موهایتان با سنجاق محکم شوند.
 9. موهای خود را با یک روسری نخی بپیچید تا سنجاق ها در جای خود محکم قرار بگیرند و بخوابید. روسری نحی کمک کرده تا خیسی مو نیز گرفته شود.
 10. صبح هنگام بیدار شدن، سنجاق ها را باز کنید. اما فقط آنها را باز کنید که موهایتان کاملاً خشک شده باشد. از سشوار استفاده نکنید زیرا ممکن است موها را وز و فر رها کند.
 11. وقتی همه سنجاق ها را برداشت کردید، موهای خود را با انگشتانتان آرامش داده و تکه هایی از موهای رول شده را از بین ببرید. برای حفظ حالت فر بیشتر، می توانید از اسپری مو استفاده کنید.

لطفا توجه داشته باشید که قبل از استفاده از هر روشی برای فر کردن مو، به محصولات مو و وسایل حالت دهنده مو خود توجه کنید و اطمینان حاصل کنید که برای موهایتان مناسب هستند و به موها آسیب نمی رسانند. همچنین در صورت نیاز، می توانید با یک آرایشگر حرفه ای مشورت کنید.

فر کردن مو با بیگودی های چسبی

درست است، می توانید بیگودی های معمولی یا چسبی برای فر کردن موها استفاده کنید. با استفاده از این روش، می توانید به آسانی حالت دلخواهی به موهای خود بدهید.

مراحل فر کردن مو در منزل  با بیگودی های معمولی یا چسبی

 1. ابتدا موهایتان را با یک شامپو حجم دهنده بشویید یا از یک اسپری مرطوب کننده استفاده کنید تا موها را مرطوب کنید.
 2. با استفاده از حوله، آب اضافی را از موهایتان جذب کنید اما توجه داشته باشید که به جای مالش مو با حوله، آب اضافی را با آرامش از موهایتان خارج کنید.
 3. بیگودی های چسبی را با دسته بندی اندازه های مختلف انتخاب کنید. برای فر کردن موهای بزرگتر، بیگودی های بزرگتر را استفاده کنید و برای موهای کوچکتر، بیگودی های کوچکتر را انتخاب کنید.
 4. یک بخش از موهایتان را از سمت کنار بگیرید و بیگودی را روی انتهای مو قرار دهید. سپس مو را روی بیگودی بپیچید و بیگودی را به طور محکم در بین موها قرار دهید. اگر موهایتان بسیار نرم و لیز است، می توانید از برسی کمک بگیرید تا موها بهتر روی بیگودی نگه داشته شوند.
 5. این کار را برای بخش های دیگر موها تکرار کنید و بیگودی ها را در سرتان نگه دارید. تعداد بیگودی هایی که نیاز دارید بستگی به ضخامت و تعداد موهایتان دارد. برای موهای بلندتر و حجیم تر، بیشترین تعداد بیگودی را ممکن است بخواهید استفاده کنید.
 6. بگذارید بیگودی ها روی سرتان حداقل چند ساعت قرار بگیرند تا موها کاملاً خشک شوند و حالت دلخواه به آنها بدهید. شما می توانید در این مدت از این زمان برای انجام کارهای دیگر استفاده کنید.
 7. وقتی که موها کاملاً خشک شده اند، بیگودی ها را با دقت و آرامش بردارید. از مراقبت کردن به موها برای جلوگیری از پریدگی حالت دلخواه استفاده کنید. می توانید از اسپری مو یا محصولات حالت دهنده مو استفاده کنید تا حالت فر موهایتان را به مدت طولانی تری حفظ کنید.

4. فر کردن مو در منزل با استفاده از سربند (هد بند)

فر کردن مو با استفاده از سربند (هد بند) یا دستمال سر یک روش دیگر برای ایجاد فر در موها است که این روزها بسیار ترند شده است. این روش به ویژه برای ایجاد فر مواج و فرهای بزرگ و حجیم مناسب است.

