سالن بیوتی
آشنایی با بوتاکس تراپی مو

بوتاکس تراپی مو

بوتاکس تراپی مو مانند بوتاکس پوست، روشی کاهنده چین و چروک مو، جوانساز مو و… است. حال شاید تصور کنید که بوتاکس مو نیز درمانی با سوزن و تزریق بوتاکس به به پوست سر است، اما این گونه نیست.درمان های بی شماری وجود دارند که ادعا می کنند موها را از درون به بیرون ترمیم می کنند و بوتاکس تراپی مو زکی از این روش های درمانی به شمار می رود. بوتاکس مو به عنوان یک حالت دهندهعمیق نیمه دائمی عمل می کند و بسیار شبیه به درمان مو با کراتینه است، با این تفاوت که حاوی مواد شیمیایی خشن نیست. با این وجوداگر شما هم به دنبال یک درمان حالت دهنده غیر شیمیایی هستید و موهایتان کم آب، مجعد، وز و زیاد رنگ شده است، بوتاکس آرامی مو می تواند روشی موثر برای موهای شما باشد.ما در این مطلب راهنمای مفیدی درباره بوتاکس مو را گرد آورده ایم تا هر آنچه که نیاز است درباره این روشدرمانی مو بدانید را در اختیارتان قرار بدهیم.

بدیعی است که هر روش زیبایی و درمانی در کنار مزایای خود. معایبی را نیز به همراه دارد و بوتاکس تراپی مو نیز از این قاعده مستثنا نیست.پس از درمان مو به روش بوتاکس تراپی باید به شدت مراقب موهای خود باشید. به عنوان مثال، شما باید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید. اگر از شامپوهای معمولی خود مجددا استفاده می کنید، این امر می تواند اثر درمانی بوتاکس را معکوس کند. همچنین، ممکن است مجبور شوید که برای جلوگیری از کمبود ویتامین ها و مواد معدنی موهایتان و نتیجه منفی، استفاده از اتو نو و سشوار را متوقف کنید.اگر قصد دارید موهای خود را از طریق این درمان صاف کنید، باید بدانید که بوتاکس مو ساختار داخلی موهای فر شما را تغییر نمی دهد. درست است که این روش موها را تا حد خوبی صاف می کند، اما نمی تواند ترکیب فیبر مو را تغییر بدهد. برای تغییر ساختار مو، باید کوتیکول داخلی مو را شکست، که این کار با بوتاکس موانجام نمی شود. یکی دیگر از عوارض جانبی و معایب درمان مو با بوتاکس این است که پس از این درمان نمی توانید موهایتان را رنگ کنید. این به این دلیل است که مواد شیمیایی موجود در رنگ مو بر اثر مثبت بوتاکس مو تأثیر می گذارد.همچنین در فرآیند بوتاکس مو موهای رنگ شده ممکن است کمیتغییررنگبدختدوبهمقدارخیلیاندک کمرنگ تر ‌شوند.

همه افراد با انواع مو کاندید های خوبی برای انجام بوتاکس مو هستند، چراکه همه می توانند از مزایایی همچون رطوبت اضافی، نرمی، درخشندگی و سالمی در موهای خود بهره مند شوند.افزون بر این،افراد یکه موهایی شکننده،آسیب دیده،وز،سوخته،دارای تارنازک،دارای موخوره،بدحالت یا حالت ناپذیر،خشن،کدروکم حجم دارند یا اینکه خواهان این هستند موج موهای خود را کمکنند،می‌توانند از این روش درمانی مو استفاده کنند.

بوتاکس مو از مواد طبیعی برخوردار است و هیچ آسیبی به موها وارد نمی کند. اما فرآیند صاف کردن مو می تواند آسیب های را به همراه داشته باشد. از این رو می بایست بعد از فرآیند بوتاکس مو به خوبی از موهای خود مراقبت کرد. با پیروی از این نکات، می توانید مطمئن شوید که موهای بوتاکس تراپی شده تان برای مدت طولانی تری خوب باقی می مانند.

 • تنها از پاک کننده های بدون پارابن، سیلیکون و بدون سولفات استفاده کنید. 
  پس از پاک کردن و شستن موهای خود حتما از نرم کننده ها استفاده کنید. این کار موهایتان را هیدراته می کند و موهایتان از هر نوع خشکی در امان خواهد ماند.
 • هنگام استفاده از ماسک مو، از یک شانه شامپو استفاده کنید تا ماسک مو به طور یکنواخت از ریشه تا نوک موهایتان پخش شود.
 • سعی کنید حدالامکان از حالت دادن به موهایتان با حرارت اجتناب کنید تا موهایتان قوی و سالم بماند.
 • اگر در شرایط آب و هوایی بد بیرون می روید، از یک روسری ابریشمی برای پوشاندن موهایتان استفاده کنید.
 • اگر می خواهید موهایتان را برای سالیان طولانی سالم حفظ کنید، باید چندین جلسه درمان بوتاکس مو را انجام دهید. توصیه می شود حتما 2 تا 3 جلسه درمانی در سال انجام شود.
 • بعد از اینکه این روش درمانی را روی موهایتان پیاده کردید، بهتر است از 48 تا 72 ساعت بعد از آن استحمام نکنید. چراکه هر چه بیشتر صبر کنید، مواد موجود در بوتاکس مو بیشتر جذب مو می‌شود و تاثیر آن نیز بیشتر خواهد شد. 
 • همچنین، شستشوی بیش از حد و هر روزه موها ماندگاری نتایج فرآیند بوتاکس مو را کاهش می‌دهند. 
 • برای شستن موهای خود اگر از محصول شوینده دارای مواد مغذی، روغن‌های گیاهی، عصاره طبیعی و پروتئین استفاده کنید نیز برای موهایتان بهتر است.
 • توجه داشته باشید که استفاده از ماسک موهای حاوی کراتین، هیالورونیک اسید، روغن آرگان و… کیفیت سلامت موهایتان رانیز افزایش می دهد. چراکه اگر بخشی موهای شما در طی بوتاکس مو ترمیم نشده باشد، طی استفاده مکرر از ماسک موهای مغذی بازسازی شده و درخشان می‌شود. 
 • اگر بعد از بوتاکس مو مجبور به استفاده از سشوار بعد از حمام شدید، از روغن‌های آبرسان مو و ماسک موهای بعد از حمام استفاده کنید تا جلوی آسیب سشوار به موها را بگیرند.

از آنجایی که انحام هر نوع درمان بوتاکس مو در مجموعه های مختلف، متفاوت است؛ نمی‌ توان گفت که آیا ترکیبات انواع بوتاکس مو روی رنگ موهای شما تأثیر می‌ گذارد یا خیر، اما احتمال این امر بسیار کم است. چراکه به طور کلی، انواع بوتاکس مو و سایر روش های درمانی حالت‌ دهنده عمیق معمولاً حاوی مواد مرطوب‌ کننده و تقویت‌ کننده مو هستند، با این وجود حاوی ماده ای که توانایی از بین بردن رنگ مو را داشته باشد، نیستند.

اگر احساس می کنید که موهایتان کم آب و وز شده، ریزش مو دارید، موهایتان را رنگ می کنید، موهای کدری دارید، موهایتان به طور طبیعی فر یا موج دار است، در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید و… باید بدانید که حتما موهایتان به درمان با بوتاکس تراپی نیاز دارد. البته بدیهی است که با افزایش سن، رنگ کردن مو، استفاده متداوم از اتو نو و سشوار، قرار گرفتن به طور طولانی مدت زیر نور خورشید، تغذیه نامناسب و… اکثر ازافراد نیازمند تقویت و ترمیم موهای خود با این روش درمانی هستند.

اگر چه بوتاکس تراپی و کراتینه مو هر دو به منطور نرم و صاف کردن موها، تقویت و ترمیم آن ها مورد استفاده قرار می‌ گیرند اما این دو روش، تفاوت‌ های بسیاری هم با یکدیگر دارند. به عنوان مثال اولین و مهم ترین تفاوت درمان مو کراتینه و بوتاکس تراپی، ترکیبات تشکیل دهنده این دو روش است. همان طور که گفته شد درمان مو با روش کراتینه درمانی شیمیایی و درمان مو با استفاده از بوتاکس تراپی، درمانی غیر شیمیایی و حاوی مواد مغذی برای مو است. بیشتر درمان های مو با روش کراتینه حاوی مواد شیمیایی یا فرمالدئید ها هستند. معمولاً این ماده (فرمالدئید) برای سلامت عمومی افراد و همچنین افرادی که پوست حساس دارند یا باردار هستند، اصلا مناسب نیستند. این در حالی است که بوتاکس تراپی مو ترکیبی از مواد طبیعی و ارگانیک یا غیر شیمیایی است که تقریبا می توان گفت که استفاده از آن ها هیچ گونه عوارضی ندارد. 

همچنین روش کراتینه کردن مو برای افرادی که دارای موهای فر، وز و مجعد هستند بسیار مناسب است. چراکه این روش درمانی موهای این چنینی را نرم و لخت کرده و ظاهر موها را بهبود بخشیده و قابل کنترل می‌ کند. اما لازم به ذکر است که این روش هیچ‌ گونه خاصیت درمانی خاصی برای موها ندارد. این در صورتی است که روش بوتاکس تراپی مو یک روش احیا و نرم کننده عمیق موها به شمار می رود و موجب ترمیم موهای آسیب دیده شده و برای انواع موها نیز بسیار مناسب است. درمان مو با بوتاکس تراپی همچنین سبب بازسازی و ترمیم و ضخیم شدن بخش های نازک فیبر های مو شده و موجب می‌ شود تا موها ظاهری حجیم‌ تر و مرتب تر داشته باشند. از این رو انحام بوتاکس تراپی برای موهایب با تار نازک بهترین گزینه است.

از لحاظ مقایسه میزان صاف و لخت شدن موها با روش،کراتینه و بوتاکس تراپی نیز گفتنی است که تأثیر صافی موها در روش کراتینه مو بیشتر از بوتاکس تراپی است. همچنین که کراتینه کردن موها می‌تواند عوارض جانبی مانند ریزش و نازک شدن موها را به دنبال داشته باشد. علاوه بر این استفاده بیش از حد از مواد کراتینه نیز خطر ابتلا به سرطان پوست و ریه را افزایش می دهد تنا بوتاکس تراپی دقیقا خلاف این عمل می کند. در خصوص دوام و ماندگاری این دو روش نیزباید گفت ماندگاری کراتینه کردن موها معمولاً 6 ماه و ماندگاری بوتاکس مو بین 2 تا 4 ماه است.در نهایت لازم به ذکر است که افراد مجاز به انجام همزمان کراتینه و بوتاکس مو هستند البته در صورتی کهدارای موهای فر و بسیار ضخیمی هستندیاقصد دارند موهایشان در عین صاف شدن ظاهری سالم و براق داشته باشد.

مواد متنوعی برای بوتاکس تراپی مو مورد استفاده قرار می گیرند که با توجه به جنس موها این مواد نیز برای هر فرد متفاوت است. افزون بر این امروزه محصولات بسیاری برای بوتاکس کردن مو در خانه و کاهش هزینه بوتاکس تراپی در خارج از منزل به فروش می رسد و شرکت های تولید کننده این محصولات مدعی هستند که مصرف مداوم این محصولات همه مشکلات ظاهری موها را برطرف می سازد. اما گفتنی است که در این رابطه نمی توان با اطمینان و قطعیت سخن گفت. از این رو بهتر است از مواد شناخته شده و رایج و مر استفاده معمول برای بوتاکس مو استفاده کنید. به عنوان مثال بهترین مواد برای بوتاکس مو موادی هستند که تقلبی نباشند. با این تفاسیر در لیست بهترین مواد برای بوتاکس تراپی مو می توان از برند های معتبر  تولید کننده مواد بوتاکس مو مانند پریزمکس، نوتری پروفشنال، سافتلیس، اینوآر بوتوهیر، اسمارت پروتکشن، مجستیک و یونیک orocare و… نام برد.

شما می توانید درمان موهایتان با بوتاکس تراپی را در مراجع معتبر و توسط یک درمانگر حرفه ای انجام دهید. چراکه اگر توصیه های مربوطه را انجام بدهید، مراحل بوتاکس تراپی را به درستی پیش ببرید و در لین زمینه آموزش دیده باشید، امکان انجام این روش درمانی موثر برای مو در منزل با هزینه کمتر نیز وجود دارد. پس اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید یا به هر دلیل دیگر قصد انجام بوتاکس تراپی مو را در منزل دارزد، هرگز بی گدار و بدون آگاهی وارد عمل نشوید. چون تا زمانی که شما قادر به تشخیص کیفیت محصولات و تشخیص نسخه مناسب آن برای موهایتان نیستید نباید از آن استفاده کنید. این امر به این دلیل است که اکثر مشکلات به وجود آمده برای مو به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت و نامناسب است و عدم اطلاعات کافی درباره مراحل انجام کار است.

بوتاکس تراپی و اولاپلکس تراپی هر دو حتما در شستشوهای بعد از انجام کار به شامپو های بدون سولفات نیاز دارند، از روش کراتینه مو ملایم تر هستند. اما در روش بوتاکس تراپی مو میزان صافی مو نسبتا بیشتر از روش اولاپلکس است. بوتاکس تراپی با حرارت و اتوکشی انجام می شود در صورتی که روش اولاپلکس این گونه نیست. علاوه بر این مراقبت های بعد از بوتاکس تراپی مو نسبتا بیشتر از  روش اولاپلکس تراپی موها است.

نه کراتینه و نه بوتاکس تراپی مو لزوما بهتر نیستند. چرا که هر کدام از این روش های درمانی به اهداف و نیاز های موهای افراد بستگی دارند. هر دو درمان کراتینه و بوتاکس تراپی مو می توانند موهای را نرم تر، صاف تر و کمی براق تر کنند اما قدرت و ماندگاری این دو روش با یکدیگر متفاوت است. همچنین اینکه روش درمانی کراتین حاوی یک ترکیب شیمیایی است که به صاف کردن موها کمک می‌ کند، در حالی که درمان‌ های حالت دهنده عمیق مانند بوتاکس مو برای افزودن مواد مغذی به کوتیکول مو تاثیرگذار هستند و روشی غیر شیمیایی به شمار می روند. اساساً، درمان‌ های کراتینه برای صاف کردن موها و تقویت درخشندگی آن ها عالی هستند، در حالی که درمان های حالت عمیق مانند بوتاکس مو به تقویت، ترمیم و مرطوب کردن موها کمک می‌ کنند.

اینکه هر چند وقت یکبار درمان بوتاکس مو را انجام می دهید به بودجه و نیاز موهای شما بستگی دارد. اما به طور کلی، افراد می بایست  سه تا چهار بار در سال برای کمک به حفظ سلامت و نرمی موهای خود، بوتاکس مو را انجام بدهند.بسته به مراقبت‌ های بعد از بوتاکس، بین 5 تا 6 ماه نتایج بوتاکس تراپی مو دوام می‌ آورد. اما برای طولانی‌ تر شدن نتایج درمان، استفاده از شامپو مرطوب‌ کننده بدون سولفات و نرم‌ کننده را به برنامه مراقبت از موهای خود اضافه کنید.

فرآیند انجام بوتاکس تراپی مو، بسته به طول موهای افراد، حدودا بین ۱ ساعت تا ۱ ساعت و نیم به طول می انجامد. به طور معمول تا درمانگر موهای شما را برای از بین بردن آلودگی ها، شستشو بدهد، شانه بزند، موهایتان را تقسیم بندی کند، مواد را آماده کند و اتوکشی و سایر مراحل بوتاکس تراپی مو را انجام بدهد، مدت زمان ۴۵ دقیقه طول می کشد. علاوه بر این خود مواد بوتاکس باید به مدت تقریباً 30-45 دقیقه روی موها قرار بگیرند.

بله تقریباً همه افراد می توانند از فواید بوتاکس مو بهره مند شوند. این درمان را می‌توان روی همه انواع مو انجام داد و برای کسانی که خواهان درخشندگی بیشتر و وز شدن کمتر مو هستند، بوتاکس تراپی مو، بهترین گزینه است. این روش درمانی مخصوصا برای موهای آسیب دیده عالی است، چراکه آن ها را صاف، ترمیم و تقویت می کند. باز هم، دلیل اصلی که برخی از افراد ممکن است بوتاکس مو را به درمان کراتینه ترجیح دهند، این است که بوتاکس به دلیل داشتن مواد مغذی و غیر شیمیایی بودن، برای مشتریان باردار نیز بی‌ خطر است.

امروزه بوتاکس مو به دلیل تاثیرات مثبت فراوانی که روی موهای افراد دارد، بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. بوتاکس تراپی مو طراوت، درخشندگی و حجمی به موهای شما می دهد که همیشه آرزوی آن را داشتید و مانند هر درمان زیبایی و درمانی دیگر، بوتاکس تراپی مو نیز باید فقط توسط یک فرد متخصص انجام شود. از این رو اگر به دنبال یک مجموعه حرفه ای برای انجام بوتاکس تراپی مو هستید، می توانید به سایت سالن بیوتی مراجعه کنید یا با مشاوران و کارشناسان مجرب این مجموعه ارتباط برقرار کنید تا شما را با این روش درمانی آشنا کنند.

بوتاکس مو حالت دهنده عمیقی برای موها است و موها را با پرکننده هایی همچون کراتین می پوشاند و آن ها را صاف و درخشان می کند. این فرآیند درمانی به دستیابی به ظاهر موهای پر تر، ضخیم تر و سالم تر کمک می کند. اگر سرنگی را در جلسه درمانی خود مشاهده کردید وحشت نکنید. چراکه این درمان تزریقی نیست و تنها از یک سوزن تقلبی برای زدن محصول روی موها استفاده می شود. بوتاکس تراپی مو در واقع یک درمان حالت دهنده عمیق برای ترمیم آسیب و افزایش سلامت مو به شمار می رود.

بوتاکس تراپی مو چگونه عمل می کند؟

یک واقعیت درباره مو این است که 95 درصد مو از کراتین تشکیل شده است. با افزایش سن، عوامل خارجی مانند اشعه های مضر نور خورشید، گرما، آلاینده ها، شستشوی بیش از حد و… شروع به تأثیر بر سلامت مو می کنند که در تهایت منجر به از بین رفتن کراتین و آسیب فیبر مو می شود. کوتیکول‌ های مو به دلیل آسیب بالا می‌آیند که باعث حساس شدن و آسیب پذیر تر مو می شوند و در نتیجه در اثر لمس خشک، شکننده و مانند کاه می شوند. برای احیای این کوتیکول ها، یک ماده به نام بوتاکس روی مو اعمال می شود. کراتین در روش درمانی بوتاکس تراپی از آسیب بیشتر مو جلوگیری می‌ کند و موها را به حالت طبیعی و سالم خود باز می‌ گرداند.

مزایای بوتاکس تراپی مو

اگرچه فرمول های بوتاکس تراپی مو متفاوت است، اما همه این موارد مواد مغذی و تقویت کننده زیادی را به موها تزریق می کنند. در واقع برخی از مزایای این روش درمانی می توانند شامل ترمیم آسیب های داخلی و خارجی مو، افزایش رطوبت مو، بهبود رنگ و کاهش اثرات پیری مو باشد.چراکه بوتاکس مو حاوی مقادیر زیادی فیبر، روغن خاویار، مجموعه کلاژن، پپتید BONT-L، ویتامین B5 و ویتامین‌ Eاست. اما از مزایای دیگر این روش درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بهبود ساختار موها
 • افزایش میزان کراتین مو
 • کاهش آسیب ناشی از عوامل محیطی، حرارت و… به موها
 • کاهش نیاز استفاده از اتو مو
 • افزایش میزان الاستیسیته مو
 • بازگرداندن حالت ارتجاعی موها
 • مرطوب کننده مک
 • جلا دهنده مو
 • بهبود بافت مو و نرم کننده
 • صاف کننده مو
 • ضخیم کننده تار موها و افزایش حجم مو
 • جلوگیری از ریزش مو
 • قابل استفاده برای بانوان و آقایان 
 • ترمیم کننده مو
بوتاکس تراپی مو

افزایش مشتری و کسب درآمد

سامانه سالن بیوتی متشکل از تیمی جوان و با انگیزه، تخصصی‌ترین مجموعه های ارائه‌دهنده خدمات سالن های زیبایی است. “سالن زیبایی” و “متخصصان زیبایی” و “آکادمی زیبایی” دامنه وسیعی از نیازهای سالن ها در ایران  را پوشش می‌دهد

بهترین ها
مقالات آموزشی مرتبط

جدید ترین مقالات مو

4.8/5 - (6 امتیاز)