کجای بدن از عطر استفاده کنیم

بعید است که با اهمیت عطر آشنایی نداشته باشید. می توان این را ادعا کرد که هر کسی که با عطر آشنایی نداشته و نمی داند که چگونه باید از آن استفاده کند، فردی است که به استایل خود اهمیت نداده و نمی خواهد به بهترین شکل در جامعه ظاهر شود. مهم ترین المانی که در هر انسانی وجود داشته و تقویت آن باعث زیبایی و جذابیت می شود بوی افراد است.بوی طبیعی بدن به طور معمول یا بدون بو بوده و یا کمی بد بو است. اگر می خواهید در هر شرایطی بوی خوبی بدهید باید از عطرهای خوشبو استفاده کنید. اما استفاده از عطر نکات خاصی دارد که مهم ترین آن استفاده از عطر در نقاط مهم بدن می باشد. همراه ما باشید تا در این مقاله به بررسی دقیق استفاده از عطر به شکلی حرفه ای بپردازیم.

عطر باید در چه نقاطی اسپری شود؟

برای این که بتوانید به شکلی حرفه ای از عطر برای خوشبو کردن خودتان استفاده کنید باید عطر را در نقاط مناسبی اسپری کنید. این موضوع می تواند به پخش بوی خوب در نقاط مختلف بدن شما دوستان عزیز کمک کرده و خط بوی شما را نیز تقویت کند. بهترین مکان ها در بدن که می توانید در آن ها از عطر استفاده کنید شامل موارد زیر هستند:

 • پشت و بالای گوش ها
  اولین نقطه ای که پیشنهاد می شود از عطر و ادکلن در بدن خود استفاده کنید پشت و بالای گوش ها است. این قسمت دارای رگ های خونی زیادی بود و می تواند به خوشبو شدن سر شما دوستان عزیز به بهترین شکل کمک کند.

از طرف دیگر به دلیل فضای کمی که پشت گوش وجود دارد، معمولاً میزان تعریق در آن بالا بوده و در صورتی که از عطر خوشبو استفاده نکنید می تواند موجب بد بود شدن سر شما دوستان عزیز شود. از طرف دیگر پوست بالای گوش رطوبت و چربی بالایی داشته و می تواند مدت زمان بیشتری عطر خوش را روی خود حفظ کند.

 • دور گردن
  مهم ترین نقطه ای که هر فردی می داند باید در استفاده از عطر به آن توجه زیادی بکند دور گردن است. دور گردن مکانی است که اغلب افراد برای استفاده از عطر از آن بهره می برند. دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد. بوی خوش گردن همیشه بیشترین تاثیر را در بوی بدن شما دوستان عزیز دارد.

این نقطه نزدیک ترین نقطه به صورت است که خوشبو شدن آن می تواند در تاثیرگذاری ارتباط شما با افراد دیگر بسیار موثر باشد. البته باید توجه داشته باشید که پوست گردن در برخی از افراد حساس بوده و استفاده از عطر می تواند موجب قرمزی یا سوزش در آن شود. پس حتماً قبل استفاده از عطر روی گردن خود به این نکته بیشترین توجه داشته باشید.

 • داخل آرنج و روی مچ
  نکته بسیار مهمی که افراد باید زمان استفاده از عطر به آن توجه کنند این است که تاجایی که می توانید عطر را روی رگ خود اسپری کنید. بهترین نقطه ای که کمترین ضخامت پوست وجود داشته و رگ بیشتر در معرض دسترسی است داخل آرنج و مچ دست است.
پیشنهاد سردبیر  مشتری مداری در سالن های زیبایی

با اسپری کردن عطر مورد علاقه خود روی این قسمت ها از پوست می توانید به بهترین شکل بوی خوش آن را در بدن خود بخش کنید. از طرف دیگر استفاده از عطر روی مچ باعث می شود که هنگام دست دادن با افراد یا بغل کردن آن ها بوی خوش شما دوستان عزیز به آن ها منتقل شود.

 • زیر سینه و دور ناف
  یکی از نقاطی که معمولاً کمتر کسی به آن ها توجه می کند زیر سینه و دور ناف است. این نقاط اهمیت زیادی برای خوش بو شدن بدن دارند. در صورتی که می خواهید بدنی خوشبو داشته باشید و این بو به جای ماندگاری روی لباس، روی پوست شما دوستان عزیز باقی بمادن نواحی دور ناف و زیر سینه بهترین نقاط برای عطر زدن هستند. البته این نقاط می تواند برای زنانی که لباس های نیم تنه می پوشند نیز کاربردی بوده و می تواند بوی خوش بدن آن ها را در کمترین زمان ممکن در محیط پخش کند.
 • پشت زانو
  شاید کمتر کسی این نکته را به شما دوستان عزیز گفته باشد، اما استفاده از عطر در قسمت پشتی زانو تاثیر فوق العاده ای در پخش عطر بدن شما عزیزان دل  دارد. شاید از خودتان بپرسید که مگر چه کسی این قسمت از بدن را بو می کند؟ در واقع دلیل عطر زدن به پشت زانو این است که نبض رگ های خونی شما دوستان عزیز در این قسمت بسیار قوی و نمایان است.

در واقع پوست نازکی که در این قسمت از زانو قرار گرفته موجب شده تا رگ دسترسی فوق العاده ای دارا باشد. تنها کافی است چند بار عطر را روی این قسمت اسپری کرده و تاثیر بوی خوش را در بدن خود احساس کنید.

 • ساق و مچ پا
  نقاط دیگری از بدن که پیشنهاد می شودحتماً از عطر و ادکلن های خوشبو در آن استفاده کنید ساق و مچ پا است. این موضوع برای زنانی که دامن می پوشند بسیار اهمیت دارد. مچ پا معمولاً در کفش بوده و ممکن است پس از مدتی دچار بوی بد شود.

به این دلیل استفاده از عطر در این قسمت موجب خوشبویی پاهای شما دوستان عزیز خواهد شد. از طرف دیگر قسمت های ساق و مچ پا همیشه در حرکت بوده و در صورتی که آن ها را خوشبو کنید پس از رد شدن شما عزیزان دل از یک محیط، خط بویتان همه را جذبتان می کند.

 • لابه لای مو
  یکی از بهترین ایده هایی که برای استفاده از عطر وجود دارد لا به لای موهایتان است. مو بخش مهمی از بدن زنان را تشکیل می دهد و توجه زیادی به سمت آن است. در صورتی که این قسمت را با مقداری عطر خوشبو کنید، جذابیت شما دوستان عزیز چندین برابر خواهد شد.
پیشنهاد سردبیر  جذب مشتری در منطقه

البته باید توجه داشته باشید که عطر مورد استفاده بر پایه الکل نباشد؛ در غیر این صورت موجب خشک شدن و بد حالت شدن موهایتان خواهد شد.استفاده از عطر در لابه لای موهامی تواند نتیجه این کار را بهتر نیز کند.

تاثیر چربی وازلین بر ماندگاری عطر

از ترفندهای فوق العاده ای که می توان برای ماندگاری بیشتر عطر و ادکلن استفاده کرد تاثیر چربی وازلین می باشد. شما دوستان عزیز می توانید با استفاده از وازلین ماندگاری عطر خود را بیشتر کنید. اما نکته اصلی این جا است که چگونه می توان از این روش فوق العاده استفاده کرد؟برای این کار در قسمتی از پوست خود را به مقدار کمی از وازلین آغشته کنید. سپس عطر را به این قسمت اسپری کرده و بگذارید کمی هوا بخورد. وازلین می تواند مولکول های خوشبوی عطر شما عزیزان دل را بیشتر روی پوست نگه دارد و این باعث ماندگاری بیشتر عطر کی شود.

نکات استفاده از عطر

استفاده از عطر و ادکلن علاوه بر نکات ارائه شده دارای مواردی دیگر نیز می باشد. در صورتی که می خواهید عطر و ادکلن شما دوستان عزیز به بهترین شکل تقویت شده و ماندگاری آن ها روی پوست و لباستان بیشتر باشد پیشنهاد می کنیم از نکات زیر برای این کار بهره ببرید:

 • عطرها را در سرویس بهداشتی و توالت قرار ندهید تا در گذر زمان کیفیت عطر باقی بماند.
 • محل نبض را به وازلین آغشته کرده و سپس عطر را به آن حمل اسپری کنید.
 • اگر دارای پوستی خشک هستید باید قبل از استفاده از عطر و ادکن پوست خود را به لوسیون های مرطوب کننده بدون بو آغشته کنید.
 • پس از عطر زدن ناحیه اسپری شده را مالش یا ماساژ ندهید.
 • با تمامی اصطلاحات در دنیای عطرها و پرفروش ترین عطرهای دنیا آشنایی داشته باشید.

در این مقاله از سالن بیوتی به یکی از مهم ترین و اصولی ترین روش ها برای افزایش جذابیت پرداختیم. این روش استفاده از عطر و ادلکن می باشد. عطر تاثیر زیادی در خوشبویی بدن داشته و می تواند جذابیت شما دوستان عزیز را در یک محیط بسیار بالا ببرد. در واقع هر چه خوشبوتر باشید، حتی ممکن است کمتر ظاهر استایل شما عزیزان مورد توجه قرار گرفته شود. بهتر است برای خوشبو کردن بدن خود عطر را در نقاط خاصی از بدن استفاده کنید. این نقاط را دقیق و کامل با هم بررسی کردیم.

5/5 - (1 امتیاز)
نظر
 • هنوز نظری ندارید.
 • افزودن دیدگاه