مراحل فر کردن مو با استفاده از سربند

 1. در حالی که موهای شما کمی مرطوب است، یک سربند را به دور سر خود بپیچید یا از یک دستمال سر استفاده کنید و آن را به شکلی مناسب بر روی سرتان ببندید.
 2. موهایتان را به دو نیم تقسیم کنید و شروع به پیچاندن هر نیم از موها به دور سربند کنید. این کار را با دقت و آرامش انجام دهید تا موها به درستی در بین سربند محکم شوند.
 3. هنگامی که به انتهای موهایتان رسیدید، آنها را سنجاق کنید تا در جای خود محکم شوند و از روی صورت یا گردنتان پیچیده نشوند.
 4. این مراحل را برای قسمت دیگر موها نیز تکرار کنید و آن ها را در جای خود سنجاق کنید تا حالت فر حفظ شود.
 5. اگر عجله دارید می توانید از سشوار برای خشک کردن مو ستفاده کنید اما در حالت خنک استفاده کنید؛ همچنین، می توانید با همین موهای بافته شده به تختخواب بروید و صبر کنید تا موها به طور طبیعی خشک شوند.
 6. هنگامی که موها کاملاً خشک شدند، سربند را برداشته و بگذارید موها به طور طبیعی باز شوند.
 7. موهایتان را با انگشتان خود شانه دهید تا حجم و فر مطلوب را بدست آورید. می توانید از سشوار با حرارت پایین و با استفاده از اسپری نمک برای کمک به حفظ حالت موها استفاده کنید.

فرکردن مو با جوراب

فر کردن مو با استفاده از جوراب یک روش خاص و کمی غیرعادی برای ایجاد امواج ملایم در موها است. این روش به خصوص برای موهای بلند مناسب است و می تواند حالت زیبا و جذابی به موها ببخشد.

مراحل فر کردن مو در منزل با استفاده از جوراب

 1. موهای خود را شسته یا با استفاده از بطری اسپری آب مرطوب کنید. اما اطمینان حاصل کنید که موها خیلی خیس نباشند و تا حدود ۸۰٪ خشک شده باشند.
 2. موهای خود را به حالت دم اسبی بالا بکشید و با استفاده از کش مو آنها را محکم کنید.
 3. یک جوراب را در دست بگیرید و بخش جلویی آن (قسمت انگشتان پا) را با استفاده از قیچی جدا کنید و به شکل یک دونات (دایره) درآورید.
 4. انتهای موهای خود را از داخل سوراخ جوراب خارج کنید و آنها را به دور جوراب بپیچید.
 5. شروع به غلت دادن موها به دور جوراب کنید تا موها به طور کامل به کف سر برسند. موها را در همان موقعیت نگه دارید و با استفاده از سنجاق های سر آنها را محکم کنید.
 6. حالت فر شده را حداقل چند ساعت (۵-۶ ساعت) حفظ کنید تا موها به طور کامل خشک شوند. می توانید در این حالت بخوابید یا صبر کنید تا طبیعی خشک شوند.
 7. پس از اینکه موها کاملاً خشک شدند، دسته جوراب و کش مو را باز کنید. موها را با استفاده از انگشتان خود شانه داده و با استفاده از اسپری مو حالت فری موی خود را تثبیت کنید.

مهم است به خاطر داشته باشید که هرگونه استفاده از حرارت (مانند سشوار) را در این روش اجتناب کنید، زیرا موها قبلاً مرطوب شده اند و حرارت مجدداً ممکن است به آنها آسیب برساند.

کلام آخر 

در نهایت، می توانیم به شما پیشنهاد دهم که اگر به دنبال جایی برای فر کردن مو در منزل هستید، سایت “بیوتی” را بررسی کنید. این سایت بهترین و تخصصی ترین منابع  را در زمینه فر کردن مو و مراقبت از آن ارائه می دهد. شما می توانید به سایت بیوتی مراجعه کنید و از منابع آن برای کسب اطلاعات بیشتر و یافتن روش های متنوع و موثر برای فر کردن مو در منزل استفاده کنید. سالن بیوتی تخصصی ترین و بزرگترین سامانه معرفی مشاغل زیبایی است و همچنین بهترین سالن های فر کردن مو و ارائه دهنده خدمات مو ایران را معرفی می کند.

4.7/5 - (4 امتیاز)
نظر
 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه